Çevrecilerden Vali Ataklı'ya Ziyaret - Son Dakika

Çevrecilerden Vali Ataklı'ya Ziyaret

05.06.2014 13:09
Çevrecilerden Vali Ataklı'ya Ziyaret

5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, beraberinde heyet ile birlikte Aksaray Valisi Şeref Ataklı’yı ziyaret etti.

5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, beraberinde heyet ile birlikte Aksaray Valisi Şeref Ataklı'yı ziyaret etti.

Dünya Çevre Gününü kutlayan Vali Ataklı yaptığı açıklamada, dünya ülkelerinin ekonomik bakımdan kalkınmışlık düzeyini arttırmaya yönelik başlayan sanayileşme hareketlerinin çevre sorunlarını beraberinde getirdiğini söyledi. Yeryüzünde doğal kaynakların kirletilmeden kullanılması ve bu kaynakların korunmasının önemini belirten Vali Ataklı, "Bugün dünyamızın havası, suyu, toprağı hızla kirleniyor; denizleri çöplüğe dönüşüyor ormanları ve canlı türleri yok oluyor. Çevrenin bu sorunlarını hayati bir problem olarak hepimiz düşünmeliyiz. Bu çerçevede ilgili kurumlarımız aldığı sorumlulukların bilincinde, çevre eğitimini toplumun tüm kesimlerinde istenilen düzeyde gerçekleştirebilmek için mevcut olan tüm imkanları seferber ederek, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde çalışmalarını sürdürmektedir" dedi.

Vali Ataklı, çevre ile ilgili yapılan çalışma ve çabaların çevreye uyumlu ve daha yaşanabilir bir dünya için olduğunu sözlerine ekledi. - AKSARAY

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Elazığ'da yanan camiden 3 gündür duman yükselmesinin kerpiç yapısından kaynaklandığı anlaşıldı Elazığ'da yanan camiden 3 gündür duman yükselmesinin kerpiç yapısından kaynaklandığı anlaşıldı Aksaray Belediyesi'nden çöpünü getiren vatandaşlara para puan Aksaray Belediyesi'nden çöpünü getiren vatandaşlara para puan Devrilen kamyonun şoförü öldü Devrilen kamyonun şoförü öldü

Son Dakika Yerel Çevrecilerden Vali Ataklı'ya Ziyaret - Son Dakika


Advertisement