Efeler'deki Olimpik Tırmanma Duvarı'nda Türkiye Şampiyonası Heyecanı - Son Dakika

Efeler'deki Olimpik Tırmanma Duvarı'nda Türkiye Şampiyonası Heyecanı

16.05.2022 23:06

Spor Tırmanış Okul Sporları Minikler ve Küçükler Türkiye Şampiyonası, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın Pınarbaşı Mesire Alanı’nda hayata geçirdiği Olimpik Tırmanma Duvarı’nda yapıldı.

Spor Tırmanış Okul Sporları Minikler ve Küçükler Türkiye Şampiyonası, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Pınarbaşı Mesire Alanı'nda hayata geçirdiği Olimpik Tırmanma Duvarı'nda yapıldı.

Efeler'de bulunan Türkiye'deki ilk ve tek Açık Hava Olimpik Spor Tırmanış Duvarı, 14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen Okullar Arası Minikler ve Küçükler Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yaptı. Van, Erzurum, Ankara, İstanbul, Antalya, Malatya, Bursa, Samsun, Trabzon gibi Türkiye'nin dört bir yanından yarışmaya katılan toplam 316 sporcu çocuğun kıyasıya mücadelesine sahne olan şampiyonada, 8-9 yaş kategorisinde minikler ve 10-11 yaş kategorisinde küçükler birbirleriyle yarıştı. Sporcularda iç disiplin, konsantrasyon, fiziksel kuvvet ve devamlılık açısından çok büyük öneme sahip olan Spor Tırmanış branşının Türkiye Şampiyonası Efeler'de ilk kez düzenlenmiş oldu.

Minikler ve Küçükler (Kız-Erkek) kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmalarda derece elde eden sporcu ve okullara, kupa ve madalyaları, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü birim amirleri ve yetkililerince takdim edildi.

YORUMLAR
500
Erzurum patent üretiminde 3'üncü sırada Erzurum patent üretiminde 3'üncü sırada Türkiye'de yaklaşık 9 bin çocuk, koruyucu ailelerin yanında hayata hazırlanıyor Türkiye'de yaklaşık 9 bin çocuk, koruyucu ailelerin yanında hayata hazırlanıyor Kütahya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı 223 bini geçti Kütahya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı 223 bini geçti
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Efeler'deki Olimpik Tırmanma Duvarı'nda Türkiye Şampiyonası Heyecanı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement