Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Basın Toplantısı Düzenledi - Son Dakika
Yerel

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Basın Toplantısı Düzenledi

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Basın Toplantısı Düzenledi

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2004 yılından beri Nevşehir'e 24 saat hizmet verme düşüncesi ile belediyecilik sisteminin yerleştirildiğini belirtti.

03.01.2012 14:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2004 yılından beri Nevşehir'e 24 saat hizmet verme düşüncesi ile belediyecilik sisteminin yerleştirildiğini belirterek, hizmet verme noktasında Nevşehir halkını sevmenin bedelini ödemeyi her zaman için sürdüreceklerini belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bugüne kadar gerçekleştirilen belediye hizmetleri ve bundan sonraki süreçte izlenecek çalışmalara ilişkin olarak Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Halkın belediyeden beklentilerine uygun şekilde sadece bugünü değil, gelecekteki Nevşehir'i de düşünerek yatırım hedefİ belirlemesine yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Ünver, 2004 yılından günümüze kadar yaşayan bir canlı olarak gördükleri belediyeyi halkın hizmetine sunduklarını söyledi.Belediyenin sadece yol, su ve kanalizasyon hizmetleri yürüten sistemden sosyal bir belediyecilik olgusu üzerine oturtmaya azami bir gayret gösterdiklerini belirten Ünver, bu sistemin de halkın genel teveccühünü kazandığı için son yapılan seçimde bir önceki seçimin yüzde 6 oranındaki bir artış ile yüzde 53 oranındaki bir oy çokluğu ile yeniden başkanlığa seçtiğini hatırlattı.

Nevşehir'i olduğundan daha farklı bir kent haline getirebilmek için parti yöneticileri, milletvekilleri, sivil toplum örgütleri ile birlikte el ele kol kola çalışmalar içerisinde olduklarını anlatan Ünver, bu birliktelikte hiçbir zaman seçkinci bir topluma hizmet anlayışından öte, halkın tümünü içine alan bir hizmet anlayışını ana hedef olarak belirlediklerini ifade etti.Ünver, halen yapımı büyük ölçüde tamamlanan Pazar yeri inşaatında ek bazı hizmet alanlarının projelendirilmesi ile bir zaman kaybı yaşandığını belirterek, bu zaman kaybının kendisinden kaynaklandığını ancak bahar ayları itibariyle Türkiye'ye örnek olabilecek bir Pazar yerini Nevşehir'e kazandıracaklarını söyledi.

Ünver, "Pazar yerini aslında bugün istesek hizmete kazandırabiliriz. Pazar yeri ihtiyacının karşılandığı bir merkezin yanı sıra halkımızın sosyal bazı ihtiyaçlarının da karşılandığı bir alana dönüştürebilme düşüncemizden dolayı, Pazar yerinin hizmete açılış tarihini biraz daha erteledik, istesek birkaç gün içerisinde yine Türkiye şartlarında hizmete kazandırılmış tek merkez olarak bu alanı halkımızın hizmetine de açabiliriz ama projeye ilaveler yaptık, sonuçta oldukça iyi bir merkeze dönüştü. Değerli halkımızın hizmetine de kısa sürede pazaryerimizi kazandıracağız. Otoparkı, kreşi, restaurantı, cafesi, toplantı salonu, yürüyen merdivenleri, soğuk hava deposu ile farklı bir merkeze dönüştü. Padişah fermanı ile 300 yıl önce Anadolu'da kurulan ilk Pazar yerine kavuşan Nevşehir'i kısa sürede ülkemizin en modern pazaryeri ile tanıştırıp onların hizmetine sunacağız." dedi.

Ünver, kent kültürünün geçmişten günümüze uzanan bir çizgide ortaya konulabilmesi için ciddi bir arşiv çalışmasına da başladıklarını belirterek, bu çalışma ile Nevşehir'in hafızasını oluşturacaklarını kaydetti.Kültüre büyük bir önem verdiklerini aktaran Ünver, Nevşehir Belediyesi'nin diğer tüm belediyeler içerisinde en uzun süreli yayın organı olma özelliğini elinde bulunduran Tarih ve Kültür Araştırmaları dergisine sahip tek belediye olduğunu ifade etti. Nevşehir Belediyesi'nin çeşitli hizmetlerini de gazetecilere anlatan Ünver, bunlar içerisinde özel bir yazılımla sistematik hale getirilen Alo 153 Çağrı merkezi ile e- belediyecilik sistemlerine ilişkin bilgiler aktardı.

Nevşehir Belediyesi'nin daha modern şartlarda halka hizmet sunması için bir de Belediye Sarayı'nı hizmete kazandırmayı amaçladığını vurgulayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu hizmeti de görev süreci içerisinde tamamlamak için yoğun bir çaba harcayacağını kaydetti. Hal binası için de müjde veren Ünver, yakında Hayvan pazarı ile birlikte inşaata başlanacağını söyledi.Ünver, sayıları bir elin parmakları kadarını da bulmayan bazı insanların Nevşehir'e hizmet gelmemesi, yatırım yapılmaması için var güçleri ile çalışma yaptıklarını da ifade ederek, "Biz Nevşehir'i seviyoruz, sevdiğimiz için de mutlaka bir bedel ödüyoruz. Nevşehir sevgisi bedel ödeme ister, öyle lafla içi boş sözle bu şehir sevilmez. Üzülerek görüyorum ki halen bir elin parmakları kadar bile olmayan bir sayıya sahip bazı kişiler sadece ülkemizin değil dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan şirin kentimize yatırım yapılmaması için var güçleri ile çalışıyorlar ama onların sevgileri içi boş ve tamamen göstermelikten ibarettir. Bizler valisi, milletvekilleri, belediye başkanı, sivil toplum örgütleri ile sıkı bir dayanışma içerisinde yaşadığımız bu kenti daha ileri düzeye ulaştırabilmenin mücadelesini veriyoruz. Nevşehir farklı hizmetlerimizle her geçen gün daha farklı bir şehir haline geliyor." dedi.

Ünver, ayrıca Karasoku Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için de çalışmaların sürdüğünü ve önümüzdeki günlerde burada yaşayan vatandaşlarla görüşmelerin başlayacağını sözlerine ekledi. Ünver, Adalet Sarayı'nın yapımına ilişkin olarak da çalışmaların sürdüğünü belirtti. Ünver Nevşehir'in daha modern bir stada kavuşması için de etkin çalışmaların sürdürüldüğünü ifade ederek bununla ilgili yazışmanın Başbakanlık'ta olduğunu,oradan da imzalanması halinde TOKİ tarafından ihale edilme sürecinin başlayacağını vurguladı.Basın toplantısının son bölümünde belediyenin sivil toplum örgütleri ile dayanışmasını çeşitli örneklerle aktaran Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde konut sahibi olmayan vatandaşların konuta kazandırılmasıamacıyla

386 konutluk TOKİ projesi için Ziraat Bankası'na başvuruların devam ettiğini belirterek, vatandaşların bu konuda başvuru yapmalarını çağrısında bulundu.

- NEVŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Basın Toplantısı Düzenledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı
  08 Nis Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı

  27 Nisan'daki olağanüstü kongrede aday olmayacağını duyuran İYİ Parti lideri Akşener, makam odasındaki kişisel eşyalarını toplattı.

 • İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti
  08 Nis İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti

  İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, partisinde siyaset üretmenin artık imkansız hale geldiğini söyleyerek istifa etti. Özlale, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışmıştı.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi
  08 Nis Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun diyerek, 'Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada da huzurlu ve uyumlu bir meclis olacağımızı temenni ediyorum. Kayseri'de en çok kadın üyenin olduğu meclisiz' dedi.

 • Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu
  08 Nis Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu

  Senegal'de Müridi tarikatının renkli, aykırı ve mistik kolu Baye Fall topluluğu, giyimleri, yaşam tarzları ve kendilerini adadıkları felsefeleriyle ayrı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 • Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu
  08 Nis Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu

  Sakarya'nın istihdamına büyük katkı sağlaması beklenen Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB), 200'ün üzerinde yatırımcı yer tahsisi için başvuru yaptı. Başvuru şartlarının ilan edilmesinin ardından 40 firmayla sözleşme seviyesine gelindi. Söğütlü OSB Yönetim Kurulu Başkanı, hedeflerinin ihracat oranlarını yükselterek cari açığı kapatmaya katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 • Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı
  08 Nis Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı

  Sakarya'nın yeni karma Organize Sanayi Bölgesi Söğütlü OSB için yapılan yer tahsis çağrısına 200'ün üzerinde yatırımcı başvuru yaptı. Söğütlü OSB'nin cazip özellikleri ve bölgenin ulaşım altyapısı, lojistik kolaylığı ve uygun arsa fiyatları yatırımcıları cezbetmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, sadece ihracat ve istihdam artışına katkı sağlayacak firmaları beklediklerini belirtti. Rant amaçlı başvurulara itibar edilmeyeceği vurgulandı. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 40 firma ile sözleşme yapılabilir seviyeye gelindiği açıklandı. Başvurular hala devam etmektedir.

 • Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi
  08 Nis Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi

  Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 87 yaşındaki Atik Yağmur, 40 yıldır yaptığı muhtarlık görevini Engin Kılıç'a devretti. Devir teslim törenine Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de katıldı.

 • Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  08 Nis Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Köşk Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından yeni dönemin ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyeleri ve komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.

 • HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı
  08 Nis HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı

  Asya merkezli finansal hizmetler devi HashKey Group, Bermuda'dan aldığı lisans ile kripto para piyasalarında küresel bir oyuncu olma yolunda. Şirket, HashKey Global adı verilen yeni bir kripto para borsası kurdu. Bermuda lisansı, HashKey'e launchpad, vadeli işlem ve kaldıraçlı ticaret gibi alanlarda faaliyet gösterme imkânı tanıyor. HashKey Group İşletme Müdürü Livio Weng, önümüzdeki beş yıl içinde dünyanın en büyük lisanslı borsa kümelerinden birini kurmayı amaçladıklarını belirtti.

 • Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var
  08 Nis Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde alınan başarısız sonuçların ardından olağanüstü seçimli kurultay kararı aldığını açıkladı. Ancak Akşener, kurultayda aday olmayacağını duyurdu. Seçimlerden önce istifa edip etmeyeceği merak edilen Akşener'in, yakın çevresiyle yaptığı görüşmeler sonucunda bu kararı aldığı belirtildi.

 • Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor
  08 Nis Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor

  Son yıllarda özellikle Körfez ülkelerinden Doğu Karadeniz Bölgesine yoğun turist akını olurken, geçen sene Trabzon'u 1 milyonun üzerinde turist ziyaret ettiği belirtildi. TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, yeni turizm sezonunda beklentilerin geçen seneye göre daha yüksek olduğunu belirtti. Kantarcı, ayrıca Trabzon Havalimanı'ndaki modernizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmet kalitesinin artacağını ve bölgenin turizm potansiyelinin daha da yükseleceğini ifade etti. Turistlerin genellikle Trabzon'da konakladığını ve ardından bölgedeki diğer turistik yerleri ziyaret ettiklerini söyleyen Kantarcı, Uzungöl'deki turizmcilerin sıkıntılarının hala devam ettiğini ve bu konuda çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

 • İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti
  08 Nis İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti

  İsrail ordusu, Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılardan sonra bir tugay dışında tüm kara birliklerini geri çekti. Ancak, Gazze'nin orta kesiminde bulunan Nahal adlı tugay hala bölgede kalmaya devam edecek. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze çevresinde yeni güvenlik bölgeleri oluşturarak yeniden organize oldu ve istihbarata dayalı saldırılara odaklanacak. Askerlerin geri çekilmesinin siyasi baskıyla ilgili olmadığı belirtiliyor.


Advertisement