Hem Kur'an Öğreniyorlar Hem de Sosyalleşiyorlar - Son Dakika

Hem Kur'an Öğreniyorlar Hem de Sosyalleşiyorlar

29.07.2011 17:10
Hem Kur'an Öğreniyorlar Hem de Sosyalleşiyorlar

Göksun ilçesine bağlı Büyükkızılcık beldesinde açılan Kur'an kursuna katılan öğrenciler, hem Kur'an-ı Kerim öğreniyor hem de çeşitli etkinliklerle sosyalleşiyor.

Göksun ilçesine bağlı Büyükkızılcık beldesinde açılan Kur'an kursuna katılan öğrenciler, hem Kur'an-ı Kerim öğreniyor hem de çeşitli etkinliklerle sosyalleşiyor.

Büyükkızılcık imamı ve Kur'an Kursu öğretmeni Ebubekir Demir, düzenledikleri Kur'an kursuna 60 öğrencinin katıldığını söyledi. Derslerinde sadece Kur'an Kerim öğretmediklerini, çeşitli etkinlikler ve yarışmalar da düzenlediklerini ifade eden Demir, şöyle konuştu:

"Sosyal hayata uyum çerçevesinde üç yıldır öğrencilerimizi Alparslan Türkeş mesire alanına pikniğe getiriyoruz. Böylesi farklı bir ortama ilk defa gelen öğrencilerimizin kendine güveni geliyor ve derslerde daha aktif oluyorlar. Çeşitli alanlarda ödüllü yarışmalar düzenledik. Önümüzdeki günlerde dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendireceğiz. Ailelerimizi de eğitime ve yarışmalara dahil ediyoruz. Ahlak konulu dersimizde affetme, bağışlama ve komşu hakkını öğrettik. Herkese ödev verdik, akşam yemeğinde, yemeğin ilk tabağını alıp komşularına verdiler. "

Demir, kendilerine her konuda destek olan Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, İlçe Müftüsü Süleyman Şahin ve Büyükkızılcık Belediye Başkanı Bayram İnce'ye teşekkür etti.

- KAHRAMANMARAŞ

YORUMLAR
500
Maymun çiçeği: WHO, virüsün ilk kez insandan köpeğe bulaştığını açıkladı Maymun çiçeği: WHO, virüsün ilk kez insandan köpeğe bulaştığını açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan savaşı bitirecek mi? Dünyanın gözü bugün Ukrayna'da Cumhurbaşkanı Erdoğan savaşı bitirecek mi? Dünyanın gözü bugün Ukrayna'da Nişan atma mevzusu büyüdü! İki aile arasında çıkan silahlı kavgada polis de yaralandı Nişan atma mevzusu büyüdü! İki aile arasında çıkan silahlı kavgada polis de yaralandı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hem Kur'an Öğreniyorlar Hem de Sosyalleşiyorlar - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement