Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Necip Fazıl Kısakürek haberleri, Necip Fazıl Kısakürek son dakika, son dakika Necip Fazıl Kısakürek

Son Dakika Necip Fazıl Kısakürek Haberleri

Son dakika Necip Fazıl Kısakürek haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son necip fazıl kısakürek haberleri anında burada.


 • 22:53 Kırşehir'de Aşık Veysel 50. Yıl Anma Konseri Düzenlendi

  Kırşehir'de Aşık Veysel 50. Yıl Anma Konseri Düzenlendi Kırşehir'de UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına dahil olan müzik alanında, Aşık Veysel 50. Yıl Anma Konseri düzenlendi. Konserde Türk halk müziği sanatçısı Bayram Bilge Tokel, Aşık Veysel'in sevilen türkülerini seslendirdi.

 • 15:19 Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Mumcu, UNESCO'nun Aşık Veysel'i anma programını değerlendirdi Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Mumcu, UNESCO'nun Aşık Veysel'i anma programını değerlendirdi Açıklaması Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte vefatının 50. yılında anılan Aşık Veysel Şatıroğlu'nun eserlerinin farklı kültürden insanları bir araya getirdiğini söyledi.

 • 02:14 Paris'te Aşık Veysel'e Özel Etkinlik Düzenlendi

  Paris'te Aşık Veysel'e Özel Etkinlik Düzenlendi Fransa'nın başkenti Paris'te, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Dostlar Beni Hatırlasın' etkinliğiyle Aşık Veysel'in hayatı ve eserleri anıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:50 Bursa'ya nefes aldıracak 'Yeşil' yatırımlar sürüyor

  Bursa'ya nefes aldıracak 'Yeşil' yatırımlar sürüyor Bursa'ya nefes aldıracak 'Yeşil' yatırımlar sürüyor Bursa'yı yeniden yeşil kimliğine kavuşturacak projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'da yapımı tamamlanan 32 dönümlük Aşık Veysel Parkı ve Gençlik Merkezi'ni düzenlenen törenle hizmete açtı.

 • 03.12.2023 03 Ara 15:05 Görme engelli Aşık Hanefi Ünver'in 600 eserlik ömrü

  Görme engelli Aşık Hanefi Ünver'in 600 eserlik ömrü Muş'ta yaşayan ve 76 yıllık ömrüne 600 eser sığdıran görme engelli Aşık Hanefi Ünver, Engelliler Günü'nde eşi için seslendirdiği '50 Yılımsın' isimli türkü ile duygulandırdı. Aşık Veysel'den etkilenerek müziğe ilgi duymaya başlayan Ünver, kendi çabasıyla çalmayı öğrendiği bağlama ile hayata tutundu. Müzik sevgisini torunlarına da aşılayan Ünver, 76 yıllık ömrüne 600 eser sığdırdığını belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:09 Van'da Aşık Veysel sergisi ve imza günü düzenlendi

  Van'da Aşık Veysel sergisi ve imza günü düzenlendi Van'ın İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen '2023 Aşık Veysel Yılı' etkinliği kapsamında resim sergisi ve imza günü düzenlendi. Sergide, ressam Prof. Dr. Yaşar Abdi Serin'in Aşık Veysel'in sözlerini ebru sanatıyla birleştirerek yaptığı tablolar sergilendi. Halk şairi Sahiba Serin ise kitaplarındaki şiirler hakkında konuştu.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:55 DHA Genel Müdürü Celal Korkut'a ödül

  DHA Genel Müdürü Celal Korkut'a ödül Sivas Enleri Aşık Veysel Ödülleri kapsamında, Demirören Haber Ajansı Genel Müdürü Celal Korkut'a Yılın En İyi Haber Ajansı Yöneticisi Ödülü verildi.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:45 Aşık Veysel, UNESCO Genel Merkezinde Anılacak

  Aşık Veysel, UNESCO Genel Merkezinde Anılacak Halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, UNESCO'nun Paris'teki genel merkezinde tiyatral gösteriyle anılacak. Gösteride Aşık Veysel'in hayatı ve eserleri sahnelenecek.

 • 27.11.2023 27 Kas 15:06 Aşık Veysel'i Anma Programı

  Aşık Veysel'i Anma Programı Aşık Veysel'in vefatının 50. yılında Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek özel programda, konferans, resim sergisi ve konser yer alacak. Program, Aşık Veysel'in anısına hazırlanan resim sergisinin açılışıyla başlayacak ve sanatçı Haluk Tolga İlhan'ın konseriyle sona erecek.

 • 20.11.2023 20 Kas 18:43 Muş Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nden 20 öğretmen ve 8 öğrenci Viyana'ya gidiyor

  Muş Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nden 20 öğretmen ve 8 öğrenci Viyana'ya gidiyor Muş Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nde hazırlanan ve AB Erasmus programı kapsamında desteklenen 'Okul Eğitiminde Derin Öğrenme Tasarımı' projesi kabul edildi. Proje kapsamında 20 öğretmen ve 8 öğrenci Viyana'ya gidecek.

 • 17.11.2023 17 Kas 15:27 İzmir Aşık Veysel Buz Sporları Salonu'nda Tatil Yoğunluğu

  İzmir Aşık Veysel Buz Sporları Salonu'nda Tatil Yoğunluğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda hizmete aldığı Buz Sporları Salonu, okullardaki bir haftalık tatil süresince öğrenciler ve ailelerinin en çok ilgi gösterdiği yerlerden biri oldu.

 • 16.11.2023 16 Kas 12:03 Aşık Veysel'in 50. ölüm yılı anma programı düzenlenecek

  Aşık Veysel'in 50. ölüm yılı anma programı düzenlenecek Aşık Veysel Şatıroğlu, vefatının 50. yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek program ile anılacak. 'Dostlar Beni Hatırlasın' adlı anma töreninde Feryal Öney ile Erdal Akkaya sahne alacak. Konserde Aşık Veysel'in türküleri seslendirilecek ve Zeugma Senfoni Orkestrası da yer alacak.

 • 14.11.2023 14 Kas 22:14 Üstad Necip Fazıl'ın emaneti Büyük Doğu Yayınları'nın başına torunu geçti

  Üstad Necip Fazıl'ın emaneti Büyük Doğu Yayınları'nın başına torunu geçti Üstad Necip Fazıl'ın emaneti Büyük Doğu Yayınları'nın başına torunu geçti Üstad'ın oğlu Mehmet Kısakürek vefat etti, miras toruna emanet edildi Büyük Doğu Yayınları başına geçen Emrah Kısakürek dedesiyle olan anılarını anlattı Necip Fazıl'ın günümüze ulaşan eşyaları Büyük Doğu...

 • 14.11.2023 14 Kas 09:35 Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, Aşık Veysel'in türkülerini seslendirecek

  Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, Aşık Veysel'in türkülerini seslendirecek Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, Aşık Veysel'in türkülerini seslendirecekleri 'Aşık Veysel Yılı Özel Konseri'ni düzenliyor. Konserde, sanat yönetmeni Yıldıray Öztürk yönetiminde Çiğdem Elmas ve Emirhan Kartal da konuk sanatçı olarak yer alacak. Konser, 16 Kasım Perşembe günü saat 19:30'da topluluğun Türkocağı Caddesi'ndeki binasında gerçekleştirilecek. Biletler, topluluğun gişesinden veya çevrim içi olarak satın alınabilecek.

 • 11.11.2023 11 Kas 12:18 Prag Büyükelçiliği, Aşık Veysel için anma töreni düzenledi

  Prag Büyükelçiliği, Aşık Veysel için anma töreni düzenledi Prag Büyükelçiliği, vefatının 50'nci yılında UNESCO tarafından 2023 yılının 'Aşık Veysel Yılı' ilan edilmesi münasebetiyle, Aşık Veysel için anma töreni düzenledi. Büyükelçi Bağış'ın geceye özel davet ettiği, Anadolu, Doğu Avrupa ve Orta Asya halk müzikleri üzerine çalışan sanatçı Petra Nachtmanova, Aşık Veysel'in sevilen türkülerini söyledi, Büyükelçi Bağış ve eşi Beyhan N. Bağış da Türk mutfağından lezzetleri konuklara ikram etti.

 • 09.11.2023 09 Kas 11:51 Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali'nde Görme Engellilere Özel Sergi

  Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali'nde Görme Engellilere Özel Sergi Bursa'da düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Festivali'nde, görme engelli vatandaşlar için özel bir sergi düzenlendi. Aşık Veysel'in fotoğraflarının yer aldığı sergi, dokunarak anlaşılabilen Braille alfabesiyle hazırlanan kitaplarla desteklendi.

 • 07.11.2023 07 Kas 10:57 Aşık Veysel'in Vefatının 50. Yılında Sempozyum Düzenlendi

  Aşık Veysel'in Vefatının 50. Yılında Sempozyum Düzenlendi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Motif Vakfı tarafından düzenlenen sempozyumda, Aşık Veysel'in vefatının 50. yılı anıldı ve Türk Aşıklık Geleneği üzerine sunumlar yapıldı.

 • 05.11.2023 05 Kas 23:11 Necip Fazıl Kısakürek'i Vefatının 40. Yılında Anma Konseri

  Necip Fazıl Kısakürek'i Vefatının 40. Yılında Anma Konseri Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen anma konserinde Yücel Arzen ve orkestrası sahne aldı. Şairin şiirlerinden bestelenen şarkılar seslendirildi.

 • 04.11.2023 04 Kas 20:35 Aşık Veysel'in Vefatının 50. Yılında Anma Programı Düzenlendi

  Aşık Veysel'in Vefatının 50. Yılında Anma Programı Düzenlendi Aşık Veysel'in vefatının 50. yılında Kosova'nın güneyindeki Prizren şehrinde anma programı düzenlendi. Programda Aşık Veysel'in hayatı, sanatı ve eserlerine ilişkin bilgi verildi ve türküler seslendirildi.

 • 23.10.2023 23 Eki 11:28 Çankaya Belediyesi, Meme Kanseri Farkındalık Ayı'nda Kadın Sağlığına Odaklanıyor

  Çankaya Belediyesi, Meme Kanseri Farkındalık Ayı'nda Kadın Sağlığına Odaklanıyor Çankaya Belediyesi, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında kadın sağlığına ilişkin etkinlikler düzenliyor. Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi ve Çayyolu Bahar Evi'nde konferanslar verilirken, Mutlukent Bahar Evi'ndeki kadınlar hem meme kanserine dikkat çekmek hem de sağlıklı yaşam için Eymir Gölü'nde yürüyüş yaptı. Sağlık Bakanlığı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile iş birliği içinde olan Çankaya Belediyesi, kadın sağlığı konusunda da çalışmalarına devam ediyor.

 • 22.10.2023 22 Eki 23:51 Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek son yolculuğuna uğurlandı

  Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek son yolculuğuna uğurlandı Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek son yolculuğuna uğurlandı Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek, Eyüpsultan'da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

 • 22.10.2023 22 Eki 15:05 NECİP FAZIL KISAKÜREK'İN OĞLU MEHMED KISAKÜREK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  NECİP FAZIL KISAKÜREK'İN OĞLU MEHMED KISAKÜREK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Burak KESKİNCİ / İSTANBUL, ŞAİR Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek Eyüp Sultan Camii'nde son yolculuğuna uğurlandı.

 • 22.10.2023 22 Eki 14:45 Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek son yolculuğuna uğurlandı

  Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek son yolculuğuna uğurlandı Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek, Eyüpsultan'da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

 • 21.10.2023 21 Eki 23:13 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan Mehmed Kısakürek için başsağlığı mesajı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan Mehmed Kısakürek için başsağlığı mesajı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Büyük Doğu Yayınları sahibi, Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek'in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

 • 21.10.2023 21 Eki 12:20 Atatürk Üniversitesi'nde Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu düzenlendi

  Atatürk Üniversitesi'nde Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu düzenlendi Atatürk Üniversitesi'nin paydaşı olduğu Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği tarafından düzenlenen 'Eğitim ve Gençlik' temalı Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin'in katılımıyla gerçekleşti.

 • 20.10.2023 20 Eki 15:09 Bakan Tekin, "Vefatının 40. Yılında Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu"nda konuştu Açıklaması

  Bakan Tekin, 'Vefatının 40. Yılında Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Şimdi dünya barışını, dünya milletlerinin haklarını korumakla mükellef kuruluşlar, muhtemelen tüm bu saldırılar bitip, İsrail amaçladığı hedeflere ulaştıktan sonra çıkacaklar ve kendilerini bu bahsettiğimiz metinlerden referanslarla İsrail'in saldırılarını...

 • 20.10.2023 20 Eki 14:38 Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde 'Vefatının 40. Yılında Necip Fazıl Kısakürek' Sempozyumu düzenlendi

  Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde 'Vefatının 40. Yılında Necip Fazıl Kısakürek' Sempozyumu düzenlendi Atatürk Üniversitesi'nde düzenlenen 'Vefatının 40. Yılında Necip Fazıl Kısakürek' Sempozyumu'na Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de katıldı. Sempozyumun açılışında konuşmalar yapıldı.

 • 18.10.2023 18 Eki 14:26 Erzurum'da Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu düzenlenecek

  Erzurum'da Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu düzenlenecek Erzurum'da vefatının 40. yılında Necip Fazıl Kısakürek sempozyumu düzenlenecek. Sempozyumun açılış programına Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin de katılacak.

 • 13.10.2023 13 Eki 21:51 Aşık Veysel Senfoni ile Buluşuyor

  Aşık Veysel Senfoni ile Buluşuyor Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali çatısı altında düzenlenen 5. Uluslararası İstanbul Halk Müzikleri Festivali'nde Aşık Veysel Senfoni ile Buluşuyor konseri gerçekleştirildi. Konserde, Aşık Veysel'in eserleri Oktay Kaynarca, Murat Dalkılıç, Kubat ve Yavuz Bingöl tarafından senfoni orkestrası eşliğinde seslendirildi.

 • 08.10.2023 08 Eki 04:13 Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva'nın Son Görüntüleri Ortaya Çıktı

  Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva'nın Son Görüntüleri Ortaya Çıktı Mide küçültme ameliyatı sonrası hayatını kaybeden Azeri milletvekili Ganire Paşayeva'nın araç içerisinde çekilen görüntülerinde, 'Uzun ince bir yoldayım' türküsünü söylediği görülüyor.

 • 05.10.2023 05 Eki 11:19 Genç Sanat: Güncel Sanat Proje Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Genç Sanat: Güncel Sanat Proje Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Genç Sanat: Güncel Sanat Proje Yarışması'nda ödül alan sanatçılar belirlendi. Yarışmada toplam 250 bin lira para ödülü dağıtılacak ve sergilenmeye değer bulunan eserler izleyicilerle buluşacak.

 • 05.10.2023 05 Eki 11:12 Aşık Veysel'e özel beste klipi hazırlandı

  Aşık Veysel'e özel beste klipi hazırlandı Sivas Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, ünlü kanun virtüözü/bestekar Göksel Baktagir'in Aşık Veysel'e özel bestelediği 'Veysel'in Toprağında Vefa Bestesi' eserine klip hazırladı.

 • 04.10.2023 04 Eki 12:57 TİKA Herat Ofisi Mevlana ve Aşık Veysel'i Anma Programları Düzenledi

  TİKA Herat Ofisi Mevlana ve Aşık Veysel'i Anma Programları Düzenledi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Herat Ofisi, Mevlana ve Aşık Veysel'i anma programları düzenledi. Mevlana hakkında yazılmış akademik makalelerin değerlendirildiği programda, Mevlana'nın edebiyata ve kültüre katkıları vurgulandı. Aşık Veysel'i anma programında ise öğrenciler şiirlerini okudu ve akademisyenler konuşma yaptı.

 • 04.10.2023 04 Eki 10:42 Güney Kore'nin Milli Kuruluş Günü Bayramı, Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi'nde kutlandı

  Güney Kore'nin Milli Kuruluş Günü Bayramı, Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi'nde kutlandı Güney Kore ve Türkiye Dostluk Kültür Dayanışma Derneği, Güney Kore'nin 3 Ekim Milli Kuruluş Günü Bayramı'nı Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi'nde özel gereksinimli çocuklarla birlikte kutladı. Dernek temsilcileri, özel yemeklerin tanıtıldığı etkinlikte Bibimbap yemeğini hazırlayarak çocuklara ve velilere ikram etti. Ayrıca, müzik eşliğinde oyunlar oynandı ve öğrenciler tarafından yapılan özel mum çalışmaları Güney Koreli misafirlere hediye edildi.

 • 03.10.2023 03 Eki 23:01 Aşık Veysel'in Anısına Bakü'de Konser Düzenlendi

  Aşık Veysel'in Anısına Bakü'de Konser Düzenlendi Aşık Veysel Şatıroğlu'nun vefatının 50. yılında Bakü'de düzenlenen konserde, Azerbaycanlı sanatçılar Aşık Veysel'in türkülerini seslendirdi.

 • 03.10.2023 03 Eki 19:03 Necip Fazıl Ödülleri sahiplerini buldu

  Necip Fazıl Ödülleri sahiplerini buldu Bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilen 'Necip Fazıl Ödülleri'nin sahipleri belirlendi. Edebiyatçı ve fikir adamı Necip Fazıl Kısakürek'in manevi ve kültürel mirasını yaşatmak amacıyla Star Gazetesi tarafından 10 ayrı dalda ödül verildi. Ödüller, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenecek törende takdim edilecek.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:13 Polislerden Aşık Veysel Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ikram

  Polislerden Aşık Veysel Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ikram Sivas'ın Şarkışla ilçesinde polisler, Aşık Veysel Meslek Yüksekokulu'nu kazanan öğrencilere kek ve meyve suyu ikramında bulundu. Şarkışla Emniyet Müdürlüğü ekipleri, üniversite eğitimi için ilçeye gelen öğrencilere destek olmak amacıyla stant açtı ve bilgilendirme faaliyetinde bulundu.

 • 25.09.2023 25 Eyl 14:06 Şarkışla Kaymakamı, il genel meclis üyeleri ve muhtarlarla toplantı yaptı

  Şarkışla Kaymakamı, il genel meclis üyeleri ve muhtarlarla toplantı yaptı Şarkışla Kaymakamı Samet Öztürk, Aşık Veysel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda il genel meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Öztürk, Şarkışla'yı ve köylerini daha yaşanabilir hale getirmek için işbirliği içerisinde çalışacaklarını belirtti. Toplantıda muhtarlar da mahalle ve köyleriyle ilgili taleplerini iletti.

 • 23.09.2023 23 Eyl 11:23 İzmir'de Buz Pateni Sezonu Açıldı

  İzmir'de Buz Pateni Sezonu Açıldı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki Buz Sporları Salonu, 2023-2024 sezonu için kapılarını açtı. Buz hokeyi ve artistik buz pateninde her yaştan İzmirliye açık olan tesis, çok sayıda milli sporcunun da yetişmesini sağlıyor.

 • 23.09.2023 23 Eyl 10:22 Kahramankazan'da "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi" düzenlendi

  Kahramankazan'da 'Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi' düzenlendi Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden şair, yazar, düşünür Necip Fazıl Kısakürek, Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde düzenlenen etkinlikte anıldı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 16:00 Gölcük'te Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu Başladı

  Gölcük'te Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu Başladı Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde düzenlenen Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu, Gölcük Belediyesi ev sahipliğinde başladı. Sempozyumda, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Konuşmaların ardından Necip Fazıl Kısakürek'e ilişkin hazırlanan stantlar gezildi. Sempozyum, 24 Eylül Pazar günü sona erecek.

 • 21.09.2023 21 Eyl 09:55 Niğde'de Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Konseri düzenlendi

  Niğde'de Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Konseri düzenlendi Niğde Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek'i vefatının 40. yılında düzenlediği etkinlikle andı.

 • 20.09.2023 20 Eyl 22:02 Niğde'de "Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Konseri" düzenlendi

  Niğde'de 'Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Konseri' düzenlendi Niğde Belediyesince şair, yazar ve mütefekkir Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının 40. yılı etkinlikleri kapsamında anma konseri gerçekleştirildi.

 • 18.09.2023 18 Eyl 12:10 Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu Başlıyor

  Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu Başlıyor Gölcük Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu, 22 Eylül'de başlıyor. Sempozyuma Türkiye'nin birçok üniversitesinden bilim insanları, yazar ve şairler katılacak. Gölcük Belediyesi, edebiyata yön veren sempozyumlar düzenleyerek kültür dünyasına katkı sunmaya devam ediyor.

 • 16.09.2023 16 Eyl 18:41 Ünlü Kanun Virtüözü Göksel Baktagir, Sivas'ta Konser Verdi

  Ünlü Kanun Virtüözü Göksel Baktagir, Sivas'ta Konser Verdi Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi ünlü kanun virtüözü bestekar Göksel Baktagir, UNESCO 2023 Aşık Veysel'i Anma ve Kutlama Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Buruciye Medresesi önünde konser verdi. Baktagir, Aşık Veysel'in eserlerini seslendirerek, yeni bestelediği eseri de ilk kez seslendirdi. Konseri, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve birçok kişi izledi.

 • 16.09.2023 16 Eyl 10:07 Sultanbeyli'de Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi Açıldı

  Sultanbeyli'de Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi Açıldı Sultanbeyli Belediyesi tarafından açılışı yapılan Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi, resimden ebru sanatına, bağlamadan gitara, kemandan piyanoya, origamiden tezhip sanatına birçok alanı bünyesinde barındırıyor. Burada ayrıca mesleki kariyer düşünen öğrencilere danışmanlık hizmetleri de sağlanacak.

 • 16.09.2023 16 Eyl 10:07 Sultanbeyli'de Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi Açıldı

  Sultanbeyli'de Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi Açıldı Sultanbeyli Belediyesi tarafından açılan Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi, ilçe sakinlerine birçok kurs imkanı sunuyor. Bağlamadan gitara, kemandan piyanoya kadar farklı alanlarda eğitimlerin verildiği sanat evi, aynı zamanda origami, tezhip ve ebru gibi sanat dallarına da yer veriyor. Açılışta konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, evin konservatuvarı kazanan öğrencilere destek olacağını belirtti.

 • 15.09.2023 15 Eyl 12:05 Çankaya Belediyesi'nden İlk Yardım Eğitimi

  Çankaya Belediyesi'nden İlk Yardım Eğitimi Çankaya Belediyesi, baharevlerinde ve Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi'nde düzenlediği ilk yardım eğitimiyle 76 kursiyere sertifika verdi.

 • 12.09.2023 12 Eyl 12:59 Aşık Veysel'in Son İsteği: Kızılırmak Nehri Üzerine Köprü Yapılması

  Aşık Veysel'in Son İsteği: Kızılırmak Nehri Üzerine Köprü Yapılması Aşık Veysel'in 1973'te ölmeden önceki son isteği olarak Sivas Valisi Celal Kayacan'dan Kızılırmak Nehri üzerine köprü yapılmasını talep ettiği ortaya çıktı. Vali Kayacan, bu isteği vasiyet kabul edip, köprü yapımı için talimat verdi. Köprü, 1975'te 'Sivrialan Köprüsü' adıyla hizmete açıldı. Bu olay, Aşık Veysel'in hayatına dair yeni bir detay olarak gün yüzüne çıktı.

 • 12.09.2023 12 Eyl 12:25 Aşık Veysel'in Son İsteği Gerçekleşti: Sivrialan Köprüsü

  Aşık Veysel'in Son İsteği Gerçekleşti: Sivrialan Köprüsü Aşık Veysel'in 1973'te ölmeden önceki son isteği olan Kızılırmak Nehri üzerine köprü yapılması talebi, dönemin Sivas Valisi Celal Kayacan tarafından vasiyet kabul edilerek gerçekleştirildi. 2 yıl süren inşaatın ardından 1975'te tamamlanan köprü, 'Sivrialan Köprüsü' adıyla hizmete açıldı. Bu köprü, Aşık Veysel'in anısını yaşatmaya devam ediyor.

Advertisement