Kurt sürüsü 13 keçiyi telef etti - Son Dakika
Yerel

Kurt sürüsü 13 keçiyi telef etti

- Kurt sürüsü 13 keçiyi telef etti Başkan Babat, kendi bütçesinden 13 keçi alacak Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde dün etkili olan kar yağışı sonrası aç kalan kurt sürüsü beldeye indi.

01.04.2023 13:56  Güncelleme: 14:02

- Kurt sürüsü 13 keçiyi telef etti

Başkan Babat, kendi bütçesinden 13 keçi alacak

ŞIRNAK - Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde dün etkili olan kar yağışı sonrası aç kalan kurt sürüsü beldeye indi. Ahıra giren kurtlar 13 keçiyi telef etti. Belediye Başkanı Alihan Babat, vatandaşın mağduriyetini gidereceğini söyledi.

Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde aç kalan kurt sürüsü evlerin içine kadar geldi. Telef olan 13 keçi için Belediye Başkanı Alihan Babat yardım edeceğini söyledi. Olay yerine gelen jandarma, ilçe tarım ve orman müdürlüğü ve belediye çalışanları tutanak tuttu. Belediye Başkanı Babat ise sürü sahibine geçmiş olsun dileklerinde bulunarak bütün masrafını karşılayacaklarını söyledi. Başkan Babat, "Dün akşam saatlerinde beldemize gelen kurtlar hayvanları telef etti. Bizde burada tutanakları tuttuk valimize arz edeceğiz. İnşallah vatandaşımızın mağduriyetini gidereceğiz. Her zaman olduğu gibi şimdide vatandaşımızın yanında olacağız" dedi.

Besici Ömer Gün adındaki vatandaş ise "Dün ahırıma keçileri bıraktıktan sonra eve geçtim. Kurtlar dün gece gelip hepsini telef etti. Mağduriyetimi başkanımız gidereceğini söyledi. Allah razı olsun" diye konuştu.

Başkan Babat kendi cebinden 39 bin liralık keçi alacak

Hayırseverliğiyle bilinen Şenoba Belde Belediye Başkanı Alihan Babat aileye kendi cebinden 13 keçi alacağını ve bu keçileri de yarın teslim edeceğini söyledi. 13 keçinin toplamda 39 bin lira tuttuğu ve bu yardımı Başkan Babat'ın kendi cebinden yapacağı belirtildi.

(SRD-AKK-Y)

Kurt sürüsü 13 keçiyi telef etti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kurt sürüsü 13 keçiyi telef etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement