Metal İşçilerine Malatya'dan Destek - Son Dakika

Metal İşçilerine Malatya'dan Destek

22.05.2015 16:17
Metal İşçilerine Malatya'dan Destek

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Malatya Şubesi üyeleri, Renault ve TOFAŞ işçilerinin başlattığı greve Malatya’dan yürüyüş ile destek verdiler.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Malatya Şubesi üyeleri, Renault ve TOFAŞ işçilerinin başlattığı greve Malatya'dan yürüyüş ile destek verdiler.

Akşam saatlerinde sendika binası önünde toplanan grup ellerinde pankartlarla PTT binası önüne kadar yürüdü. Yürüyüşün ardından basın açıklamasını okuyan SES Mali Sekreteri Mehmet Vadi, "Tüm Türkiye, yıllardır insanca yaşama ve çalışma talepleri karşılanmayan, çalışma koşulları dayanılmaz hale getirilen metal işçilerinin yedinci gününe giren direnişe tanıklık ediyor" dedi.

Vadi, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Tüm işçiler, emekçiler gibi toplu sözleşme sürecine doğru ilerleyen kamu emekçileri de metal işçilerinin direnişinden gereken dersi çıkaracaktır. Metal işçilerinin talepleri, bu ülkenin kayıt dışılığa, taşeronluğa, güvencesizliğe, iş cinayetlerine, toplu satış sözleşmesi ile köleliğe itilen milyonlarca ve emekçinin talebidir. Bu nedenle metal işçilerinin onurlu direnişiyle dayanışmak tüm işçilerin emekçilerin görevidir. Emekten, haktan ve işçiden yanan olmayanla, bu dayanışmayı, birlikteliği, örgütlülüğü sağlayan işçilerin, emekçilerin ortak ve birleşik mücadelesi karşısında kumdan kaleler gibi yıkılmaya mahkumdur"

Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı. - MALATYA

YORUMLAR
500
Kuruyemiş sanayicilerinden Malatya Ticaret Borsası'na ziyaret Kuruyemiş sanayicilerinden Malatya Ticaret Borsası'na ziyaret Malatya'da Çekilen Zir-İ Cin Filmi Vizyona Girdi Malatya'da Çekilen Zir-İ Cin Filmi Vizyona Girdi Malatya'da rehber öğretmenlere meslek lisesinin önemi anlatıldı Malatya'da rehber öğretmenlere meslek lisesinin önemi anlatıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Metal İşçilerine Malatya'dan Destek - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement