Çomü'den Kısa Kısa - Son Dakika

Çomü'den Kısa Kısa

20.11.2012 16:27
Çomü'den Kısa Kısa

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlük Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanlığı'nın organize ettiği 20.Yıl Rektörlük Kupası Futbol Turnuvası başladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlük Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanlığı'nın organize ettiği 20. Yıl Rektörlük Kupası Futbol Turnuvası başladı.

Hastanebayırıspor Kulübü'nün semt sahasında gerçekleşen turnuvanın başlama vuruşunu Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem yaptı.

Dekan yardımcıları Doç. Dr. Muhammet Erat ve Doç. Dr. Yusuf Dilgin'in de izlediği açılış maçında Tarih Bölümü takımı, Sanat Tarihi Bölümü takımını 6-4 mağlup etti.

Fen Edebiyat, Mühendislik, İlahiyat, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi, Mimarlık ve Tasarım, Eğitim ve Ziraat fakülteleri ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin katıldığı turnuvada, birimlerinde şampiyon olan bölümler, diğer birimlerin bölüm şampiyonlarıyla karşılaşacak.

Müsabakalar sonunda birinci olan bölümü bilgisayar hediye edilecek.

-Eğitim Fakültesi öğrencileri ödüllerini aldı-

Bu yıl yapılan LYS sonuçlarına göre Türkiye genelinde ilk 1000'e girerek Eğitim Fakültesi'ni tercih eden öğrenciler ile 2011-2012 akademik yılında Eğitim Fakültesi programlarında öğrenim gördüğü sırada Önlisans-Lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nin ilgili maddesine göre onur öğrencisi olmaya hak kazanan öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en köklü fakültelerinden olan Eğitim Fakültesi'nin üniversitenin kuruluşunda çekirdek olduğunu söyledi.

Eğitim Fakültesi'nin çok başarılı bir kurum olduğuna işaret eden Laçiner,

"İstihdam oranlarına baktığımızda da oldukça başarılı bir tabloyla karşılaşıyoruz. Nitelikli akademisyen ve öğrenci profilini Eğitim Fakültesi'nde bulabiliyorsunuz. Öğrencilerimiz emin olsunlar ki çok güzel puanlarla Eğitim Fakültesi'ne geldiler. Buradan mezun olduktan sonra da en iyi yerlerde istihdam edilecekleri inancındayım" dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere ödülleri verildi.

Törende ayrıca, 21. Ankara Japonca Konuşma Yarışması'nda 1 ve 3'üncü olan Japon Dili Ana Bilim Dalı öğrencileri ödüllerini aldı.

Muhabir: Mehmet Bayer

Yayıncı: Harun Kaymaz - ÇANAKKALE

YORUMLAR
500
Türkiye'nin Varşova Büyükelçisi Fırat, Türkiye-Polonya ilişkilerinin hızla geliştiğini söyledi Türkiye'nin Varşova Büyükelçisi Fırat, Türkiye-Polonya ilişkilerinin hızla geliştiğini söyledi
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çomü'den Kısa Kısa - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement