Yeni Girişimciler Sertifikalarını Aldı - Son Dakika

Yeni Girişimciler Sertifikalarını Aldı

18.05.2012 16:15
Yeni Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği ve KOSGEB tarafından düzenlenen Yeni Girişimci kursunda 229 kişi sertifika aldı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği ve KOSGEB tarafından düzenlenen Yeni Girişimci kursunda 229 kişi sertifika aldı.

Konacık Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, BOSİAD Başkanı Mustafa Er başta olmak üzere yöneticiler ve kursiyerler katıldı. Yeni Girişimci kursunu tamamlayan kursiyerler İŞKUR ve KOSGEB tarafından sağlanan imkanlardan yararlanma imkanı buluyor. Kursiyerlere 30 bin TL hibe toplam Yüz bin TL kaynak kullanma imkanı sağlanıyor.

BOSİAD Başkanı Mustafa Er kurstan bahsederek,

"KOSGEB Muğla İl Müdürlüğü ile düzenlenen kursumuz tamamlandı. 229 kişi belge almaya hak kazandı. Mehmet Billorer arkadaşımız bu kursları organize etti. Şuanda 350 başvuru var onlara da kurs açacağız. İnşallah bu belgeleri alan arkadaşlar işyerlerini açarlar ve kazançlarını arttırdılar" dedi.

Kursiyerler ise "Doğru zaman doğru yer ve doğru işi kurmak için çalışacağız. Bu kursları bizler için açan BOSİAD a teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştular.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ise konuşmasında, "BOSİAD bizim bölgemizde yer alıyor. BOSİAD ile birlikte meslek edindirme kursları düzenledik. Bu kursları önemsiyor ve destekliyoruz. 30 arkadaşımızın işyeri açması bizi ziyadesiyle memnun etti" ifadelerini kullandı.

Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan'da,

"BOSİAD ın açtığı bu kursu ben başından beri takip ediyorum. Biz vatandaşlarımıza her zaman şunu söylüyoruz. Bir meslek sahibi bir belge sahibi olmanızı bekliyoruz. Bu kurslar sizlere bu imkanı sağlıyor. Bu kurs gerçekten önemli" dedi.

Muğla Valisi Fatih Şahin kursiyerleri tebrik ederek,

"Gerçekten dünyada da ülkemizde de en önemli başlıklardan birisi işsizlik. Bu anlamda gece gündüz çalışmamız çok kutsal bir görev. Bir kişinin istihdamı çok kutsal bir görev. Herkesi tebrik ederim. Bu çabaları desteklemememiz lazım. Yaklaşık Yüz bin liralık bir değer bu rakamın 30 Bin i hibe. Ülkemizde biliyorsunuz ne olsa yaparım diyen bir kitle var. Ancak bu insanların donanımı yok. Bu kurslar bu anlamda önemli. En iyi vatanperver işini en iyi yapan insandır. Sıradan değil aranan birileri olun" şeklinde konuştu.

Törenin ardından kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. - MUĞLA

YORUMLAR
500
Muğla'da denizde ceset bulundu Muğla'da denizde ceset bulundu Son dakika: İngiliz televizyon yıldızı ile erkek arkadaşı Bodrum'da kaza yaptı Son dakika: İngiliz televizyon yıldızı ile erkek arkadaşı Bodrum'da kaza yaptı Ünlü İngiliz televizyon yıldızı Bodrum'daki feci kazada ağır yaralandı, sevgilisi hayatını kaybetti Ünlü İngiliz televizyon yıldızı Bodrum'daki feci kazada ağır yaralandı, sevgilisi hayatını kaybetti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yeni Girişimciler Sertifikalarını Aldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement