Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: İsveç ve Finlandiya, NATO toplantısına katılacak - Son Dakika

Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: İsveç ve Finlandiya, NATO toplantısına katılacak

24.05.2022 22:05
Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: İsveç ve Finlandiya, NATO toplantısına katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tüm itirazlarına rağmen İsveç ve Finlandiya'nın önümüzdeki ay yapılacak NATO toplantısına katılacağı açıklandı.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden sonra İsveç ve Finlandiya NATO üyeliği için harekete geçerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, karara itiraz etmiş ve veto edeceklerinin sinyalini vermişti.

Bugün ise Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda konuşan İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'den Erdoğan'ı kızdıracak bir açıklama geldi. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, bugün Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık toplantısında yaptığı açıklamada, İsveç ve Finlandiya'nın önümüzdeki ay Madrid'deki NATO zirvesine katılacaklarını söyledi.

TARİHLER NETLEŞTİ

NATO zirvesinin 28-30 Haziran'da Madrid'de yapılacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO üyeliği için destek isteyen İsveç ve Finlandiya'ya tepki göstermiş, "30 teröristi vermeyeceksin, NATO'ya girmek için destek isteyeceksiniz. Kusura bakmasınlar.. Biz şu anda bu yetkimizi çünkü NATO'da tam ittifak gerekiyor bir ülke hayır derse NATO ittifakı içerisinde o ülkeyi alamazlar" demişti. Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın terörizmle mücadele başta olmak üzere temel meselelerde Türkiye ile dayanışma içinde olacaklarını açıkça göstermedikleri sürece, bu ülkelerin NATO üyeliklerine müspet yaklaşmayacaklarını dile getirmişti.

YORUMLAR (1)
  • Caner kayalı: Gitsinler daha çoook giderler.Makedonya 10 yıl bekledi kapısında.Böyle devam etsinler. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuru laf değil netice istiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuru laf değil netice istiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'NATO Zirvesi'ne hareketi öncesi basın toplantısı düzenledi: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'NATO Zirvesi'ne hareketi öncesi basın toplantısı düzenledi: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği başvurusu) Dörtlü görüşmeyi yapıp hangi noktaya geldiklerini göreceğiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği başvurusu) Dörtlü görüşmeyi yapıp hangi noktaya geldiklerini göreceğiz.

Son Dakika Dünya Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: İsveç ve Finlandiya, NATO toplantısına katılacak - Son Dakika


Advertisement