Nesilleri Tehlike Altında Olduğu Belirlenen Av Hayvanlarına Av Yasağı Talebi - Son Dakika

Nesilleri Tehlike Altında Olduğu Belirlenen Av Hayvanlarına Av Yasağı Talebi

08.02.2013 16:34
Nesilleri Tehlike Altında Olduğu Belirlenen Av Hayvanlarına Av Yasağı Talebi

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde Kaymakam Emir Osman Bulgurlu Başkanlığında İlçe Av Komisyonu toplantısı yapıldı.

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde Kaymakam Emir Osman Bulgurlu Başkanlığında İlçe Av Komisyonu toplantısı yapıldı.

Manavgat İlçe Av Komisyonu'nda 2013-2014 yılları döneminde bazı av hayvanlarının yasaklanması yönünde görüş birliği sağlandı. 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu'nun 3.maddesi gereğince Manavgat Kaymakamlığı'nda toplanan Manavgat İlçe Av Komisyonu, avlanması yasaklanan av hayvanları, avlanmasına izin verilen av hayvanları, avlanma süreleri, avcı başına avlanılabilecek av hayvanı sayısı ve korumaya alınacak hayvanlar konusunda gerekli kararları aldı.

Manavgat İlçe Av Komisyonu av yasağı kararına gerekçe olarak av hayvanı türlerinin Manavgat'ta nüfuslarının azaldığı ve nesillerinin tehlike altında olduğu belirtildi.

Komisyon tarafından 2013-2014 yılları Av Dönemiyle ilgili aldığı kararlar, Antalya Merkez Av Komisyonunun onayından sonra yürürlüğe girecek.

Av Komisyonu kararıyla yasaklanması istenen av hayvanları şunlar: "Yaban Keçisi,

Kurt, Vaşak, Ardıç Kuşu, Kara Kulak, Saz Kedisi, Ayı,

Ada Tavşanı, Çakal, Tilki ve Sansar (kaya sansarı ve ağaç sansarı), Kum kekliği, Kınalı Keklik ve Kaya kekliği, Kaya güvercini, Tahtalı güvercin, Sakarmeke, Sakarca kazı(Yaban kazı),Yaban ördekleri (Yeşilbaş, Bozördek,Fiyu,Kirik (çamurcun), Macar ördeği, Tepeli Patka, Kılkuyruk ördek, Karabaş Patka, Elmabaş Patka, Kara ördek, Çıkrıkçın Altıngöz), Karatavuk, Çulluk ve Suçulluğu (bekasin), Alakarga, Küçük karga, Ekin Kargası, Kara leş kargası, Leşkargası ve Saksağan"

Toplantıya İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Birol Tuncel, Milli Eğitim İlçe Müdürü İsmail Kılıç, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muammer Sarıdemir, Manavgat Avcılar ve Atıcılar Derneğinden Engin Tüter, İlçe Jandarma Komutanlığından Abdülkerim Ceylan, Köprülü Kanyon Milli Park Şefi Güray Çayır, Köprülü Kanyon Milli Park Mühendisi Mustafa Karateke, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Yahya Keleş ve Elif Turan, Orman İşletme Müdür yardımcısı Hülya Güney ve Orman İşletme Müdürlüğünden Mehmet Hasdoğru katıldı.

(AK)

08.02.2013 16: 02: 10

TSI

NNNN - ANTALYA

YORUMLAR
500
HAYVAN DOLANDIRICILIĞI ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI HAYVAN DOLANDIRICILIĞI ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI Antalya sahilleri havadan görüntülendi Antalya sahilleri havadan görüntülendi Son dakika haberleri... Antalya'da uçuruma devrilen kamyonetin sürücüsü öldü Son dakika haberleri... Antalya'da uçuruma devrilen kamyonetin sürücüsü öldü
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nesilleri Tehlike Altında Olduğu Belirlenen Av Hayvanlarına Av Yasağı Talebi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement