Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi - Son Dakika
Yerel

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin çıktığı bileti satan bayi sahibi Tuncay Çeliker, ikramiye sahibinin Isparta'ya yatırım yapmasını istedi.

02.01.2012 14:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin çıktığı bileti satan bayi sahibi Tuncay Çeliker, ikramiye sahibinin Isparta'ya yatırım yapmasını istedi.

Büyük ikramiyenin isabet ettiği biletin satıldığı büfenin sahibi Tuncay Çeliker, gazetecilere yaptığı açıklamada, Milli Piyango'nun 31 Aralık 2011 yılbaşı özel çekilişinde 40 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği 4336149 numaralı çeyrek biletlerden birisini kendilerinin sattığını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

10 milyon lira kazanan şanslı kişinin henüz kendilerine ulaşmadığını kaydeden Çeliker, "Kime çıktığını tahmin edemiyoruz. Ama tek isteğimiz paranın çıktığı kişi Isparta'ya yatırım yapsın, fabrika, iş sahası açsın" dedi.

Talihli biletleri kendilerinin 22 Aralık'tan itibaren satmaya başladıklarını anlatan Çeliker, büyük ikramiyenin isabet ettiği biletin de 23 veya 24 Aralık'ta satıldığını tahmin ettiklerini kaydetti. Teselli ikramiyeleri kazanan biletleri de kendilerinin sattığını ifade eden Çeliker, "Büyük ikramiyenin dışında büyük ikramiyeyi tek numarayla kaybeden ama 10 bin lira teselli ikramiye kazanan 18 talihliye de biletlerini biz sattık" diye konuştu.

Tuncay Çeliker, bayisinin camına, "Yılbaşı büyük ikramiyesi bu bayiden satılan bilete çıkmıştır" yazısı da astı.

Ispartalı vatandaşlardan Nuri Sapsız da, daha önce Isparta'da satılan bir bilete büyük ikramiyenin isabet ettiğini söyleyerek, büyük illerden bilet almanın yersiz olduğunu kaydetti. Isparta'nın şanslı bir il olduğunu ifade eden Sapsız,

" Türkiye'de 10 milyon bilet satılıyorsa bunun 100 bini Isparta'da satılıyordur. Buna rağmen iki yıldır büyük ikramiye Isparta'yı buluyor" dedi.

31 Aralık 2009 tarihli yılbaşı özel çekilişinde de 30 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği 3326924 numaralı çeyrek bilet, Isparta'da Milli Piyango bayisi Zeki Danışman tarafından satılmış, ikramiyeyi Nurettin Akgül kazanmıştı.

- ISPARTA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23:18 Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  21:39 Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.


Advertisement