Şiir Olimpiyatları'nın Şampiyonları Ödüllendirildi - Son Dakika

Şiir Olimpiyatları'nın Şampiyonları Ödüllendirildi

10.05.2013 14:04
Şiir Olimpiyatları'nın Şampiyonları Ödüllendirildi

Altındağ Belediyesi'nin ev sahipliğinde Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 9-10 Nisan tarihlerinde beşincisi gerçekleştirilen Geleneksel Şiir Olimpiyatları'nda başarılı performansları ile dereceye giren öğrenciler, Cemil Meriç Kültür...

Altındağ Belediyesi'nin ev sahipliğinde Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 9-10 Nisan tarihlerinde beşincisi gerçekleştirilen Geleneksel Şiir Olimpiyatları'nda başarılı performansları ile dereceye giren öğrenciler, Cemil Meriç Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir törenle ödüllendirildi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ev sahibi olduğu ödül töreninde, "Gelenekselleşen bu etkinlikte çocuklarımızın kültür atmosferini soluyacakları bir ortam oluştu. Burada bir şairin şiirini okuyan, bir şiir yazan yavrularımız belki de geleceklerini değiştirecek önemli bir çizgi çekiyorlar. Onları destekleyen öğretmenlerimize ve şiire gönül veren öğrencilerimize tüm emekleri için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Şiir Olimpiyatları'nın ilköğretim okulları arası bölümünde Yavuz Bülent Bakiler'in "Bir Dağbaşı Yalnızlığı" şiiri ile birinci olan Sincan IMKB Orta Okulu öğrencisi Dilannur Özdemir, Erdem Bayazıt'ın "Birazdan Gün" adlı şiiriyle ikinci olan Etimesgut Hafize Özal Orta Okulu öğrencisi Cemre Yaren Aras, ve Can Yücel'in "Bağlanmayacaksın" şiiriyle üçüncü olan Altındağ Beşikkaya Orta Okulu öğrencisi Eda Nur Arslan ödüllerini AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler'in elinden aldı.

Yarışmanın orta öğretimler arası il finalinde ilk üçü elde eden Sezai Karakoç'un "Lili Yar" adlı şiiriyle Yeni Mahalle Alparslan Anadolu Lisesi Öğrencisi Ahmet Tarık Sürücü, Yavuz Bülent Bakiler'in "Gözlerin İstanbul Olur Birden" şiiriyle Gölbaşı Özel Atlantik Ahmet Ulusoy Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Mehmet Ertuğrul Altınözer ve Ömer Lütfi Mete'nin "Gülce" adlı şiiriyle Kazan Mustafa Hakan Güvençer Anadolu Lisesi'nden Duygu Yılmaz'a ise ödüllerini Başkan Veysel Tiryaki takdim etti.

Şiir yazma kategorisinde dereceye giren Kalecik Anadolu Lisesi'nden Gazi Ömeroğlu, Gölbaşı Ahmet Ayfer Dinçer Anadolu Lisesi'nden Sedat İbrahim Dağdevirenler ve Pursaklar Lisesi'nden Yusuf Bayram da ödüllerini Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan'dan aldı.

Her üç kategoride de birincilere 5, ikincilere 4, üçüncülere 3 yarım altının yanı sıra Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Fazıl Hüsnü Dağlarca gibi isimlerin eserlerinden oluşan bir şiir kitabı seti hediye edildi. - ANKARA

YORUMLAR
500
Dmd Hastası Oğluna Çare Arayan Anne, İl Sağlık Müdürlüğü Önünde Eylem Yaptı Dmd Hastası Oğluna Çare Arayan Anne, İl Sağlık Müdürlüğü Önünde Eylem Yaptı Osmaniye'de kurumlar arası voleybol turnuvası düzenlendi Osmaniye'de kurumlar arası voleybol turnuvası düzenlendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Şiir Olimpiyatları'nın Şampiyonları Ödüllendirildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement