Son dakika Demokrasi haberleri, Demokrasi son dakika, son dakika Demokrasi

Son Dakika Demokrasi Haberleri

 • Bakan Vedat Işıkhan: 'Teröre peşkeş çeken zihniyetlerden şehrimiz ve ülkemiz için büyük projeler beklenemez'
  18:54 Bakan Vedat Işıkhan: "Teröre peşkeş çeken zihniyetlerden şehrimiz ve ülkemiz için büyük projeler beklenemez"

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'e yaptığı ziyarette teröre destek veren zihniyetlerin büyük projeler beklenemeyeceğini belirtti. Bakan Işıkhan, yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, AK Parti'nin belediyecilik anlayışının projeler üzerine kurulu olduğunu ifade etti.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, büyük projeler için vizyonu olmayan zihniyetlere tepki gösterdi
  17:41 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, büyük projeler için vizyonu olmayan zihniyetlere tepki gösterdi

  Bakan Işıkhan, Mardin'de yaptığı konuşmada, halkın rızkını teröre peşkeş çeken zihniyetlerin büyük projeler beklenemeyeceğini belirtti. AK Parti'nin belediyecilikte destan yazdığını vurgulayan Işıkhan, Türkiye'nin 100 yıllık hedeflerine ulaşmak için gerçek belediyecilikle il ve ilçeleri buluşturacaklarını söyledi.

 • Myanmar'da 3 Yılda 4 Bin 603 Sivil Öldürüldü
  17:32 Myanmar'da 3 Yılda 4 Bin 603 Sivil Öldürüldü

  BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, Myanmar'da askeri yönetim tarafından Şubat 2021'den bu yana 659'u kadın ve 490'ı çocuk olmak üzere 4 bin 603'ün üzerinde sivilin öldürüldüğünü bildirdi. Türk, Myanmar'daki insan hakları ihlallerinin artarak devam ettiğini ve uluslararası toplumun duruma odaklanmasını istedi.

 • Yeşilay'dan 'Bırakabilirsin' çağrısı
  15:50 Yeşilay'dan 'Bırakabilirsin' çağrısı

  Yeşilay Bursa Şubesi, Yeşilay Haftası'nın ilk gününde bağımlılıkları bırakma çağrısında bulundu. Stant açan Yeşilay üyeleri, alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarına dikkat çekerek, 'Bırakabilirsin' mesajını iletti. Açılan standın yanında çocuklar mehter marşı çalarken, farkındalık yaratmak amacıyla resimler sergilendi. Yeşilay Haftası boyunca standın açık kalacağı belirtildi.

 • Yeşilay Bursa Şubesi, bağımlılıkları bırak çağrısında bulundu
  15:44 Yeşilay Bursa Şubesi, bağımlılıkları bırak çağrısında bulundu

  Yeşilay Bursa Şubesi, Yeşilay Haftası'nın ilk gününde bağımlılıkları bırak çağrısında bulundu. Stant açan şube üyeleri, alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarına dikkat çekerek, bireylere ücretsiz tedavi hizmeti sunduklarını belirtti.

 • DEM Parti İstanbul Seçim Bildirgesini Okudu
  14:58 DEM Parti İstanbul Seçim Bildirgesini Okudu

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni, İstanbul seçim bildirgesini okudu. Beştaş, ekonomik, siyasal, toplumsal ve bölgesel krizlerin gölgesinde 31 Mart yerel seçimlerine gittiklerini ifade ederek, 'Bu karanlığın içinde her bir kentimizi; ışığın, barışın, adaletin, eşitliğin ve mutluluğun mekanı kılmak bizim sorumluluğumuzdur.' dedi. Beştaş, İstanbul'u kadınlar yönetecek şeklinde konuştu ve kenti demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve bütün örgütlü kesimlerle birlikte yöneteceklerini belirtti. Çepni ise yenilikçi, katılımcı, toplumcu ve çok dilli belediyecilik, eş başkanlık sistemi, ekolojik yerel yönetim modellerini halkla birlikte büyütmeyi hedeflediklerini söyledi.

 • İmamoğlu'ndan Ali Koç'u gülümseten espri: 10 defa bekledik sarı lacivert kravat gelmedi
  13:37 İmamoğlu'ndan Ali Koç'u gülümseten espri: 10 defa bekledik sarı lacivert kravat gelmedi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Ülker Stadı'na giderek Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç'u ziyaret etti. İmamoğlu karşılama sırasında "Sarı lacivert yakışmış" diyen Ali Koç'a "Bana hediye etmedin ki. On defa bana sarı lacivert kravat gelecek diye bekledik, gelmedi" esprisiyle karşılık verdi.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübüne Ziyaret Gerçekleştirdi
  13:35 İBB Başkanı İmamoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübüne Ziyaret Gerçekleştirdi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri için Fenerbahçe Spor Kulübüne ziyarette bulundu. İmamoğlu, kulüp başkanı Ali Koç ile görüştü ve spor faaliyetlerinin birlik ve beraberlik içinde yaşandığı bir şehir olma hedefini dile getirdi.

 • Türk Edebiyatının Kara Mizah Ustası Abdullah Esen Yel Vefat Etti
  11:20 Türk Edebiyatının Kara Mizah Ustası Abdullah Esen Yel Vefat Etti

  Türk edebiyatında kara mizah eserleriyle tanınan ve Esen Yel ismini kullanan Gördesli yazar Abdullah Esen, 82 yaşında hayatını kaybetti. Birçok eseri bulunan Esen Yel'in cenaze namazı Gördes'te kılınacak.

 • 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne bir aylık süre kaldı
  11:10 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne bir aylık süre kaldı

  Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilan edilen seçim takvimi doğrultusunda, seçime katılacak siyasi partiler belirlendi. Aday listeleri 3 Mart'ta açıklanacak ve propaganda serbestliği 21 Mart sabahı başlayacak. Türkiye, 31 Mart'ta sandık başına gidecek.

 • Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Kışkırtma' Yanıtı: 'Keşke Kışkırtabilsem, Emekliler ve İşçiler Haklarını Aramak İçin Yürüseler.
  02:57 Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Kışkırtma" Yanıtı: "Keşke Kışkırtabilsem, Emekliler ve İşçiler Haklarını Aramak İçin Yürüseler.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP'nin başkan adaylarının belirlenme yöntemiyle ilgili tartışmalara ilişkin, "Bazı yerlerde bazı zaruretler vardı ama mesela belediye bizdeyse memnuniyet anketi yapıyoruz. Eğer halk belediye başkanına seçildiğinden ileride bir destek veriyorsa, memnuniyeti partinin oyunun üstündeyse yeniden aday yapıyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Birileri emekliyi kışkırtıyor' sözlerine de Özel, "Sen yaptıklarınla emekliyi kışkırtmıyorsun da ben bunu söyleyince mi emekliyi kışkırtıyorum? Keşke kışkırtabilsem, ümit ederim emeklileri sokağa dökebilsem, emekliler ve işçiler haklarını aramak için yürüseler, Biz bu milleti sokağa dökeceğiz kardeşim. Sokağa çıkacağız, hakkımızı alacağız, evimize döneceğiz" diye cevap verdi.

 • İmamoğlu: Mültecilere 40 Milyar Dolar Harcadım Dedi mi Peki O Yük Olmadı... Ülkenin Kötü Yönetimini Suratlarına Vurmaya Devam Edeceğim
  23:00 İmamoğlu: Mültecilere 40 Milyar Dolar Harcadım Dedi mi Peki O Yük Olmadı... Ülkenin Kötü Yönetimini Suratlarına Vurmaya Devam Edeceğim

  İBB Başkanı İmamoğlu Gaziosmanpaşa Halk Buluşmasında vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Eğer emekliye 7 bin lira verirsem, 1,4 trilyon; 10 bin lira verirsem, 1,9 trilyon yük gelir” sözlerine tepki gösteren İmamoğlu “Ben size bütçeye gelen yükle ilgili bir hatırlatma yapayım. Kaç yıl önce hatırlayın. Mültecilere 40 milyar dolar harcadım dedi mi? Peki o yük olmadı. O günden bugüne de dört yıl geçti. Dört yılda daha ne kadar harcadı onu da bilmiyoruz. Bütçeye o kadar yük olan şey var ki. Saraylı mı söylesem başka şeyleri mi söylesem onlara girmeyeceğim. Onun için onlar. işin, bu kötü sayfasını, siyasetin kirli sayfalarını açmaya çalıştıkça ben bu kötü yönettikleri ülkenin ekonomisini, ülkenin eğitimini, ülkenin mülteci sorununu suratlarına vurmaya devam edeceğim kardeşim” dedi.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, İstanbul seçimlerinde çalışacaklarını açıkladı
  22:26 DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, İstanbul seçimlerinde çalışacaklarını açıkladı

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Okmeydanı'nda düzenlenen Halk Buluşması'na katılarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni ile yerel seçimleri kazanmak için çalışacaklarını söyledi. Bakırhan, dayanışmanın önemine vurgu yaparak, İstanbul'da ulaşım sorununu çözecek bir yönetim modeli oluşturacaklarını belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Dünya barışı için yeni bir dünya sistemi kurulmalıdır
  22:25 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Dünya barışı için yeni bir dünya sistemi kurulmalıdır

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, 'Artık sözün yetersiz olduğu bir noktada olduğumuzu görmemiz lazım. Yıllardır söylediğimiz, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın her platformda dile getirdiği 'Dünya 5'ten büyüktür' tezi yani dünyada barışı sağlamak için yeni, adil bir dünya sistemi kurulmalıdır anlayışı, bugün çok daha büyük bir ihtiyaç haline bürünmüştür.' dedi.

 • Sakarya'da 28 Şubat Anma Programı: Darbeler ve Dersler
  21:48 Sakarya'da 28 Şubat Anma Programı: Darbeler ve Dersler

  Sakarya'da düzenlenen 28 Şubat Anma Programı'nda Kur'an-ı Kerim okundu ve kısa film gösterimi yapıldı. Programda konuşan yetkililer, 28 Şubat'ın insan hak ve özgürlüklerine darbe olduğunu vurgulayarak, geçmişte yaşanan darbelerin ve mağduriyetlerin unutulmadığını belirtti. Programa TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve diğer yetkililer katıldı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin Güçlü Olması Mecburidir
  21:35 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin Güçlü Olması Mecburidir

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sakarya'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde Türkiye'nin kendi milli menfaatleri doğrultusunda güçlü bir Türkiye olması gerektiğini vurguladı. Kurtulmuş, Türkiye'nin demokrasisini güçlendirmek ve uluslararası alanda etkili olmak için geçmişte yaşanan hatalardan ders çıkarması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin milli savunma sanayindeki hamlelerinin dünya ülkeleri tarafından yakından takip edildiğini ifade etti.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, Sakarya'da 28 Şubat programında konuştu Açıklaması
  20:39 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Sakarya'da 28 Şubat programında konuştu Açıklaması

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Esasında hiç lafı eğip bükmeden söyleyebiliriz; 1960 darbesinin arkasında da 1971 muhtırasının arkasında da 12 Eylül darbesinin arkasında da 28 Şubat'ın arkasında da 15 Temmuz'un arkasında da dış güçler olmuştur, dış güçler Türkiye'yi durdurmak istemiştir.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, İstanbul'da Halk Buluşması'na katıldı
  20:11 DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, İstanbul'da Halk Buluşması'na katıldı

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Sancaktepe'de düzenlenen Halk Buluşması'na katıldı. Bakırhan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni'nin diğer adaylardan daha birikimli olduğunu iddia etti. Bakırhan, yerel seçimde kadınların, emekçilerin ve gençlerin umudu olabilecek bir programla ortaya çıktıklarını belirterek, İstanbul'un tarihinde hiç görmediği bir adaletle yönetileceğini söyledi. İstanbul'un barışın ve adaletin kenti olacağını dile getiren Bakırhan, yönettikleri kentlerde adaletin ve vicdanın hakim olacağını vurguladı.

 • DEM Parti'nin seçim güvenliği araştırma önergesi reddedildi
  19:00 DEM Parti'nin seçim güvenliği araştırma önergesi reddedildi

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti), seçim güvenliğini ilgilendiren usulsüzlüklerin araştırılması için verdiği Meclis araştırma önergesinin öne alınması önerisi, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Önergenin gerekçesini açıklayan DEM Parti Şırnak Milletvekili Nevroz Uysal Aslan, seçim sürecinde yaşanan tecrit ve abluka altında olduklarını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok'
  18:42 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın mitinginde yaptığı konuşmasında, "Her partiye, her adaya saygı duyuyorum ama belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok" dedi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Tüm darbelerin arkasında dış güçler vardır
  18:29 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Tüm darbelerin arkasında dış güçler vardır

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sakarya'da düzenlenen 'Darbeler ve Dersler' programında yaptığı konuşmada, Türkiye'deki tüm darbelerin arkasında dış güçlerin olduğunu belirtti. Kurtulmuş, Türkiye'nin demokrasisini güçlendirmek için çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı ve Türkiye'nin ikinci yüzyılında daha güçlü bir ülke olacağını söyledi.

 • Erdoğan: Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüdü, muhalefet ne oldu?
  18:28 Erdoğan: Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüdü, muhalefet ne oldu?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da yaptığı konuşmada Türkiye ekonomisinin yüzde 4,5 büyüdüğünü ve üst üste 14 çeyrek büyüme başarısı gösterdiğini belirtti. Ayrıca, gayrisafi yurt içi hasılamızın 1 trilyon dolar sınırının üzerine çıktığını ve muhalefetin 'Yandık, bittik, öldük' söylemlerine karşın ekonominin iyi durumda olduğunu vurguladı.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısının ardından konuştu: (2)
  18:02 MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısının ardından konuştu: (2)

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Teröristlerle demlenen bir parti Atatürk'ün partisi olamaz. CHP'de, Atatürk'ten geriye hiçbir şey kalmamıştır.

 • CHP Milletvekili Bülbül, Yargı Paketi'ne tepki gösterdi
  17:52 CHP Milletvekili Bülbül, Yargı Paketi'ne tepki gösterdi

  CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, Meclis Genel Kurulu'nda 8. Yargı Paketi'nin görüşmelerinde konuşarak tepki gösterdi. Bülbül, yargı paketlerinin reform sağlamayacağını belirterek, reformun hukuk devletinin olmadığı, demokrasi ve özgürlüklerin çiğnendiği yerde gerçekleşemeyeceğini ifade etti. Ayrıca, yasama ve yargının yürütme tarafından kontrol edildiğini vurgulayan Bülbül, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin güçler ayrılığı ilkesine aykırı olduğunu söyledi. Bülbül, yargıda reformun ancak hukuk devleti ve demokrasiyle mümkün olabileceğini belirtti ve AKP iktidarını eleştirerek konuşmasını sonlandırdı.

 • Egeşehir'de Toplu Sözleşme Sevinci... Tunç Soyer:  'Son Nefesime Kadar Emeğin Hakkını Koruyacağım'
  17:22 Egeşehir'de Toplu Sözleşme Sevinci... Tunç Soyer:  "Son Nefesime Kadar Emeğin Hakkını Koruyacağım"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki Egeşehir A.Ş. ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 27 personeli kapsayan ilk toplu iş sözleşmesi imzalandı. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, göreve geldiği günden bu yana “eşit işe, eşit ücret” ilkesini öncelik olarak belirlediğine dikkat çekerek, “Son nefesime kadar emeğin hakkını korumaya devam edeceğim” dedi.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Tulay Hatımoğulları Oruç, Batman'da esnaf ziyaretinde bulundu
  17:20 DEM Parti Eş Genel Başkanı Tulay Hatımoğulları Oruç, Batman'da esnaf ziyaretinde bulundu

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tulay Hatımoğulları Oruç, seçim çalışmaları kapsamında Batman'da Gülistan Caddesi ve Turgut Özal Bulvarında esnafı ziyaret etti. Oruç, vatandaşlarla sohbet ettikten sonra seçim lokalinde partililerle bir araya geldi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntıları mücadele ederek çözeceğiz
  17:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntıları mücadele ederek çözeceğiz

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın mitinginde yaptığı konuşmada, ülkenin sıkıntılarını milli iradeye teslim etmeden mücadele vererek çözeceklerini belirtti. Erdoğan, Türkiye'nin güçlendikçe karşılaştığı tuzakların da büyüdüğünü vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin lafla değil çalışarak büyüyeceğini ve Aydın'ın da bu süreçte önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik, Adana'da partisinin üye katılım töreninde konuştu Açıklaması
  17:00 AK Parti Sözcüsü Çelik, Adana'da partisinin üye katılım töreninde konuştu Açıklaması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Genel seçimlerde de olsa yerel seçimlerde de olsa esas meselemiz, Türkiye'de hak ve hürriyetleri teminat altına alan, demokrasiyi güçlendiren bir mücadeleyi sürdürmektir.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır'
  16:53 MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'yi eleştirerek, "Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır.

 • AK Parti Erzurum Milletvekilleri Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerini kabul etti
  15:50 AK Parti Erzurum Milletvekilleri Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerini kabul etti

  AK Parti Erzurum Milletvekilleri Mehmet Emin Öz ve Abdurrahim Fırat, Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerini TBMM kabul etti.

 • AK Parti Sözcüsü: 28 Şubat'ı savunan zihniyet halen diri
  15:41 AK Parti Sözcüsü: 28 Şubat'ı savunan zihniyet halen diri

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 28 Şubat'ı savunan zihniyetin hala var olduğunu belirterek, Türkiye'deki demokrasi mücadelesinin sona ermediğini söyledi.

 • Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır
  15:36 Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır

  AK Parti Aydın mitinginde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır. Milletiyle, ordusuyla, duruşuyla artık bambaşka bir Türkiye var. Artık bu milletin, kendi iradesini hiçe sayanlara tahammülü kalmamıştır" dedi.

 • Ardeşen Belediye Başkan adayları, Ardeşenliler Derneği'nde vatandaşın sorularını yanıtladı
  14:20 Ardeşen Belediye Başkan adayları, Ardeşenliler Derneği'nde vatandaşın sorularını yanıtladı

  Ardeşen Belediye Başkan adayları, Ardeşenliler Derneği'nde düzenlenen bir etkinlikte halkın sorularını yanıtladı. Etkinlikte CHP, İYİ Parti, MHP ve AK Parti'nin belediye başkan adayları, projelerini ve hedeflerini anlattı.

 • Selçuk Üniversitesi'nde 'Milli İradeye Darbe 28 Şubat' konulu söyleşi düzenlendi
  14:18 Selçuk Üniversitesi'nde 'Milli İradeye Darbe 28 Şubat' konulu söyleşi düzenlendi

  Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Milli İradeye Darbe 28 Şubat' konulu söyleşi, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkan Vekili İsmail Kahraman, Ahmet Sorgun ve Hüsnü Tuna'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Söyleşide 28 Şubat süreci ve darbelerin etkileri ele alındı.

 • Gaziantep İslahiye'de Lise Öğrencileri Nezaket Kurallarını Hatırlattı
  12:46 Gaziantep İslahiye'de Lise Öğrencileri Nezaket Kurallarını Hatırlattı

  Boğaziçi Şehit Ömer Uygun Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında İslahiye ilçesinde unutulan nezaket kurallarını hatırlatmak için broşür dağıttı. Nezaket ve görgü kurallarının önemine dikkat çeken okul müdürü ve öğretmenler, toplumsal uyum için bu kuralların uygulanması gerektiğini vurguladı.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Türkiye'yi yönetmeye en hazır parti biziz
  12:30 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Türkiye'yi yönetmeye en hazır parti biziz

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'yi kadrolarıyla, çözümleriyle yönetmeye en hazır parti olduklarını belirterek, "Eğitim, sağlık gibi alanlarda başka hazırlığı olan yok. Siyasetçilerin çoğu kimlik siyaseti yapıyor." dedi. Babacan, bir otelde düzenlenen partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, DEVA Partisi'nin 28 Şubat zihniyetiyle mücadele etmek ve tam demokrasi için var olduğunu söyledi.

 • Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, GMK Bulvarı'nda esnaf ve vatandaşlarla buluştu
  11:53 Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, GMK Bulvarı'nda esnaf ve vatandaşlarla buluştu

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, GMK Bulvarı üzerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Tarhan, 'Bu kenti önceleyen ve 10 yıldır bu kentte bir gönüllü gibi çalışan bir kardeşiniz ve yoldaşınız olarak bana verdiğiniz destek için sizlere çok teşekkür ediyorum' dedi.

 • AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Denizli'de Gençlik Buluşması Programı'na Katıldı
  28 Şub AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Denizli'de Gençlik Buluşması Programı'na Katıldı

  AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Denizli'de partisinin gençlik kolları üyeleriyle bir araya geldi.

 • DEM Parti İBB Başkan adayları Küçükçekmece'de Diyarbakırlılar Gecesi'ne katıldı
  28 Şub DEM Parti İBB Başkan adayları Küçükçekmece'de Diyarbakırlılar Gecesi'ne katıldı

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni, Küçükçekmece'de düzenlenen 'Diyarbakırlılar Gecesi'ne katıldı. Beştaş, İstanbul seçiminin Türkiye seçiminin kalbi olduğunu ve kendilerinin kimseye muhtaç olmadıklarını belirtti. Beştaş ve Çepni, geceye katılanlarla halay çekti ve fotoğraf çektirdi.

 • TBMM Genel Kurulu'nda FETÖ tartışması
  28 Şub TBMM Genel Kurulu'nda FETÖ tartışması

  CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal'ın Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ'a yönelik FETÖ ile ilgili sözlerine TBMM'de bulunan partiler tepki gösterdi. Bozdağ, FETÖ ile mücadele ettiğini ve terör örgütünün devletten temizlenmesi için çaba sarf ettiğini belirtti. Tartışmaların ardından partiler, Bozdağ'a destek verdi.

 • Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı: Türkiye Yüzyılının İnşası İçin Kararlıyız
  28 Şub Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı: Türkiye Yüzyılının İnşası İçin Kararlıyız

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş'ın proje tanıtım programına katıldı. Yumaklı, Türkiye'nin yüzyılının inşası için kararlı olduklarını belirtti ve yerel yönetimlerin önemine vurgu yaptı.

 • Başkan Gülsoy: 'Milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeler yenilgiye mahkumdur'
  28 Şub Başkan Gülsoy: "Milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeler yenilgiye mahkumdur"

  Kayseri Ticaret Odası (KTO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

 • DEM Parti: Dolmabahçe Mutabakatı'nın çözüm iradesine ihtiyaç var
  28 Şub DEM Parti: Dolmabahçe Mutabakatı'nın çözüm iradesine ihtiyaç var

  DEM Parti Merkez Yürütme Kurulu, Dolmabahçe Mutabakatı'nın 9. yılında yazılı açıklama yaparak, Türkiye'de demokrasi, adalet ve özgürlükler kapsamındaki sorunların çözümü için Dolmabahçe Mutabakatı'nın çözüm iradesine daha fazla ihtiyaç olduğunu belirtti. Açıklamada, mutabakatın ret edilmesiyle birlikte demokrasi, adalet, özgürlükler ve ekonomide çoklu krizlerin art arda gerçekleştiği ifade edildi. DEM Parti, Dolmabahçe Mutabakatı'nı en güçlü ve kararlı şekilde savunarak, tarihsel Kürt barışını cesaret ve kararlılıkla savunacaklarını vurguladı.

 • Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 28 Şubat'ı kınadı
  28 Şub Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 28 Şubat'ı kınadı

  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 28 Şubat sürecini kara bir leke olarak nitelendirerek, milletin iradesini tahrip etmeyi hedefleyen her girişimin bertaraf olacağını belirtti.

 • Ali Babacan, Ekonomik Sıkıntıları Dile Getiren Öğrenciyle Diyalog Kurdu
  28 Şub Ali Babacan, Ekonomik Sıkıntıları Dile Getiren Öğrenciyle Diyalog Kurdu

  Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Sincan'ı ziyaret ettiği esnada 7. sınıf öğrencisiyle aralarında dikkat çeken bir diyalog yaşadı. Öğrenci, ekonomik sıkıntılarından dolayı dert yandı ve devletin yardım alamadıklarını belirtti. Babacan ise gençlerin daha iyi bir gelecek için çalıştıklarını ifade etti.

 • Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek
  28 Şub Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek

  Türkiye siyasi tarihine kara bir leke olarak kazınan ve 'postmodern darbe' olarak adlandırılan 28 Şubat'ın yıl dönümünde İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen sempozyumda Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuşma yaptı. Tunç, yargının tarafsız ve bağımsız olduğunu vurgulayarak, darbecilere hesap sorulduğunu ve bundan sonra da benzer bir durumu düşünenlere karşı teyakkuzda olunacağını belirtti.

 • DEM Parti İBB Başkan adayları İstanbul'da ziyaretlerde bulundu
  28 Şub DEM Parti İBB Başkan adayları İstanbul'da ziyaretlerde bulundu

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul'da ziyaretlerde bulundu. Beştaş, 8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri için çalışmalarını başlattıklarını ve İstanbul'un her yerinde kadınların alanlarda olacağını belirtti. Beştaş, kadınların doğrudan sözünü, düşüncesini ve mücadelesini aktaracak bir sistemle belediye yönetiminde olacaklarını ifade etti. Çepni ve Beştaş, DİSK genel merkezini de ziyaret ederek Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu'yla sohbet etti.

 • Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı
  28 Şub Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı

  Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, 28 Şubat "postmodern darbesi"nin 27. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Erdoğan: Emekli maaşlarına seyyanen artış yapmak bütçeyi zorlar
  28 Şub Erdoğan: Emekli maaşlarına seyyanen artış yapmak bütçeyi zorlar

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşlarına seyyanen artış yapmanın bütçeyi zorlayacağını belirtti. 7 bin lira veya 10 bin lira olarak ifade edilen ek artışın maliyetini anlatan Erdoğan, bu gideri karşılamak için tüm yatırım bütçesini aktarsalar bile yeterli olmayacağını söyledi. Ayrıca, seyyanen artışların emekli maaşları arasında adaletsizlik yarattığının da farkında olduklarını belirtti.

 • İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan: 'Bugün halen yazarlık yapanlardan utanıyorum'
  28 Şub İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan: 'Bugün halen yazarlık yapanlardan utanıyorum'

  İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, 28 Şubat "postmodern darbesi"ne ilişkin, "O gün 'Nerede kaldınız?' diyen yazarların bugün halen yazarlık yapmasından ben utanıyorum.

 • AK Parti Milletvekilleri 28 Şubat Darbesini Eleştirdi
  28 Şub AK Parti Milletvekilleri 28 Şubat Darbesini Eleştirdi

  AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adem Yıldırım, 27'inci yılında 28 Şubat postmodern darbesini eleştirdi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır
  28 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından düzenlenen '28 Şubat Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, Türk yargısının bağımsız ve tarafsız olduğunu vurgulayarak, darbelerin ve vesayetçi anlayışın demokrasiye zarar verdiğini belirtti. Tunç, yapılan yapısal dönüşümlerle bir daha darbe olmaması için çalıştıklarını ve yeni bir anayasa ile demokrasiyi güçlendireceklerini ifade etti.

 • AK Parti Grup Başkanvekili: 28 Şubat'ın mağdurları tarihten silindi
  28 Şub AK Parti Grup Başkanvekili: 28 Şubat'ın mağdurları tarihten silindi

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 28 Şubat sürecinde yaşanan mağduriyetlere değinerek, demokrasimizi tank paletleri altında ezmeye çalışanların tarihten silindiğini belirtti. Yenişehirlioğlu, milletin iktidarıyla birlikte mağduriyetlerin giderilmeye başlandığını ve demokrasiyi muhafaza etmeye devam edeceklerini vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Önümüze hangi badire çıkarsa çıksın ülkemizi demokrasi ve kalkınma rotasından çıkartmadan hedeflerine doğru ilerletmeyi...
  28 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Önümüze hangi badire çıkarsa çıksın ülkemizi demokrasi ve kalkınma rotasından çıkartmadan hedeflerine doğru ilerletmeyi...

  Kütahya'da partisinin mitingine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hamdolsun önümüze hangi badire çıkarsa çıksın ülkemizi demokrasi ve kalkınma rotasından çıkartmadan hedeflerine doğru ilerletmeyi başardık.

 • Erdoğan: Hayat pahalılığıyla mücadele için güçlü bir program uyguluyoruz
  28 Şub Erdoğan: Hayat pahalılığıyla mücadele için güçlü bir program uyguluyoruz

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, hayat pahalılığı başta olmak üzere ekonomik dengeleri yeniden yerli yerine oturtmak için güçlü bir program uyguladıklarını belirtti. Erdoğan, emeklilerin hayat pahalılığından en çok etkilenen kesim olduğunu söyledi ve programın olumlu sonuçlarını bu yıl sonundan itibaren görmeye başlayacaklarını ifade etti.

 • AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 28 Şubat darbesiyle ilgili açıklama yaptı
  28 Şub AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 28 Şubat darbesiyle ilgili açıklama yaptı

  AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 27 yıl önce gerçekleşen 28 Şubat darbesiyle ilgili yazılı açıklama yaparak, darbenin insan haklarına, temel özgürlüklere ve hukukun üstünlüğüne karşı yapılan kabul edilemez bir müdahale olduğunu belirtti. Güngör, AK Parti'nin darbeci zihniyete karşı mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

 • 28 Şubat Darbesi Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olarak geçti
  28 Şub 28 Şubat Darbesi Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olarak geçti

  AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Hatice Yeliz Sipahi, 28 Şubat Darbesi'nin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirtti. Sipahi, darbe sürecinde yaşanan mağduriyetlere değinerek genç kızların üniversitelere başörtüsü ile giremediğini ve gençlerin eğitim haklarından mahkum bırakıldığını hatırlattı. Ayrıca, katsayı adaletsizliğiyle gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önünün kapatıldığını ve temel hakların engellendiğini ifade etti. Sipahi, Türk milletinin iradesine vurulan her darbeye gereken yanıtı verdiğini ve darbecileri tarihe gömdüğünü vurgulayarak, millet iradesini egemen kılma ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelesine kararlılıkla devam ettiklerini belirtti.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin'
  28 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin"

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin yedinci tepesi olarak tanımlanan Kocamustafapaşa Tepesi’nde konumlu tarihi Bulgur Palas’ı, İstanbulluların kullanımına açtı. İstanbul’un tarihinin en çok restorasyon yapılan dönemini yaşadığını belirten İmamoğlu, “İstanbul'un çehresini değiştiriyoruz. İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerine yeniden, daha güçlü bir şekilde kazandırıyor, aynı zamanda değer katıyoruz. Bugün İstanbul'un hizmet alması için farklı görüşleri olanlar var. Ne diyorlar? İlla hükümetle belediye, aynı partiden olmalıymış. Bak sen. Bak sen. Seçim yapmayalım o zaman. Muhtarlar da gitsin otursun evinde. İstiyor ki, her şeyi ona teslim edelim. Neyse; biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz, Merak etmesin. Yıllarca İstanbul'u, hükümetle el ele yönettiler. O şımarıklık, o kibir, İstanbul'un her köşesini ihmale boğdu” dedi.

 • AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi Türkiye'nin kara lekesidir
  28 Şub AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi Türkiye'nin kara lekesidir

  AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Ali Deresoy, 28 Şubat darbesinin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, darbenin vesayetçilerin hukuksuzluğunu ve kirli hesaplarını gösterdiğini söyledi. Deresoy, darbenin siyasete, demokrasiye ve insan haklarına yapılan bir saldırı olduğunu vurgulayarak, milletin 15 Temmuz'da verdiği mücadele ile darbe dönemlerinin bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü ifade etti.

 • Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yerel medya temsilcisinin saldırısını kınadı
  28 Şub Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yerel medya temsilcisinin saldırısını kınadı

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, gazeteci ve program yapımcısı Erol Özkan'a yönelik saldırıyı kınayarak, şiddet ve zorbalığın bu kentte kazanamayacağını belirtti.

 • Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı: 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir
  28 Şub Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı: 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir

  Eğitim-Bir-Sen Manisa 1 No'lu Şube Başkanı Halil Kallat, 28 Şubat post modern darbenin 27. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini belirtti. Kallat, 28 Şubat'ın Türkiye'nin ekonomik birikimlerine, yaşama heyecanına, inanç değerlerine, demokrasi irade ve talebine, eğitime, sağlığa, özgür basına, haber alma özgürlüğüne, aşımıza, ekmeğimize, emeğimize, geleceğimize yapılmış bir darbe olduğunu vurguladı. Ayrıca, darbecilere destek veren sözde sendikaların millet vicdanında derin yara açtığını ifade etti ve daha özgür, daha aydınlık, daha müreffeh bir gelecek için birlikte hareket etme çağrısı yaptı.

 • EDGED Başkanı 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı
  28 Şub EDGED Başkanı 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı

  Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği (EDGED) Başkanı Veysel Güner, 28 Şubat "postmodern darbe"sinin 27'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 28 Şubat'ın yıl dönümünde Sincan'a gitti
  28 Şub DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 28 Şubat'ın yıl dönümünde Sincan'a gitti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 28 Şubat'ın yıl dönümünde Sincan'a giderek, dönemin mimarlarını eleştirdi. Babacan, 28 Şubat'ın Türkiye'nin demokrasi tarihinde bir kara leke olduğunu belirterek, doğrunun yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • AK Parti İnsan Hakları Başkanı: Milletin Sandıkta Seçtiği Partiler Gerçek İktidarlar Olacak
  28 Şub AK Parti İnsan Hakları Başkanı: Milletin Sandıkta Seçtiği Partiler Gerçek İktidarlar Olacak

  AK Parti İnsan Hakları Başkanı Hasan Basri Yalçın, "Artık milletin sandıkta seçtiği partilerin ve isimlerin gerçek iktidarlar olacağı bir ülkede yaşıyoruz.

 • Manavgat'ta motosiklet kazası: Sürücü yaralandı
  28 Şub Manavgat'ta motosiklet kazası: Sürücü yaralandı

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında sürücü yaralandı. Kazada motosikletin savrularak devrilmesi sonucu yaralanan sürücü, hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu iyi olan sürücünün tedavisi devam ediyor.

 • AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar kısa sürede balans ayarına uğradılar
  28 Şub AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar kısa sürede balans ayarına uğradılar

  AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör, 28 Şubat darbesinin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, darbenin siyasete, demokrasiye ve insan haklarına balans ayarı vermeye çalışanların kısa sürede balans ayarına uğradığını ifade etti. Güngör, karanlık darbe dönemlerinin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği mücadeleyle bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü aktardı ve AK Parti'nin millet iradesini egemen kılma ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelesine kararlılıkla devam ettiğini vurguladı.

 • Malatya'da 28 Şubat protestosu: Kentin ilk renkli gazetesi siyah-beyaz basıldı
  28 Şub Malatya'da 28 Şubat protestosu: Kentin ilk renkli gazetesi siyah-beyaz basıldı

  Malatya'da yayımlanan Sonsöz Gazetesi, 28 Şubat postmodern darbesini protesto etmek amacıyla siyah-beyaz basıldı. Gazetenin imtiyaz sahibi Ali Er, 28 Şubat'ın Türk milleti üzerindeki etkisini hatırlatmak ve unutturmamak için bu kararı aldıklarını belirtti. Er, 28 Şubat sürecinde yaşanan mağduriyetleri anlatarak, bugün artık demokrasinin yerleştiğini ve başörtülü-başı açık birlikte eğitim alındığını vurguladı. Sonsöz Gazetesi, her yıl 28 Şubat'ta siyah-beyaz basmaktadır.

 • Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Ürkmez'deki Seçim Ofisini Açtı
  28 Şub Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Ürkmez'deki Seçim Ofisini Açtı

  Yeni dönemde tekrar CHP'den aday gösterilen Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Ürkmez'deki seçim ofisini binlerce kişinin katılımıyla açtı. Davul-zurna ve meşalelerle karşılanan Yetişkin, Ürkmez halkına teşekkür etti.

 • Malatya'da Sonsöz Gazetesi, 28 Şubat'ı Siyah-Beyaz Protesto Ediyor
  28 Şub Malatya'da Sonsöz Gazetesi, 28 Şubat'ı Siyah-Beyaz Protesto Ediyor

  Malatya'da yayın yapan Sonsöz Gazetesi, 28 Şubat post modern darbesinin yıldönümünde siyah beyaz baskıyla okuyucusunun karşısına çıktı. Gazetenin İmtiyaz Sahibi Ali Er, bu şekilde 28 Şubat'ı unutturmamak ve protesto etmek istediklerini belirtti. Er, 28 Şubat sürecinde yaşanan ayrışmalara dikkat çekerek, artık demokrasinin yerleştiğini ve milletin bireylerinin birlikte eğitim aldığını vurguladı.

 • AK Parti Bursa İl Başkanı 28 Şubat Darbesini Kınadı
  28 Şub AK Parti Bursa İl Başkanı 28 Şubat Darbesini Kınadı

  AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, 28 Şubat Post Modern Darbesini kınayarak, millet iradesini yok sayan bu darbenin Türkiye'nin geleceğine zarar verdiğini belirtti. Gürkan, milletin gücü ve tarihin yüklediği sorumlulukla millet iradesini egemen kılmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • Yalova'da Sabah Sisi Görüş Mesafesini Düşürdü
  28 Şub Yalova'da Sabah Sisi Görüş Mesafesini Düşürdü

  Yalova'da sabah saatlerinde yaşanan yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 50 metreye kadar düştü. Sis, kent merkezinde ve Yalova-Kocaeli kara yolunda trafikte ilerlemeyi zorlaştırdı. Trafik ekipleri, sürücülere takip mesafelerini korumaları konusunda uyarılarda bulundu. Sahil kesimi ve bazı ana cadde ve ara yollar sisin etkisi altında kaldı.

 • Manavgat'ta Süs Havuzu Tıpası Faciası
  28 Şub Manavgat'ta Süs Havuzu Tıpası Faciası

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde kavşakta bulunan süs havuzunun su tıpası, yol kenarındaki iş yerinin vitrininden içeri girerken, olay sırasında kaldırımda ve vitrinin önünde kimsenin olmaması faciayı önledi. Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir trafiğini rahatlatacak formüllerden birini Buca'da paylaştı
  28 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir trafiğini rahatlatacak formüllerden birini Buca'da paylaştı

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir trafiğini rahatlatacak formüllerden birini Buca'daKİ seçim çalışmaları sırasında paylaştı. Deniz taksi uygulamasını hayata geçireceklerini açıklayan Cemil Tugay, bunun için de iskeleler kuracaklarını söyledi. Tugay, İzmir Körfezi'nin temizliğine yönelik de “Denizi temizlemek kesinlikle mümkün. Bunu başaracağız” dedi.

 • AK Parti Kütahya İl Başkanı: 28 Şubat Ülkeye Geriye Götüren Bir Darbe Girişimiydi
  28 Şub AK Parti Kütahya İl Başkanı: 28 Şubat Ülkeye Geriye Götüren Bir Darbe Girişimiydi

  AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, 28 Şubat'ın ülkeye geriye götüren bir darbe girişimi olduğunu ifade etti. Önsay, Kütahya'nın milli iradenin beşiği olduğunu ve bu tarihin önemli bir gün olduğunu belirtti. Ayrıca, AK Parti iktidarıyla birlikte bu darbe girişiminin boşa çıkarıldığını ve memleketin bir daha böyle darbelere maruz kalmamasını temenni etti.

 • Başkentte Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi Paneli Düzenlendi
  27 Şub Başkentte Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi Paneli Düzenlendi

  Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ankara'da, 'Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi' başlıklı panel düzenlendi. Panelde, Kırım'ın işgalinin kabul edilemez olduğu vurgulandı ve Kırım Tatarlarının özgürlük mücadelesinin hiçbir baskıdan etkilenmediği belirtildi. Panelde ayrıca Kırım Tatar Geleceğinin inşasının önemi üzerinde duruldu.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!'
  27 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Kendi Kazanırsa Demokrasi, Milli İrade; Başkası Kazanırsa Yanlışlık. 6 Mayıs 2019'da Milli İradeye Darbe Yaptılar, Darbe!"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Güngören Belediye Başkan adayı Yüksel Yalçın Güngören’de halkla buluştu. İmamoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı, dün doğum gününde, benim için, ‘Bu şahıs, nasıl olduysa yanlışlıkla bu görevi aldı’ dedi” hatırlatmasında bulunan İmamoğlu, “Erdoğan'ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa demokrasi, milli irade; başkası kazanırsa yanlışlık! Asıl mesele ne biliyor musunuz? Ülkemizde, 15 Temmuz 2016 gecesi tanklarla, tüfeklerle hain bir grup, milli iradeye el koymak istedi değil mi? Hatırlayın, 252 vatandaşımızı kaybettik. Onların direnciyle milletimiz, milli iradeye darbe yapılmasına karşı durdu. Darbe, sadece illa tankla, tüfekle olmaz. Darbe, iktidara hakim gücün, anayasal kurumları etkisi altına olmasıyla da olur. 6 Mayıs 2019’da ne yaptılar biliyor musunuz? Milli iradeye darbe yaptılar, darbe!” dedi.

 • DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları ziyaretlerde bulundu
  27 Şub DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları ziyaretlerde bulundu

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni, seçim çalışmaları kapsamında Şişli, Ataşehir ve Kadıköy'de ziyaretlerde bulundu. Beştaş ve Çepni, gazete ziyareti, vakıf ziyareti ve esnaf ziyareti gibi etkinliklerle vatandaşlarla buluşarak destek istedi. Konuşmalarında DEM Parti'nin farklı bir siyaset izleyeceğini vurgulayan adaylar, kadınların daha fazla temsil edilmesi gerektiğini ve İstanbul'un eş başkanlık sistemiyle yönetilmesi gerektiğini belirtti.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Hatimoğulları, Diyarbakır'da halk buluşmalarına katıldı
  27 Şub DEM Parti Eş Genel Başkanı Hatimoğulları, Diyarbakır'da halk buluşmalarına katıldı

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Diyarbakır'ın Silvan, Bismil ve Çınar ilçelerinde düzenlenen halk buluşmalarına katıldı. Hatimoğulları, buluşmalarda yerel seçimlerde kazanacakları destekten ve partinin çalışmalarından bahsetti. Ayrıca, kadın dayanışma merkezleri ve iş edinme kursları açacaklarını ve depreme dayanıklı kentler kuracaklarını belirtti.

 • Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi: Kırım Tatarları ve Ukrayna birbirlerine kuvvet veriyor
  27 Şub Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi: Kırım Tatarları ve Ukrayna birbirlerine kuvvet veriyor

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Kırım Tatarlarının ve Ukrayna'nın dayanışma içinde birbirlerine kuvvet verdiğini söyledi. Ukrayna Derneği ve Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğince düzenlenen panelde konuşan Bodnar, Kırım Tatarlarının özgürlüğe yönelik iradesini hiçbir baskı politikasının etkilemediğini belirtti. Panelde, Kırım'ın işgalinin 10. yılında geçmiş ve geleceğin analizi yapıldı.

 • DEM Parti Milletvekili Çiçek Otlu'nun ikamet ettiği adreste terörist yakalandı
  27 Şub DEM Parti Milletvekili Çiçek Otlu'nun ikamet ettiği adreste terörist yakalandı

  Emniyet Genel Müdürlüğü, yeşil kategoride aranan teröristin DEM Parti İstanbul Milletvekili Çiçek Otlu'nun da ikamet ettiği adreste yakalandığını açıkladı. Adreste yapılan aramada terör örgütü ile haberleşmeye ilişkin dokümanlar ve dijital materyaller ele geçirildi.

Advertisement