Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocuklara İftar Düzenlediler - Son Dakika

Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocuklara İftar Düzenlediler

22.07.2014 23:26
Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocuklara İftar Düzenlediler

Eskişehir’de yetiştirme yurtlarında kalan çocuklar için bir grup gönüllü vatandaş tarafından eğlence ve iftar programı düzenlendi.

Eskişehir'de yetiştirme yurtlarında kalan çocuklar için bir grup gönüllü vatandaş tarafından eğlence ve iftar programı düzenlendi.

Düzenlenen program 7-12 yaş arasındaki 75. Yüzyıl Yurdu'ndan ve Halis Toprak Çocuk Yuvası'ndan gelen 20 çocuk katıldı. Çocuklarla ilgilenmek için gelen gönüllü vatandaşlar, aldıkları uçurtma, oyuncak ve yiyeceklerle çocukları sevindirdiler. İftardan önce uçurtma uçuran çocuklar eğlenirken bir yandan da yüz boyama, oyuncaklarla oynama, parkta vakit geçirme gibi etkinlikleri yaptılar.

Bu sosyal sorumluluk faaliyetini gerçekleştirenler arasında yer alan Yusuf Keskin, 2005 yılından beri bireysel olarak bu etkinlikleri yaptıklarını söyledi. Üniversitenin ilk yıllarından bu yana gelenekselleşen kimsesiz çocuklara iftar düzenleme etkinliklerinde yer alan Keskin, "Üniversiteden mezun olduktan sonra aynı arkadaş grubuyla bunları yapmaya devam ettik. Son iki yıldır Özge Kvrık ile birlikte bu projelere adım atıyoruz. Etkinliklerimizi, genellikle sosyal medyadan duyuruyoruz. Bu seneye kadar bütün masrafları üniversite kulüplerinden ya da tarafımızca karşılıyorduk. Bu sene insanlar sadece kendi yediklerini ve çocukların yediklerini ödeyecekler" şeklinde konuştu.

Hiçbir kuruma bağlı olmadıklarını belirten Keskin, bu işin tamamen gönüllülükle alakası olan bir durum olduğunu anlatarak, "Yurtta kalan 7-12 yaş arasındaki bütün çocukları alıyoruz normalde ama bu sene 20 çocuk yolladılar. Valilik de şuan bu kimsesiz çocuklar adına bir iftar yapıyor. Çocuklarımızın yarısı da oraya gitti" ifadelerini kullandı.

İftar vaktinde gönüllülerle birlikte diledikleri yemekleri seçerek yiyen çocuklar, iftardan sonra gönüllü vatandaşlarla birlikte biraz daha vakit geçirip otobüsleriyle yurtlarına ve çocuk yuvalarına döndüler. - ESKİŞEHİR

Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocuklara İftar Düzenlediler
Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocuklara İftar Düzenlediler
Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocuklara İftar Düzenlediler
Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocuklara İftar Düzenlediler

YORUMLAR
500
Eskişehir'in Plajı Sezonu Açılıyor Eskişehir'in Plajı Sezonu Açılıyor Eskişehir'deki Bileciklilerden, Başkan Ataç'a ziyaret Eskişehir'deki Bileciklilerden, Başkan Ataç'a ziyaret İlkokul öğrencilerinden sağlık çalışanlarına 'Maskeden Çiçek' İlkokul öğrencilerinden sağlık çalışanlarına 'Maskeden Çiçek'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocuklara İftar Düzenlediler - Son Dakika


Advertisement