Urla Geleneksel Ev Yemeklerini Yaşatmaya Devam Ediyor - Son Dakika
Yerel

Urla Geleneksel Ev Yemeklerini Yaşatmaya Devam Ediyor

Urla Geleneksel Ev Yemeklerini Yaşatmaya Devam Ediyor

Urla, geleneksel bağbozumu şenlikleriyle gümbür gümbür bir festivale daha imza atamaya hazırlanıyor.

02.08.2013 11:33

Urla, geleneksel bağbozumu şenlikleriyle gümbür gümbür bir festivale daha imza atamaya hazırlanıyor.

Urla Belediyesi'nin düzenlediği bağbozumu şenlikleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da 13-17 Ağustos tarihleri arasında Urlalılara festival tadında günler hazırlıyor. Uluslararası Bağbozumu Optimist Yarışları, ürün yarışması ve konserlerin yanı sıra bu yıl bir de yemek yarışması düzenlenecek.

Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemeklere dikkat çekmeyi ve genç nesillere Urla'da üretilen lezzetlerin tanıtılmasını arzu ettiğini ifade ederek herkesi, anneannelerinden miras kalmış yöresel lezzetlerle birlikte bağbozumu şenliğine davet etti.

BİRİNCİYE ÇEYREK ALTIN

24Kitchen Türkiye kanalında 'Yemek Aşkına' programının şefi Gabriele Sponza, İstanbul yiyecek ve içecek arge uzmanı Tangör Tan, yazar Sula Bozis, Türkiye Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Serkan Tütüncü, Slow Food Urla Başkanı Bilge Bengisu Öğünlü, El Emeği Göz Nuru Derneği Başkanı Benal Nerad, Urla Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kılıç ve gurme Ahmet Güzelyağdöken' in yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek yemekler, et yemekleri, zeytinyağlılar, hamur işleri, tatlılar, salata ve mezeler olmak üzere toplam 5 kategoride yarışacak.

13 Ağustos Çarşamba günü saat 17.00'de Urla Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak yarışmanın birincilerine çeyrek altın, ikincilerine seramik tencere seti, üçüncülerine ise seramik pilav tenceresi ve tava ödülü verilecek.

10 Ağustos Cumartesi gününe kadar Urla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne yapılacak müracaatların detayları www.urla.bel.tr adresinin duyurular kısmından veya www.facebook.com/urlabel den öğrenilebilinecek. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Urla Geleneksel Ev Yemeklerini Yaşatmaya Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement