Konya İhh'dan 'Yetim Gülerse Dünya Güler' Programı - Son Dakika

Konya İhh'dan 'Yetim Gülerse Dünya Güler' Programı

Konya İhh\'dan \'Yetim Gülerse Dünya Güler\' Programı
Son Güncelleme: 02.03.2017 10:17

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Konya Şubesi, 1 Mart-31 Mayıs tarihlerini kapsayan yetim dayanışma günleri kapsamında ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ adlı program düzenledi.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Konya Şubesi, 1 Mart-3 1 Mayıs tarihlerini kapsayan yetim dayanışma günleri kapsamında 'Yetim Gülerse Dünya Güler' adlı program düzenledi.

Programa Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İHH Genel Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Eğitim Bir Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer ve davetliler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İHH Konya Şube Başkanı Uysal, herkesin üzerinde büyük mesuliyetler olduğunu belirterek, "Her şeyi bırakalım, gece gündüz demeden dövünelim, ağlayalım, yakınalım demiyorum. Hayatımızı yaşayalım. Allah'ın emrettiği gibi yaşayalım. Yetimlerimizi ve İslam dünyasının başka acılarını hiç aklımızdan çıkarmadan yaşayalım. Buna yönelik çalışalım" dedi.

"Kayıtlara geçen 60 milyon mülteci insanın yarısını çocuklar oluşturuyor"

İHH Genel Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz ise, Birleşmiş Milletler verilerine göre 60 milyon mülteciden bahsedildiğini söyledi. Kayıtlara geçen 60 milyon insanın yarısını çocukların oluşturduğunu ifade eden Yılmaz, "Sivil toplum kuruluşlarımızın da tahminleri dünya üzerinde 400 milyon çocuğumuzun yetim olduğu yönünde. Dünya Yetimler Günü ile bütün İslam dünyasını yetimler hususunda ayağa kaldırmaya, bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda ülkemizin de öncülük ettiği bu çalışmaları hep beraber dünya ölçeğinde takip ediyoruz. Yetim dayanışma günleri bu çalışmalara bir halka olarak yedinci defa bu sene bugünden başlayarak 3 ay boyunca idrak edilecek" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Mukadder Gürsoy, Müslümanların temel görevinin ulaşamadığı bölgelerde yeniden dirilişi sağlamak ve kendilerinden başka dostlarının olmadığını anlatmak olduğunu ifade etti. Gürsoy, ancak bu şekilde yetim problemini çözme şanslarının olduğunu sözlerine ekledi. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Konya İhh'dan 'Yetim Gülerse Dünya Güler' Programı - Son Dakika


Advertisement