Yüksekova'da zorlu kış dönemi başladı - Son Dakika

Yüksekova'da zorlu kış dönemi başladı

01.12.2022 09:06

Yüksekova'da zorlu kış dönemi başladıHAKKARİ Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki dağ köylerinin karla kaplanmasıyla vatandaşların zorlu kış yaşamı da başladı.

Yüksekova'da zorlu kış dönemi başladı

HAKKARİ Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki dağ köylerinin karla kaplanmasıyla vatandaşların zorlu kış yaşamı da başladı.

Her hafta farklı bir köye giderek vatandaşların yaşamlarını fotoğraflayan Öğretmen Ümit Bartın, bu hafta da kış mevsiminin hüküm sürdüğü dağ köylerine gitti. Dağ köylerindeki zorlu yaşamı fotoğraflayan Bartın, kış mevsimiyle birlikte vatandaşların hayvanlarını kar üzerinde yemlemesini, donan su borularını ve gündelik yaşamı kayıt altına aldı. Zorlu kış sürecinin dağ köylerinde başladığını ifade eden Ümit Bartın, "Bugün yine köyleri gezerken, insanlarımızın yaşadığı zorluklara şahit oldum. Hayvan besleyen insanımızın çektiği zorlukların yanı sıra su konusunda yaşanan sıkıntılara şahit oldum. Kış mevsiminin başlamasıyla maalesef büyük zorluklar da ortaya çıkıyor. Bugün buna birebir şahit oldum. Yüksekova'nın kışı çok sert geçtiği için haliyle insanımız bu durumdan fazlasıyla etkileniyor. Köylerde özellikle sıkıntılar daha da çok. Güzel olan ise köylerde yaşayan insanların genelde bu sıkıntıları giderme konusunda beraber çalışmalarıdır. Umarım insanımız bu sene çok zorluklar yaşamaz ve bu kış mevsimini sıkıntısız geçirir" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Minik Ömer 2 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı Minik Ömer 2 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı Yüksekova'da 'Kayaklı Koşu Eleme Yarışması' heyecanı Yüksekova'da 'Kayaklı Koşu Eleme Yarışması' heyecanı Kayaklı Koşu Eleme Yarışması, Yüksekova'da kar altında başladı Kayaklı Koşu Eleme Yarışması, Yüksekova'da kar altında başladı

Son Dakika Yerel Yüksekova'da zorlu kış dönemi başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement