Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Ege Üniversitesi haberleri, Ege Üniversitesi son dakika, son dakika Ege Üniversitesi

Son Dakika Ege Üniversitesi Haberleri


 • Dün Dün 22:05 CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay oldu

  CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay oldu CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, genel merkezde görüştüğü İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı ve halihazırda Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'a ''İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığınızı uygun gördük.'' dedi. CHP Parti Meclisi ise Cemil Tugay'ın adaylığını onayladı.

 • Dün Dün 17:01 CHP, İzmir adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı düşünüyor

  CHP, İzmir adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı düşünüyor CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'a İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığını teklif ettiği ortaya çıktı. Tugay'ın adaylığı MYK tarafından onaylanırsa Parti Meclisi'nde karara bağlanacak.

 • Dün Dün 11:02 Tunç Soyer mi Cemil Tugay mı? CHP'de İzmir düğümü bugün çözülüyor

  Tunç Soyer mi Cemil Tugay mı? CHP'de İzmir düğümü bugün çözülüyor CHP'nin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İzmir adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı göstereceği iddiası kulisleri hareketlendirdi. CHP'nin bugün düzenleyeceği PM toplantısında da "Uçuk fikirlere sahibim" çıkışıyla büyük ses getiren Tugay'ın isminin sıkça geçmesi bekleniyor. Son anketlerde oyunun yükseldiği gözlenen mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de yeniden aday yapılabileceği parti içinde dillendiriliyor.

 • 25.01.2024 25 Oca 18:08 İzmir'deki doçent vahşetinde anneanne ve torunu son yolculuklarına uğurlandı

  İzmir'deki doçent vahşetinde anneanne ve torunu son yolculuklarına uğurlandı İzmir'in Bornova ilçesinde, eşini ağır yaralayıp öz kızını ve kayınvalidesini öldürdükten sonra intihar eden Doçent Doktor Yusuf Yılmaz'ın, bugün eşiyle boşanma davası olduğu ortaya çıkarken, olayda hayatını kaybeden anneanne ve torunu son yolculuklarına uğurlandı.

 • 25.01.2024 25 Oca 17:07 100 gramı 1000 liradan satılıyor

  100 gramı 1000 liradan satılıyor Burdur'da MAKÜ'lü akademisyenler, mikroalg üretiminde dışa bağımlılığı azaltmak için kurulan laboratuvarda mikroalg üretmeye başladı. Mikroalgler, hayvan yemleri ve yem katkı maddeleri olarak kullanılarak hayvanların büyüme ve gelişmesini artırıyor. Ayrıca, mikroalglerin diğer kullanım alanları da bulunuyor. Proje, Türkiye'nin mikroalgal biyoteknoloji alanındaki gücünü arttırmayı hedefliyor.

 • 25.01.2024 25 Oca 17:01 İzmir'de intihar eden doktorun boşanma davası olduğu ortaya çıktı

  İzmir'de intihar eden doktorun boşanma davası olduğu ortaya çıktı İzmir'in Bornova ilçesinde, eşini ağır yaralayıp öz kızını ve kayınvalidesini öldürdükten sonra intihar eden Doçent Doktor Yusuf Yılmaz'ın, bugün eşiyle boşanma davası olduğu ortaya çıkarken, olayda hayatını kaybeden anneanne ve torunu son yolculuklarına uğurlandı.

 • 25.01.2024 25 Oca 16:11 İzmir'de Kanser Hastası Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, Eşi ve Kayınvalidesini Öldürdü, Kendi Hayatına Son Verdi

  İzmir'de Kanser Hastası Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, Eşi ve Kayınvalidesini Öldürdü, Kendi Hayatına Son Verdi İzmir'de kanser hastası olan Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, boşanma aşamasındaki eşi Doç. Dr. Derya Uzelli Yılmaz'ı ve kayınvalidesi Dilek Uzelli'yi öldürdükten sonra intihar etti. Olayda ağır yaralanan Derya Uzelli Yılmaz'ın sağlık durumu iyiye gidiyor. Olayın ardından otopsi işlemleri tamamlanan cenazeler yakınlarına teslim edildi.

 • 25.01.2024 25 Oca 15:40 İzmir'de Doçent Doktor, kızı ve kayınvalidesini öldürüp intihar etti

  İzmir'de Doçent Doktor, kızı ve kayınvalidesini öldürüp intihar etti İzmir'in Bornova ilçesinde, 4 yaşındaki kızı ile kayınvalidesini öldürüp intihar eden Doçent Doktor Yusuf Yılmaz, Manisa'nın Salihli ilçesinde toprağa verildi. Olayda, Yılmaz'ın eşi ağır yaralandı.

 • 25.01.2024 25 Oca 15:21 İzmir'de Kanser Hastası Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, Eşi ve Kayınvalidesini Öldürdü, Kendi Hayatına Son Verdi

  İzmir'de Kanser Hastası Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, Eşi ve Kayınvalidesini Öldürdü, Kendi Hayatına Son Verdi İzmir'de kanser hastası olan Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, boşanma aşamasındaki eşi ve kayınvalidesini tabancayla öldürdükten sonra intihar etti. Olayda ağır yaralanan eşinin tedavisi sürerken, otopsi işlemleri tamamlanan cenazeler yakınlarına teslim edildi.

 • 25.01.2024 25 Oca 13:49 Doçent, boşanmadan bir gün önce katliam yapmış İzmir'de cinayete kurban giden anneanne ve torununun cenazeleri teslim alındı

  Doçent, boşanmadan bir gün önce katliam yapmış İzmir'de cinayete kurban giden anneanne ve torununun cenazeleri teslim alındı İzmir'de kanser tedavisi gören bir öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, boşanma aşamasındaki eşi, kızı ve kayınvalidesini öldürdükten sonra intihar etti. Olayın ardından otopsi işlemleri tamamlanan anneanne ve torunun cenazeleri yakınlarına teslim edildi. Katliam yapan Yılmaz'ın bugün eşiyle boşanma davası olduğu ortaya çıktı.

 • 25.01.2024 25 Oca 13:26 Öğretim görevlisinin aile katliamında yeni ayrıntı ortaya çıktı

  Öğretim görevlisinin aile katliamında yeni ayrıntı ortaya çıktı İzmir'in Bornova ilçesinde kanser tedavisi gören bir öğretim görevlisi, eşi ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar etti. Olayın ardından otopsi işlemleri tamamlanan anneanne ve torununun cenazeleri yakınlarına teslim edildi. Katilin boşanma davası olduğu ortaya çıktı.

 • 25.01.2024 25 Oca 10:48 Coğrafya öğretmeni Nevzat Çağlar, Anamur'da yeni bir ters lale türü keşfetti

  Coğrafya öğretmeni Nevzat Çağlar, Anamur'da yeni bir ters lale türü keşfetti Mersin'de coğrafya öğretmeni Nevzat Çağlar, Anamur ilçesi Evcialanı Yaylası'nda 1750 metre yükseklikte yeni bir ters lale türü keşfetti. 'Fritillaria Nevzatcaglari' ismi verilen bitki türü dergide yayımlanarak bilim dünyasına tanıtıldı. Çağlar, bitkinin sadece belirli bir alanda bulunması nedeniyle koruma önlemlerinin alınmasını gerektiğini belirtti.

 • 24.01.2024 24 Oca 22:28 İzmir'de korkunç olay: Eşini yaraladı, çocuğunu ve kayınvalidesini öldürüp intihar etti

  İzmir'de korkunç olay: Eşini yaraladı, çocuğunu ve kayınvalidesini öldürüp intihar etti İzmir'in Bornova ilçesinde, öğretim görevlisi olduğu öğrenilen bir şahıs, boşanma aşamasında olduğu eşini ağır yaraladıktan sonra çocuğunu ve kayınvalidesini öldürüp intihar etti. Olay sonucunda eş ağır yaralanırken, çocuk ve kayınvalide hayatını kaybetti. Soruşturma devam ediyor.

 • 24.01.2024 24 Oca 12:32 İzmir'de Boşanma Aşamasındaki Öğretim Görevlisi Eşi ve Ailesini Öldürdü

  İzmir'de Boşanma Aşamasındaki Öğretim Görevlisi Eşi ve Ailesini Öldürdü Bornova ilçesinde bir öğretim görevlisi, boşanma aşamasında olduğu eşini ağır yaraladıktan sonra çocuğunu ve kayınvalidesini öldürdü ve intihar etti. Olayın ardından polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralı eş hastaneye kaldırılırken, diğer kişilerin hayatını kaybettiği belirlendi. Soruşturma devam ediyor.

 • 24.01.2024 24 Oca 12:04 İzmir'de Öğretim Görevlisi Kanser Hastası Eşi ve Ailesini Öldürdü, Sonrasında İntihar Etti

  İzmir'de Öğretim Görevlisi Kanser Hastası Eşi ve Ailesini Öldürdü, Sonrasında İntihar Etti İzmir'de kanser tedavisi gören öğretim görevlisi Yusuf Yılmaz, boşanma aşamasındaki eşi Derya Uzelli Yılmaz'ı ve kızı Linda Yılmaz'ı tabancayla öldürdü. Ardından aynı silahla intihar etti. Olayda kayınvalidesi Dilek Uzelli de hayatını kaybetti. Yaralanan Derya Uzelli Yılmaz ise ağır durumda hastaneye kaldırıldı. Çiftin boşanma sürecinin çekişmeli geçtiği ve Yusuf Yılmaz'ın kanser tedavisi için yurt dışına gittiği öğrenildi.

 • 24.01.2024 24 Oca 10:52 Öğretim görevlisi, çocuğunu ve kayınvalidesini öldürüp intihar etti

  Öğretim görevlisi, çocuğunu ve kayınvalidesini öldürüp intihar etti İzmir'de öğretim görevlisi Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, 4 yaşındaki kızı Linda Yılmaz'ı ve kayınvalidesi Dilek Uzelli'yi tabancayla öldürüp boşanma aşamasında olduğu kendisi gibi öğretim görevlisi olan eşi Derya Uzelli Yılmaz'ı ağır yaraladıktan sonra intihar etti.

 • 23.01.2024 23 Oca 16:41 İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, uzayda bitki deneyi gerçekleştirdi

  İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, uzayda bitki deneyi gerçekleştirdi İlk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki ilk deneyini oluşturan tuz stresine maruz bırakılan bitkilerle ilgili deney, gelecekte Ay ve Mars'ta kurulabilecek koloniler için tarımsal çalışmalara ışık tutacak.

 • 23.01.2024 23 Oca 12:54 Ege Üniversitesi ve Altınordu Kulübü Arasında Voleybol İşbirliği Protokolü İmzalandı

  Ege Üniversitesi ve Altınordu Kulübü Arasında Voleybol İşbirliği Protokolü İmzalandı Ege Üniversitesi (EÜ) ile Altınordu kulübü, voleybolcular yetiştirilmesi ve spor öğrencilerine staj ortamı sağlanması amacıyla protokol imzaladı. Protokol ile EÜ Spor Kulübü çatısı altında voleybol branşının yeni bir yaklaşımla ele alınması ve voleybol sporcularının yetiştirilmesi hedefleniyor.

 • 22.01.2024 22 Oca 12:48 Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Karaburun'da 11 Bin Yıl Öncesine Ait Arkeolojik Kanıtlara Ulaştı

  Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Karaburun'da 11 Bin Yıl Öncesine Ait Arkeolojik Kanıtlara Ulaştı Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Karaburun ilçesinde yürütülen yüzey araştırmaları sonucunda 11 bin yıl öncesine ait konargöçer, toplayıcı-avcı gruplara ilişkin arkeolojik kanıtlara ulaştıklarını açıkladı. Çalışmalar sonucunda geniş veri tabanı oluşturuldu ve İzmir'in tarih öncesine ilişkin bilinmeyen yönleri ortaya çıkarıldı. Keşifler uluslararası ve ulusal akademik dergilerde yayımlanacak.

 • 22.01.2024 22 Oca 12:18 İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bitki deneyine başladı

  İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bitki deneyine başladı Türk Uzay Bilim Misyonu için çalışmalara başlayan Türk astronot Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki ilk deneyi tuz stresine maruz bırakılan bitkiler üzerine olacak. Deneyde iki farklı bitki türünün tuz stresine verdikleri fizyolojik ve moleküler yanıtlar karşılaştırılacak.

 • 21.01.2024 21 Oca 13:37 Üniversitelerde 4 bin 668 sosyal sorumluluk projesi yürütülüyor

  Üniversitelerde 4 bin 668 sosyal sorumluluk projesi yürütülüyor Üniversitelerde çevre, eğitim, dezavantajlı gruplar, kültür, sanat, spor ve hayvan hakları gibi konularda 4 bin 668 sosyal sorumluluk projesi yürütülüyor. Projeler, üniversite-toplum bütünleşmesini sağlamayı ve öğrencilerin duyarlılık ve çözüm üretme becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. En fazla sosyal sorumluluk projesi uygulanan üniversiteler arasında Ege Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve İstanbul Nişantaşı Üniversitesi yer alıyor.

 • 21.01.2024 21 Oca 13:19 Türkiye'deki Üniversitelerde 4.668 Sosyal Sorumluluk Projesi Yürütülüyor

  Türkiye'deki Üniversitelerde 4.668 Sosyal Sorumluluk Projesi Yürütülüyor Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) verilerine göre, Türkiye'deki üniversitelerde çevre, eğitim, dezavantajlı gruplar, kültür, sanat, spor ve hayvan hakları gibi birçok konuda toplam 4.668 sosyal sorumluluk projesi yürütülüyor. Bu projeler, üniversitelerin toplumsal sorunlara yönelik çözüm odaklı yaklaşımlarla üniversite-toplum bütünleşmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Özellikle engelliler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar ve toplumun farklı kesimlerine yönelik projeleriyle dikkat çeken üniversiteler, ihtiyaçların giderilmesine, dayanışma ve yardımlaşmaya yönelik çalışmalarıyla öne çıkmaktadır.

 • 19.01.2024 19 Oca 13:43 İzmir'de vincin zinciri koptu, 2 işçi hayatını kaybetti

  İzmir'de vincin zinciri koptu, 2 işçi hayatını kaybetti İzmir'de reklam tabelası asmak için çıktıkları plazanın 10'uncu katından vincin zincirinin kopması sonucu düşen 2 işçinin ölümüyle ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı. Olayın ardından vinç işletmesinin sahibi E.P. ve vinç operatörü F.Y., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gül ve Akan'ın cenazeleri, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından dün teslim alınıp toprağa verildi.

 • 19.01.2024 19 Oca 13:11 İzmir'de Vinç Kazası: 2 İşçi Öldü, Vinç Sahibi ve Operatörü Tutuklandı

  İzmir'de Vinç Kazası: 2 İşçi Öldü, Vinç Sahibi ve Operatörü Tutuklandı İzmir'in Konak ilçesinde, reklam tabelası asmak için vinç yardımıyla bir plazanın 10'uncu katına çıktıkları öne sürülen 2 işçinin, vinç zincirinin kopması sonucu aşağı düşerek ölmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan vinç sahibi ve vinç operatörü tutuklandı.

 • 18.01.2024 18 Oca 18:31 Türkiye'nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı Uzaya Yola Çıkıyor

  Türkiye'nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı Uzaya Yola Çıkıyor Alper Gezeravcı, Türkiye'nin uzaya ilk insan gönderme projesi kapsamında Uluslararası Uzay İstasyonu'na doğru yola çıkacak. Gezeravcı'nın yanında Türk bayrağı ve kültürel semboller bulunacak. Ayrıca, Gezeravcı'nın uzayda yapacağı deneyler arasında yeni nesil malzemelerin geliştirilmesi, yaşam destek sistemlerinin incelenmesi ve tıbbi uygulamaların araştırılması yer alıyor.

 • 18.01.2024 18 Oca 11:50 İzmir'de vinçle çıktıkları 10'uncu kattan düşen 2 işçi öldü

  İzmir'de vinçle çıktıkları 10'uncu kattan düşen 2 işçi öldü İzmir'in Bayraklı ilçesinde reklam tabelası asmak için vinçle çıktıkları 10'uncu kattan zincirin kopması sonucu düşen 2 işçi, kaldırıldıkları hastanelerde yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 18.01.2024 18 Oca 09:52 Vinç zinciri koptu, 2 işçi hayatını kaybetti

  Vinç zinciri koptu, 2 işçi hayatını kaybetti İzmir'in Bayraklı ilçesinde reklam tabelası asmak için vinç yardımıyla bir plazanın 10'uncu katına çıktıkları öne sürülen 2 işçi, vinç zincirinin kopması sonucu aşağı düşerek ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan işçiler kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 18.01.2024 18 Oca 09:39 İzmir'de reklam tabelası asmak için çıktıkları plazanın 10. katından düşen 2 işçi hayatını kaybetti

  İzmir'de reklam tabelası asmak için çıktıkları plazanın 10. katından düşen 2 işçi hayatını kaybetti İzmir'in Bayraklı ilçesinde bir plazanın 10. katına çıkan 2 işçi, reklam tabelası asmak için kullandıkları vincin zincirinin kopması sonucu düşerek ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan işçiler, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 18.01.2024 18 Oca 08:50 İzmir'de reklam tabelası asmak için çıktıkları plazanın 10. katından düşen 2 işçi hayatını kaybetti

  İzmir'de reklam tabelası asmak için çıktıkları plazanın 10. katından düşen 2 işçi hayatını kaybetti İzmir'in Bayraklı ilçesinde, reklam tabelası asmak için plazanın 10'uncu katına çıkan 2 işçi, vincin zincirinin kopması sonucu düşerek ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan 2 işçi yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 • 18.01.2024 18 Oca 08:44 İzmir'de Vinç Kazası: 2 İşçi Hayatını Kaybetti

  İzmir'de Vinç Kazası: 2 İşçi Hayatını Kaybetti İzmir'in Bayraklı ilçesinde reklam tabelası asmak için vinç yardımıyla bir plazanın 10'uncu katına çıkan 2 işçi, vinç zincirinin kopması sonucu aşağı düşerek ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan işçiler kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 17.01.2024 17 Oca 18:08 Türk Astronot Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 9 Üniversite Tarafından Hazırlanan Deneyleri Gerçekleştirecek

  Türk Astronot Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 9 Üniversite Tarafından Hazırlanan Deneyleri Gerçekleştirecek YÖK, Türk astronot Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'nda yapacağı 13 bilimsel deneyden 9'unun üniversiteler tarafından hazırlandığını duyurdu. Ankara, Boğaziçi, Ege, Hacettepe, Üsküdar, Yıldız Teknik, Haliç ve Nişantaşı üniversitelerindeki bilim insanları, hazırladıkları deneylerden gelecek verileri heyecanla beklemeye başladı.

 • 17.01.2024 17 Oca 14:29 Ege Üniversitesi, Türkiye'nin ilk astronotunun uzaydaki deneylerine destek veriyor

  Ege Üniversitesi, Türkiye'nin ilk astronotunun uzaydaki deneylerine destek veriyor Ege Üniversitesi, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzayda gerçekleştireceği 13 deneyden birinin Ege Üniversitesine ait olduğunu belirtti. Ege Üniversitesi tarafından hazırlanan projeyle astronot Gezeravcı, uzayda bitki biyolojisi konusunda çalışmalar yapacak. Proje, Türk Uzay Ajansı tarafından da destekleniyor.

 • 17.01.2024 17 Oca 09:43 Nilüfer Belediyesi, Tarımsal Arazi Analiz ve Haritalandırma Çalışmasını Tamamladı

  Nilüfer Belediyesi, Tarımsal Arazi Analiz ve Haritalandırma Çalışmasını Tamamladı Nilüfer Belediyesi, Türkiye’de ilk kez ilçedeki tarımsal arazilerin analiz ve haritalandırma çalışmasını tamamlayarak yeni bir dönem başlattı. Topraklarında hangi ürünle daha fazla verim alabileceklerini bir tuşla ücretsiz olarak öğrenebilen Nilüferli çiftçiler, artık emeklerinin karşılığını alabilecek.

 • 17.01.2024 17 Oca 03:40 Kedi katili tutuklandı

  Kedi katili tutuklandı İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, sokaktan topladığı kedileri eve götürüp öldüren, sonra da apartmanın bahçesine atan ve polis ekipleri tarafından gözaltına alınan cani, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. K.K. isimli şüpheli polis merkezinde alınan ifadesinin ardından adliye sevk edildi. Şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 17.01.2024 17 Oca 02:16 İzmir'de Kedileri Öldüren Cani Tutuklandı

  İzmir'de Kedileri Öldüren Cani Tutuklandı İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, sokaktan topladığı kedileri eve götürüp öldüren ve apartmanın bahçesine atan cani, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Mahkeme tarafından tutuklanan şüpheli cezaevine gönderildi.

 • 16.01.2024 16 Oca 17:43 İzmir'de sokaktan topladığı kedileri öldüren şüpheli gözaltına alındı

  İzmir'de sokaktan topladığı kedileri öldüren şüpheli gözaltına alındı İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, sokaktan topladığı kedileri öldürdükten sonra apartmanın bahçesine attığı suçlamasıyla gözaltına alınan K.K.'nin ifadesinde suçlamayı kabul etmediği, hayvanları sevdiğini söylediği öğrenildi. Valilik açıklamasında ise bahse konu ikametin arkasında bulunan boş arsada 4 kedi ölüsünün bulunduğu belirtildi.

 • 16.01.2024 16 Oca 16:57 Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, ISS'de 13 farklı bilimsel deney gerçekleştirecek

  Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, ISS'de 13 farklı bilimsel deney gerçekleştirecek Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) üniversite ve araştırma kurumlarınca hazırlanan 13 farklı bilimsel deneyi gerçekleştirecek. Deneyler arasında yüksek sıcaklıklara dayanıklı alaşımların üretilmesi, itki sistemlerinin verimliliğinin artırılması, mikroalglerin büyüme ve dayanıklılık testleri, uzay koşullarının insan sağlığı üzerindeki etkilerinin incelenmesi gibi konular yer alıyor.

 • 16.01.2024 16 Oca 16:52 İzmir'de Kedileri Öldürüp Bahçeye Attı, Gözaltına Alındı

  İzmir'de Kedileri Öldürüp Bahçeye Attı, Gözaltına Alındı İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, sokaktan topladığı kedileri öldürdükten sonra apartmanın bahçesine attığı suçlamasıyla gözaltına alınan K.K.'nin ifadesinde suçlamayı kabul etmediği, hayvanları sevdiğini söylediği öğrenildi. Valilik açıklamasında ise bahse konu ikametin arkasında bulunan boş arsada 4 kedi ölüsünün bulunduğu belirtildi.

 • 16.01.2024 16 Oca 04:38 İzmir'de kedileri öldürüp bahçeye atan şüpheli gözaltına alındı

  İzmir'de kedileri öldürüp bahçeye atan şüpheli gözaltına alındı İzmir'de bir apartmanın bahçesine öldürdüğü kedileri atan şüpheli, komşularının şikayeti üzerine polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin daha önce eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu öğrenildi. Polis, güvenlik kameraları sayesinde şüpheliyi tespit etti. Şüpheli, polis ekipleri tarafından zorlukla etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 16.01.2024 16 Oca 04:34 İzmir'de sokaktan kedileri toplayıp, evinde öldürdükten sonra bahçeye atan cani yakalandı

  İzmir'de sokaktan kedileri toplayıp, evinde öldürdükten sonra bahçeye atan cani yakalandı İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, sokaktan topladığı kedileri eve götürüp öldüren, sonra da apartmanın bahçesine atan cani, polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı. Kedileri öldüren şüpheliye tepki gösteren çevre sakinlerinden bir kişi ise ekip otosuna bindirilirken yumruk attı.

Advertisement