Öğrenciler Engelliler İçin Umut Oldu - Son Dakika
Yerel

Öğrenciler Engelliler İçin Umut Oldu

Öğrenciler Engelliler İçin Umut Oldu

Ege Üniversitesi BMYO Aliağa yerleşkesinde öğrenim gören öğrenciler engelliler yararına örnek bir projeye imza attılar.

04.01.2012 10:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ege Üniversitesi BMYO Aliağa yerleşkesinde öğrenim gören öğrenciler engelliler yararına örnek bir projeye imza attılar. Kimya 2. Eğitim sınıfı öğrencilerinin başlattığı 'Ege Engelleri Aşıyor' kampanyası kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşların desteği ile öğrenciler 13 engelli yurttaşı tekerlekli sandalye sahibi yaptı. Ege Üniversitesi BMYO Aliağa yerleşkesinde düzenlenen törende konuşan Ege Üniversitesi BMY Müdürü Prof. Dr. Ertan Taşkavak okulda öğrencilerin sadece pratik ve teorik eğitimin olmadığını öğrencilerin hayatı öğrenmelerine ve topluma faydalı olmaları için Sosyal Sorumluluk Projeleri olduğunu belirterek öğrencilerini örnek davranışlarından dolayı tebrik etti. Taşkavak; " Biz öğrencilerimizi yetiştirirken klasik eğitim öğretimin dışında aynı zamanda hayatı öğrenmelerini topluma yaralı olmalarını istiyoruz. Yani onların sadece ders çalışmalarını istemiyoruz. Hayatta faydalı olabilecek işler de yapmalarını istiyoruz.

Bu amaçla bütün bölümlerimizde 2. Sınıflarda Sosyal Sorumluluk Projesi dersi mevcuttur. Bu ders kapsamında Kimya 2. eğitim sınıfı öğrencilerimizin başlattığı bu kampanyaya tüm okulumuz dahil oldu. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz katkı koydu. Birçok kurum kuruluş katkı koydu. En büyük katkıyı Aliağa Belediyesi yaptı. Sonuçta çok anlamlı ve güzel bir çalışla oldu ve arkadaşlarımız 13 adet tekerlekli sandalye aldı. Çeşitli çalışmalar ve araştırmalar neticesinde de Aliağa ve köylerinde oturan ihtiyaç sahibi yurttaşları tespit ettik ve bugün de bu sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz. Öğrencilerimi ve katkı koyan herkesi tebrik ediyorum, duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi. Öğrencilerin davranışının takdire şayan olduğunu belirten Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav da Engelli olmak insanların elinde olan bir durum olmadığını belirterek, herkesi engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırması için elinden gelen çabayı göstermesi gerektiğini vurguladı ve öğrencileri tebrik etti. Bayrav; "Yapılan çalışma, dersin adına ve ruhuna oldukça uygun bir çalışma olmuş. Bundan daha iyi sosyal sorumluluk projesi olamaz. Biz yerel yönetim olarak engelli yurttaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çok önemli projelere imza attık. Öğrencilerimiz de çok anlamlı bir çalışma yapmışlar hepsini yürekten kutluyorum."dedi. Tekerlekli sandalye dağıtım törenine Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ertan Taşkavak ve Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav'ın yanı sıra Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Yanar, Aliağa Kent Konseyi Başkanı Yakup Öztürk, Menemen Kent Konseyi Başkanı Arzu Taş, Aliağa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Aziz Yaşar Kaya, kampanyayı başlatan öğrenciler, okulun öğretmenleri ve sandalye alacak yurttaşlar katıldı.(YK)04.01.2012 09: 37 TSİNNNN - (FOTOĞRAFLI)İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Öğrenciler Engelliler İçin Umut Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  23 Şub Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  23 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.


Advertisement