Çocuk Meclisi'nde Seçim Heyecanı - Son Dakika
Yerel

Çocuk Meclisi'nde Seçim Heyecanı

Çocuk Meclisi\'nde Seçim Heyecanı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 13. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısını yaptı.

29.03.2016 17:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 13. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısını yaptı. Tek liste ile gerçekleştirilen seçimde Çocuk Meclisi Başkanlığı'na Turguthan Salar seçildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi'nin 13. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen genel kurula, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Vural, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz ve Çocuk Meclisi üyeleri katıldı. Denizli Milli Eğitim Şube Müdürü Vural, Denizli Muhtarlar Derneği Başkanı Sebahattin Çolak, toplumsal hayatın vazgeçilmez temeli olan demokrasi bilincinin okullarda yerleştiğini gördüklerini belirterek, "Demokrasi bilincinin daha çok arttığını görüyoruz. Çocuklarımız için yapılan her türlü çalışmada desteklerini esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Değirmenci ise, 12 dönemdir hizmet veren Çocuk Meclisi başkanlarına ve yürütme kurulu üyelerine teşekkür ederek, şöyle konuştu: "Çocuk Meclisini çok önemsiyoruz. Bu güne kadar Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak hangi projeyi yapıp hayata geçirdiysek hep çocuklarımızla başladık. Biliyoruz ki, bir toplumda yapılacak yenilikleri en kolay anlatma metodu çocuklarımıza anlatmaktır. İstiyoruz ki, çocuklarımız kendi problemlerini dile getirebilsinler ve aynı zamanda çözüm önerilerini bizlere sunabilsinler. İstiyoruz ki, çocuklarımızda yaşadıkları şehre ilişkin kentlilik bilinci yerleşsin, çevre duyarlılığı artsın ve hep beraber sürdürülebilir bir kalkınma sağlayalım. Bu kapsamda okullarımızda çevreye ilişkin eğitimler veriyoruz. Şehrin çeşitli bölgelerinde bulunan okullarımıza atık matikler koyduk. Çocuklarımız ve gençlerimiz oraya atıklar atarak puan kazanıyorlar."

Çocukların bireysel anlamda proje üretebilmelerinin ve demokrasi bilincinin yerleşmesinin önemine vurgu yapan Değirmenci, "Biliyoruz ki, çocuklarımız bir işe sahip çıkar ve bilinçlenirse, anne-baba ve arkadaşlarını da eğitir. Dolayısı ile bu çevreyi ve Denizlimizi korumak, gelecek nesillere daha iyi bir yaşam şartı sunmak sizin elinizde" diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Mevcut Başkan Enes Can Yücel'in aday olmadığı tek liste halinde gerçekleştirilen seçimde Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanlığı'na Turguthan Salar seçildi. Yürütme Kurulu ise, Mehmet Kaan Kurtulmuş, İzel Kalkan, Elfin Berra Çay, Zeynep Sena Özel, Dilara Çetiner, Eray Okanoğlu, Kemal Kağan Konan, Kerem Kuthan Konan, Ayşe Sude Ateş, Sevde Mine Arkanöz, Büşra Küçük Fatma Kınacıoğlu, Veysel Urhan ve Sude Çil'den oluştu. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çocuk Meclisi'nde Seçim Heyecanı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement