Son dakika Mehmet Fatih Atay haberleri, Mehmet Fatih Atay son dakika, son dakika Mehmet Fatih Atay

Son Dakika Mehmet Fatih Atay Haberleri

 • Efeler Belediyesi, Tepecik Mahallesi'nde yeni bir meydan açıyor
  19 Şub Efeler Belediyesi, Tepecik Mahallesi'nde yeni bir meydan açıyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Tepecik Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Ali Kemal Sinanoğlu Meydanı'nın açılışını yapacak.

 • Efeler Belediyesi ile Tüm Bel-Sen Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  01 Şub Efeler Belediyesi ile Tüm Bel-Sen Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Efeler Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında yapılan toplu iş sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi. Sözleşmeyle birlikte belediye çalışanlarına birçok kazanım sağlandı, çalışanlara sosyal denge tazminatı maaş ödemesi yapılacak, doğum günlerinde izinli sayılacaklar ve kadın çalışanlara özel gün izni verilecek. Ayrıca engelli personellere özel servis aracı temin edilecek ve çalışanlar belediye tesislerinden indirimli faydalanabilecekler.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ADÜ Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi
  30 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ADÜ Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrenciler, Efeler Belediyesi'ni ziyaret ederek birimler hakkında bilgi aldı.

 • Başkan Atay Hanımevi'nde kadınlarla buluştu
  30 Oca Başkan Atay Hanımevi'nde kadınlarla buluştu

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Hanımevi'nde kadın vatandaşlarla bir araya gelerek projelerini paylaştı.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Ilıcabaşı mahalle sakinlerine yardım eli uzattı
  22 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Ilıcabaşı mahalle sakinlerine yardım eli uzattı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Ilıcabaşı mahalle sakinlerine sağanak yağış sonrası su baskını yaşayan evlerini temizleyerek yardım etti.

 • Efeler Belediyesi, Su Baskınlarından Mağdur Olan Vatandaşlara Yardım Etti
  18 Oca Efeler Belediyesi, Su Baskınlarından Mağdur Olan Vatandaşlara Yardım Etti

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ilçede etkili olan sağanak yağışın neden olduğu su baskınlarında mağdur olan vatandaşlar için ekiplerini seferber etti. Ekiplerin hızlı müdahalesi sayesinde su basan alanlardaki sular kısa sürede tahliye edildi.

 • CHP'den istifa eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, İYİ Parti'ye katıldı
  17 Oca CHP'den istifa eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, İYİ Parti'ye katıldı

  Geçtiğimiz Eylül ayında CHP'den istifa ederek görevini bağımsız olarak devam ettiren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, İYİ Parti'ye katıldı. Atay'a rozetini İYİ Parti'nin grup toplantısı sırasında Meral Akşener bizzat taktı.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay İYİ Parti'ye katıldı
  17 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay İYİ Parti'ye katıldı

  Geçtiğimiz Eylül ayında CHP'den istifa ederek görevini bağımsız olarak sürdüren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, İYİ Parti'ye katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından rozeti takılan Atay, İYİ Parti'nin Efeler Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Atay, seçilmesi halinde hizmetlerini katlayarak sürdüreceğini belirtti.

 • Efeler Belediyesi, asfaltlama çalışmalarıyla ilçe genelinde yol yenileme çalışmalarına devam ediyor
  15 Oca Efeler Belediyesi, asfaltlama çalışmalarıyla ilçe genelinde yol yenileme çalışmalarına devam ediyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın belediye envanterine kazandırdığı asfaltlama aracı ile ilçe genelinde geniş kapsamlı yol yenileme çalışmaları devam ediyor. Efeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hafta sonları dahi yoğun mesai harcayarak, Efeler halkının daha güvenli ve konforlu bir ulaşım deneyimi yaşamasını sağlıyor. Umurlu Mahallesi'nde yapılan asfaltlama çalışmalarıyla bölgenin estetik görünümü artırılırken, trafik akışı rahatlatılarak, mahalle sakinlerine daha iyi bir hayat standardı sunuluyor.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın abisi Atilla Atay toprağa verildi
  12 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın abisi Atilla Atay toprağa verildi

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın İzmir'de yaşayan abisi Atilla Atay'ın hayatını kaybetmesi üzerine düzenlenen cenaze töreni sonrasında toprağa verildi. Törene birçok belediye başkanı, vatandaşlar ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın abisi Atilla Atay hayatını kaybetti
  11 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın abisi Atilla Atay hayatını kaybetti

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın İzmir'de yaşayan abisi emekli öğretmen Atilla Atay'ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Başkan Atay, İzmir'e giderken, birçok belediye başkanı ve vatandaşlar, sosyal medya üzerinden taziye mesajı yayınladı.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Gazetecilerle Bir Araya Geldi
  11 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın emekçileri ile bir araya geldi. Başkan Atay, gazetecileri Efeler Belediyesi'nce hizmete açılan Doğa Otel ve Restaurant'ta ağırlayarak samimi bir ortamda sohbet etti. Atay, gazetecilerin demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu vurgulayarak, doğru işler yapmanın eleştirilmekten korkmamayı gerektirdiğini belirtti. Ayrıca, gazetecilerin tarafsız ve bağımsız bir şekilde görev yaparak toplumu yöneten siyasetçilerin doğru işler yapmasını sağladığını ifade etti.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay: Gazeteciler demokrasinin en önemli güvenceleridir
  09 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay: Gazeteciler demokrasinin en önemli güvenceleridir

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerin demokrasinin en önemli güvenceleri olduğunu vurgulayarak, gazetecilerin topluma doğru haberleri ulaştırarak gerçekleri gözler önüne serdiğini ve halkı aydınlatma çabalarıyla toplum üzerinde büyük bir etki bıraktığını belirtti. Atay, gazetecilerin mesleki etik değerlere bağlılığının kent ve ülke kalkınmasına katkı sağladığını ve daha bilinçli ve demokratik bir toplumun oluşturulmasında temel yapı taşlarından birini oluşturduğunu ifade etti. Başkan Atay, gazetecilerin yorum ve eleştirilerinin demokrasi kültürünün yerleşmesinde önemli bir katkı sunduğunu ve gazetecilerin fedakarca çalışarak kamuoyunu aydınlattığını ve halkın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirdiğini söyledi.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Kitap Kafeler Projesi
  08 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Kitap Kafeler Projesi

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hizmete sunduğu Kitap Kafeler ile gençlere ikinci bir ev sunuyor. Kitap Kafeler, çocuk kitaplarından dünya klasiklerine kadar binlerce kitabın yer aldığı kütüphaneleri, internet bağlantılı bilgisayarları ve nezih ortamıyla her yaştan vatandaşın kitap okuma ve bilgiye ulaşma adresi haline geldi. Başkan Atay, 2 yıl gibi kısa bir sürede Kitap Kafelerin sayısını 14'e yükselterek her mahallede bir Kitap Kafe açma sözü verdi. Türkiye'de bir belediye tarafından açılan ilk Kitap Kafe projesi olan Kitap Kafeler, gençlerin bilgili ve bilinçli olmalarını sağlamak amacıyla önemli bir rol üstleniyor.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Hanımevi Projesi Kadınlar Arasında Yoğun İlgi Görüyor
  05 Oca Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Hanımevi Projesi Kadınlar Arasında Yoğun İlgi Görüyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın kadınlar için hizmete açtığı Hanımevleri, ilçede yaşayan kadınların ikinci evi haline dönüştü. Kadınlar, Hanımevleri'nde özgürce vakit geçirebiliyor, sohbet edip sosyalleşebiliyor, kitap okuyabiliyor ve özel günlerini ücretsiz olarak kutlayabiliyor. Proje kapsamında çocuk oyun grupları da bulunuyor.

 • Efeler Belediyesi, parkların bakım ve onarımını yapıyor
  03 Oca Efeler Belediyesi, parkların bakım ve onarımını yapıyor

  Aydın'ın merkez ilçesi Efeler'de çocukların daha modern ve güvenli alanlarda vakit geçirebilmeleri için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın talimatıyla harekete geçen belediye ekipler, ilçe genelindeki parkların bakım ve onarımını yapıyor. Başkan Atay, parkların yenilenmesiyle mahallelerin yaşam kalitesinin arttığını belirtti.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın ilçeye kazandırdığı gündüz bakımevlerinde çocuklar yılbaşını kutladı
  30 Ara Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın ilçeye kazandırdığı gündüz bakımevlerinde çocuklar yılbaşını kutladı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın ilçeye kazandırdığı gündüz bakımevlerinde eğitim gören çocuklar, özenle hazırlanan bir programla yılbaşını erken kutladı. Miniklerin elleriyle yaptıkları yılbaşı süslemeleriyle renklenen sınıflarda, müzik ve dans performanslarıyla coşku dolu bir gün geçirdi. Başkan Atay, çocukların sosyalleşmesi ve gelişimi için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'dan Yeni Yıl Mesajı
  28 Ara Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'dan Yeni Yıl Mesajı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Atay, umutların büyütülmesi ve hayallerin gerçeğe dönüştürülmesi için çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, kentin dayanışma ve bilimle süslenen projelerle donatıldığını vurguladı ve 2024 yılında da Efeler'e hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

 • Efeler Belediyesi, Kadın Muhtar Adayları İçin Eğitim Programı Düzenledi
  26 Ara Efeler Belediyesi, Kadın Muhtar Adayları İçin Eğitim Programı Düzenledi

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yerel seçimler öncesi kadın muhtar adayları için eğitim programı düzenledi. Programda kadınların aday olma süreci, seçim stratejileri ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konular ele alındı. Başkan Atay, kadınlara yönelik yaptığı hizmetleri anlattı ve marka değeri yüksek bir Efeler için çalışacaklarını belirtti.

 • Efeler Belediyesi Yollarda Asfaltlama Çalışmalarına Devam Ediyor
  20 Ara Efeler Belediyesi Yollarda Asfaltlama Çalışmalarına Devam Ediyor

  Efeler Belediyesi, ilçe genelinde görev ve sorumluluk alanında bulunan yollarda asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Belediye envanterine kazandırılan asfaltlama aracı ile toprak yollar asfaltlanıyor. Böcek Mahallesi'nde ihtiyaç duyulan yollar da asfaltlandı. Mahalle sakinleri, asfaltlama çalışmalarıyla mağduriyetlerinin giderildiğini ifade etti ve Başkan Atay'a teşekkür etti.

 • Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu 'Hamdi'nin İşleri' adlı oyunu sahnelemeye hazırlanıyor
  19 Ara Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu 'Hamdi'nin İşleri' adlı oyunu sahnelemeye hazırlanıyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın öncülük ettiği Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Hamdi'nin İşleri' adlı ortaoyununu Efelerli tiyatroseverlere sunacak. Oyun, 22 Aralık'ta Aydın Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak izlenebilecek.

 • Efeler Belediyesi Otizm Yaşam Merkezi'nin 2. yıl dönümünü kutladı
  18 Ara Efeler Belediyesi Otizm Yaşam Merkezi'nin 2. yıl dönümünü kutladı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Otizm Yaşam Merkezi'nin 2. yıl dönümünde özel çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi. Merkezde gerçekleşen kutlamada çocuklar pasta kesip eğlendi. Başkan Atay, merkezin başarılarından ve özel çocukların gelişiminden memnuniyet duyduklarını belirtti.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Ovaeymir Mahallesi Kitap Kafe'de çocuklarla buluştu
  17 Ara Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Ovaeymir Mahallesi Kitap Kafe'de çocuklarla buluştu

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Ovaeymir Mahallesi'nde açılışı yapılan Kitap Kafe'de çocuklarla bir araya geldi. Çocuklar, 14'üncü Kitap Kafe için Başkan Atay'a teşekkür etti.

 • Efeler'de 14'üncü Kitap Kafe düzenlenen tören ile açıldı
  13 Ara Efeler'de 14'üncü Kitap Kafe düzenlenen tören ile açıldı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği projelerden olan Kitap Kafeler'in 14'üncüsü Ovaeymir Mahallesi'nde hizmete sundu.

 • Aydın SMMM Odası, Güneş Enerjisi Sistemiyle Elektrik Üretmeye Başladı
  10 Ara Aydın SMMM Odası, Güneş Enerjisi Sistemiyle Elektrik Üretmeye Başladı

  Aydın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası, hizmet binasının çatısına kurulan güneş enerjisi sistemi ile kendi elektriğini üretmeye başladı. TÜRMOB'a bağlı odalar arasında bir ilki temsil eden çevre dostu proje düzenlenen törenle açıldı.

 • Efeler Belediyesi, Tarım Arazilerini Üretime Açtı
  07 Ara Efeler Belediyesi, Tarım Arazilerini Üretime Açtı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği 2019 yılından itibaren hayata geçirdiği projeler ile vatandaşlardan takdir toplamaya devam ediyor. Başkan Atay, belediyenin tarım arazilerini üretime açarak çok sayıda ürünün yetiştirilmesini sağladı. Ayrıca sadece kadınların istihdam edildiği Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası da hizmete açıldı.

 • Efeler Belediye Başkanı sel mağduru vatandaşlarla buluştu
  30 Kas Efeler Belediye Başkanı sel mağduru vatandaşlarla buluştu

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Kızılcaköy Mahallesi'nde selin etkilerini inceleyerek, vatandaşlarla bir araya geldi. Belediye ekipleri ise selin etkilerini silmek için çalışmalarını sürdürdü.

 • Efeler Belediyesi Zeytin Hasadına Başladı
  28 Kas Efeler Belediyesi Zeytin Hasadına Başladı

  Efeler Belediyesi, sorumluluk alanındaki park, bahçe ve yeşil alanlarda yetişen zeytinlerin hasadına başladı. Hasat edilen zeytinler, Yüzde Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası'nda işlenip Efe Bakkal raflarında satışa sunulacak.

 • Oyuncakçı Dede Sergisi: Büyükler Oynadı, Çocuklar İzledi
  21 Kas Oyuncakçı Dede Sergisi: Büyükler Oynadı, Çocuklar İzledi

  Efeler Belediyesi öncülüğünde açılan 'Oyuncakçı Dede' sergisinde, büyükler oyuncaklarla oynarken çocuklar izledi. Sergide geçmişten günümüze zeka ve beceri oyuncakları sergilendi.

 • ADÜ Tıp Fakültesi Öğrencileri Efeler Belediyesi'ni Ziyaret Etti
  13 Kas ADÜ Tıp Fakültesi Öğrencileri Efeler Belediyesi'ni Ziyaret Etti

  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi 6'ncı sınıf (intern) öğrencileri, Efeler Belediyesi'ni ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Eralp Atay, öğrencilere belediye birimlerinin görevleri ve sağlık uygulamaları hakkında bilgi verdi. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ise gençlere hitaben yaptığı konuşmada, doktorların ve sağlık çalışanlarının önemine vurgu yaparak, onlara destek çağrısında bulundu.

 • Efeler Belediye Başkanı Atatürk'ün Öğreti ve İlkelerini Yaşatmanın Sorumluluğunu Vurguladı
  09 Kas Efeler Belediye Başkanı Atatürk'ün Öğreti ve İlkelerini Yaşatmanın Sorumluluğunu Vurguladı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85'inci yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, Atatürk'ün öğreti ve ilkelerini yaşatmanın herkesin sorumluluğu olduğunu ifade etti. Başkan Atay, Atatürk'ü anmanın sadece bir görev değil, aynı zamanda onun mirasına sahip çıkmanın ve bu mirası yaşatmanın bir sorumluluk olduğuna inandığını belirtti.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Hanımevi Projesi Kadınlar Arasında Yoğun İlgi Görüyor
  07 Kas Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Hanımevi Projesi Kadınlar Arasında Yoğun İlgi Görüyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın örnek hizmetleri arasında yer alan Hanımevi projesi, Efelerli kadınlardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kadınların özgürce vakit geçirebildikleri, sosyalleşebildikleri ve özel günlerini kutlayabildikleri Hanımevi, ilçede ikinci evleri haline gelmiştir. Başkan Atay, projenin başarısına kayıtsız kalmayarak kısa sürede farklı mahallelerde de Hanımevleri açmıştır. Proje, kadınların sosyal hayata katılmasını ve güzel seslerinin her yerde yankılanmasını sağlamaktadır. Ayrıca Hanımevleri, çocuk oyun gruplarıyla birlikte keyifli vakit geçirmek isteyen kadınlara da hizmet vermektedir. Efelerli kadınlar, projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Atay'a teşekkür etmiştir.

 • Efeler'in özel çocukları için anlamlı organizasyon
  04 Kas Efeler'in özel çocukları için anlamlı organizasyon

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler Belediyesi, Aydın Lions Kulübü Derneği ve Efeler Lions Kulübü iş birliğiyle düzenlenen 'Özel Sporcular Spor Şenliği ve Atletizm Yarışmaları'na katıldı. Etkinlikte özel bireyler Başkan Atay'a yoğun ilgi gösterdi. Başkan Atay, özel bireylerin daha konforlu bir yaşam sürmeleri için yapılan projelerden bahsederek, 'Bu çocuklar bizlere emanet. Onların toplumla uyum halinde yaşayabilmeleri için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz' dedi. Etkinlikte sporculara madalya ve başarı belgeleri verildi, oyunlar oynandı.

 • Efeler Belediyesi Özel Sporcuları Onurlandırdı
  03 Kas Efeler Belediyesi Özel Sporcuları Onurlandırdı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler Belediyesi, Aydın Lions Kulübü Derneği ve Efeler Lions Kulübü iş birliğiyle düzenlenen 'Özel Sporcular Spor Şenliği ve Atletizm Yarışmaları'na katıldı. Başkan Atay, etkinlikte özel sporculara madalya takıp başarı belgeleri vererek onurlandırdı.

 • Efeler Belediyesi, Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası ile Üretimi Destekliyor
  31 Eki Efeler Belediyesi, Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası ile Üretimi Destekliyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, sadece kadın emekçilerin çalıştığı ve kente özgü yöresel tarım ürünlerinin işlendiği Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası'nı hayata geçirerek üretimi desteklemeye devam ediyor. Fabrikada 200'den fazla kadın işçi istihdam edilirken, çeşitli tarım ürünleri ve konserve gıdalar üretiliyor. Ürünler, belediyeye bağlı Efe Bakkallarında uygun fiyatlarla halka sunulurken, çevrimiçi satış için de www.efelerpazari.com adresi kullanılıyor.

 • Efeler Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor
  30 Eki Efeler Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor

  Efeler Belediyesi, 2019 yılından bu yana gerçekleştirdiği yol yapım çalışmalarıyla kentin çehresini değiştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Efeler'in yollarını daha konforlu hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar 700 bin metrekare parke yol ve kaldırım, 409 kilometre ham yol açma, 755 bin metrekare yol tesviye ve 327 bin 565 metre bordür döşeme gibi çalışmalar tamamlandı. Yılsonuna kadar ise 55 bin metrekarelik parke yol ve kaldırım çalışmaları devam edecek.

 • Aydın'da Kız Öğrenci Yurdunda Asansör Kazası: Bir Genç Kız Hayatını Kaybetti
  26 Eki Aydın'da Kız Öğrenci Yurdunda Asansör Kazası: Bir Genç Kız Hayatını Kaybetti

  Aydın'ın Efeler ilçesindeki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen asansör kazasında 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Zeren Ertaş hayatını kaybetti. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay taziye mesajı paylaştı.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Üniversiteli Öğrencilerle Buluştu
  25 Eki Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Üniversiteli Öğrencilerle Buluştu

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Adnan Menderes Üniversitesi'nde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Atay, gençlere belediyenin hayata geçirdiği projeleri tanıttı ve toplumsal sorumluluk konularında bilgi verdi. Ayrıca, çocuk gelişimi ve otizm konularında da öğrencilerle fikir alışverişinde bulundu.

 • Efeler'de Usta Sanatçılardan Unutulmaz Performans
  24 Eki Efeler'de Usta Sanatçılardan Unutulmaz Performans

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın düzenlediği Altan Erkekli Film Günleri kapsamında gerçekleşen tiyatro oyununda usta oyuncular Altan Erkekli ve Veysel Diker, Efeler halkına unutulmaz bir performans sergiledi. Şifa Niyetine isimli oyunda sahne alan sanatçılar, seyircilere keyifli bir akşam yaşattı. Başkan Atay'ın eşi Güneş Atay'ın da katıldığı etkinlik büyük ilgi gördü ve gece çiçek takdimiyle sona erdi.

 • Efeler Belediyesi, Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı'nı Hizmete Açtı
  13 Eki Efeler Belediyesi, Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı'nı Hizmete Açtı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın öncülüğünde kurulan Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, öğrenmeyi eğlenceli hale getirerek bilgi pekiştirmesini sağlıyor. Park, yerli ve yabancı öğrenci gruplarının yanı sıra uluslararası öğrencilerin de ilgisini çekiyor ve Efeler'in eğitim turizmine katkı sağlıyor. Parkın çevresi doğal güzelliklerle çevrili ve inşa sürecinde hiçbir ağaca zarar verilmedi.

 • Efeler Kitap Günleri Devam Ediyor
  04 Eki Efeler Kitap Günleri Devam Ediyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın hayata geçirdiği projeler çerçevesinde düzenlenen 1. Efeler Kitap Günleri, ülke genelinden 90 yayınevi ve 100 yazarın katılımıyla devam ediyor. Kitap stantlarının ziyarete açılmasıyla başlayan etkinliklerde yazarlar okurlarına imza dağıttı ve söyleşiler gerçekleştirdi. Etkinlikler, eğitimci, şair ve yazar Tahsin Şimşek'in 'Aydın'da Mitoloji ve Sanat' isimli söyleşisiyle devam etti.

 • Efeler'in edebiyat bayramı üçüncü gününde
  01 Eki Efeler'in edebiyat bayramı üçüncü gününde

  Efeler'in edebiyat bayramı üçüncü gününde Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, hayata geçirdiği projeler ile kentte ilklere imza atmayı sürdürüyor.

 • Efeler'de 1.Efeler Kitap Günleri devam ediyor
  30 Eyl Efeler'de 1.Efeler Kitap Günleri devam ediyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın düzenlediği 1.Efeler Kitap Günleri, ikinci gününde de etkinliklerle devam etti. Ülke genelinden 90 yayınevi ve 100 yazarın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, yazarlar okurlarına imza dağıttı ve söyleşiler gerçekleştirdi. Mustafa Balbay ve Mine Kırıkkanat'ın söyleşileri büyük ilgi gördü. Etkinlikler, Efeler Belediyesi Kent Orkestrası'nın müzikleriyle renklendi.

 • Efeler Belediye Başkanı Otizm Yaşam Merkezi'nde öğrencilerle buluştu
  28 Eyl Efeler Belediye Başkanı Otizm Yaşam Merkezi'nde öğrencilerle buluştu

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Otizm Yaşam Merkezi'nde eğitim alan öğrenciler ve aileleriyle bir araya geldi. Başkan Atay, özel konuklarına yaptığı konuşmada, 'Efeler hepimizin, yalnız değilsiniz' mesajı verdi. Otizm Yaşam Merkezi, bölgenin en geniş çerçeveli merkezi olup, öğrencilere özel eğitim, spor, müzik, ergoterapi ve dil-konuşma alanlarında eğitim imkanı sunmaktadır.

 • Efeler Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası'nda Bisiklet Turu Düzenledi
  23 Eyl Efeler Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası'nda Bisiklet Turu Düzenledi

  Efeler Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde bisiklet turu düzenledi. Başkan Mehmet Fatih Atay ve eşi Güneş Atay da etkinliğe katılarak pedal çevirdi. Etkinlikte bisiklet kullanımının teşvik edilmesi ve çevre dostu ulaşımın önemi vurgulandı.

 • Başkan Atay: Efeler halkının hak ettiği güzelliğe kavuşmasını sağladık
  22 Eyl Başkan Atay: Efeler halkının hak ettiği güzelliğe kavuşmasını sağladık

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, İmamköy Mahallesi'nde yapılan Doğa Otel ve Restaurant'ın lansman toplantısında yaptığı konuşmada, Efeler halkının hak ettiği güzelliğe kavuşmasını sağladıklarını belirtti. Yeni tamamlanan otel ve restoranın Efeler'in turizm potansiyelini yükselteceği ve ilçeye yabancı turistleri çekeceği vurgulandı.

 • Aydın'da Atıl Haldeki Mesire Alanı Turistik Tesis Olarak Hizmete Açıldı
  22 Eyl Aydın'da Atıl Haldeki Mesire Alanı Turistik Tesis Olarak Hizmete Açıldı

  Aydın'da atıl haldeki mesire alanı, Efeler Belediyesi tarafından konaklama imkanının bulunduğu turistik tesise dönüştürüldü. Efeler Doğa Otel ve Restoranı olarak hizmete açılan tesis, doğayla iç içe 5 yıldızlı otel konforunu sunuyor. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, tesisin açılışında yaptığı açıklamada, bölgedeki sıcak su kaynaklarının kullanılabilirliğini geliştirmek için bu tesisin yapıldığını belirtti.

 • Efeler Belediyesi'nin Doğa Otel ve Restaurant açılıyor
  22 Eyl Efeler Belediyesi'nin Doğa Otel ve Restaurant açılıyor

  Efeler Belediyesi'nin İmamköy Mahallesi'nde tamamladığı Doğa Otel ve Restaurant, turizm sektörünün canlanması ve ilçeye alternatif bir tatil imkanı sunmak amacıyla hizmete açılıyor. Açılış töreni 25 Eylül Pazartesi günü İmamköy Mesire Alanı'nda gerçekleştirilecek. Başkan Mehmet Fatih Atay, tüm halkı açılışa davet etti ve projenin Efeler'in tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirtti.

 • Efeler'de on ikinci Kitap Kafe açıldı
  20 Eyl Efeler'de on ikinci Kitap Kafe açıldı

  Aydın'ın Efeler ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın talimatıyla hayata geçirilen Kitap Kafe'nin 12'incisi düzenlenen törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Atay; 'Efelerli vatandaşlarımız her şeye layık, hiç kimse engel olamayacak' dedi.

 • Efeler Belediyesi, Şevketibostanları Toprakla Buluşturdu
  19 Eyl Efeler Belediyesi, Şevketibostanları Toprakla Buluşturdu

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın liderliğinde, belediye arazilerinde tarımsal üretim çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda, şevketibostan tohumları belediyenin 27 dönümlük arazisinde ekildi. Üretilen şevketibostanlar, Efeler Belediyesi'nin tarımsal ürün fabrikasında konserve haline getirilerek satışa sunulacak.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Kitap Kafeleri
  14 Eyl Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Kitap Kafeleri

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hizmete sunduğu Kitap Kafeler ile kenti bilginin ışığıyla aydınlatıyor. Kitap Kafeler, çocuk kitaplarından dünya klasiklerine binlerce kitabın yer aldığı kütüphaneleri, internet bağlantılı bilgisayarları ve nezih ortamıyla her yaştan vatandaşın kitap okuma ve bilgiye ulaşma adresi haline geldi. Başkan Atay, 2 yıl gibi kısa bir sürede Kitap Kafeler'in sayısını 11'e yükselterek gençlere en büyük mirasının Kitap Kafeler olduğunu belirtti.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Kitap Kafeleri Gençlerden Yoğun İlgi Görüyor
  14 Eyl Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Kitap Kafeleri Gençlerden Yoğun İlgi Görüyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hizmete sunduğu Kitap Kafeler, öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. Atay, gençlere en büyük mirasının Kitap Kafeler olduğunu belirtti. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 2019 yılından bu yana çalışmalarını sürdürerek ilçe genelindeki Kitap Kafe sayısını arttırmaya devam ediyor. Kitap Kafeler, çocuk kitaplarından dünya klasiklerine kadar birçok kitabın yer aldığı kütüphaneleri, internet bağlantılı bilgisayarları ve nezih ortamıyla her yaştan vatandaşın kitap okuma ve bilgiye ulaşma adresi haline geldi. Başkan Atay, gençlere yönelik her sokağa bir Kitap Kafe açma sözü vererek bilgiye verdiği önemi vurguladı. Kitap Kafeler, Türkiye'de bir belediye tarafından açılan ilk proje olma özelliği taşıyor ve gençlerin bilgili olmalarını, paylaşma ve dayanışma değerlerini öğrenmelerini sağlıyor.

 • Efeler Belediyesi Kenti Temiz ve Modern Hale Getiriyor
  13 Eyl Efeler Belediyesi Kenti Temiz ve Modern Hale Getiriyor

  Efeler Belediyesi, kentin daha temiz ve modern bir görünüme kavuşması için çalışmalarını sürdürüyor. Park ve bahçeler, temizlik işleri ve mezarlık işleri müdürlüklerinin ekipleri, ilçe genelindeki park, bahçe ve yeşil alanlarda temizlik ve bakım çalışmaları yapıyor. Çimler biçildi, yabani otlar temizlendi ve parklardaki spor aletleri ve oyuncaklar yıkandı. Efeler halkı, yapılan çalışmalardan memnun olduğunu belirterek Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

 • Aydın Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay CHP'den istifa etti
  12 Eyl Aydın Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay CHP'den istifa etti

  Aydın'ın Efeler ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, CHP'den istifa ettiğini ve görevine bağımsız olarak devam edeceğini açıkladı. Atay, istifasının sebeplerini ve parti içinde yaşanan uygunsuzlukları basın açıklamasında dile getirdi.

 • Efeler Belediye başkanı Mehmet Fatih Atay, CHP'den istifa etti
  12 Eyl Efeler Belediye başkanı Mehmet Fatih Atay, CHP'den istifa etti

  Aydın Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, düzenlediği basın toplantısı ile CHP'den istifa ettiğini duyurdu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun yeniden aday olacağını duyurmasına tepki gösteren Atay, ''Aydın'da CHP diye bir parti yoktur Özlem Çerçioğlu partisi vardır. Bu nedenle partimden istifa ediyorum.'' dedi.

 • Efeler'in beşinci gündüz bakımevi kapılarını açtı
  11 Eyl Efeler'in beşinci gündüz bakımevi kapılarını açtı

  Efeler Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan beşinci Gündüz Bakımevi hizmete açıldı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın kentteki çalışan anne babalar ve çocuklara destek olmak için gündüz bakımevlerinin sayısı artmaya devam ediyor.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Doğa Otel ve Restaurant'ı gezdi
  05 Eyl Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Doğa Otel ve Restaurant'ı gezdi

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, meclis üyeleri ile birlikte resmi açılışını ilerleyen günlerde gerçekleştirilecekleri Doğa Otel ve Restaurant'ı gezdi. Otelin resmi açılışı 25 Eylül Pazartesi günü yapılacak.

 • Efeler Tarih Evi Açılıyor
  05 Eyl Efeler Tarih Evi Açılıyor

  Efeler Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Efeler Tarih Evi, kentin geçmişine ışık tutacak. Eski dönemlere ait fotoğraf ve videoların sergileneceği ev, 7 Eylül Perşembe günü hizmete açılacak.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'dan Aydın'ın Kurtuluşu Mesajı
  05 Eyl Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'dan Aydın'ın Kurtuluşu Mesajı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Atay, Aydın'ın kurtuluşunu ve milli mücadele ruhunu vurgulayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarını saygıyla anıp, tüm hemşehrilerinin 7 Eylül Kurtuluş Günü'nü kutladı.

 • Efeler'de 4 Eylül Aşık Veysel Parkı açıldı
  04 Eyl Efeler'de 4 Eylül Aşık Veysel Parkı açıldı

  Kent sakinlerine yeni yaşam alanları oluşturmaya devam eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, halk ozanı Aşık Veysel'in isminin yaşatılacağı parkı hizmete açtı.

 • Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay'dan Başkan Özlem Çerçioğlu'nun ''Mal varlığını açıkla'' sözlerine hodri meydan
  04 Eyl Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay'dan Başkan Özlem Çerçioğlu'nun ''Mal varlığını açıkla'' sözlerine hodri meydan

  Aydın'ın Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu arasındaki yolsuzluk gerilimi tırmanıyor. Fatih Atay, kendisine sebepsiz zenginleşme suçlamasında bulunan Çerçioğlu'na ''Hem mal beyanında hem de yaşantımda her türlü hesabı vermeye hazırım. Ama bütün belediye başkanları mal beyanında bulunmalı'' sözleriyle hodri meydan dedi.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay: 21 müfettiş geldi, temiz çıktık
  01 Eyl Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay: 21 müfettiş geldi, temiz çıktık

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, görev süresi boyunca 21 müfettişin geldiğini ve tüm denetimlerden temiz çıktıklarını belirtti. Atay, hakkında veya meclis üyeleri hakkında hiçbir dava açılmadığını söyledi.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Oxford Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümünü kazanan Burak Karataş ile bir araya geldi
  29 Ağu Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Oxford Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümünü kazanan Burak Karataş ile bir araya geldi

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Oxford Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümünü kazanan Burak Karataş ile Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı'nda buluştu. Başkan Atay, Karataş'ı tebrik ederek başarılar diledi.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
  28 Ağu Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Atay mesajında, Türk milletinin kazandığı Büyük Zafer'in 101. yılına ulaşmanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

 • Sınavlara 'Kitap Kafelerde' çalışarak hayallerine ulaştılar
  25 Ağu Sınavlara 'Kitap Kafelerde' çalışarak hayallerine ulaştılar

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na Efeler Belediyesi'nin Kitap Kafelerinde ders çalışarak hazırlanan öğrencilerle yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir araya geldi.

 • Efeler Belediye Başkanı, Kitap Kafeleri'nde ders çalışan öğrencilerle bir araya geldi
  25 Ağu Efeler Belediye Başkanı, Kitap Kafeleri'nde ders çalışan öğrencilerle bir araya geldi

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, YKS'ye hazırlanan öğrencilerle yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Efeler Belediyesi'ni ziyaret eden öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Atay, öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi. Ziyarette minik Pelin ise Kitap Kafeler için yazdığı şiiri okuyarak Başkan Atay'a teşekkür etti.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Kitap Kafeleri Yoğun İlgi Görüyor
  23 Ağu Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Kitap Kafeleri Yoğun İlgi Görüyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hizmete sunduğu Kitap Kafeler, gençlerin adeta ikinci evi haline geldi. Kitap Kafeler, çeşitli ikramlar ve nezih ortamıyla kitap okumak ve bilgiye ulaşmak isteyen her yaştan vatandaşın Efeler'deki adresi oldu. Başkan Atay, 2 yıl gibi kısa bir sürede Kitap Kafeler'in sayısını 11'e yükseltti ve her mahallede bir Kitap Kafe açma sözü verdi.

 • Efeler Belediyesi Otizm Yaşam Merkezi, Özel Bireylere Destek Olmaya Devam Ediyor
  22 Ağu Efeler Belediyesi Otizm Yaşam Merkezi, Özel Bireylere Destek Olmaya Devam Ediyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından hizmete açılan Otizm Yaşam Merkezi, özel bireylerin hayatına olumlu anlamda katkı sunmayı sürdürüyor. Merkez, özel eğitim, spor, psikoloji, müzik ve ergoterapi gibi alanlarda uzman eğitmenler tarafından verilen ücretsiz derslerle özel bireylerin özgüvenlerini artırıyor, motor gelişimlerini sağlıyor ve sosyal beceriler kazanmalarına yardımcı oluyor. Merkez, ilçe sakinlerinin yanı sıra çevre il ve ilçelerden de birçok öğrenci ve aileye hizmet vermektedir.

 • Başkan Atay Efeler'i 'marka kent' yapmak için çalışmalarını sürdürüyor
  21 Ağu Başkan Atay Efeler'i 'marka kent' yapmak için çalışmalarını sürdürüyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği 2019 yılından itibaren temel belediyecilik hizmetlerini aralıksız sürdürürken, kestiği kurdeleler ile sosyal belediyecilik anlayışının örneklerini sergileyerek takdir topluyor.

 • Efeler Belediyesi'nin Şevketiye Mahallesi'ndeki tarım arazisinde ejder meyvesi hasadı yapıldı
  18 Ağu Efeler Belediyesi'nin Şevketiye Mahallesi'ndeki tarım arazisinde ejder meyvesi hasadı yapıldı

  Efeler Belediyesi, Şevketiye Mahallesi'ndeki tarım arazisinde yetiştirdiği ejder meyvelerinin hasadını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve başladığından beri atıl arazileri tarıma açarak çeşitli ürünlerin yetiştirilmesini sağladı. Ejder meyvesi, vitamin açısından zengin olmasıyla biliniyor ve Efe Bakkal'da satışa sunuldu.

 • Efeler Belediyesi Sağlık Alanındaki 4 Yıllık Çalışmalarını Değerlendirdi
  17 Ağu Efeler Belediyesi Sağlık Alanındaki 4 Yıllık Çalışmalarını Değerlendirdi

  Efeler Belediyesi, son 4 yılda sağlık alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çekti. Pandemi sürecinde 5 milyon 962 bin 55 adet hijyen ürününü ücretsiz dağıtarak vatandaşlara sağlık hizmetlerini sürdürdü. Otizm Yaşam Merkezi'nin açılması, dezenfeksiyon çalışmaları, sağlık hizmetlerinin sunulması ve vatandaş taleplerinin karşılanması gibi birçok faaliyet gerçekleştirildi.

 • Efeler'de aylık 9 bin ton çöp toplanıyor
  17 Ağu Efeler'de aylık 9 bin ton çöp toplanıyor

  Efeler Belediyesi ekipleri aylık ortalama 9 bin ton çöp topluyor. Başkan Mehmet Fatih Atay, temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal projelerle de vatandaşlara dokunduklarını belirtti. Çalışmalar kapsamında 440 bin ton çöp toplandı ve 100 bin adet konteyner ve çöp bidonu dezenfekte edildi. Ayrıca, Koronavirüs pandemisi döneminde de çalışmalar aksatılmadan devam etti.

 • Efeler Belediyesi, Kentin Çehresini Değiştiriyor
  16 Ağu Efeler Belediyesi, Kentin Çehresini Değiştiriyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği 2019 yılından itibaren yaptığı çalışmalarla kentin çehresini değiştirmeye devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Efeler halkının açık alanlarda özgürce ve konforlu şekilde vakit geçirmesi için birçok hizmete imza attı. Son 4 yılda 18 yeni park kuruldu, 15 parka otomatik sulama sistemi eklendi ve 14 bin 495 adet fidan dikildi. Ayrıca, kaldırım üstü yabancı ot temizliği yapıldı, ağaçlar budandı ve 184 bin adet mevsimlik çiçek dikildi. Toplamda 307 parkın alanı 351 bin 470 metrekare olarak paylaşıldı ve bu parklara 970 adet çocuk oyuncakları yerleştirildi. Ayrıca, yeşil alanlarda spor yapma imkanı sunan 980 adet spor aleti yerleştirildi ve 497 adet okul, cami ve resmi kurum bahçelerinde bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Sosyal Projeleri
  14 Ağu Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın Sosyal Projeleri

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği 2019 yılından itibaren temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra birçok sosyal proje hayata geçirdi. Efeler'i 'Marka Kent' yapmak için çalışmalarına aralıksız devam eden Başkan Atay, ilçe genelinde gerçekleştirdiği sosyal belediyecilik hizmetleriyle takdir topladı. Kitap Kafe, Hanımevi, Gündüz Bakımevi, Psikososyal Destek Merkezi, süt ve kumanya yardımları, EFESEM, EFESAM, Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, Olimpik Tırmanma Duvarı, Gastronomi Festivali gibi birçok proje Efeler halkının hizmetine sunuldu. Ayrıca, Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi tarafından birçok oyun sahnelendi ve kültürel etkinlikler düzenlendi. Başkan Atay'ın sosyal projeleri Efeler'in kültürel ve sosyal hayatına büyük katkı sağladı.

 • Efeler Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası Arasında Yapılan Toplu İş Sözleşmesiyle Yüzde 71 Zam Kararı Alındı
  10 Ağu Efeler Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası Arasında Yapılan Toplu İş Sözleşmesiyle Yüzde 71 Zam Kararı Alındı

  Efeler Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden yüzde 71'lik zam kararı çıktı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, işçilere 'Sizler mutlu olursanız iyi ve güzel işler yaparsınız. Sizler iyi ve güzel işler yaparsanız da halkımızı memnun edebiliriz' dedi. İmzalanan sözleşmeye göre, taban yevmiyeye yüzde 71 oranında zam yapıldı. Toplu iş sözleşmesi zam dönemi 6'şar aylık döneme çevrildi. Buna göre her 6 ayda bir tüm mali ve sosyal haklara tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) 2 puan üzerinde oranla zam yapılacak. Daha önceki toplu iş sözleşmesinde iki yeni sosyal ödeme kalemi de sözleşmeye eklendi. Söz konusu kalemler yakacak ve bayram yardımı olarak belirlendi. Bayram yardımının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 750 lira olarak ödenmesi kararlaştırıldı.

 • Efeler Belediyesi, Pınarbaşı Açık Hava Etkinlikleri ile Kültür-Sanatı Kent Sakinleriyle Buluşturuyor
  10 Ağu Efeler Belediyesi, Pınarbaşı Açık Hava Etkinlikleri ile Kültür-Sanatı Kent Sakinleriyle Buluşturuyor

  Efeler Belediyesi, kent sakinlerini kültür-sanat etkinlikleri ile buluşturmaya devam ediyor. Pınarbaşı Açık Hava Etkinlikleri kapsamında sahne alan isimler, Efeler halkına keyifli bir akşam yaşattı. Göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği projeler ile Efeler'i 'Marka Kent' yapmak için çalışan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra şehirde çok sayıda kültür-sanat etkinliğinin düzenlenmesini sağlıyor. Bu kapsamda Cantuğ Turay ve Begüm Topçu Turay, Pınarbaşı Mesire Alanı'nda 'On Dakika Ara' isimli müzikli gösteride sahneye çıktı. Gece sonunda sahneye çıkan Efeler Belediyesi Başkanvekili Abidin Arslan, sanatçı çifte teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 • Efeler'de müzikli gösteri ilgi gördü
  10 Ağu Efeler'de müzikli gösteri ilgi gördü

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Pınarbaşı Açık Hava Etkinlikleri kapsamında düzenlenen müzikli gösteri ile Efeler halkını buluşturdu. Cantuğ Turay ve Begüm Topçu Turay'ın sahne aldığı etkinlikte izleyiciler keyifli bir akşam geçirdi. Başkan Vekili Abidin Arslan, sanatçılara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 • Efeler Belediye Başkanı Amatör Spor Kulüpleriyle Buluştu
  09 Ağu Efeler Belediye Başkanı Amatör Spor Kulüpleriyle Buluştu

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler'de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldi. Başkan Atay, spor kulüplerine maddi ve manevi desteklerinin süreceğini belirtti. Toplantıda, ekonomik krizin kulüpleri olumsuz etkilediği vurgulandı ve Başkan Atay'a teşekkür plaketi takdim edildi.

 • Efeler Belediye Başkanı Amatör Spor Kulüpleriyle Buluştu
  09 Ağu Efeler Belediye Başkanı Amatör Spor Kulüpleriyle Buluştu

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler'de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldi. Atay, amatör spor kulüplerine maddi ve manevi desteğin süreceğini belirtti. Toplantıda, ekonomik krizin kulüpleri olumsuz etkilediği ve Başkan Atay'ın desteklerinin devam edeceği vurgulandı. Başkan Atay'a teşekkür plaketi takdim edildi.

 • Efeler'den 8 bin kişilik aşure hayrı
  08 Ağu Efeler'den 8 bin kişilik aşure hayrı

  Efeler Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirilen 8 bin kişilik aşure hayrına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Aşure almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da hayıra katılarak vatandaşlara aşure dağıttı. Aşure içerisindeki çeşitlilik gibi toplumun da bir arada olmasını temenni eden Atay, bu aşure geleneğinin her sene devam edeceğini belirtti.

Advertisement