Kahramanmaraş'ta Toplu Açılış Töreni - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta Toplu Açılış Töreni

04.05.2012 19:00
Kahramanmaraş'ta Toplu Açılış Töreni

"Başbakanımızın sağlık hizmetlerini geliştirmek için bize verdiği destek enerjimizi oluşturuyor" dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ,

"Başbakanımızın sağlık hizmetlerini geliştirmek için bize verdiği destek enerjimizi oluşturuyor" dedi.

Bakan Akdağ, Kahramanmaraş'ta 12 Şubat Stadyumu Kavşağı'nda düzenlenen ve aralarında eğitim kurumları, kamu binaları, sosyal tesisler ve fabrikaların bulunduğu 341 tesisin toplu açılışında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla başlattıkları sağlıkta büyük değişim ve dönüşüm programına devam ettiklerini söyledi.

Etkinlikte 500 yataklı Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nin açılışını da yaptıklarını belirten Akdağ, şunları kaydetti:

"Şükürler olsun bugün bu dönüşümün önemli bir halkasını zincirdeki yerine Başbakanımızın teşrifleriyle takmış olacağız. İnşallah açılışını yaptığımız hastanenin bulunduğu mevkiye önümüzdeki günlerde diğer projelerimizi tamamlayarak 500 yatak ilavesiyle, bölgenin en önemli hastanelerinden birini Kahramanmaraş'a kavuşturmuş olacağız. Bütün bu hizmetleri yaparken sizlere canla başla hizmet veren sağlık çalışanlarına Kahramanmaraşlı kardeşlerimin huzurunda şükranlarımı sunuyorum. Başbakanımızın sağlık hizmetlerini geliştirmek için bize verdiği destek, enerjimizi oluşturuyor. Görevimize bu inançla, bu şekilde devam edeceğiz."

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe de kent ekonomisinin her geçen gün geliştiğine dikkati çekti.

Kentin ihracatta Türkiye'de 19. sıraya geldiğini belirten Kocatepe, 2011'de özel sektör yatırımlarına 82 yeni teşvik belgesi verildiğini ve toplam 2 milyar 194 milyon lira yatırım gerçekleştirildiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından 341 tesis hizmete açıldı.

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kahramanmaraş'ta Toplu Açılış Töreni - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement