SON DAKİKA NATO HABERLERİ

Son Dakika Nato Haberleri

 • 19 Ocak 2018 02:39 Katar NATO ile Güvenlik Anlaşması İmzaladı Katar Savunma Bakanlığının, NATO ile güvenlik anlaşması imzaladığı bildirildi.
 • 19 Ocak 2018 01:06 İsveç'te Evlere 'Savaşa Hazırlık' Broşürü Gönderilecek İsveç'te Evlere 'Savaşa Hazırlık' Broşürü Gönderilecek 4,7 milyon eve olası bir savaş durumunda yapılması gerekenleri açıklayan kitapçıklar gönderileceği açıklandı.
 • 18 Ocak 2018 23:52 May-Macron Ortak Basın Toplantısı İngiltere Başbakanı Theresa May, Fransa'nın Calais kenti ile diğer sınır noktalarında fazladan kapalı devre güvenlik kamerası, tel örgü ve kızıl ötesi teknolojiyle güvenlik altyapılarını güçlendireceklerini söyleyerek, "Bugün kararlaştırdığımız ilave yatırımla İngiltere'nin sınırları daha...
 • 18 Ocak 2018 22:05 Zaev - Stoltenberg Görüşmesi NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile bir araya geldi.
 • 18 Ocak 2018 20:49 NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Makedonya'da NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile bir araya geldi.
 • 18 Ocak 2018 20:29 Makedonya'da NATO Karşıtı Protesto Makedonya'da NATO Karşıtı Protesto GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: protestodan görüntüler ÜSKÜP – NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Makedonya Meclisinde yaptığı konuşma sırasında, meclis dışında bir grup NATO'yu protesto etti.
 • 18 Ocak 2018 19:27 Osmanlıdan Günümüze Türk Donanması" Milli Savunma Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Evren Mercan, "Osmanlı Devleti'ne yönelik tehditlerin en büyükleri hep denizlerden gelmiştir.
 • 18 Ocak 2018 15:53 İbrahim Eren Kût'ül-Amâre (1) İbrahim Eren Kût'ül-Amâre (1) Hazırlık süreci iki yıldan fazla süren ve Kut'ül-Amare kuşatmasının gerçek hikayesini konu edinen "Mehmetçik Kut'ül-Amare" dizisi bu akşam TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.
 • 18 Ocak 2018 15:46 'Kut'ül-Amare Mehmetçik' Tüm Dünyada İzlenecek" Hazırlık süreci iki yıldan fazla süren ve Kut'ül-Amare kuşatmasının gerçek hikayesini konu edinen "Mehmetçik Kut'ül-Amare" dizisi bu akşam TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.
 • 18 Ocak 2018 15:09 Rusya Sınır Politikasını Değiştiriyor Rusya, son yıllarda jeopolitik denklemlerde yaşanan değişimler ve yeni oluşan dış faktörler nedeniyle 1996'dan bu yana kullanılan sınır politikasında değişikliğe gidiyor.
 • 18 Ocak 2018 15:08 Abhazya'da 2018, Askeri Tatbikatlarla Başladı Abhazya'da 2018, Askeri Tatbikatlarla Başladı Abhazya’da 2018 yılının ilk tatbikatı gerçekleşmeye başladı.
 • 18 Ocak 2018 14:55 NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Makedonya'da NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov ile görüştü.
 • 18 Ocak 2018 13:49 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti ve MHP ittifakına ilişkin, "Biz öncelikli olarak bu ittifakı 2019 ile sınırlı görmüyoruz.
 • 18 Ocak 2018 12:17 İl Emniyet Müdürleri Toplantısı Başbakan Binali Yıldırım, Amerika'nın Suriye'deki uygulamalarının müttefiklik hukukuna ters ve yanlış olduğunu belirterek, "Bu konuda uluslararası hukuktan kaynaklanan ve milletimizin can ve mal güvenliğini esas alan, hudutlarımızın güvenliğini esas alan her türlü tedbir hiç ama hiç...
 • 18 Ocak 2018 12:01 NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Makedonya'da NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov ile görüştü.
 • 18 Ocak 2018 11:51 ABD'den Üst Üste Gelen Açıklamaları Değerlendirdi ABD'den Üst Üste Gelen Açıklamaları Değerlendirdi Başbakan Binali Yıldırım, ABD'den yapılan birbirini tekzip eden açıklamalara ilişkin, "Bunlar bir kafa karışıklığının ifadesi. Ancak Türkiye'nin kararlılığı açık ve nettir.
 • 18 Ocak 2018 11:13 Başbakan Yıldırım: "Nato'da Müttefikimiz Olan ABD'nin Suriye'deki Uygulamaları Ne Yazık Ki Bu... Başbakan Yıldırım: "NATO'da müttefikimiz olan ABD'nin Suriye'deki uygulamaları ne yazık ki bu müttefiklik hukukuna terstir, yanlıştır.
 • 18 Ocak 2018 09:18 Tillerson: Türkiye'nin Kaygılarını Ciddiye Alıyoruz ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye'nin Suriye konusundaki endişelerini duyduklarını ve ciddiye aldıklarını söyledi.
 • 18 Ocak 2018 09:12 Tillerson: Türkiye'nin Kaygılarını Ciddiye Alıyoruz Tillerson: Türkiye'nin Kaygılarını Ciddiye Alıyoruz Tillerson: Türkiye'nin kaygılarını ciddiye alıyoruzNafiz ALBAYRAK / NEW YORK, 18 Ocak (DHA) - ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye'nin Suriye konusundaki endişelerini duyduklarını ve ciddiye aldıklarını söyledi.
 • 18 Ocak 2018 06:04 Tillerson: Türkiye'nin Kaygılarını Ciddiye Alıyoruz ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye'nin Suriye konusundaki endişelerini duyduklarını ve ciddiye aldıklarını söyledi.
 • 18 Ocak 2018 04:26 Pentagon'dan 'Sınır Gücü' Açıklaması ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) yapılan açıklamada, PKK terör Örgütü'nün Suriye kolu PYD ve YPG'nin oluşturduğu yeni bir ordu ya da bir sınır muhafız gücü oluşturulmayacağı belirtilerek, "Koalisyon ortağımız ve NATO müttefikimiz Türkiye'nin güvenlik kaygılarının farkındayız" denildi.
 • 18 Ocak 2018 04:24 Dha Dış Haber - Pentagon'dan 'Sınır Gücü' Açıklaması ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) yapılan açıklamada, PKK terör Örgütü'nün Suriye kolu PYD ve YPG'nin oluşturduğu yeni bir ordu ya da bir sınır muhafız gücü oluşturulmayacağı belirtilerek, "Koalisyon ortağımız ve NATO müttefikimiz Türkiye'nin güvenlik kaygılarının farkındayız" denildi.
 • 18 Ocak 2018 02:57 ABD'den "Sınır Güvenliği Gücü" ile İlgili Yeni Açıklama ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Suriye'de SDG ismini kullanan terör örgütü PYD/PKK'ya kurdurmayı planladıkları "Sınır Güvenliği Gücü"nün "yeni bir ordu" veya "konvansiyonel sınır muhafız gücü" olmadığını iddia etti.
 • 18 Ocak 2018 00:28 ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'dan Suriye Açıklaması ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD'nin Suriye politikası hakkında yaptığı konuşmada, Suriye'de Türkiye'yle birlikte çalışmaya devam edeceklerini, Türkiye'nin terör örgütü PKK kaygısını anladıklarını ifade ederek, "Bütün geçici düzenlemeler gerçek bir temsiliyete sahip olmalı ve...
 • 17 Ocak 2018 23:31 Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Türkiye, Türk milletinin ve Türkiye Devleti'nin bekası için atması gereken adımları atmak için kimseden icazet almaya ihtiyacı yoktur.
 • 17 Ocak 2018 23:11 Bekir Bozdağ: Bekir Bozdağ: "(Olası Afrin Operasyonu)türkiye'nin Bekası İçin Büyük Riskler Alınacaktır" Bekir Bozdağ: "(Olası Afrin Operasyonu)Türkiye'nin bekası için büyük riskler alınacaktır" -"(ABD-YPG İşbirliği)Türkiye sabrının son noktasına gelmiştir" -"Bölgede olanlar güvenliğimize tehdittir" -"Türkiye'nin kimseden icazet almaya ihtiyacı yoktur" -"Verilen sözlerle arazide yapılanlar...
 • 17 Ocak 2018 22:36 Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan "Afrin" Açıklaması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Afrin’e yapılması planlanan operasyona ilişkin, “Türkiye, Türk milleti ve Türkiye devletinin bekası için riskleri ve tehditleri kaldırmanın dışında daha büyük risk gerektiren ve onunla ilgili adım atmayı gerektiren bir husus olduğunda bu...
 • 17 Ocak 2018 22:36 Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan "Afrin" Açıklaması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Afrin'e yapılması planlanan operasyona ilişkin, "Türkiye, Türk milleti ve Türkiye devletinin bekası için riskleri ve tehditleri kaldırmanın dışında daha büyük risk gerektiren ve onunla ilgili adım atmayı gerektiren bir husus olduğunda bu...
 • 17 Ocak 2018 22:21 Mgk'dan Afrin Mesajı Mgk'dan Afrin Mesajı Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından yayımlanan bildiride Türkiye'nin sınırlarının hemen yanı başında bir terörist ordusu kurulmasına izin vermeyeceği ve hükümete Olağanüstü Hal'in uzatılması tavsiyesinde bulunulmasının kararlaştırıldığı belirtildi.
 • 17 Ocak 2018 22:12 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan'dan MHP'ye Ziyaret AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan'dan MHP'ye Ziyaret AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, MHP Uşak İl Başkanlığını ziyaret etti.
 • 17 Ocak 2018 21:48 Dha Ankara -Mgk: Pkk/pyd-Ypg Terör Örgütüne Verilen Silah, Araç ve Gereçler Toplanmalı Milli Güvenlik Kurulu Sonrası açıklanan MGK'da,"Suriye'de DEAŞ ile fiili mücadelenin büyük ölçüde tamamlanmış olması sebebiyle, PKK/PYD-YPG terör örgütüne verilen silah, araç ve gereçlerin, gecikmeksizin toplanması gerektiği kuvvetle vurgulanmıştır" denildi.
 • 17 Ocak 2018 21:48 Mgk: Pkk/pyd-Ypg Terör Örgütüne Verilen Silah, Araç ve Gereçler Toplanmalı MİLLİ Güvenlik Kurulu Sonrası açıklanan MGK'da,"Suriye'de DEAŞ ile fiili mücadelenin büyük ölçüde tamamlanmış olması sebebiyle, PKK/PYD-YPG terör örgütüne verilen silah, araç ve gereçlerin, gecikmeksizin toplanması gerektiği kuvvetle vurgulanmıştır" denildi.
 • 17 Ocak 2018 21:45 Mgk Toplantısı Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "Türkiye'nin, sınırlarının hemen yanı başında bir terör koridoru oluşturulmasına ve bir terörist ordusu kurulmasına izin vermeyeceği, bu konuda gereken her türlü tedbirin alınacağı belirtilmiştir.
 • 17 Ocak 2018 21:35 Mgk Bildirisi Açıklandı Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından yayımlanan bildiride Türkiye’nin sınırlarının hemen yanı başında bir terörist ordusu kurulmasına izin vermeyeceği ve hükümete Olağanüstü Hal’in uzatılması tavsiyesinde bulunulmasının kararlaştırıldığı belirtildi.
 • 17 Ocak 2018 21:20 Flaş DHA: MGK: Terör örgütlerinin ülkemize yönelik açık tehdidi söz konusu iken, NATO çatısı altında ve ikili ilişkilerimizde müttefikimiz olan bir devletin, güvenliğimizi dikkate almadan teröristleri ortak ilan edip silahlandırması üzüntüyle karşılanmıştır.
 • 17 Ocak 2018 21:11 Mgk Bildirisi: "Terör Örgütlerinin Ülkemize Yönelik Açık Tehdidi Söz Konusu İken NATO Çatısı... MGK bildirisi: "Terör örgütlerinin ülkemize yönelik açık tehdidi söz konusu iken NATO çatısı altında ve ikili ilişkilerimizde müttefikimiz olan bir devletin, güvenliğimizi dikkate almadan teröristleri ortak ilan edip silahlandırması üzüntüyle karşılanmıştır.
 • 17 Ocak 2018 19:59 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan'dan MHP'ye Ziyaret AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, MHP Uşak İl Başkanlığını ziyaret etti.
 • 17 Ocak 2018 19:43 Afrin İçin MGK'da Düğmeye Basıldı: Derhal Adım Atılacak! Afrin İçin MGK'da Düğmeye Basıldı: Derhal Adım Atılacak! Kritik MGK sonrası yapılan açıklamada, olası Afrin operasyonuyla ilgili "Her adım derhal atılacak!" denildi.
 • 17 Ocak 2018 18:43 Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel: Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel: "Kirli Anlaşma Yok" Teröre destek vermek suçundan Türkiye’de 11 aydır tutuklu bulunan Alman Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in Ankara ile Berlin arasında "kirli anlaşma" iddialarına Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel cevap verdi.
 • 17 Ocak 2018 18:20 İtalyan Tümgeneral, Kahramanmaraş'taki Askerleri Ziyaret Etti İtalya Silahlı Kuvvetleri Harekat Komutan Yardımcısı Tümgeneral Nicola Lanza DE Cristoforis, tarifeli uçakla Kahramanmaraş'a geldi.
 • 17 Ocak 2018 17:47 NATO Askeri Komitesi Toplantısı Sona Erdi NATO'ya üye ülkelerin genelkurmay başkanlarını Brüksel'de biraraya getiren 178. NATO Askeri Komite Toplantısı sona erdi.
 • 17 Ocak 2018 17:22 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Isparta'da düşen askeri eğitim uçağına ilişkin "Maalesef bugün Sayın Cumhurbaşkanımız da toplantıda aldı acı haberi. Öncelikli olarak hayatını kaybeden iki pilotumuz ve bir teknisyenimiz bulunuyordu uçakta.
 • 17 Ocak 2018 16:36 Almanya'dan Türkiye Açıklaması BERLİN (AA) – Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, ülkesinin Türkiye ile yeniden daha iyi görüşmeler yapma niyetinde olduğunu söyledi.
 • 17 Ocak 2018 16:34 Başkan Aktaş, Mpt-76'yı Test Etti Başkan Aktaş, Mpt-76'yı Test Etti Suriye Afrin’de başlayıp, Bursa’nın İnegöl ilçesinde devam eden ‘Bordo Bereliler Afrin’ filminin setini ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilk kez bu filmde kullanılan milli piyade tüfeği MPT-76’yı da inceleme fırsatı buldu.
 • 17 Ocak 2018 15:34 Başkan Aktaş, Film Setinde Mpt-76'yı Test Etti Başkan Aktaş, Film Setinde Mpt-76'yı Test Etti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, özel kuvvetlere bağlı bordo bereli askerlerin terör örgütlerine yaptığı operasyonları konu alan ve çekimleri Suriye Afrin'de başlayıp, Bursa'nın İnegöl ilçesinde devam eden 'Bordo Bereliler Afrin' filminin setini ziyaret etti.
 • 17 Ocak 2018 14:53 BBP Genel Başkanı Destici: BBP Genel Başkanı Destici: "Abd Şu Anda Yaptığı Bütün Tavırlarla PKK ve Ypg'yi Destekliyor" BBP Genel Başkanı Destici: "ABD şu anda yaptığı bütün tavırlarla PKK ve YPG'yi destekliyor" "Türkiye'nin bütün uyarılarına rağmen bazen gözünü kapatıyor, kulağını tıkıyor ama bildiğini yapmaya, PKK ve YPG'ye destek vermeye devam ediyor" "Bizim bu konuda, şu anda Suriye konusunda...
 • 17 Ocak 2018 14:32 Zırhlı Araç Hızır Sahaya İniyor Zırhlı Araç Hızır Sahaya İniyor Türk savunma sanayisinin en yeni zırhlı araçlarından Hızır, ilk kez envantere gireceği sınır güvenliği projesi için önümüzdeki ay teste hazır hale gelecek.
 • 17 Ocak 2018 13:33 BBP Genel Başkanı Destici: "Abd Şu Anda Yaptığı Bütün Tavırlarla PKK ve Ypg'yi Destekliyor" Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ABD’nin şu anda yaptığı bütün tavırlarla PKK ve YPG’yi desteklediğini belirterek, "Türkiye’nin bütün uyarılarına rağmen bazen gözünü kapatıyor, kulağını tıkıyor ama bildiğini yapmaya, PKK ve YPG’ye destek vermeye devam ediyor.
 • 17 Ocak 2018 13:24 Adana İspanyol Patriotları İncirlik'te Aktif Adana İspanyol Patriotları İncirlik'te Aktif İç savaşın yaşandığı Suriye'den gelebilecek olası füze ve uçak saldırısı tehdidine karşı Adana'daki İncirlik Hava Üssü'ne kurulan Patriot füze savunma sistemi hala aktif olarak görev yapıyor.
 • 17 Ocak 2018 12:28 Türkiye'nin Canı Yanarsa ABD'nin de Canı Yanar" İSTİNYE Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, ABD'nin terör örgütü YPG unsurlarından kurduğu ordunun 30 bin kişilik değil, 90-100 bin kişilik olduğunu ve bunun da 15 bininin DEAŞ'lı teröristlerden oluştuğunu söyledi.