Depremzede çocuklara boyalı, müzikli moral - Son Dakika

Depremzede çocuklara boyalı, müzikli moral

05.12.2022 14:01
Depremzede çocuklara boyalı, müzikli moral

Düzce'de yaşanan depremin ardından çadırlarda yaşayan çocuklar için Düzce 99 Arama Kurtarma Derneği harekete geçti.

Düzce'de yaşanan depremin ardından çadırlarda yaşayan çocuklar için Düzce 99 Arama Kurtarma Derneği harekete geçti. Çocuklara moral vermek isteyen dernek, İstanbul merkezli Çocuklar İçin Söylüyoruz Derneği ile birlikte çadırda yaşayan çocuklar, depremin korkunç yüzünü bir günlüğüne unuttular.

Düzce'de geçtiğimiz hafta yaşanan 5,9'luk depremin ardından bölgede devam eden artçılar nedeniyle insanlar çadır kentlerde yaşamına devam ediyor. Deprem sarsıntılarından ise en çok çocuklar etkilendi. Bu korkunun yanında kış mevsiminin hissedilmeye başlandığı kentte çadırlarda yaşayan çocukların psikolojileri de bozuldu. Çocukların yaşadığı deprem korkusunu yenmelerine yardımcı olmak ve motivasyonlarını sağlamak için harekete geçen Düzce99 Arama Kurtarma Derneği ve İstanbul merkezli Çocuklar İçin Söylüyoruz Derneği çadırlarda yaşayan çocuklar için moral günü düzenledi. Çocuklar için çeşitli etkinlikler ve yüz boyaması yapan dernek üyeleri ayrıca pastalar keserek çocukları mutlu etti.

Düzce Merkez, Depremin merkez üssü Gölyaka ve Çilimli İlçelerinde gerçekleşen etkinliklerde çocuklar doyasıya eğlenerek bir günlüğüne de olsa deprem travmasından uzaklaştılar. - DÜZCE

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Düzce'de iki ilkokul öğrencisi kumbara ve oyuncaklarını depremzede akranlarına gönderdi Düzce'de iki ilkokul öğrencisi kumbara ve oyuncaklarını depremzede akranlarına gönderdi İlmekler depremzedeler için atılıyor İlmekler depremzedeler için atılıyor Deprem bölgesine yardım seferberliği sürüyor Deprem bölgesine yardım seferberliği sürüyor

Son Dakika Yerel Depremzede çocuklara boyalı, müzikli moral - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement