Eğitim Bir-Sen'in 20. Kuruluş Yıldönümü - Son Dakika

Eğitim Bir-Sen'in 20. Kuruluş Yıldönümü

14.02.2012 17:00
Eğitim Bir-Sen'in 20. Kuruluş Yıldönümü

Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, "Soylu mücadelemiz 20 yaşında" dedi.

Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, "Soylu mücadelemiz 20 yaşında" dedi.

Sofuoğlu, sendikalarının 20. kuruluş yılı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, çalışanların ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerinin geliştirilmesine Türkiye'nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkı sunmak amacıyla başlattıkları soylu mücadelenin 20. yılında kutladıklarını bildirdi.

Sofuoğlu, şunları kaydetti:

"Sendikamız, sorunun bir parçası olarak yaşamaktansa, çözüme dair öneriler ortaya koyma düşüncesiyle çıktığı yolda, tenkit yerine teklif esaslı yaklaşımlar ve akademik bakışı merkeze alan duruşla eğitimin çözüm ortağı olmuştur. Eğitim çalışanlarının ekonomik sıkıntılardan arındırılarak, enerjilerini eğitim hizmetine yoğunlaştırabilmelerini sağlamak, eğitim ortamlarını hizmeti alan öğrenciye ve hizmet veren eğitim çalışanlarına yaraşır düzeye çıkarmak için örgütsel gücünü, birikimini yaptığı çalışmalarla ortaya koyan sendikamız, aynı zamanda özlük ve özgürlük mücadelesinin en önemli merkezi haline gelmiştir. Soylu mücadelenin 20. yılında kuruluşumuzdan büyümemize, tanınmamızdan bugünlere gelmemize emeği geçen başta rahmetli Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan olmak üzere, ahirete intikal eden dava arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, tüm yöneticilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz."

- MANİSA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Marmaris ve Rodos masterları dostluk maçında buluştu Marmaris ve Rodos masterları dostluk maçında buluştu MSK'da hedef Süper Lig MSK'da hedef Süper Lig 2. Artistik Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası, devam ediyor 2. Artistik Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası, devam ediyor

Son Dakika Yerel Eğitim Bir-Sen'in 20. Kuruluş Yıldönümü - Son Dakika


Advertisement