Su altında çaresiz anlar! Kutup ayısı pençeleriyle kavradığı rakibini 60 saniyede öldürdü - Son Dakika

Su altında çaresiz anlar! Kutup ayısı pençeleriyle kavradığı rakibini 60 saniyede öldürdü

27.10.2021 09:35

Kutup ayısının su içerisinde gördüğü ren geyiğini avladığı anlar kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Pençeleriyle rakibini kavrayan kutup ayısı, geyiği boğduktan sonra kıyıya çekiyor.

İyi yüzmeleriyle bilinen ren geyiklerinden biri bu sefer rakibinden kaçamadı. Su içerisinde kutup ayısına yakalanan geyik, verdiği tüm mücadeleye rağmen yem olmaktan kurtulamadı.

GEYİĞİN KAÇMASI ÇARE ETMEDİ

Polonya'daki Gdansk Üniversitesi'nden bir grup bilim insanı, Ağustos 2020'de gözlem yapmak için Norveç'in Svalbard takımadalarındaki Polonya Kutup İstasyonu'nda toplandı.

Indepedent Türkçe'de yer alan habere göre Biyolog Izabela Kulaszewicz liderliğindeki ekip, yakınlarda bir kutup ayısı görüldüğüne dair bildirim aldıktan sonra hemen hayvanın yanına gitti. Yaklaşık 100 metre ötede tombul bir dişi havayı kokluyor ve kıyıya doğru yürüyordu. Kısa bir süre sonra kıyı şeridindeki rengeyiklerine koşmaya başlamıştı.

1 DAKİKADA BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

Bir geyiği gözüne kestiren kutup ayısı, sonunda onun peşinden gitti ve denize 25 metre kala pençelerini rengeyiğinin sırtına batırmayı başardı. Hayvanın boynunu ısıran yırtıcı, onu suya sürükledi ve su altında tutarak 1 dakika içinde öldürdü.

Araştırma istasyonundakiler bu esnada olan biteni videoya kaydetti ve kutup ayılarının rengeyiği yediğini gösteren ilk kanıtı elde etti. Bu hayvanların rengeyiklerini avladığı uzun zamandır varsayılıyordu ama hiç görülmemişti.

Su altında çaresiz anlar! Kutup ayısı pençeleriyle kavradığı rakibini 60 saniyede öldürdü

Son Dakika Dünya Su altında çaresiz anlar! Kutup ayısı pençeleriyle kavradığı rakibini 60 saniyede öldürdü - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cumhurbaşkanı topu Meclis'e atmıştı! 50+1 tartışmasına AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'dan ilk açıklama 21:16 Cumhurbaşkanı topu Meclis'e atmıştı! 50+1 tartışmasına AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'dan ilk açıklama Merakla bekleniyordu! The Matrix Resurrections'un resmi posteri yayınlandı 21:12 Merakla bekleniyordu! The Matrix Resurrections'un resmi posteri yayınlandı Erdoğan'dan S400 parça üretimi iddiaları sorusuna dikkat çeken cevap 20:36 Erdoğan'dan S400 parça üretimi iddiaları sorusuna dikkat çeken cevap
Son Dakika: Türkiye'de 17 Kasım günü koronavirüs sebebiyle 229 kişi vefat etti, 23 bin 867 yeni vaka tespit edildi 19:59 Son Dakika: Türkiye'de 17 Kasım günü koronavirüs sebebiyle 229 kişi vefat etti, 23 bin 867 yeni vaka tespit edildi İngiliz F-35 savaş uçağı yaptığı rutin uçuşları esnasında Akdeniz'de düştü 19:43 İngiliz F-35 savaş uçağı yaptığı rutin uçuşları esnasında Akdeniz'de düştü Kılıçdaroğlu ve Akşener'in erken seçim çağrısına AK Parti'li Bülent Turan'dan ilk tepki 19:29 Kılıçdaroğlu ve Akşener'in erken seçim çağrısına AK Parti'li Bülent Turan'dan ilk tepki
Canlı yayında sunucuları zora sokan anlar: Kocam yanımda ayıplı videolar izliyor, ne yapacağım? 18:36 Canlı yayında sunucuları zora sokan anlar: Kocam yanımda ayıplı videolar izliyor, ne yapacağım? İnsanların ölmeden önce söylediği en son ne söylüyor? 16:41 İnsanların ölmeden önce söylediği en son ne söylüyor?
15:31
Advertisement