SON DAKİKA NATO HABERLERİ

Son Dakika Nato Haberleri

 • 14 Kasım 2018 00:42 ABD Savunma Bakanı Mattis Katarlı Mevkidaşı Attiye ile Görüştü ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el Attiye ile ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon) bir araya geldi.
 • 13 Kasım 2018 22:17 İngiliz Komutandan Münbiç Açıklaması ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonu Birleşik Görev Gücü Komutan Yardımcısı İngiliz Tümgeneral Christopher Ghika, Türkiye ile ABD'nin Münbiç'te yürüttüğü ortak devriyelere ilişkin, "Münbiç'in güvenliğini sağlamak için verdikleri destekten dolayı Türk ordusuna minnettarım.
 • 13 Kasım 2018 21:37 Almanya Başbakanı Merkel'den AB Ordusuna Yeşil Işık: Üzerine Çalışmalıyız Almanya Başbakanı Merkel'den AB Ordusuna Yeşil Işık: Üzerine Çalışmalıyız Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Avrupa Ordusu kurulması önerisine destek verdi. Merkel, "Bir gün gerçek bir Avrupa ordusu oluşturma vizyonu üzerinde çalışmalıyız." dedi.
 • 13 Kasım 2018 20:03 Gerçek Bir Avrupa Ordusu Vizyonu Üzerinde Çalışmalıyız" Almanya Başbakanı Angela Merkel, bir gün gerçek bir Avrupa ordusu oluşturma vizyonu üzerinde çalışılması gerektiğini söyledi.
 • 13 Kasım 2018 17:56 Trump'tan Macron'a Ağır Eleştiriler Trump'tan Macron'a Ağır Eleştiriler ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği (AB) ordusu kurmayı öneren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a ağır eleştirilerde bulunarak, kendisi hakkında yağmur yağdığı gerekçesiyle ABD askeri mezarlığındaki törene katılmadığı haberlerini ise yalanladı.
 • 13 Kasım 2018 17:47 Trump'tan Macron'a Ağır Eleştiriler: "Fransayı Yeniden Harika Yap" ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği (AB) ordusu kurmayı öneren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a ağır eleştirilerde bulunarak, kendisi hakkında yağmur yağdığı gerekçesiyle ABD askeri mezarlığındaki törene katılmadığı haberlerini ise yalanladı.
 • 13 Kasım 2018 17:20 Uluslararası Libya Konferansı Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi tarafından desteklenen General Halife Hafter, İtalya'da düzenlenen Uluslararası Libya Konferansı'nda, Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac ve diğer bazı liderlerin katıldığı gayriresmi toplantının ardından, ana...
 • 13 Kasım 2018 15:10 Trump'tan Fransızları Kızdıracak Tweet: Biz Olmasak Almanca Konuşurdunuz Trump'tan Fransızları Kızdıracak Tweet: Biz Olmasak Almanca Konuşurdunuz ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda "ABD, imdada yetişmeden önce Nazi işgali altında Almanca öğrenmeye başlıyordunuz." ifadelerine yer verdi.
 • 13 Kasım 2018 13:19 İtalya'da Uluslararası Libya Konferansı Libya'da Birleşmiş Milletler (BM) destekli Uluslararası Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac, Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi tarafından desteklenen General Halife Hafter ile bir araya geldi.
 • 13 Kasım 2018 11:55 Otokar, Bahreyn'de Dünyaca Ünlü Zırhlı Araçlarını Tanıtacak Otokar, 14-16 Kasım'da düzenlenecek Bahreyn Uluslararası Havacılık Fuarı'nda (BIAS 2018) zırhlı araçları ile kendi tasarımı olan kule sistemlerini tanıtacak.
 • 12 Kasım 2018 18:36 Nato: Nato: "Türkiye Olmadan Avrupa'nın Güvenliği Sağlanamaz" NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Irak ve Suriye’deki istikrarsızlığa karşı mücadele ettiğini ifade ederek, “Türkiye gibi terörizme karşı kilit öneme sahip ülkeler olmaksızın Avrupa’nın güvenliğini sağlamak imkansız” dedi.
 • 12 Kasım 2018 18:36 NATO'dan Türkiye Açıklaması NATO'dan Türkiye Açıklaması NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin Irak ve Suriye'deki istikrarsızlığa karşı mücadele ettiğini ifade ederek, "Türkiye gibi terörizme karşı kilit öneme sahip ülkeler olmaksızın Avrupa'nın güvenliğini sağlamak imkansız" dedi.
 • 12 Kasım 2018 16:59 Avrupa'nın Güvenliği Türkiye Olmadan Sağlanamaz" NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Avrupa'nın güvenliği terörle mücadele konusunda kilit öneme sahip olan Türkiye gibi ülkeler olmadan sağlanamaz." dedi.
 • 12 Kasım 2018 16:41 NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Avrupa'nın Güvenliğini Türkiye Gibi Ülkeler Olmadan Sağlamanın... NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Avrupa'nın güvenliğini Türkiye gibi ülkeler olmadan sağlamanın mümkün olmadığını söyledi.
 • 12 Kasım 2018 12:31 Donetsk ve Luhansk'ta Seçimler Tamamlandı Donetsk ve Luhansk'ta Seçimler Tamamlandı Rusya'nın desteğiyle Ukrayna'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Donetsk ve Luhansk'ta seçimler tamamlandı.
 • 12 Kasım 2018 12:26 Luhansk ve Donetsk Bölgesinde Seçimler Tamamlandı- Donesk'te Pushilin Luhansk'ta Pasechnik Kazandı Luhansk ve Donetsk Bölgesinde Seçimler Tamamlandı- Donesk'te Pushilin Luhansk'ta Pasechnik Kazandı - Luhansk ve Donetsk bölgesinde seçimler tamamlandı Donesk'te Pushilin Luhansk'ta Pasechnik kazandıMOSKOVA - Rusya'nın desteğiyle Ukrayna'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyeti'nde seçimler tamamlandı.
 • 12 Kasım 2018 12:24 Luhansk ve Donetsk Bölgesinde Seçimler Tamamlandı Luhansk ve Donetsk Bölgesinde Seçimler Tamamlandı MOSKOVA (İHA) – Rusya’nın desteğiyle Ukrayna’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’nde seçimler tamamlandı.
 • 12 Kasım 2018 12:17 Grafikli - Libya Krizine İtalya'da Çözüm Aranıyor İtalya'nın güneyindeki Palermo kentinde düzenlenecek ve çok sayıda ülkenin katılımıyla 2 gün sürecek Uluslararası Libya Konferansı'nda Libya'daki siyasi istikrarsızlığa çözüm aranacak.
 • 12 Kasım 2018 06:51 Trump, Paris'teki Anma Töreninde Müttefikleri Tarafından Dışlandı' Trump, Paris'teki Anma Töreninde Müttefikleri Tarafından Dışlandı' Paris'te I. Dünya Savaşı'nı sona erdiren ateşkes anlaşmasının 100. yıl dönümü sırasında Avrupalı liderlerin milliyetçilik karşıtı mesajlar vermesi, ABD Başkanı Trump'ın 'müttefikleri tarafından yalnız bırakıldığı' yönünde yorumlandı.
 • 11 Kasım 2018 18:00 Putin'den 'Ortak Ordu' Önerisine Destek Putin'den 'Ortak Ordu' Önerisine Destek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Avrupa güçlü bir ekonomik oluşum ve ittifak. Bu nedenle üye ülkelerin savunma ve güvenlik alanlarında bağımsız ve egemen olma isteği çok doğal. Bunun çok taraflı dünyada olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum." dedi.
 • 11 Kasım 2018 15:31 Luhansk ve Donetsk Seçimlerine Tepki Luhansk ve Donetsk Seçimlerine Tepki NATO, Ukrayna'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Luhansk ve Donetsk'te düzenlenen seçimi tanımadıklarını açıkladı.
 • 11 Kasım 2018 15:23 NATO'dan Ukrayna'daki Luhansk ve Donetsk Seçimlerine Tepki NATO, Ukrayna’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Luhansk ve Donetsk ayrılıkçı halkının yeni başkanlarını belirlemek için düzenlediği seçimi tanımadıklarını duyurdu.
 • 10 Kasım 2018 17:06 Trump, Macron ile Tartıştı: Trump, Macron ile Tartıştı: "Biz Güçlü Bir Avrupa İstiyoruz Ama Bu Adil Bir Şekilde Olmalı"-... - Trump, Macron ile tartıştı: "Biz güçlü bir Avrupa istiyoruz ama bu adil bir şekilde olmalı" "Avrupa önce ABD'ye olan borcunu ödemeli"PARİS - Paris'e gelen ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi.
 • 10 Kasım 2018 17:01 Trump, Macron ile Tartıştı Trump, Macron ile Tartıştı Paris'e gelen ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi.
 • 10 Kasım 2018 15:08 Macron, "Avrupa Ordusu" Fikrini Savundu Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesi öncesinde "ABD'ye bağımlı olmayan, egemen bir Avrupa Birliği ordusu" önerisinin arkasında durdu.
 • 10 Kasım 2018 14:12 Macron-Trump Zirvesi Gergin Başladı Birinci Dünya Savaşı’nı bitiren “Ateşkes Günü” anma etkinlikleri için Fransa’ya gelen ABD Başkanı Donald Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un görüşmesi gergin başladı.
 • 10 Kasım 2018 12:45 Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında Belçika'da törenlerle anıldı.
 • 10 Kasım 2018 09:37 Paris'te Gerçekleşecek Erdoğan-Trump Görüşmesinde Masada 7 Gündem Başlığı Var Paris'te Gerçekleşecek Erdoğan-Trump Görüşmesinde Masada 7 Gündem Başlığı Var Paris'te ABD Başkanı Trump'la bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ, PYD, Halkbank, İran, Suriye, Kaşıkçı cinayeti, PKK elebaşlarının başına ödül konulmasını gündeme taşıyacak.
 • 10 Kasım 2018 02:15 Trump'tan Macron'a "Avrupa Birliği Ordusu" Tepkisi ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "ABD, Çin ve Rusya'dan korunmak için Avrupa'nın kendi ordusunu oluşturması gerektiğini" söylediğini belirterek, "Çok aşağılayıcı." ifadesini kullandı.
 • 09 Kasım 2018 18:13 Milli Savunma Bakanlığı: "Son Bir Haftada 17 Terörist Etkisiz Hale Getirildi" Milli Savunma Bakanlığı, yurt içerisinde ve yurt dışında terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlarda son bir haftada 17 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 09 Kasım 2018 17:46 İstanbul Güvenlik Konferansı İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Aybar, Afrika'daki kaynaklar için farklı dünya güçlerinin arasında çok büyük rekabet olduğunu belirterek, "Eskiden Avrupa ve Kuzey Amerika, Afrika ticaretine sahipti.
 • 09 Kasım 2018 16:29 'Anakonda 18' Tatbikatı 12 Bin 500 NATO Askerinin Katılımıyla Sürüyor 'Anakonda 18' Tatbikatı 12 Bin 500 NATO Askerinin Katılımıyla Sürüyor - 'Anakonda 18' tatbikatı 12 bin 500 NATO askerinin katılımıyla sürüyorVARŞOVA - Polonya Silahlı Kuvvetleri'nin NATO üyesi diğer ülkelerle gerçekleştirdiği 'Anakonda 18' tatbikatı tüm hızıyla devam ediyor.
 • 09 Kasım 2018 16:12 Anakonda 18' Tatbikatı 12 Bin 500 NATO Askerinin Katılımıyla Sürüyor Anakonda 18' Tatbikatı 12 Bin 500 NATO Askerinin Katılımıyla Sürüyor Polonya Silahlı Kuvvetleri’nin NATO üyesi diğer ülkelerle gerçekleştirdiği ’Anakonda 18’ tatbikatı tüm hızıyla devam ediyor.
 • 09 Kasım 2018 15:59 ABD'nin Sınırdaki Varlığının Sebebi Ne? (2) ABD'nin Türkiye'nin hemen yanı başında kurduğu üs ve tuttuğu askerlerle amacının PKK/YPG'yi korumak olduğunu söyleyen siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Sait Yılmaz, "ABD yapılanması Türkiye'nin bölgeye müdahalesini önlemeye yöneliktir" dedi.
 • 09 Kasım 2018 15:57 ABD'nin Sınırdaki Varlığının Sebebi Ne? (1) ABD'nin Türkiye'nin hemen yanı başında kurduğu üs ve tuttuğu askerlerle amacının PKK/YPG'yi korumak olduğunu söyleyen siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Sait Yılmaz, "ABD yapılanması Türkiye'nin bölgeye müdahalesini önlemeye yöneliktir" dedi.
 • 09 Kasım 2018 15:21 ABD'nin Sınırdaki Varlığının Sebebi Ne? Prof. Dr. Sait Yılmaz, "Türk tanklarına karşı YPG, PKK kendini korusun diye hava savunma eğitiminden tutun, ağır silah eğitimine kadar verip, hem onları silahlandırıyorlar hem de istihbarat desteği sağlıyorlar"Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin," Türkiye'nin bu hamlesi ABD'de de ciddi...
 • 09 Kasım 2018 13:57 Türk Şirketinden Önemli Başarı Türk Şirketinden Önemli Başarı CES İleri Kompozit ve Savunma Teknolojileri A.Ş., Güney Afrikalı küresel havacılık savunma şirketlerinden Paramount Group ile önemli bir işbirliğine imza atarak "Flash" projesine dahil oldu.
 • 09 Kasım 2018 13:32 ABD Başkanı Trump'tan Erdoğan'a İltifat: Ne Kadar Yakışıklısın ABD Başkanı Trump'tan Erdoğan'a İltifat: Ne Kadar Yakışıklısın İki liderin yaptığı telefon konuşmasında Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Bu aralar burada da televizyonlar devamlı seni gösteriyor, ne kadar da yakışıklısın." şeklinde iltifat ettiği ortaya çıktı.
 • 09 Kasım 2018 02:22 Polonya'nın "Anakonda 2018" Tatbikatı Başladı Polonya'nın "Anakonda 2018" adlı ulusal askeri tatbikatı, NATO müttefiki 10 ülke ve yaklaşık 17 bin 500 askerin katılımıyla başladı.
 • 08 Kasım 2018 22:38 BM'den Kıbrıs Barış Gücü Komutanlığına Yeni Atama BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kıbrıs'taki BM Barış Gücü (UNFICYP) komutanlığına Tümgeneral Cheryl Pearce'i atadı.
 • 08 Kasım 2018 20:35 89 Yaşındaki Kore Gazisi Vefat Etti Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesine bağlı Bozlar Mahallesi’nde ikamet eden Kore Gazisi Ali Bayat vefat etti.
 • 08 Kasım 2018 14:26 Norveç'te Gemi Kazası: 7 Yaralı Norveç'te Gemi Kazası: 7 Yaralı Norveç Donanmasına ait bir fırkateyn ile petrol tankerinin Bergen şehri açıklarında çarpışması sonucu 7 kişi yaralandı.
 • 08 Kasım 2018 13:46 The Sun: May Brexit İçin Brüksel'den Zaman İsteyecek Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasına (Brexit) ilişkin anlaşma takviminde süre dolarken, görüşme trafiği de hız kazandı.
 • 08 Kasım 2018 12:21 Brüksel Belediyelerinde İşçi Grevi Avrupa Birliği (AB) ve NATO gibi kurumlara ev sahipliği yapan Belçika'nın başkenti Brüksel'deki belediye çalışanları greve gitti.
 • 08 Kasım 2018 11:40 Airbus'un Helikopterlerinden H125m'e Türk İmzası Airbus'un Helikopterlerinden H125m'e Türk İmzası Birçok alanda faaliyet gösteren Açık Grup şirketlerinden olan CES İleri Kompozit ve Savunma Teknolojileri A.Ş.
 • 07 Kasım 2018 20:10 Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "PYD ve YPG'ye verilen her destek doğrudan ya da dolaylı olarak PKK terör örgütüne verilmiş bir destektir.
 • 07 Kasım 2018 19:35 Sözcü İbrahim Kalın, Sözcü İbrahim Kalın, "Deaş'a Karşı Verilen Mücadele ile İlişki Kurmak Gündemi Saptırmak Olur" Sözcü İbrahim Kalın, "DEAŞ'a karşı verilen mücadele ile ilişki kurmak gündemi saptırmak olur" "Bizim kendi ulusal güvenliğimize dönük aldığımız bu tedbirlerle DEAŞ'a karşı verilen mücadelenin sürekliliği ile ilgili herhangi illiyet ilişkisi kurmak gündemi saptırmak olur" "Öncelikli konu bizim...
 • 07 Kasım 2018 19:21 ABD'ninki Beyhude Bir Çaba ABD'ninki Beyhude Bir Çaba" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'nin PYD ve YPG'yi meşru, terörle ilgisi olmayan, PKK'dan ayrı bir örgüt gibi tanımlamaya çalışmasının beyhude bir çaba olduğunu söyledi.
 • 07 Kasım 2018 19:07 İbrahim Kalın: "Deaş'a Karşı Verilen Mücadele ile İlişki Kurmak Gündemi Saptırmak Olur" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bizim kendi ulusal güvenliğimize dönük aldığımız bu tedbirlerle DEAŞ’a karşı verilen mücadelenin sürekliliği ile ilgili herhangi illiyet ilişkisi kurmak gündemi saptırmak olur” dedi.
 • 07 Kasım 2018 18:23 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Bizim Temel Beklentimiz; NATO'da Müttefik Olduğumuz, Stratejik... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Bizim temel beklentimiz; NATO'da müttefik olduğumuz, stratejik ortak olarak tavsif ettiğimiz ABD'nin, bir terör örgütünün Suriye kolu olan PYD ve YPG ile angajmanını tamamen sonlandırmasıdır.