Kütahya'nın İş Gücü Piyasası ve Talep Araştırma Çalışması Başlatıldı - Son Dakika

Kütahya'nın İş Gücü Piyasası ve Talep Araştırma Çalışması Başlatıldı

Kütahya\'nın İş Gücü Piyasası ve Talep Araştırma Çalışması Başlatıldı
Son Güncelleme: 05.06.2014 15:15

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kütahya İl Müdürlüğü, ilde iş gücü piyasası talep araştırma çalışması başlattı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kütahya İl Müdürlüğü, ilde iş gücü piyasası talep araştırma çalışması başlattı.

İl Müdürü Fahrettin Eren Türkmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütahya'nın iş gücü ile ilgili istatistiki bilgilere ulaşmak amacıyla kurum bünyesinde görevli iş ve meslek danışmanlarınca çalışmalara başladıklarını söyledi.

Türkiye İş Kurumu Kanunu ve Kurumunun 2011-2017 Stratejik planına göre yerel düzeyde çalışmalar başlattıklarını ifade eden Türkmen, şöyle konuştu:

"Kurum olarak kısa dönemli iş gücü talebi eğilimlerini belirlemek, sektör ve meslek grupları bazında açık iş oranlarını tespit etmek,  aktif iş gücü piyasası politikalarını ihtiyaca uygun planlaması için veri derlemek, yerel düzeyde iş gücü arz ve talep verilerini içeren temel bir rapora ulaşmak amacıyla danışmanlarımız bir çalışma başlattı. Mayıs ayında başlattığımız çalışmalarımızı 27 Haziran'a kadar sürdüreceğiz. Çalışmalar kapsamında Kütahya genelinde 10 ve daha fazla çalışanı olan bin 104 özel kesim iş yerlerine, bu araştırmamızı yapıyoruz."

Türkmen, yapılan bu çalışmalar doğrultusunda "Kütahya İşgücü Piyasası Analiz Raporu" hazırlayacaklarını sözlerine ekledi. - Kütahya

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kütahya'nın İş Gücü Piyasası ve Talep Araştırma Çalışması Başlatıldı - Son Dakika


Advertisement