Engellilere "Etkiniz" eğitimi verildi - Son Dakika

Engellilere "Etkiniz" eğitimi verildi

25.06.2022 15:27
Engellilere "Etkiniz" eğitimi verildi

Türkiye'nin değişik illerinden Adıyaman'a gelen engellilere, engelli haklarıyla ilgili eğitim verildi.

Türkiye'nin değişik illerinden Adıyaman'a gelen engellilere, engelli haklarıyla ilgili eğitim verildi.

Uluslararası İnsan Hakları Çerçevesine uyumun izlenmesi için sivil toplum kuruluşları, ağlar, platformlar ve sivil inisiyatiflere destek sağlayacak bir Avrupa Birliği programı olan "Etkiniz" eğitiminde engelli hakları anlatıldı.

Yamanlar Gör-Bir Spor Kulübü Derneğinin hazırladığı proje çerçevesinde Türkiye'nin 10 ilinden 30 engelli kişi, uzmanlar tarafından engelli hakları ile ilgili bilgiler veriyor.

Eğitimlerde insan hakları temelinde engelli hakları, engellilere pozitif ayrımcılık, engelli sorunlarının izlenmesi konusunda Av. Özlem Kara ve Nejat Taştan tarafından eğitim veriliyor.

Yamanlar Gör-Bir Spor Kulübü Dernek Başkanı Hikmet Yüksek, bu tür eğitimlerin engellilerin daha da bilinçlenmesi noktasında önemli olduğunu işaret etti. - ADIYAMAN

YORUMLAR
500
AK Parti'li Kurtulmuş, TRT Haber'de gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi Açıklaması AK Parti'li Kurtulmuş, TRT Haber'de gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi Açıklaması İçişleri Bakanı Soylu, Bayburt'ta muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi Açıklaması İçişleri Bakanı Soylu, Bayburt'ta muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi Açıklaması Merkez Bankası'ndan ticari kredi faizlerini düşürecek adım Merkez Bankası'ndan ticari kredi faizlerini düşürecek adım
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Engellilere 'Etkiniz' eğitimi verildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement