Şanlıurfaspor'da Cihat Arslan Dönemi - Son Dakika

Şanlıurfaspor'da Cihat Arslan Dönemi

05.06.2014 13:26
Şanlıurfaspor'da Cihat Arslan Dönemi

Yeni sezon için şimdiden şampiyonluk hedefi belirleyen Şanlıurfaspor, Teknik Direktör Cihat Arslan ile anlaşmaya vardı.

Şanlıurfaspor, geçtiğimiz 2013-2014 sezonunda İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u şampiyon yaparak Süper Lig'e taşıyan Cihat Arslan ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Şanlıurfaspor Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cihat Arslan, başarıyı amaçlayan bir kulübe geldiği için mutlu olduğunu belirterek "Zaten Başkanımız ile oturup konuştuğumuzda öncelikle gayemiz anlaşmak değildi. Birbirimizi tanımak ve kulübün hedefleriydi, aynı zamanda da bizim hedefimizdi. Hedeflerin örtüştüğünü görünce de ondan sonrası çok kolay gerçekleşti" dedi.

'URFASPOR, BÜYÜK BİR POTANSİYEL'

Başarılı Teknik Direktör Arslan, Şanlıurfaspor'un Türkiye'de bir marka değer olabileceğini belirterek, "Büyük potansiyel olarak görüyorum, bu büyük potansiyelde Cihat Arslan'ın isminin de geçmesini istedim. Bizim de hedefimiz var. Urfaspor'un da hedefi var. Bu doğrultuda 'Bismillah' dendi. Çok doğru bir tercih yaptığımın farkındayım. Tabi ki çok zorlu bir süreç bekliyor, kolay değil. Senelerdir gelinen çok güzel noktalar var, bunun üzerine bir tuğla daha koymaya geldik. Kolay mı değil. Yarıştığımız camia, yarıştığımız takımlar çok önemliler. Ama tabii ki zora talibiz. Şimdi bu camiada birlik ve beraberlik olduktan sonra bu zorluklar önümüzde kolaylığa dönüşecektir" diye ifade etti.

"MÜCADELE EDEN BİR TAKIM OLUŞTURACAĞIZ"

"Ama öncelikle ayakları yere sağlam basan, takımı ve forması için, şehri için mücadele eden bir takım oluşturmaya gayret edeceğiz" diyen Arslan, konuşmasında şunları kaydetti;

"Yönetim kurulumuzla birlikte ortak akıl ve beraber karar verme ile inşallah bunların hepsini başaracağız. Çok mutluyum ama bu geldiğimiz mutluluktan daha mutlu günler yaşayacağımıza da sonsuz kere inanıyorum."

"BİZ BURAYA SÖYLEMDEN ÇOK EYLEM YAPMAYA GELDİK"

Bir basın mensubunun "Bu yıl Şanlıurfaspor'u şampiyon yapacağız diyebilir misiniz?" sorusunu yanıtlayan Cihat Arslan, şu cevabı verdi; "Sizin şampiyon olacağız demeniz sadece sözde kalıyorsa bu popülist bir yaklaşım. Yani şampiyon kelimesinin içini dolduracak bütün argümanların olması lazım. Burada söylem çok kolaydır ama eylem ve zaman zordur. Biz buraya söylemden çok eylem yapmaya geldik."

"HEP BERABER BAŞARACAĞIZ"

Arslan, Şanlıurfaspor'a gelmesindeki nedenin potansiyel olduğunu da kaydederek, "Ben tek başıma takımı şampiyon yapmadım. Şampiyon olacak argümanları kullandım, hep beraber başardık. Burada da hep beraber başaracağız. Yoksa Cihat Arslan tek başına bir şey başarmaz. Urfa'da o enerji, o birikim olduğu için geldik.

"TAKVİYE YAPACAĞIZ"

Transfer çalışmaları ile ilgili de bir soruyu yanıtlayan Arslan, "Mevcut kadroda bu takıma katkı vermiş, formasını giymiş, mücadele etmiş oyuncularımız var, bunları yok sayamayız. Yani o değerler bizim de değerlerimizdir şuan itibariyle. Onların üstüne tabii ki takviye yapacağız. Ama geçen sezon Urfaspor formasını temsil etmiş, hakkıyla formasının karşılığını vermiş, topluma karşı doğru mesajlar vermiş herkes bizim başımızın üstündedir, başımızın tacıdır. Onlarla tabiî ki yolumuza devam edeceğiz ama kadromuzu güçlendirmek adına transfer çalışmalarımızı da muhakkak yapacağız" diye kaydetti.

TARAFTARA MESAJ

Taraftara da mesaj gönderen Arslan, "Şanlıurfa şuanda Türkiye'de çok büyük bir değer sadece Türkiye için değil, Avrupa'ya da gitseniz, Dünya'nın neresine giderseniz gidin bir sürü yurttaşımız var. O zaman bizim burada büyük düşünüp, büyük hedeflere gidebilecek bir yapıya geçmemiz lazım. Bir yerde birik ve bütünlük varsa başarı gelir. Şanlıurfaspor Kulübünü bir marka değeri haline getirip, Süper Lig'e çıkarıp, Süper Lig'de de Avrupa Kupalarına gidebilecek bir takım oluşturmaksa hayalimiz ve niyetimiz küskünlük de olmamalıdır. Birlik ve bütünlüğe çok fazla ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

Şanlıurfaspor Kulüp Başkan Vekili Uğur Büyükhatipoğlu ve döğer yöneticilerden Maruf Güneş, Aslan Akyürek, Nabi Kırmızı, Şükrü Yüksel, Kemal Süt, Vedat Bucak, Mithat Arhan, Aziz Çayırcıoğlu, Nihat Kırmızı, Mahmut Saatçi ve Ömer Bahçivan'ın da katıldığı basın toplantısı, Cihat Arslan ve yönetim kurulu üyelerinin toplu hatıra fotoğrafı çekmesi ile sona erdi.

Bu arada Cihat Arslan, daha sonra Şanlıurfaspor Tesisleri'ni gezerek kulüp yöneticilerinden tesisler hakkında bilgiler aldı.

CİHAT ARSLAN'IN YAKIN TARİHTEKİ GÖREVLERİ

Süper Lig 2007-08 Kasımpaşaspor'da oynarken teknik direktör Werner Lorant'ın gönderilmesiyle antrenörsüz kalan takım'da geçici olarak futbolculuk dışında birde teknik direktörlük yaptı.

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Kocaelispor'da teknik direktörlük yapmıştır. Kocaelispor ile 2 yıllık sözleşme imzalamıştır ve daha sonra yönetimle anlasamayarak görevinden istifa etti.

2010-2011 sezonunda Eyüpspor'u çalıştırmıştır. Eyüpspor'la 2010-11 Spor Toto 2. Lig sezonunda ligi 3. sırada tamamlayıp play-off'lara kalmayı başardı.

28 Aralık 2011 tarihinde, 23 Aralık tarihinde Göztepe'de Özcan Kızıltan'ın istifasıyla [2] boşalan teknik direktörlük görevine 3,5 yıllık bir sözleşmeyle getirildi.

24 Nisan 2012 tarihinde Göztepe teknik direktörlüğünden istifa etti.

2013-14 sezonunda PTT 1.Lig'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u şampiyon yaparak Süper Lig'e yükseltti.
(Kaynak: Gazeteipekyol)

Kaynak: Temsilci
YORUMLAR (1)
  • ş urfa: urfa sporu süper lige taşıyacak bi hocamız geldi bekle bizi süper lig urfa geliyorr Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Yerel Şanlıurfaspor'da Cihat Arslan Dönemi - Son Dakika


Advertisement