Arınç Paris'te Yahya Kemal'in Masasına Oturdu - Son Dakika

Arınç Paris'te Yahya Kemal'in Masasına Oturdu

15.04.2013 15:58
Arınç Paris'te Yahya Kemal'in Masasına Oturdu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Medya Buluşması için gittiği Paris'te, Yahya Kemal Beyatlı'nın oturduğu masaya oturdu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Medya Buluşması için geldiği Paris'te Ünlü Türk Şairi Yahya Kemal Beyatlı'nın da aralarında bulunduğu dünyaca ünlü yazar ve önemli şahsiyetlerin buluşup ve sohbet ettikleri yer olarak bilinen "La Closerie Des Lilas" adlı kafa-restoranda Yahya Kemal Beyatlı'nın oturduğu masaya oturdu. Restoranda Yahya Kemal Beyatlı'nın isminin kazındığı masada basın mensuplarına poz veren Arınç açıklamasında, "Ünlü şairimizin anısına yer ayrılmış bu masaya oturmakla onun yaşadığı eski günleri yad ediyoruz" dedi.

Arınç, Beyatlı'nın 1900'lü yılların başında öğrenciyken geldiği ve 9 sene kaldığı Paris'te sık sık bu restorana gelip bu masaya oturduğunu ifade ederek, "Bizim için önemli bir yer. Yahya Kemal Beyatlı 18'li yaşlarda yani öğrencilik yaptığı sırada buraya sık sık gelip bu masada otururmuş. Ünlü şairimizin anısına yer ayrılmış bu masaya oturmakla onun yaşadığı eski günleri yad ediyoruz" dedi. Bakan Arınç ve beraberindeki heyet ayrıca aynı kafenin restoran bölümünde öğle yemeği yediler.

La Closerie Des Lilas adlı kafe-restoran, Rusya'dan Vladimir Lenin, ABD'den Ernest Miller Hemingway, İrlanda'dan Samuel Barclay Beckett, Fransa'dan Jean-Paul Sartre ve Louis Aragon, gibi

daha bir çok dünyaca ünlü yazar ve siyasetçileri ağırlamasıyla tanınıyor. - PARİS

YORUMLAR
500
Ünlü sanat eserlerinin görünmeyen yüzü! Büyük sır ışıkla gün yüzüne çıkarıldı Ünlü sanat eserlerinin görünmeyen yüzü! Büyük sır ışıkla gün yüzüne çıkarıldı Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İsrail Başbakanı Lapid, Paris'te görüştü Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İsrail Başbakanı Lapid, Paris'te görüştü
Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Arınç Paris'te Yahya Kemal'in Masasına Oturdu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement