En Güzelini Köy Çocukları Okudu - Son Dakika

En Güzelini Köy Çocukları Okudu

09.03.2012 14:26
En Güzelini Köy Çocukları Okudu

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Akşehir Öğretmenevi'nde yapılan yarışmanın ilköğretim öğrencileri etabı, sabah saatlerinde başladı.

Değerlendirmeler sonucunda ilköğretim kategorisinde; Doğrugöz Şehit Turgut Makasçı İlköğretim Okulu öğrencisi Gülsüm Aynacı birinci olurken, ikinciği Atakent İlköğretim Okulu'ndan Nazlıcan Karataş, üçüncüğü ise Yaylebelen İlköğretim Okulundan Gülmenekşe Geçgel elde etti. Bu kategoride ilk 3 dereceyi köy ve belde okullarından öğrencilerin kazanması dikkati çekti.

İkinci etapta Ortaöğretim öğrencileri, İstiklal Marşı'nı en güzel okumak için yarıştı. Sağlık Meslek Lisesi'nden Hasan Orhan birinci, İmam Hatip Lisesi'nden Muhammet Embiye Tuna ikinci ve İsmet İnönü Teknik ve EM Lisesi'nden Rasih Can üçüncü oldu.

Yarışmada 1, 2 ve 3. olan öğrenciler, 12 Mart 2012 İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Töreni'nde ödüllendirilecek.

- KONYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel En Güzelini Köy Çocukları Okudu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement