SON DAKİKA EĞİTİM BİR SEN HABERLERİ

Son Dakika Eğitim Bir Sen Haberleri

 • 23 Ekim 2017 16:35 Eğitim-Bir-Sen Sarıgöl'de Üyeleriyle Buluştu Eğitim-Bir-Sen Sarıgöl'de Üyeleriyle Buluştu Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sarıgöl İlçesine ziyarette bulundu.
 • 23 Ekim 2017 16:02 Eğitim-Bir-Sen Sarıgöl İlçesinde Üyeleriyle Buluştu Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sarıgöl İlçesine ziyarette bulundu.
 • 23 Ekim 2017 14:22 Yks, Sözel Öğrencilerde Mağduriyet Oluşturacak" Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Hasan Can Oktaylar, Yükseöğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) yerleştirme puanının hesaplanmasına ilişkin, "Sosyal bilimler, meslek ve imam hatip öğrencilerinin büyük mağduriyeti doğacak.
 • 23 Ekim 2017 13:01 Yalçın: "Adem Özköse Yalnız Değildir" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kayseri’de teşkilatı ile bir araya geldi.
 • 23 Ekim 2017 13:01 Adem Özköse Yalnız Değildir Adem Özköse Yalnız Değildir" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Selahattin Demirtaş'a yönelik ifadeleri nedeniyle hapis cezasına çarptırılan gazeteci Adem Özköse'ye sahip çıktı.
 • 22 Ekim 2017 15:01 Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sevin Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sevin Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, son yıllarda eğitim alanında önemli hamleler yapıldığını belirterek, "Açılan dersliklerle şu anda Türkiye'de sınıf başına düşen ortalama öğrenci sayısı 30'un altına geriledi.
 • 22 Ekim 2017 13:09 Eğitim Bir Sen Kayseri İl Divan Toplantısı Yapıldı Eğitim Bir Sen Kayseri İl Divan Toplantısı Yapıldı Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Ekim ayı genişletilmiş il divan toplantısı yapıldı.
 • 22 Ekim 2017 12:40 Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sevin Açıklaması Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, son yıllarda eğitim alanında önemli hamleler yapıldığını belirterek, "Açılan dersliklerle şu anda Türkiye'de sınıf başına düşen ortalama öğrenci sayısı 30'un altına geriledi.
 • 22 Ekim 2017 12:19 Yalçın: Yalçın: "İyiler Mutlaka Kazanacak, Kötülük Hüsrana Uğrayacak" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Tunceli İl Temsilciliğinin il divan toplantısına katıldı.
 • 22 Ekim 2017 11:40 Eğitim-Bir-Sen İl Divan Toplantısı Yapıldı Eğitim-Bir-Sen İl Divan Toplantısı Yapıldı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Kırklareli Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı, Şube Başkanı Selahattin Karanfiler’in katılımı ile gerçekleştirildi.
 • 22 Ekim 2017 11:07 Kolukısa: Veliyi ve Öğrenciyi Tedirgin Etmek Doğru Değil EĞİTİMCİLER Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, sınav sistemlerinin değiştirilmesiyle ilgili, "Veliyi ve öğrenciyi tedirgin etmek doğru değil. Kaldırma kısmı tamam da getirme kısmı halen daha eksik" dedi.
 • 22 Ekim 2017 11:04 Burdur Kolukısa: Veliyi ve Öğrenciyi Tedirgin Etmek Doğru Değil Burdur Kolukısa: Veliyi ve Öğrenciyi Tedirgin Etmek Doğru Değil Kolukısa: Veliyi ve öğrenciyi tedirgin etmek doğru değilEĞİTİMCİLER Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, sınav sistemlerinin değiştirilmesiyle ilgili, "Veliyi ve öğrenciyi tedirgin etmek doğru değil. Kaldırma kısmı tamam da getirme kısmı halen daha eksik" dedi.
 • 22 Ekim 2017 11:04 Dha Yurt Bülteni-3 1)SİİRT'TE PKK'LI TERÖRİST, ATAK HELİKOPTERİYLE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİSİİRT'in Eruh İlçesi kırsalında bir grup PKK'lının tespit edilmesi üzerine güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda, ATAK helikopteriyle bir terörist etkisiz hale getirildi.
 • 22 Ekim 2017 10:38 Kolukısa: Veliyi ve Öğrenciyi Tedirgin Etmek Doğru Değil Kolukısa: Veliyi ve Öğrenciyi Tedirgin Etmek Doğru Değil EĞİTİMCİLER Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, sınav sistemlerinin değiştirilmesiyle ilgili, "Veliyi ve öğrenciyi tedirgin etmek doğru değil. Kaldırma kısmı tamam da getirme kısmı halen daha eksik" dedi.
 • 21 Ekim 2017 17:22 Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Olçum, YÖK'ün Yaptığı Sınav Değişikliklerini Eleştirdi... Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Olçum, YÖK'ün Yaptığı Sınav Değişikliklerini Eleştirdi... Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, eğitimdeki yeni düzenlemelerin alelacele ve istişare edilmeden yapıldığına dikkat çekti.
 • 21 Ekim 2017 14:57 Eğitim-Bir-Sen'in Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması Eğitim-Bir-Sen'in "eğitim" temalı film ve fotoğraf yarışması düzenleyeceği bildirildi.
 • 21 Ekim 2017 14:48 Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sevin Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sevin Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, "Ülkemizde şu anda yaklaşık 3 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapıyoruz.
 • 21 Ekim 2017 13:28 Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sevin Açıklaması Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, "Ülkemizde şu anda yaklaşık 3 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapıyoruz.
 • 21 Ekim 2017 11:50 Eğitimden Bir Kare" Fotoğraf Yarışması Eğitim Bir-Sen tarafından "Eğitimden Bir Kare" sloganıyla ödüllü fotoğraf yarışması düzenlenecek.
 • 21 Ekim 2017 00:05 Memur Sen Genel Başkanı Yalçın: Memur Sen Genel Başkanı Yalçın: "Bir Başka Terör Örgütünü Dinsel Bir Kimlikle Oluşturuyorlar" Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Müttefik olduğumuz bir ülke terör örgütüne binin üzerinde tır ile silah teslim ediyor.
 • 20 Ekim 2017 23:27 Memur Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Müttefik olduğumuz bir ülke terör örgütüne binin üzerinde tır ile silah teslim ediyor.
 • 20 Ekim 2017 21:18 Memur Sen Genel Başkanı Yalçın - Taşeronlara İlişkin Güvence Çalışması Memur Sen Genel Başkanı Yalçın - Taşeronlara İlişkin Güvence Çalışması Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Taşeronlara ilişkin güvence çalışması, son derece kıymetli ve yerinde bir çalışmadır fakat bunun kabul oranının artması, çalışma hayatına huzur getirmesi bakımından 4/C'lilerin de bu kapsamda kadroya kavuşturulması gerekiyor.
 • 20 Ekim 2017 18:12 Memur Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Taşeronlara ilişkin güvence çalışması, son derece kıymetli ve yerinde bir çalışmadır fakat bunun kabul oranının artması, çalışma hayatına huzur getirmesi bakımından 4/C'lilerin de bu kapsamda kadroya kavuşturulması gerekiyor.
 • 20 Ekim 2017 11:17 Memur Sen Genel Başkanı Yalçın: Memur Sen Genel Başkanı Yalçın: "Sizler Kardeşliği Temsil Ediyorsunuz" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Mardin’deki temasları kapsamında Eğitim Bir-Sen İl Divan Toplantısına katıldı.
 • 19 Ekim 2017 23:26 Memur Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Dünyanın, birbirinin hukukunu gözeten, her dinden ve her dilden insanın beraber yaşadığı büyük Mardin'e ihtiyacı var." dedi.
 • 19 Ekim 2017 16:30 Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Görev Başında Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Görev Başında Eğitim-Bir-Sen Manisa Kadın Komisyonları Şube Binasında yaptıkları istişare toplantısıyla çalışmalarına hız verdi.
 • 19 Ekim 2017 15:40 Eğitim-Bir-Sen'den Baskil'e Ziyaret Eğitim-Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Bahşi ve yönetim kurulu üyeleri, Baskil ilçesini ziyaret etti.
 • 19 Ekim 2017 13:30 Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan: Direnen Tek Sendikayız Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan: Direnen Tek Sendikayız EĞİTİM ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, OHAL sürecinde yaşanan meslekten ihraçlara değinerek, "Direnen tek sendika olma ve gerçek sendika olma özelliğimizi de koruyoruz.
 • 19 Ekim 2017 11:28 Tokat Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan Panele Katıldı Tokat Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan Panele Katıldı Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan panele katıldıEĞİTİM ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, OHAL sürecinde yaşanan meslekten ihraçlara değinerek, "İhraçların yüzde 97'si diğer sendikalar ve sendikasızlardan" dedi.
 • 19 Ekim 2017 11:26 Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan Panele Katıldı EĞİTİM ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, OHAL sürecinde yaşanan meslekten ihraçlara değinerek, "İhraçların yüzde 97'si diğer sendikalar ve sendikasızlardan" dedi.
 • 19 Ekim 2017 11:01 Dha Yurt Bülteni-4 1)YUNANİSTAN'A KARA YOLUYLA GEÇİŞLER DURDUYUNANİSTAN'da gümrük görevlisinin 1 günlük grev ilan etmesinin ardından, bu sabah Pazarkule'den girişler çıkışlar tamamen, İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler ise kontrollü olarak yapılmaya başladı.
 • 18 Ekim 2017 14:58 Şehidin Adı Verilen Okula Z-kütüphane Kuruldu Elbistan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulunda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan zenginleştirilmiş kütüphanenin (z-kütüphane) açılışı yapıldı.
 • 17 Ekim 2017 16:03 Çamlıca Okullarından Aşure Etkinliği Çamlıca Okullarından Aşure Etkinliği Çamlıca Okulları tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi.
 • 17 Ekim 2017 12:56 Özel Yetenekli Çocuklar, Bilim ve Sanat Merkezinde Buluşuyor Özel Yetenekli Çocuklar, Bilim ve Sanat Merkezinde Buluşuyor Özel yetenekli çocuklar, Bilim ve Sanat merkezinde buluşuyorTEKİRDAĞ - Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde 17 yıldır faaliyette olan Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi yetenekli çocukları keşfedip, eğitimlerine yardımcı olmaya devam ediyor.
 • 17 Ekim 2017 12:18 AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı'ndan Kurum Ziyaretleri AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı'ndan Kurum Ziyaretleri AK Parti Bilecik Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri kurum ziyaretlerine devam ediyor.
 • 16 Ekim 2017 17:27 Karataş; Karataş; "2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılı Sıkıntı ve Sancılarla Başladı" Eğitim öğretimin yılının başlamasıyla birlikte ülkemiz genelinde şehrimizle alakalı sıkıntılar olduğunu ifade eden Eğitim Bir Sen Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, Türkiye genelinde Bakanlık resmi açıklamalarına göre yüz bin üzerinde öğretmen açığı olduğunu bu öğretmen açığından en...
 • 16 Ekim 2017 17:20 Dünya Gıda Günü Kutlaması Dünya Gıda Günü Kutlaması Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitimin Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Dünya Gıda Günü” etkinliği düzenlendi.
 • 16 Ekim 2017 15:17 Sınav Sisteminin Değiştirilmesi Sınav Sisteminin Değiştirilmesi Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım yükseköğretime geçiş sisteminin değiştirilmesi ile ilgili olarak, "Adayların girecekleri sınavların kapsamlarının daraltılmış olması ortaöğretimi olumsuz etkileyecektir” dedi.
 • 16 Ekim 2017 14:44 Eğitim-Bir-Sen'den İstişare Toplantısı Eğitim-Bir-Sen'den İstişare Toplantısı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı tarafından istişare toplantısı yapıldı.
 • 16 Ekim 2017 12:31 Türk Eğitim-Sen'den Yetimlere Destek Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim Bir Sen ortaklığında 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde başlattığı "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var-İyilikte Yarışan Sınıflar" projesi devam ediyor
 • 14 Ekim 2017 16:14 Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıldı Muş'ta Erbakan Vakfı Açılışı Yapıldı Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, merhum Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ileri görüşlü olduğunu ve bugün yaşanan bazı olayları yıllar önce bildirdiğini söyledi.
 • 14 Ekim 2017 16:11 Çamlıca Okullarında Aşure Etkinliği Çamlıca Okullarında Aşure Etkinliği Malatya Çamlıca Okulları tarafından Aşure etkinliği düzenledi.
 • 14 Ekim 2017 13:33 Başkan İsmail Baran Eğitimcileri Ağırladı Başkan İsmail Baran Eğitimcileri Ağırladı Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık ve beraberindeki heyeti ağırladı.
 • 13 Ekim 2017 14:51 Eğitim-Bir-Sen Açıklaması Eğitimciler Birliği Sendikasından (Eğitim-Bir-Sen), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumunda sosyal ve fen bilimleri alanındaki soruların tümüyle kaldırıldığı belirtilerek, "Bu kapsam daraltması, öğrencilerin daha tek yönlü bir şekilde yetişmesine, temel sosyal ve fen...
 • 13 Ekim 2017 14:36 Eğitim-Bir-Sen'den Eğitim-Bir-Sen'den "Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı" Değerlendirmesi Eğitim-Bir-Sen, YGS'ye ve LYS'ye göre yeni sınavın fiilen tek aşamaya indirilmiş olmasının ve toplam soru sayının azaltılmış olmasının, ölçme ve değerlendirme ilkeleri çerçevesinde değerlendirildiğinde, sınavın geçerliğini azalttığını bildirdi.
 • 13 Ekim 2017 13:10 Başkan Deniz Lise İdarecileriyle Bir Araya Geldi Başkan Deniz Lise İdarecileriyle Bir Araya Geldi Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, geçtiğimiz günlerde feraceyle okula alınmadığı iddiasıyla gündeme gelen Adıyaman Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, okul yönetimine ve çalışanlarına desteğini dile getirdi.
 • 12 Ekim 2017 19:20 Bolu'da Fetö'nün Eğitim Yapılanması Davası Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Bolu Mili Eğitim Müdürlüğü'ndeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 36'sı tutuklu 71 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 12 Ekim 2017 16:20 Eğitim-Bir-Sen Okul Ziyaretleri Yapıyor Ziyaret kapsamında Şehzadeler İlçesinde bulunan Gazi İlkokulu, Manisa Kız İmam Hatip Lisesi ve Merkez İmam Hatip Ortaokulu ziyaret edilerek, okul idarecileri, sendika üyeleri ve eğitim çalışanları ile bir araya gelindi.
 • 11 Ekim 2017 17:28 Eğitim Bir-Sen'den Feraceli Öğrenci Okula Alınmadığı İddiasıyla İlgili Açıklama Eğitim Bir-Sen'den Feraceli Öğrenci Okula Alınmadığı İddiasıyla İlgili Açıklama Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkan Vekili Abdullah Turhan, Adıyaman Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir öğrencinin feraceli olduğu için okula alınmadığı iddiası ile ilgili çıkan haberleri değerlendirdi.
 • 11 Ekim 2017 17:22 Eğitim-Bir-Sen Gönen Olağanüstü Genel Kurulu Eğitim-Bir-Sen Gönen Şube Başkanlığına Metin Erbay seçildi.