İş Garantili Kurslara Başvuru Az - Son Dakika

İş Garantili Kurslara Başvuru Az

03.01.2012 11:48
İş Garantili Kurslara Başvuru Az

Ali Girişim - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Burdur İl Müdürü İsmail Deveci, insanların daha çok güvenlik ve temizlik işlerinde çalışmak istediğini, belirterek, "Halbuki Burdur'da sanayi de çalışacak elemanlara daha çok ihtiyaç var" dedi.

Ali Girişim - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Burdur İl Müdürü İsmail Deveci, insanların daha çok güvenlik ve temizlik işlerinde çalışmak istediğini, belirterek, "Halbuki Burdur'da sanayi de çalışacak elemanlara daha çok ihtiyaç var" dedi.

İŞKUR Burdur İl Müdürü İsmail Deveci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurum olarak 25'er kişilik 7 girişimcilik kursu açtıklarını, bu kursları tamamlayan 16 kişinin Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'na (KOSGEB) müracaat ederek, 27 bin liralık krediden faydalandığını bildirdi.

İstihdam garantili kursların devam ettiğini belirten Deveci, talebin beklenenin altında olmasından yakındı. Burdur'un özellikle mermer sektöründe öne çıkan bir kent olduğuna dikkati çeken Deveci, "Mermer sektöründe 5 bine yakın kişi çalışıyor. İşverenlerin talebi sürekli artıyor. Kişiler daha çok güvenlik ve temizlik işlerinde çalışmak istiyor. Halbuki Burdur'da sanayi de çalışacak elemanlara daha çok ihtiyaç var" dedi.

Bir kursun açılabilmesi için en az 12 kişiden talep gelmesi gerektiğini vurgulayan Deveci, işçiye büyük ihtiyaç duyulan mermer sektöründe talep yetersizliği yüzünden kurs açamadıklarını bildirdi.

İsmail Deveci, Burdur'da ayrıca tekstil sektörüne yönelik kurslar açmayı istediklerini, yetişmiş insan gücü sayesinde tekstil firmalarının Burdur'da yatırım yapabileceğini anlattı. Deveci, özellikle kadınlara yönelik kurslar açmayı çok önemsediklerini vurgulayarak, "2012 yılında da işverenlerden gelen talepler doğrultusunda kurslar açmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

- BURDUR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İş Garantili Kurslara Başvuru Az - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı 00:23 Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı Doğu Perinçek, 00:15 Doğu Perinçek, "Bu bir tuzak" deyip büyükelçilerin açıklamasını yorumladı: Geri adım atmadılar Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü 23:17 Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü
Derbi bitti ama G.Saraylılar bir pozisyonda takılı kaldı! Mostafa Mohamed takımda istenmiyor 22:36 Derbi bitti ama G.Saraylılar bir pozisyonda takılı kaldı! Mostafa Mohamed takımda istenmiyor Son Dakika! ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine 22:09 Son Dakika! ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine "not edildi" deyip Kavala açıklamasını yenilediler Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var 19:52 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var
Düğün sonrası eğlencesinde 19:03 Düğün sonrası eğlencesinde "Neden hesabı sen ödedin?" tartışması damadın vurulmasıyla sonuçlandı Halı yıkamaya götürülen halıdan 40 bin TL'lik altın çıktı 17:29 Halı yıkamaya götürülen halıdan 40 bin TL'lik altın çıktı
Advertisement