Son dakika Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu haberleri, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu son dakika, son dakika Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu

Son Dakika Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Haberleri

Son dakika Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kamu emekçileri sendikaları konfederasyonu haberleri anında burada.


 • 19:22 Türkiye'de kamu sektöründe kadın işçi istihdamı azalıyor Türkiye'de kamu sektöründe kadın işçi istihdamı azalıyor

  Kadın istihdamında OECD ülkeleri arasında son sırada yer alan Türkiye'de kamu sektöründe istihdam edilen kadın işçilerin oranı Mayıs 2022 verilerine göre yüzde 18'e düştü.

 • Dün Dün 15:33 Erzincan'da Siyanür Sızıntısı Olan Altın Madenini İşleten Şirketten Açıklama: 'Solüsyon Döküntüsünün İçerisindeki Siyanür Miktarı Yaklaşık 8 Kilo' Erzincan'da Siyanür Sızıntısı Olan Altın Madenini İşleten Şirketten Açıklama: "Solüsyon Döküntüsünün İçerisindeki Siyanür Miktarı Yaklaşık 8 Kilo"

  Erzincan’ın İliç ilçesinde işlettiği altın madeninde yaşanan siyanür sızıntısı nedeniyle 16,4 milyon lira para cezası kesilen Anagold Madencilik’ten yapılan yazılı açıklamada, "Maden sahasında gerçekleşen solüsyon döküntüsünün içerisindeki toplam siyanür miktarı yaklaşık 8 kg’dır. Sosyal medyada yer alan asılsız iddialara göre tonlarca siyanür döküntüsü olduğu ve Fırat Nehri'ni etkilediği iddiaları tamamen yanlıştır" denildi.

 • 24.06.2022 24 Haz 16:29 Eğitim Sen, Tüik Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Eğitim Sen, Tüik Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

  Eğitim Sen, Türkiye İstatistik Enstitüsü (TÜİK) hakkında enflasyon rakamlarıyla ilgili yanıltıcı bilgi verdiği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Sendikadan yapılan açıklamada, “Yıllar itibarıyla TÜİK’in uyguladığı yöntem değişiklikleri enflasyonu olduğundan düşük göstermenin gayretleri olarak görünmektedir. Gerçek enflasyon oranından düşük gösterilen enflasyon oranları, yoksul halk üzerinde ‘örtülü bir vergi’ niteliğine bürünmüştür” denildi.

 • 24.06.2022 24 Haz 13:31 Bes Samsun Şubesi: 'Büro Emekçilerine de 3600 Ek Gösterge Verilmeli' Bes Samsun Şubesi: "Büro Emekçilerine de 3600 Ek Gösterge Verilmeli"

  Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şubesi, “İnsanca Yaşamak için Direniyoruz” sloganıyla gerçekleştirdiği eylemde 3600 ek gösterge düzenlemesi kapsamına büro emekçilerinin de alınmasını talep etti.

 • 22.06.2022 22 Haz 18:31 Rize'de Üreticiler 'Çay Kanunu Teklifi'ni Protesto Etti: 'Çaykur'un ve Çay Üreticisinin Ölüm Fermanıdır' Rize'de Üreticiler 'Çay Kanunu Teklifi'ni Protesto Etti: "Çaykur'un ve Çay Üreticisinin Ölüm Fermanıdır"

  Rize’de çay üreticileri, AKP’nin TBMM Başkanlığı’na sunduğu Çay Kanunu Teklifi’ni protesto etti. Üreticiler, teklifle ÇAYKUR’un tamamen devre dışı bırakılacağı, çay üreticilerinin ise özel sektöre mahkum edileceğine dikkat çekerek, "ÇAYKUR'un ve çay üreticilerinin ölüm fermanıdır" diye tepki gösterdi.

 • 22.06.2022 22 Haz 15:00 Basın Meslek Örgütleri, 'Medyaya Yeni Yaptırım' Düzenlemesine Karşı Ankara'da Bir Araya Geldi: 'Seçimlere Bir Yıl Kala Bu Yasanın Getirilmesi Manidar' Basın Meslek Örgütleri, "Medyaya Yeni Yaptırım" Düzenlemesine Karşı Ankara'da Bir Araya Geldi: "Seçimlere Bir Yıl Kala Bu Yasanın Getirilmesi Manidar"

  Basın meslek örgütleri; internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine karşı Ankara’da açıklama yaptı. Meslek örgütleri adına açıklama yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, “Seçimlere bir yıl kala bu yasanını getirilmesi manidardır. Bu hapis cezaları, toplumu yıldırmak için getirilmiştir. Bu nasıl uygulanacaktır? Kime uygulanacaktır? Ve yine bu uygulama Yargıtay üyesinin TBMM’de söylediği gibi yargıda pek çok karmaşaya ve soruna yol açacaktır. Karmaşa ve keyfilik nasıl önlenecektir? Sorunları defalarca sorduk" dedi. Yasa teklifinin Anayasa'ya aykırı olduğunu söyleyen Bilgin, "Bu yasa temel insan haklarına, haberleşme özgürlüğüne, basın özgürlüğüne aykırıdır. Yani Anayasa’ya aykırıdır. Anayasa ile güvence altına alınan haklarımıza aykırıdır” diye konuştu.

 • 21.06.2022 21 Haz 23:10 Gazeteciler İstanbul'da 'dezenformasyonla mücadele' yasasını protesto etti Gazeteciler İstanbul'da 'dezenformasyonla mücadele' yasasını protesto etti

  Bugün Taksim'de Şişhane Barış Anıtı önünde bir araya gelen gazetecililk meslek örgütlerinin basın açıklamasında "dezenformasyonla mücadele" yasasıyla medyada mevcut iktidarı ve iktidar partisini desteklemeyen herkesin ve sosyal medya kullanıcılarının hedef alındığına inanıldığı belirtildi.

 • 21.06.2022 21 Haz 16:49 Son dakika haberleri! İzmir'den 'Sosyal Medya Yasası' Olarak Bilinen Düzenlemelere Tepki: 'Teklif Yasalaşırsa Tüm Türkiye Gözaltında Olacaktır' Son dakika haberleri! İzmir'den "Sosyal Medya Yasası" Olarak Bilinen Düzenlemelere Tepki: "Teklif Yasalaşırsa Tüm Türkiye Gözaltında Olacaktır"

  Son dakika haber: İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin (İGC) çağrısı ile bir araya gelen gazeteciler, "sosyal medya yasası" olarak bilinen yeni düzenlemelere tepki gösterdi. İGC Başkanı Dilek Gappi, "Bu yasa teklifi yasalaşırsa tüm Türkiye gözaltında olacaktır" dedi.

 • 21.06.2022 21 Haz 13:14 Polis, Haber-Sen'in Basın Açıklaması Yapmasına İzin Vermedi Polis, Haber-Sen'in Basın Açıklaması Yapmasına İzin Vermedi

  KESK’e bağlı Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası’nın (Haber-Sen) PTT'nin Ankara’daki Çankaya Posta Dağıtım ve Toplama Merkezi önünde yapmak istediği basın açıklamasına polis izin vermedi.

 • 20.06.2022 20 Haz 14:52 Gazeteciler Basına ve Sosyal Medyaya Yeni Yaptırımlar Öngören Kanun Teklifini Protesto Edecek Gazeteciler Basına ve Sosyal Medyaya Yeni Yaptırımlar Öngören Kanun Teklifini Protesto Edecek

  Gazetecilik meslek örgütleri, basına ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine karşı ülke genelinde eylem kararı aldı. TBMM Genel Kurulu’nda bu hafta görüşülmesi beklenen kanun teklifi; yarın İstanbul Taksim ve diğer kentlerde, 22 Haziran’da Ankara’da Meclis önünde protesto edilecek.

 • 16.06.2022 16 Haz 18:31 Malatya'da Memurlar Bordro Yaktı Malatya'da Memurlar Bordro Yaktı

  Malatya’da KESK üyesi memurlar, hayat pahalılığını bordro yakarak protesto etti. Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Malatya Şube Başkanı Sakine Doğan, “Ülke tarihinin belki de en karanlık döneminden geçiyoruz. Bir avuç mutlu azınlık dışında kalan 84 milyon olarak, ülkeyi yönetenlerin aldığı yanlış kararların faturasını daha fazla işsizlikle, daha fazla yoksullukla ödemeye devam ediyoruz" dedi.

 • 15.06.2022 15 Haz 20:04 İzmir'de Memurlar Bordro Yaktı: 'Mutfakta Yaşadığımız Gerçek Enflasyon Yüzde 150'yi Aştı' İzmir'de Memurlar Bordro Yaktı: "Mutfakta Yaşadığımız Gerçek Enflasyon Yüzde 150'yi Aştı"

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, İzmir'de "Geçinemiyoruz" başlığıyla bir basın açıklaması yaptı. Maaş bordrolarını yakan kamu emekçileri adına konuşan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Bülent Karakaş, "Çarşıda, pazarda, mutfakta yaşadığımız gerçek enflasyon çoktan yüzde 150’yi aştı. Bizim için en önemli kalem olan gıda enflasyonu ise yüzde 200’ü buldu. Buna karşın kamu emekçileri olarak maaşlarımızda yaşanan artış, toplu sözleşme artışları ve enflasyon farkları ile sadece yüzde 44’te kaldı" dedi.

 • 14.06.2022 14 Haz 19:40 İstanbul Sözleşmesi'nin Feshi Kararı, Danıştay'da… Danıştay Savcısı, Kararın Anayasa Mahkemesi'ne Gönderilmesini Aksi Halde İptalini Talep Etti İstanbul Sözleşmesi'nin Feshi Kararı, Danıştay'da… Danıştay Savcısı, Kararın Anayasa Mahkemesi'ne Gönderilmesini Aksi Halde İptalini Talep Etti

  İstanbul Sözleşmesi’nin feshi kararına karşı Danıştay 10. Daire’de açılan davada, savcı Nazlı Yanıkdemir; kararın Anayasa Mahkemesi’ne gönderilmesini, bu yönde bir karar verilmemesi durumunda kararın iptaline karar verilmesini talep etti.

 • 14.06.2022 14 Haz 12:58 İstanbul Sözleşmesi Davası Danıştay'da.. Kadınlar Danıştay'ın Önünden Seslendi: 'Kadın Düşmanları Gidecek İstanbul Sözleşmesi Kalacak' İstanbul Sözleşmesi Davası Danıştay'da.. Kadınlar Danıştay'ın Önünden Seslendi: "Kadın Düşmanları Gidecek İstanbul Sözleşmesi Kalacak"

  Kadınlar, İstanbul Sözleşmesi'nin feshine karşı açılan davaların görüldüğü Danıştay'da üçüncü kez bir araya gelerek, duruşma öncesinde açıklama yaptı. TİP Sözcüsü Sera Kadıgil, "Görülecek bir davamız, içeride yapılacak bir hesabımız var. Kadın düşmanları gidecek İstanbul Sözleşmesi kalacak" dedi.

 • 14.06.2022 14 Haz 12:53 İstanbul Sözleşmesi'nin Feshi Kararı Danıştay'da… Kadıgil'den, Kendisini Uyaran Daire Başkanına: 'O Bize 'Sürtük' Diyor Ama Sayın Başkan' İstanbul Sözleşmesi'nin Feshi Kararı Danıştay'da… Kadıgil'den, Kendisini Uyaran Daire Başkanına: "O Bize 'Sürtük' Diyor Ama Sayın Başkan"

  İstanbul Sözleşmesi’nin feshi kararına karşı Danıştay 10. Daire’de açılan davada konuşan Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, “Bir yüzük ile yola çıktım ben’ diyen ve ondan sonra da Karun kadar zenginleşen Tayyip Erdoğan, hala siyasal İslamcı olduğunu bir grup yobaza ispatlamak için bu sözleşmeden çıktı Sayın Başkan” dedi. Daire Başkanı Yılmaz Akçil, Kadıgil’i uyardı. Kadıgil ise Akçil’e; “O bize ‘sürtük’ diyor ama sayın başkan kusura bakmayın da” karşılığını verdi.

 • 14.06.2022 14 Haz 12:26 İstanbul Sözleşmesi Davası Danıştay'da. İstanbul Sözleşmesi Davası Danıştay'da.

  Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptali istemiyle Danıştay’da açılan davaların üçüncü duruşması yapılıyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener adına beyanda bulunan İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, sözleşmenin feshinden cesaret alan erkeklerin 6284 sayılı kanunun iptal edilmesi için broşür hazırlayarak dağıttığına dikkat çekti. Broşürü mahkeme heyetine gösteren ve üzerindeki "Aile, vatan, namus koruyucusu erkeklere negatif ayrımcılığa son verilsin" ifadelerini okuyan Yüksel, “Bu cesareti nereden buluyorlar” diye sordu.

 • 14.06.2022 14 Haz 12:09 Tgs İstanbul Şubesi Başkanı Banu Tuna: Öldürülen Kız Kardeşlerimizin Haberlerini Yapmak İstemiyoruz Artık Tgs İstanbul Şubesi Başkanı Banu Tuna: Öldürülen Kız Kardeşlerimizin Haberlerini Yapmak İstemiyoruz Artık

  Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İstanbul Şubesi Başkanı Banu Tuna, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine karşı Danıştay’da süren davada, “Taciz edilen, dövülen, öldürülen kız kardeşlerimizin haberlerini yapmak istemiyoruz artık” dedi.

 • 08.06.2022 08 Haz 20:49 TMMOB İstanbul Şubesi Önünde Başlatılan 'Gezi İçin Adalet Nöbeti' 44'üncü Gününde Devam Etti TMMOB İstanbul Şubesi Önünde Başlatılan 'Gezi İçin Adalet Nöbeti' 44'üncü Gününde Devam Etti

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul Büyükkent Şubesi önünde başlatılan ‘Gezi İçin Adalet Nöbeti’, 44’üncü gününde, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Haber-Sen, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademileri Kültür Derneği (DEMAKD) ve Yoğurtçu Kadın Forumu üyelerinin katılımıyla devam etti.

 • 07.06.2022 07 Haz 18:21 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Cumhurbaşkanımızla ilgili, 'Kadınlara yönelik bunu söyledi, Gezi'ye yönelik bunu söyledi' tarzı genellemelerin doğru olmadığı kanaatindeyim." dedi.

 • 07.06.2022 07 Haz 17:28 Kesk: 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi, Bırakalım Devrim Gibi Olmasını, Reform Bile Olamayacak Kadar Yüzeysel ve Verilen Sözlerin Çok Uzağında Kesk: 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi, Bırakalım Devrim Gibi Olmasını, Reform Bile Olamayacak Kadar Yüzeysel ve Verilen Sözlerin Çok Uzağında

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın ‘devrim’ diye sunduğu 3600 ek gösterge değişikliği konusu belirsizliğini koruyor. Açıklandığı kadarıyla bırakalım devrim gibi olmasını, reform bile olamayacak kadar yüzeysel ve verilen sözlerin çok uzağındadır” açıklamasını yaptı.

 • 07.06.2022 07 Haz 12:21 İstanbul Sözleşmesi Davası Danıştay'da. İstanbul Sözleşmesi Davası Danıştay'da.

  İstanbul Sözleşmesi’nin feshine karşı açılan davanın ikinci dizi duruşması Danıştay’da yapılıyor. Davada taraf olan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, mahkeme heyetine “Bugün belki de tarihi bir karar vereceksiniz. Vereceğiniz karar ile Türkiye’nin vicdanına, adaletine öyle bir imza atın ki ileride sizlerden vicdanlı yargıçlar olarak bahsedelim. Türkiye’deki milyonlarca kadın adına sizden sadece vicdanlı olmanızı talep ediyorum” diye seslendi.

 • 02.06.2022 02 Haz 18:15 Ali İsmail Korkmaz Öldürüldüğü Sokakta Anıldı. Anne Emel Korkmaz: 'Ali İsmailler Hep Var Olacak Oğlum' Ali İsmail Korkmaz Öldürüldüğü Sokakta Anıldı. Anne Emel Korkmaz: "Ali İsmailler Hep Var Olacak Oğlum"

  Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, Gezi direnişinin 9’uncu yılında darp edildiği sokakta karanfillerle anıldı. Çocuğunun fotoğrafına karanfil bırakırken gözyaşlarını tutamayan anne Emel Korkmaz, "Ali İsmail sen ölmedin oğlum. Kokun uzaklaştı benden sadece. Senin kokun uzaklaştı. Senin gibi yüzlerce çocuk yetişiyor. Yüzlerce Ali İsmail var ve Ali İsmailler hep var olacak oğlum. Seni çok seviyorum Ali" dedi.

 • 31.05.2022 31 May 23:02 İzmir'de Gezi Anması Gergin Başladı Konserle Bitti İzmir'de Gezi Anması Gergin Başladı Konserle Bitti

  İzmir'deki Gezi eylemlerinin 9'uncu yıl dönümü anmasında, slogan atıp Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nden yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. Yaka paça gözaltına alınan 5 kişi, anmayı düzenleyen İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri'nin araya girmesi ile serbest bırakıldı. Anma, Gündoğdu meydanında yapılan kitlesel basın açıklamasının ardından Praksis müzik grubunun konseri ile son buldu.

 • 27.05.2022 27 May 13:04 İzmir Emek Demokrasi Güçleri: 'Ölüme Terk Edilen Yüzlerce Hasta Mahpus Var' İzmir Emek Demokrasi Güçleri: "Ölüme Terk Edilen Yüzlerce Hasta Mahpus Var"

  İzmir Emek Demokrasi Güçleri, hasta tutuklu ve hükümlülerin yaşam haklarının ihlal edildiğini savunarak, "Hastalığı olan mahpusların talepleri, 'cezaevinde kalamaz' şeklindeki raporlara rağmen savcılıklar tarafından 'kamu düzeni için tehlikeli olduğu' iddiasıyla akıl ve mantık dışı gerekçelerle reddediliyor. Doktora erişim hakkı kısıtlanmakta ve ilaçlar ya hiç ya da geç verilmektedir. Ölüme terk edilen yüzlerce mahpus bulunmaktadır" açıklamasını yaptı.

 • 24.05.2022 24 May 15:22 10 Ekim Davası Avukatlar Komisyonu, Ümit Özdağ'ın İddialarıyla İlgili Suç Duyurusuna Hazırlanıyor 10 Ekim Davası Avukatlar Komisyonu, Ümit Özdağ'ın İddialarıyla İlgili Suç Duyurusuna Hazırlanıyor

  10 Ekim Davası Avukatlar Komisyonu adına avukat İlke Işık, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın 7 Haziran-1 Kasım 2015 tarihleri arasında yaşanan terör olaylarıyla ilgili gündeme getirdiği iddiaların üzerinden 10 gün geçmesine karşın yargının harekete geçmediğine dikkat çekti. Işık, “Davayı takip eden komisyon olarak suç duyurusu hazırlıkları yapıyoruz. Bu konuşulan isimler ve bu isimler üzerinden kimlerse sorumlular. Ama Davutoğlu’nun bu isimler içinde olması gerekiyor. Çünkü, çok net ifade ediliyor” dedi.

 • 17.05.2022 17 May 14:57 İzmir'de 'Çeşme Projesi'ne Karşı Protesto Mitingi. Ali Öztunç: 'Erdoğan Almış Eline Cetveli Kalemi, Haritaya Çiziyor, 'Şurası Bu Ülkenin İş Adamına,... İzmir'de 'Çeşme Projesi'ne Karşı Protesto Mitingi. Ali Öztunç: "Erdoğan Almış Eline Cetveli Kalemi, Haritaya Çiziyor, 'Şurası Bu Ülkenin İş Adamına,...

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in iptali için dava açtıklarını duyurduğu, çevrecilerin "İzmir'in Kanal İstanbul'u" diye adlandırdığı Ege Turizm Merkezi-Çeşme Projesi'ne karşı protesto mitingi düzenlendi. Mitinge katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, "Tayyip Erdoğan, almış eline cetveli kalemi, haritaya çiziyor. ‘Şurası bu ülkenin iş adamına, burası Katarlıya, burası şu rantiyeciye’ diye çiziyor. Buna izin vermeyeceğiz. Akıllarını başlarına alsınlar. Bu bir uyarıdır. Bu projeyi devam ettirirlerse Gündoğdu'da yüz binlerle haykırırız" dedi. Soyer ise "Son nefesime kadar şehrimin doğasını koruyacağım" diye konuştu.

 • 15.05.2022 15 May 10:49 Başkan Batur'dan Konak Kent Konseyi'ne İstanbul Mitingi Daveti Başkan Batur'dan Konak Kent Konseyi'ne İstanbul Mitingi Daveti

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Kent Konseyi’nin genel kurulunda konuştu. Konak’ın dayanışmayı en iyi gösteren ilçelerden olduğunu dile getiren Başkan Batur, “Kent konseyinden gelen her türlü çalışmaya hep yeşil ışık yakıyoruz, destekliyoruz, desteklemeye de devam edeceğiz” dedi. Konsey bileşenlerini 21 Mayıs İstanbul mitingine de davet eden Batur, “Canan Kaftancıoğlu yalnız değil. Her zaman onun yanındayız" dedi.

 • 13.05.2022 13 May 19:42 İzmir'de Soma Anması: 'Göçüğün Altından Tek Bir Şey Çıkarılamadı, Adalet' İzmir'de Soma Anması: "Göçüğün Altından Tek Bir Şey Çıkarılamadı, Adalet"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın sekizinci yıl dönümünde, "O gün madendeki göçüğün altından 301 işçinin cansız bedeni çıktı; onlarca yaralı beden çıktı; ölenlerin aileleri, yakınları için kahredici bir yokluk, hiç dinmeyen gözyaşı, bir türlü bitmeyen yas süreci çıktı. Göçüğün altından tek bir şey çıkarılamadı: adalet" açıklamasını yaptı.

 • 11.05.2022 11 May 18:11 Bes Samsun Şubesi: 'Engelliler, Mutlak Yoksulluk ve Açlık Koşullarında Tutulmaktadır' Bes Samsun Şubesi: "Engelliler, Mutlak Yoksulluk ve Açlık Koşullarında Tutulmaktadır"

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, engelliler haftası dolayısıyla; "Milyonlarca engelliye ve ailelerine kamusal bir hizmet politikası ile gerekli sosyo-ekonomik destekler sunulmadığından; erişilebilir kentler, binalar ve mekanlar oluşturulmadığından sistematik bir ayrımcılık ve ötekileştirme durumu yaşanmaktadır. Neredeyse tüm kamusal hizmetlere kısıtlı bir şekilde erişebilen engelliler, mutlak yoksulluk ve açlık koşullarında tutulmaktadır" açıklamasını yaptı.

 • 09.05.2022 09 May 11:13 Sağlık Emekçileri Sendikası: '2015 Yılında 115 Dolar Olan, 7 Yıldır Artırılmayan Doğum Yardımı Bugün 20 Dolara İnmiş Durumdadır' Sağlık Emekçileri Sendikası: "2015 Yılında 115 Dolar Olan, 7 Yıldır Artırılmayan Doğum Yardımı Bugün 20 Dolara İnmiş Durumdadır"

  Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şube Eş Başkanı Kubilay Yalçınkaya, devlet memurlarına yapılan doğum yardımında yedi yıldır artış yapılmadığına dikkat çekti. “Son yedi yılda doğum yardımında artış olmaması nedeniyle 2015 yılında 115 dolar olan doğum yardımı bugün 20 dolara inmiş durumdadır. Bu ücretle değil doğum masrafını karşılamak, bu ücret çocuğun bir aylık bez masrafını karşılamıyor. TÜİK’e göre 2015-2022 arası hastanelerde doğum ücreti yüzde 380, bebek bezi yüzde 268 artmış durumda” dedi.

 • 06.05.2022 06 May 19:17 Gezmiş, İnan ve Aslan, İdam Edilişlerinin 50. Yılında Unutulmadı Gezmiş, İnan ve Aslan, İdam Edilişlerinin 50. Yılında Unutulmadı

  Türkiye’de 68 kuşağının önde gelen isimlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 50'nci yıl dönümünde anıldı. Ankara Karşıyaka Mezarlığı'ndaki kabirleri başına giden yüzlerce insan karanfil bıraktı. Anma törenlerine CHP, HDP, Emek Partisi, Sol Parti, TKP, Halkevleri, TİP, SYKP, Yeşil Sol Parti, DGB, Fikir Kulüpleri Federasyonu, Devrimci 78'liler Federasyonu, 68’liler Derneği Ankara Şubesi, Ankara 78'liler Girişimi, İHD, KESK, DİSK, TMMOB, Ankara Dersimliler Derneği, Kızılırmak Dernekler Federasyonu, Mülkiyeliler Birliği'nin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

 • 06.05.2022 06 May 14:14 'Üç Fidan' Anıldı: 'Doğan Çocuklarımıza Deniz, Ulaş, Hüseyin, Mahir Dedik; O Denizler, Mahirler, Ulaşlar Bugün Ağabeylerini Anmaya Geldi' "Üç Fidan" Anıldı: "Doğan Çocuklarımıza Deniz, Ulaş, Hüseyin, Mahir Dedik; O Denizler, Mahirler, Ulaşlar Bugün Ağabeylerini Anmaya Geldi"

  Türkiye'de 68 kuşağının önde gelen isimleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan; idam edilişlerinin 50. yıl dönümünde, Ankara Karşıyaka Mezarlığı'ndaki kabirleri başında anıldı. Anmada CHP Milletvekili Levent Gök, "Çoğunuz, buradakiler 20 yaşlarında, 30 yaşlarında gençlersiniz. Onlar, 50 yıl önce öldü ama bugün egemen güçler, Türkiye’yi yönetenler kafanızı kaldırın bir bakın. 50 yıl önce öldürüldükleri halde onları tanımayan gençler, nasıl Deniz Gezmişlere, Yusuf’a, Hüseyin’e sahip çıkıyorlar" dedi. CHP Ankara Gençlik Kolları Başkanı Tolga Turgut, "Biz mücadelede yol arkadaşlarımızı kaybederken doğan çocuklarımıza Deniz dedik, Ulaş dedik, Hüseyin dedik, Mahir dedik ve 50 yıl sonra o Denizler, Mahirler, Ulaşlar, bugün mezarı başında ağabeylerini anmaya geldiler" sözleriyle andı.

 • 05.05.2022 05 May 17:42 Kesk'ten İktidara Çağrı: 'Temmuz Ayını Beklemeden Tüm Kamu Emekçilerinin, Emeklilerin Maaşlarını İnsanca Yaşamaya Yetecek Bir Seviyeye Çekmeli' Kesk'ten İktidara Çağrı: "Temmuz Ayını Beklemeden Tüm Kamu Emekçilerinin, Emeklilerin Maaşlarını İnsanca Yaşamaya Yetecek Bir Seviyeye Çekmeli"

  Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK), TÜİK tarafından açıklanan verilerin en az iki katı bir hayat pahalılığı yaşandığını ispatladığına dikkat çekerek; iktidara, temmuz ayını beklemeden tüm kamu emekçileri ve emeklilerin maaşlarını insanca yaşamaya yetecek bir seviyeye çıkarma çağrısı yaptı. Ayrıca KESK, “Tüm tüketim maddelerine yapılan zamlar geri alınmalı, KDV tamamen kaldırılmalıdır. Tükettiğimiz her şeye zam olarak yansıyan akaryakıt ürünlerinde ÖTV ve KDV sıfırlanmalıdır” görüşünü bildirdi.

 • 02.05.2022 02 May 00:58 Maltepe'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı Maltepe'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü; İstanbul'da DİSK, KESK, TMMOB, TTB ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Maltepe Etkinlik Alanında kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 18:53 Van'da Altı Yıllık Yasak 1 Mayıs İçin Kalktı Van'da Altı Yıllık Yasak 1 Mayıs İçin Kalktı

  Van’da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL ve sonrasında alınan valilik kararlarıyla yaklaşık altı yıldır süren eylem ve etkinlik yasağı 1 Mayıs İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde uygulanmadı. Vanlılar 6 yıllık yasağın ardından 1 Mayıs’ı coşkuyla kutladı.

 • 01.05.2022 01 May 18:31 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

  Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi önünde toplanan katılımcılar Sloganlar eşliğinde Cacabey Meydanına yürüyen dernek üyeleri KESK Kırşehir İl Temsilcisi Özdemir Beyhan açıklaması Konserde halay çekilmesi - Kırşehir Kırşehir'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

 • 01.05.2022 01 May 18:00 KOCAELİ'DE 1 MAYIS COŞKUSU KOCAELİ'DE 1 MAYIS COŞKUSU

  KOCAELİ'nin Gebze ve İzmit ilçelerinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, halaylar ve türküler eşliğinde coşkuyla kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 17:49 1 Mayıs'ta Maltepe Miting Alanını On Binlerce Kişi Doldurdu: 'Tek Adamın Değil, Üretenlerin Yönettiği Bir Düzeni Kuracağız' 1 Mayıs'ta Maltepe Miting Alanını On Binlerce Kişi Doldurdu: "Tek Adamın Değil, Üretenlerin Yönettiği Bir Düzeni Kuracağız"

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, İstanbul’da on binlerce kişinin katılımıyla Maltepe Miting alanında kutlandı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "Biz, bir başka düzen istiyoruz. Başka bir düzen, tek adamın değil, üretenlerin yönettiği bir düzendir. Bugün 1 Mayıs meydanlarından başlattığımız bu yürüyüşle birlikte ülkemizin aydınlık geleceğini hep birlikte kuracağız" dedi.

 • 01.05.2022 01 May 17:47 DİYARBAKIR - Güneydoğu'da, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' kutlandı DİYARBAKIR - Güneydoğu'da, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" kutlandı

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Siirt'te etkinlikler düzenlendi.

 • 01.05.2022 01 May 17:40 Antalya'daki 1 Mayıs Çoşkuyla Kutlandı, Gündemde Hayat Pahalılığı Vardı Antalya'daki 1 Mayıs Çoşkuyla Kutlandı, Gündemde Hayat Pahalılığı Vardı

  Antalya'da 1 Mayıs kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. Yürüyüşün ardından düzenlenen mitingin gündeminde artan hayat pahalığı vardı. Artan ev kiraları, temel gıda ürünlerine gelen zamlar pankartlara ve dövizlere yansıdı.

 • 01.05.2022 01 May 17:30 Ankara'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Zamlar, Enflasyon, Gezi Kararları ve Khk'lar Protesto Edildi Ankara'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Zamlar, Enflasyon, Gezi Kararları ve Khk'lar Protesto Edildi

  Pandemi nedeniyle iki yıldır alanlarda kutlanamayan 1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü için bugün on binler meydanlara indi. Ankara’daki kutlamada konuşan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ankara Temsilcisi Tayfun Görgün, “Bu düzene itirazı olan bizler birleşirsek, bu düzenden güçlüyüz. Biz birleşirsek zamlar geri alınır.  Dayanışmayı büyütürsek emeğimizin hakkını alırız. Ve bu meydandan birbirimize, çocuklarımıza, tüm yitirdiklerimize sözümüz olsun ki biz haklıyız, birleşeceğiz ve biz kazanacağız” dedi.

 • 01.05.2022 01 May 16:58 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

  Alandaki sendika üyeleri Eğitim-Sen Siirt Şube Başkanı Selahattin Talu'nun açıklaması Siirt Siirt'te KESK, DİSK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği ile bazı sivil toplum kuruluşlarınca 15 Temmuz Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe HDP, CHP ve DEVA Partisi temsilcileri katıldı.

 • 01.05.2022 01 May 16:22 Polisten Hdp Milletvekiline: Gidin Evinizde Oynayın Polisten Hdp Milletvekiline: Gidin Evinizde Oynayın

  Siirt’teki 1 Mayıs kutlaması olaylı geçti. KESK Şubeler Platformu, 1 Mayıs dolayısıyla kent meydanda basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından alanda müzik çalıp halay çekmek isteyen gruba polis müdahale etti. Sivil polislerin başındaki amir, bu duruma tepki gösteren HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’a, “Gidin evinizde oynayın” dedi.

 • 01.05.2022 01 May 16:16 DİYARBAKIR'DA 1 MAYIS KUTLAMASI DİYARBAKIR'DA 1 MAYIS KUTLAMASI

  DİYARBAKIR'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingle kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 15:56 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü için toplanan grup 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'na yapılan yürüyüşler Kent meydanında toplanılması KESK Trabzon Şubesi Dönem Sözcüsü Engin Nur konuşması - TrabzonTrabzon'da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için Cumhuriyet Mahallesi'nde bir araya gelen...

 • 01.05.2022 01 May 15:41 MERSİN'DE 1 MAYIS KUTLANDI MERSİN'DE 1 MAYIS KUTLANDI

  MERSİN'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 15:36 ESKİŞEHİR'DE 1 MAYIS COŞKUSU ESKİŞEHİR'DE 1 MAYIS COŞKUSU

  ESKİŞEHİR'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, düzenlenen programla kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 15:00 İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, İstanbul'da DİSK, KESK, TMMOB, TTB ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Maltepe Etkinlik Alanı'nda kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 14:59 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

  Malatya'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 14:58 Ankara'da coşkulu 1 Mayıs kutlaması Ankara'da coşkulu 1 Mayıs kutlaması

  Ankara'da coşkulu 1 Mayıs kutlamasıANKARA'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Anadolu Meydanı'nda, 2 yıllık pandemi kısıtlamalarının ardından binlerce kişinin katılımıyla kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 14:36 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

  Van'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü düzenlenen programla kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 14:16 Sivas'ta 1 Mayıs kutlamaları Sivas'ta 1 Mayıs kutlamaları

  Sivas'ta 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, sendikalar, siyasi partiler ve bazı sivil toplum örgütleri tarafından kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 13:55 Başkentte 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı Başkentte 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

  Ankara'da, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.

 • 01.05.2022 01 May 10:43 1 Mayıs: Sendikalar geçen yılı nasıl değerlendiriyor? 1 Mayıs: Sendikalar geçen yılı nasıl değerlendiriyor?

  Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü. Türkiye, pandemi koşulları altında geçen 2021 yılı 1 Mayısından bu yana pek çok hak ve emek mücadelesi eylemine sahne oldu.

 • 29.04.2022 29 Nis 16:45 1 Mayıs 1989'da Şişhane'de Öldürülen Dalcı ve 1996'da Kadıköy'de Öldürülen 3 Kişi Anıldı 1 Mayıs 1989'da Şişhane'de Öldürülen Dalcı ve 1996'da Kadıköy'de Öldürülen 3 Kişi Anıldı

  İstanbul'daki 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları sırasında 1989’da Şişhane’de öldürülen Mehmet Akif Dalcı ve 1996’da Kadıköy’de öldürülen Dursun Odabaşı, Hasan Albayrak ve Yalçın Levent anıldı. Anmaya katılanlar, katliamın yapıldığı yerlere karanfiller bıraktı.

 • 29.04.2022 29 Nis 16:05 Taksim'de 1 Mayıs 1977'deki olaylarda hayatını kaybedenler anıldı Taksim'de 1 Mayıs 1977'deki olaylarda hayatını kaybedenler anıldı

  Taksim'de 1 Mayıs 1977'deki olaylarda hayatını kaybedenler, Kazancı Yokuşu'nda düzenlenen törenle anıldı.

 • 29.04.2022 29 Nis 14:35 Taksim'deki 'Kanlı 1 Mayıs'ta Katledilenler Kazancı Yokuşu'nda Anıldı Taksim'deki 'Kanlı 1 Mayıs'ta Katledilenler Kazancı Yokuşu'nda Anıldı

  Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs 1977’de yaşamını yitirenler Kazancı Yokuşu’nda anıldı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Bizler, Taksim yasağının anlamını ve amacını çok iyi biliyoruz. Hani siz Taksim’i yasaklayarak, her itirazımızı engelleyerek, cezalarla, hapislerle bizi sindirmeye, susturmaya çalışıyorsunuz ya nafile. Biz sussak tarih, meydan, rüzgâr, kuşlar, ağaçlar, hayat susmaz” dedi.

 • 29.04.2022 29 Nis 13:24 KAZANCI YOKUŞU'NDA ANMA KAZANCI YOKUŞU'NDA ANMA

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyesi bir grup, 1977 yılında hayatını kaybedenleri Taksim Kazancı Yokuşu'nda karanfillerle andı.

 • 28.04.2022 28 Nis 18:06 Disk, Taksim Metro'sunda 1 Mayıs Sergisi Açtı Disk, Taksim Metro'sunda 1 Mayıs Sergisi Açtı

  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) 1976 yılından bu yana hazırladığı 1 Mayıs İşçi Bayramı afişleri sergisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle Taksim Metrosu’nda açıldı.

 • 28.04.2022 28 Nis 16:54 78'liler Girişimi, 1 Mayıs'ta Kazancı Yokuşu'nda Katledilenleri Andı 78'liler Girişimi, 1 Mayıs'ta Kazancı Yokuşu'nda Katledilenleri Andı

  Taksim Kazancı Yokuşu’nda 1 Mayıs 1977’deki İşçi Bayramı kutlamaları sırasında katledilenler, 78’liler Girişimi tarafından anıldı. Kazancı Yokuşu’na karanfil bırakan Girişim Sözcüsü Can, “Türkiye, 1 Mayıs 1977 katliamının hesabını soramadı. Başka bir halkın acılarına duyarlılık geliştiremeyen bir halkın, zamanla kendi acılarına karşı da duyarlılık geliştiremeyeceği gerçeğiyle yüzleşmek için zaman hâlâ geç değildir” dedi.

 • 27.04.2022 27 Nis 15:43 Denizli'de Gezi Davasında Verilen Mahkumiyet Kararları Protesto Edildi Denizli'de Gezi Davasında Verilen Mahkumiyet Kararları Protesto Edildi

  Denizli’de Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu üyeleri ve vatandaşlar, Gezi Davası’nda verilen mahkumiyet kararlarını protesto etti. Katılımcılar adına açıklama yapan Mehmet Akköse, “Bu dava adil koşullarda gerçekleşmemiştir. Davanın üye hâkimi iktidarda bulunan AKP’nin milletvekili adayı olmuştur. Davadan çekilmesi için yapılan başvurular ve sanıkların savunma hakları, adil yargılanma hakları ihlal edilmiştir” diye konuştu.

 • 27.04.2022 27 Nis 14:25 Gezi Parkı Cezalarına Bursa'dan Tepki: 'Asıl Cezalandırılması Gerekenler Polis Şiddetine İzin Verenlerdir' Gezi Parkı Cezalarına Bursa'dan Tepki: "Asıl Cezalandırılması Gerekenler Polis Şiddetine İzin Verenlerdir"

  Gezi Parkı davasında verilen cezalar Bursa’da protesto edildi. TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Feridun Tetik, "Asıl cezalandırılması gerekenler, Gezi Direnişinde, gencecik çocuklarımızın hayatını kaybetmesine, sakat kalmasına yol açan biber gazı ve fişekleri başta olmak üzere ölümcül polis şiddeti ile karşılık verenlerdir" dedi.

 • 27.04.2022 27 Nis 12:28 Sendika ve meslek birliklerinden 1 Mayıs için ortak çağrı Sendika ve meslek birliklerinden 1 Mayıs için ortak çağrı

  Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde düzenlenecek mitinge katılma çağrısı yaptı.

 • 26.04.2022 26 Nis 18:36 Gezi Davası Kararları Ankara'da Protesto Edildi: 'Demokrasi ve Özgürlük Çığlığını Susturamayacaksınız' Gezi Davası Kararları Ankara'da Protesto Edildi: "Demokrasi ve Özgürlük Çığlığını Susturamayacaksınız"

  Sendikalar ve emek örgütleri, Ankara’da; "Gezi Davası" kararlarına karşı ortak tepki gösterdi. DİSK, KESK, TMMOB, Ankara Tabip Odası, Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'nın yaptığı ortak açıklamada, "Arkadaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız. Gezi direnişini, bu ülkenin geleceğine sahip çıkan demokrasi ve özgürlük çığlığını susturamayacaksınız” denildi.

 • 22.04.2022 22 Nis 14:32 Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan asgari ücret ile emekli maaşlarına ilişkin açıklama Açıklaması Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan asgari ücret ile emekli maaşlarına ilişkin açıklama Açıklaması

  Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret ile emekli maaşlarına yapılan zammın eridiğini belirterek "Yılın ortasında emekliyle, dar ve sabit gelirliyle, asgari ücretliyle ilgili müspet bir şey demek durumundalar.

 • 22.04.2022 22 Nis 13:45 Türk-İş Başkanı Atalay: 'Yılın Ortasında Emekliyle de Asgari Ücretliyle de Dar ve Sabit Gelirliyle de İlgili Müspet Bir Şey Demek Zorundalar' Türk-İş Başkanı Atalay: "Yılın Ortasında Emekliyle de Asgari Ücretliyle de Dar ve Sabit Gelirliyle de İlgili Müspet Bir Şey Demek Zorundalar"

  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret tartışmasıyla ilgili “Yılın ortasında emekliyle ilgili de asgari ücretliyle ilgili de dar ve sabit gelirliyle ilgili de müspet bir şey demek zorundalar” dedi. Hayat pahalılığına dikkat çeken Atalay, “Bir gün de marketlerin, işverenlerin önüne gidelim. Bir gün hükümetin önüne beraber gidelim. Diyelim ‘Bu insanlar örgütleniyor, işten atamazsın’. Sorun ne Kemal Bey’in ne Ali Bey’in ne Veli Bey’in. Sorun bizim hepimizin” diye konuştu.

 • 22.04.2022 22 Nis 13:30 TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay: '1 Mayıs günü Taksim anıtına çelenk koyacağız' TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay: "1 Mayıs günü Taksim anıtına çelenk koyacağız"

  İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay: "1 Mayıs günü Taksim anıtına çelenk koyacağız" TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Üyeleri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesinde basın toplantısı gerçekleştirdi.

 • 21.04.2022 21 Nis 15:21 Taksim Dayanışması: 'Gezi Parkı'na Sahip Çıkmanın Cezası Ağırlaştırılmış Müebbete Dönüştürülmüş Durumda' Taksim Dayanışması: "Gezi Parkı'na Sahip Çıkmanın Cezası Ağırlaştırılmış Müebbete Dönüştürülmüş Durumda"

  Taksim Dayanışması, iş insanı Osman Kavala'nın tek tutuklu sanık olarak yargılandığı Gezi Davası’nın yarın yapılacak karar duruşması öncesinde, "Gezi Parkı'na sahip çıkmanın cezası ağırlaştırılmış müebbete dönüştürülmüş durumda. Gezi bahanesiyle yapılmakta olan bütün bu hukuk dışı davalara son verilmesini talep ediyoruz" açıklamasını yaptı.

 • 21.04.2022 21 Nis 14:36 1 Mayıs Komitesinden Yılmaz Büyükerşen'e Ziyaret 1 Mayıs Komitesinden Yılmaz Büyükerşen'e Ziyaret

  1 Mayıs Komitesi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

 • 13.04.2022 13 Nis 14:20 BEŞİKTAŞ'TA 1 MAYIS AÇIKLAMASI BEŞİKTAŞ'TA 1 MAYIS AÇIKLAMASI

  BEŞİKTAŞ'ta açıklama yapan "1 Mayıs Tertip Komitesi", Maltepe Meydanı'nda kutlanacak olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için çağrıda bulundu.

 • 13.04.2022 13 Nis 13:39 Son dakika haberi: DİSK ve KESK'ten 1 Mayıs'ı Maltepe Meydanı'nda kutlama kararı Son dakika haberi: DİSK ve KESK'ten 1 Mayıs'ı Maltepe Meydanı'nda kutlama kararı

  Son dakika haberi... Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Maltepe Meydanı'nda kutlayacaklarını açıkladı.

 • 08.04.2022 08 Nis 13:28 DİSK BAŞKANI ÇERKEZOĞLU: TAKSİM İÇİN VALİ YERLİKAYA İLE GÖRÜŞME YAPTIK DİSK BAŞKANI ÇERKEZOĞLU: TAKSİM İÇİN VALİ YERLİKAYA İLE GÖRÜŞME YAPTIK

  DEVRİMCİ İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

 • 08.04.2022 08 Nis 12:47 DİSK, KESK, TTB, TDB ve TMMMOB'dan ortak 1 Mayıs açıklaması DİSK, KESK, TTB, TDB ve TMMMOB'dan ortak 1 Mayıs açıklaması

  DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü ülkenin dört bir yanındaki meydanlarda kutlayacaklarını söyledi.

 • 04.04.2022 04 Nis 14:37 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB başkanlarını kabul etti CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB başkanlarını kabul etti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) başkanlarını kabul etti.

 • 20.03.2022 20 Mar 18:17 Hakkari'de nevruz coşkuyla kutlandı Hakkari'de nevruz coşkuyla kutlandı

  Hakkari'de nevruz coşkuyla kutlandı Emniyet Müdürü Pınar nevruza gelen çocuklara pamuk şeker dağıttı Halkların Demokratik Partisi Hakkari İl Örgütü tarafından düzenlenen 2022 Nevruzu büyük bir coşku ile kutlandı.

 • 20.03.2022 20 Mar 00:59 Samsun'da sendikalardan yürüyüş ve miting Samsun'da sendikalardan yürüyüş ve miting

  Karadeniz Bölgesi'nde 11 ilden Samsun'a gelen yüzlerce sendika üyesi yürüdü.

 • 19.03.2022 19 Mar 16:30 Samsun'da sendikalardan yürüyüş ve miting Samsun'da sendikalardan yürüyüş ve miting

  Samsun'da sendikalardan yürüyüş ve miting Karadeniz Bölgesi'nde 11 ilden Samsun'a gelen yüzlerce sendika üyesi yürüdü.

 • 17.03.2022 17 Mar 15:28 KESK Samsun'da miting düzenleyecek KESK Samsun'da miting düzenleyecek

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Merkez Kadın Sekreteri Döne Gevher Koyun, 19 Mart Cumartesi günü Samsun'da düzenleyecekleri mitinge Trabzonluları davet etti.

 • 04.03.2022 04 Mar 20:14 Kadıköy'de savaş karşıtı eylem düzenlendi Kadıköy'de savaş karşıtı eylem düzenlendi

  Kadıköy'de bazı konfederasyon ve meslek örgütlerinin çağrısıyla "Savaşa hayır, barış hemen şimdi" eylemi yapıldı.

 • 03.03.2022 03 Mar 15:02 Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Sakarya'da konuştu Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Sakarya'da konuştu

  Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, darbeler tarihinde demokrasiden yana mücadele verdiklerini belirterek, "Demokrasimize, millet iradesine, milletin değerlerine, milletin seçtiklerine sahip çıkmaya ve bu doğrultuda mücadele etmeye mecburuz.

 • 22.02.2022 22 Şub 09:44 KESK Zamlara Karşı Bir Haftalık Eylem Başlattı KESK Zamlara Karşı Bir Haftalık Eylem Başlattı

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İzmir Şubeler Platformu, Alsancak Tren Garı önünde elektrik ve doğalgaz zamlarının geri alınması için basın açıklaması yaptı.

 • 19.02.2022 19 Şub 16:17 TÜKODER'den elektrik ve doğal gaz zamlarının iptali için dava açıklaması TÜKODER'den elektrik ve doğal gaz zamlarının iptali için dava açıklaması

  Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Aziz Koçal, elektrik ve doğal gaz zamlarının iptali için dava açtıklarını belirtti.

 • 15.01.2022 15 Oca 16:00 Gemlik Belediyesi'nden memura iyileştirme Gemlik Belediyesi'nden memura iyileştirme

  Gemlik Belediyesi ve KESK'e bağlı Tüm-Bel-Sen, memurların haklarında iyileştirmeler yapan ve toplamda 124 memuru kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi'ni Gemlik Bölge Parkı'nda yapılan törenle imzaladı.

 • 11.01.2022 11 Oca 18:04 Safranbolu Belediyesi ve TÜMBELSEN arasında toplu sözleşme imzalandı Safranbolu Belediyesi ve TÜMBELSEN arasında toplu sözleşme imzalandı

  Safranbolu Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) arasında toplu sözleşme imzalandı.

 • 03.01.2022 03 Oca 19:22 Erdoğan memur ve emekli zamlarını açıkladı Erdoğan memur ve emekli zamlarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekli maaşlarına yapılan zamları açıkladı.

 • 03.01.2022 03 Oca 14:03 KESK'ten açıklama: TÜİK rakamları gerçeği yansıtmıyor KESK'ten açıklama: TÜİK rakamları gerçeği yansıtmıyor

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Mehmet Bozbeyik, TÜİK rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söyleyerek memur ve emeklilerin ücretlerinin en az yüzde 50 oranında artırılması gerektiğini dile getirdi.

 • 03.01.2022 03 Oca 13:59 KESK üyeleri TÜİK'i protesto etti KESK üyeleri TÜİK'i protesto etti

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, açıklanan enflasyon rakamının gerçeği yansıtmadığını öne sürerek Türkiye İstatistik Kurumunu (TÜİK) protesto etti.

 • 30.12.2021 30 Ara 11:38 SGK'nin yeni yönetim kurulu belirlendi SGK'nin yeni yönetim kurulu belirlendi

  Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) Yönetim Kuruluna Pevrul Kavlak, Nadir Yürüktümen ve Hüseyin Yüksel seçildi.

 • 28.12.2021 28 Ara 16:51 Kuşadası Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi sevinci Kuşadası Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi sevinci

  Kuşadası Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri uzlaşma ile sonuçlandı.

 • 24.12.2021 24 Ara 17:23 Nilüfer'de toplu sözleşme sevinci Nilüfer'de toplu sözleşme sevinci

  Nilüfer Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında imzalanan toplu sözleşmeyle en düşük memur maaşı 6 bin 800 lira oldu.

 • 23.12.2021 23 Ara 11:01 Türkiye'de 2021 böyle geçti: Mayıs Türkiye'de 2021 böyle geçti: Mayıs

  Türkiye'de 2021'in mayıs ayında, Kovid-19 aşısı ve MHP'nin 100 maddelik anayasa önerisi ilgili gelişmeler ile İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına yönelik tepkiler gündemde yer buldu.

 • 19.12.2021 19 Ara 17:32 KARTAL'DA KESK 'GEÇİNEMİYORUZ' EYLEMİ YAPTI KARTAL'DA KESK 'GEÇİNEMİYORUZ' EYLEMİ YAPTI

  KARTAL'da bir araya gelen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) 'Geçinemiyoruz' temalı eylem yaptı.

 • 19.12.2021 19 Ara 16:08 KESK 'emekten yana bütçe' talebiyle miting düzenledi KESK "emekten yana bütçe" talebiyle miting düzenledi

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), "emekten ve halktan yana bütçe" talebiyle miting düzenledi.

 • 18.12.2021 18 Ara 19:05 Ankara'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak Ankara'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

  Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonunca (KESK) düzenlenecek açık hava toplantısı nedeniyle bazı yollar araç trafiğine kapatılacak.

Advertisement