Son dakika Ebru Günay haberleri, Ebru Günay son dakika, son dakika Ebru Günay

Son Dakika Ebru Günay Haberleri

Son dakika Ebru Günay haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ebru günay haberleri anında burada.


 • 02.06.2023 02 Haz 13:43 Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiği iddia edilen kadın kim? Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiği iddia edilen kadın kim?

  Aktif siyaseti bırakan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş "Cumhurbaşkanı adayı olmaya hazır olduğumu belirttim. Fakat önerim herhangi bir gerekçe sunulmadan reddedildi." dedi. Konu hakkında HDP'den yapılan açıklamada ise "Kendisinin bir kadın cumhurbaşkanı adayı önerisi vardı." ifadeleri yer aldı. Kulislerde Demirtaş'ın aday olarak meydanlarda boy gösteren eşi Başak Demirtaş'ın adını verdiği konuşuluyor.

 • 02.06.2023 02 Haz 13:29 HDP-Demirtaş krizinin perde arkasında Başak Demirtaş mı var? HDP-Demirtaş krizinin perde arkasında Başak Demirtaş mı var?

  Aktif siyaseti bırakan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş "Cumhurbaşkanı adayı olmaya hazır olduğumu belirttim. Fakat önerim herhangi bir gerekçe sunulmadan reddedildi." dedi. Konu hakkında HDP'den yapılan açıklamada ise "Kendisinin bir kadın cumhurbaşkanı adayı önerisi vardı." ifadeleri yer aldı. Kulislerde Demirtaş'ın aday olarak meydanlarda boy gösteren eşi Başak Demirtaş'ın adını verdiği konuşuluyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:31 HDP, eleştiri ve özeleştiri sürecini tamamlayacak HDP, eleştiri ve özeleştiri sürecini tamamlayacak

  HDP Sözcüsü Ebru Günay, parti olarak bir eleştiri ve özeleştiri süreci başlattıklarını ve bu süreci tamamlayarak yeniden yapılanmaya hazırlandıklarını açıkladı.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:20 Demirtaş'ın 'Cumhurbaşkanı adayı olmaya hazır olduğumu belirttim' sözlerine HDP'den yanıt Demirtaş'ın "Cumhurbaşkanı adayı olmaya hazır olduğumu belirttim" sözlerine HDP'den yanıt

  Aktif siyaseti bırakan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün yayınlanan röportajında "Cumhurbaşkanı adayı olmaya hazır olduğumu belirttim. Fakat önerim herhangi bir gerekçe sunulmadan reddedildi." dedi. Konu hakkında açıklama yapan HDP Sözcüsü Ebru Günay, "Cumhurbaşkanı adaylığı kendisinin hukuki durumu nedeniyle ilgili kurullarımızla değerlendirilmedi. Kendisinin bir kadın cumhurbaşkanı adayı önerisi vardı." dedi.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:05 HDP olağanüstü büyük kongre sürecini başlattı HDP olağanüstü büyük kongre sürecini başlattı

  HDP Sözcüsü Ebru Günay, partisinin olağanüstü büyük kongre sürecinin başladığını açıkladı. Seçim sonrası değerlendirme süreçlerini başlatan parti, öz eleştiri mekanizmasını işleterek hata ve yanlışlardan ders çıkaracaklarını belirtti. Ertelenen büyük kongre sürecinin de yeniden işlediğini ifade eden Günay, tarihini parti kurulları ve halkla yapacakları toplantıların sonucunda belirleyeceklerini kaydetti.

 • 01.06.2023 01 Haz 13:09 Demirtaş'ın 'Cumhurbaşkanı adayı olmaya hazır olduğumu belirttim' sözlerine HDP'den yanıt Demirtaş'ın "Cumhurbaşkanı adayı olmaya hazır olduğumu belirttim" sözlerine HDP'den yanıt

  Aktif siyaseti bırakan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün yayınlanan röportajında "Cumhurbaşkanı adayı olmaya hazır olduğumu belirttim. Fakat önerim herhangi bir gerekçe sunulmadan reddedildi." dedi. Konu hakkında açıklama yapan HDP Sözcüsü Ebru Günay, "Cumhurbaşkanı adaylığı kendisinin hukuki durumu nedeniyle ilgili kurullarımızla değerlendirilmedi. Kendisinin bir kadın cumhurbaşkanı adayı önerisi vardı." dedi.

 • 23.04.2023 23 Nis 17:29 AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Abak: 'Adnan Menderes'in ve Efeler'in kemiklerini sızlatır' AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Abak: "Adnan Menderes'in ve Efeler'in kemiklerini sızlatır"

  AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Mustafa Abak, "HDP'nin Aydın'dan milletvekili çıkartması demek Menderes'in ve Efeler'in kemiklerini sızlatmak demek" dedi.

 • 21.03.2023 21 Mar 12:47 CHP'li vekil HDP'lilerle Nevruz kutlamasında: Öcalan için özgürlük istendi CHP'li vekil HDP'lilerle Nevruz kutlamasında: Öcalan için özgürlük istendi

  Diyarbakır'da kutlanan Nevruz etkinliğinde HDP'li Ahmet Türk'ün sözleri tartışma yarattı. Terörist elebaşı Abdullah Öcalan'ın adını anan Türk, "Hiçbir Kürt'ün bu iktidara oy vermek gibi bir hakkı yok. Bu Nevruz ve dönem Öcalan'ı özgürleştirme dönemidir. Bunu hep birlikte sağlamak için gece gündüz mücadele etmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

 • 20.03.2023 20 Mar 00:58 Mardin'de Nevruz kutlamasında PKK paçavrası açtılar Mardin'de Nevruz kutlamasında PKK paçavrası açtılar

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Nevruz kutlamaları sırasında maskeli terör yandaşı kişiler, bölücü terör örgütü PKK paçavrası açtılar.

 • 19.03.2023 19 Mar 19:37 BATMAN VE MARDİN'DEKİ NEVRUZ KUTLAMALARINDA OLAY; ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR BATMAN VE MARDİN'DEKİ NEVRUZ KUTLAMALARINDA OLAY; ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR

  BATMAN, Bingöl ve Mardin'de nevruz, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

 • 19.03.2023 19 Mar 16:50 Mardin'de Nevruz kutlamasında skandal görüntüler! HDP'li Günay'ın da katıldığı etkinlikte PKK paçavrası açtılar Mardin'de Nevruz kutlamasında skandal görüntüler! HDP'li Günay'ın da katıldığı etkinlikte PKK paçavrası açtılar

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Nevruz kutlamaları sırasında maskeli terör yandaşı kişiler, bölücü terör örgütü PKK paçavrası açtılar. HDP Sözcüsü Mardin Milletvekili Ebru Günay'ın da konuşmacı olarak katıldığı etkinliğin ardından ortalık karıştı. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atan gruba polis ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Mardin'in yanı sıra Batman'da da 27 kişi gözaltına alındı.

 • 19.03.2023 19 Mar 16:50 Mardin'de Nevruz kutlamasında PKK paçavrası açtılar Mardin'de Nevruz kutlamasında PKK paçavrası açtılar

  Mardin'de Nevruz kutlamasında PKK paçavrası açtılar Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Nevruz kutlamaları sırasında maskeli terör yandaşı kişiler, bölücü terör örgütü PKK paçavrası açtılar.

 • 26.01.2023 26 Oca 15:52 Demirtaş HDP için IBAN paylaştı: Gücünüze göre ister 1 lira ister 100 bin lira Demirtaş HDP için IBAN paylaştı: Gücünüze göre ister 1 lira ister 100 bin lira

  HDP, partinin Hazine yardımı hesabına bloke konulmasına karşın, "Hazinemiz halkımız" adlı bağış kampanyası başlatırken, cezaevinde tutuklu bulunan eski Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından paylaşım yaptı. IBAN hesabı paylaşarak destek isteyen Demirtaş, "HDP seçmenlerinin vergilerinden oluşan Hazine payına el koyanlara bir cevap verseniz ne güzel olur. Gücünüze göre ister 1 lira ister 100 bin lira." ifadelerini kullandı.

 • 26.01.2023 26 Oca 15:52 HDP, 2023 seçimleri için bağış kampanyası başlattı HDP, 2023 seçimleri için bağış kampanyası başlattı

  HDP Sözcüsü Ebru Günay, partisinin Hazine yardımı hesabına bloke konulmasına karşı "Hazinemiz halkımız" adlı bağış kampanyası başlattıklarını bildirdi.

 • 08.01.2023 08 Oca 17:24 Evrensel Gazetesi Muhabiri Metin Göktepe, Polis Tarafından Öldürülmesinin 27'nci Yılında Anıldı Evrensel Gazetesi Muhabiri Metin Göktepe, Polis Tarafından Öldürülmesinin 27'nci Yılında Anıldı

  Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe, gözaltındayken polisler tarafından dövülerek öldürülmesinin 27’nci yıldönümünde İstanbul’da kabri başında anıldı. Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı ve Evrensel gazetesi Yazarı Ercüment Akdeniz, “Geçtiğimiz günlerde Liverpool liman işçilerinin grevini ziyaret ettik. Aradan yıllar geçmiş, Liverpoollu işçiler Göktepe davasına geldiklerinde yaşadıklarını anlattılar. Uluslararası işçi hareketinin bir parçası olarak bu davayı Avrupa'nın ve dünyanın gündemine nasıl taşıdıklarını anlattılar. Ben Metin'e buradan güzel bir haber vereyim; Liverpool liman işçileri grevi kazandı, başarı ile sonuçlandırdılar” diye konuştu.

 • 08.01.2023 08 Oca 14:11 METİN GÖKTEPE MEZARI BAŞINDA ANILDI METİN GÖKTEPE MEZARI BAŞINDA ANILDI

  8 Ocak 1996'da gözaltındayken hayatını kaybeden gazeteci Metin Göktepe için, ölümünün 27. yılında Esenler'de bulunan Kemer Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi.

 • 05.01.2023 05 Oca 19:30 HDP Sözcüsü Günay, AYM'nin partisinin Hazine yardımı hesabına bloke koyma kararını değerlendirdi HDP Sözcüsü Günay, AYM'nin partisinin Hazine yardımı hesabına bloke koyma kararını değerlendirdi

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, Anayasa Mahkemesinin (AYM), partisinin Hazine yardımı hesabına tedbiren bloke konulması kararının meşruiyetten yoksun olduğunu öne sürdü.

 • 05.01.2023 05 Oca 14:08 Hdp Sözcüsü Ebru Günay: 'Anayasa Mahkemesi Bu Sefer Siyasi Baskılara Dayanamamış Mahkeme Tarihine Bir Utanç Tablosu Daha Eklemiştir' Hdp Sözcüsü Ebru Günay: "Anayasa Mahkemesi Bu Sefer Siyasi Baskılara Dayanamamış Mahkeme Tarihine Bir Utanç Tablosu Daha Eklemiştir"

  HDP Sözcüsü Ebru Günay, Anayasa Mahkemesi’nin Hazine yardımı ile ilgili tedbir kararı için, “Anayasa Mahkemesi bu sefer siyasi baskılara dayanamamış mahkeme tarihine bir utanç tablosu daha eklemiş ve Türkiye’nin 3. büyük partisinin hesaplarına bloke konulmasını karar bağlamıştır. Hazine yardımın yapılmasına birkaç gün kala talebi işleme alması üstüne böyle bir kararın çıkması mahkeme üyelerinin açık siyasi baskı altında olduğu izlenimini doğrulatmakta” dedi.

 • 06.12.2022 06 Ara 19:07 TBMM Kürsüsünde Kürtçe Konuşma Tartışması TBMM Kürsüsünde Kürtçe Konuşma Tartışması

  HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde konuşmasının tamamını Kürtçe yapmak istedi. Buna bir süre izin veren TBMM Başkanvekili Haydar Akar "Herkesin bir anadili var. Benim de anadilim var. Kürsüde ben de anadilimde konuştuğum zaman buradaki hiçbir milletvekili beni anlayamaz" diyerek kendisini uyardı.

 • 05.12.2022 05 Ara 23:43 Hdp Sözcüsü Günay: Tek Adam ve Etrafındaki Çıkar Gruplarının Kazanması İçin Harcanmak İstenen Bütçe Teklifidir, Hayır Diyeceğiz Hdp Sözcüsü Günay: Tek Adam ve Etrafındaki Çıkar Gruplarının Kazanması İçin Harcanmak İstenen Bütçe Teklifidir, Hayır Diyeceğiz

  HDP Sözcüsü Ebru Günay, 2023 yılı bütçe teklifi için, “82 milyon kişiden alınan vergilerle tek adam ve etrafındaki çıkar gruplarının kazanması için harcanmak istenen bir bütçe teklifidir. Sarayın şatafatına, yandaşın taleplerine, çetelerin masraflarına yetmedi 21’inci kez hazırladığınız bu bütçe. İktidar ve küçük ortağı nimetlerinden yararlansın diye milyonlarca insanın rızkıyla oynanan bu teklife hayır diyeceğiz” dedi.

 • 09.11.2022 09 Kas 22:36 'AK Parti ile aynı masaya oturmaktan zerre utanmadılar' diyerek eleştiride bulunan Akşener'e HDP'den yanıt geldi "AK Parti ile aynı masaya oturmaktan zerre utanmadılar" diyerek eleştiride bulunan Akşener'e HDP'den yanıt geldi

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, "AK Parti ile aynı masaya oturmaktan zerre utanmadılar" sözlerine HDP'den sert yanıt geldi. Akşener'in Susurluk davasının sanıklarından eski DYP Milletvekili Sedat Edip Bucak'la görüştüğünü söyleyen HDP Sözcüsü Ebru Günay, "17 bin faili meçhul cinayetin hesabını ver ve haddini bil" diyerek yüklendi.

 • 09.11.2022 09 Kas 15:47 HDP Sözcüsü Ebru Günay, MYK toplantısına ilişkin açıklamada bulundu Açıklaması HDP Sözcüsü Ebru Günay, MYK toplantısına ilişkin açıklamada bulundu Açıklaması

  HDP Sözcüsü Ebru Günay, başörtüsü ile ilgili düzenlemenin, bir anayasa değişikliği konusuna dönüştürülmesini doğru bulmadıklarını bildirdi.

 • 02.11.2022 02 Kas 18:04 AK Parti'den HDP'ye başörtüsü teklifiyle ilgili ziyaret AK Parti'den HDP'ye başörtüsü teklifiyle ilgili ziyaret

  AK Parti'den HDP'ye başörtüsü teklifiyle ilgili ziyaret HDP Grup Başkanvekili Beştaş: "Parti kurulları ve ilgili kurullarımızda karar vereceğiz" AK Parti heyeti başörtüsü konusundaki teklifle ilgili HDP grubuna ziyaret gerçekleştirdi.

 • 12.10.2022 12 Eki 12:59 Son dakika haber: DENİZ POYRAZ DAVASINDA GERGİNLİK; DURUŞMA YERİ DEĞİŞTİ Son dakika haber: DENİZ POYRAZ DAVASINDA GERGİNLİK; DURUŞMA YERİ DEĞİŞTİ

  Bir son dakika haberine göre İZMİR'de HDP İl Başkanlığı binasında öldürülen Deniz Poyraz (38) davasında, 5'inci duruşmada peş peşe gerginlik yaşandı.

 • 12.10.2022 12 Eki 12:48 HDP binasında öldürülmüştü! Deniz Poyraz'ın davası arbede nedeniyle ertelendi HDP binasında öldürülmüştü! Deniz Poyraz'ın davası arbede nedeniyle ertelendi

  İzmir'deki Halkların Demokratik Partisi (HDP) binasında öldürülen 38 yaşındaki Deniz Poyraz davasının 5'inci duruşması gerginliklere sahne oldu. Mahkeme heyeti ile avukatlar arasında 'ara karar' tartışması çıkarken utuklu sanık 27 yaşındaki Onur Gencer ile Poyraz'ın kardeşi atıştı. Mahkeme Başkanı, duruşmayı ileri bir tarihe erteleyerek farklı bir salonda yapılmasına karar verdi.

 • 12.10.2022 12 Eki 11:12 Deniz Poyraz Davası'nın Beşinci Duruşması Başladı. Deniz Poyraz Davası'nın Beşinci Duruşması Başladı.

  HDP İzmir İl Başkanlığı binasında Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer’in yargılandığı davanın beşinci duruşması öncesi adliye önünde basın açıklaması yapıldı. HDP Mardin Milletvekili ve Parti Sözcüsü Ebru Günay, "Bu iktidarın asıl fail olduğunu hepimiz biliyoruz. Her gün ekranların başına geçip partimizi, kadınları hedef gösterenler işte bu katliamın arkasındaki karanlık güçlerdir. Bu karanlık güçler, kendilerine ulaşmasın diye de bu davayı kapatmaya çalışıyorlar" dedi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise "Sanığa bir kahraman muamelesi yapılıyor. Görevini yapmış bir insan muamelesi yapılıyor" diye konuştu.

 • 20.09.2022 20 Eyl 18:32 Musa Anter, Katledilişinin 30. Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı Musa Anter, Katledilişinin 30. Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı

  Gazeteci-yazar Musa Anter, katledilişinin 30’uncu yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Anmada konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Anter cinayetine ilişkin davanın yarın yapılacak duruşmasını anımsattı ve "Yarınki duruşmadan hiçbir şey beklemediğimizi ifade ettik. Ancak bu mücadele; bizlerin, ailesinin, arkadaşlarının, ardıllarının, yoldaşlarının mücadelesi elbette bu ülkede devam edecek" dedi.

 • 09.09.2022 09 Eyl 11:19 CHP'li Gürsel Tekin İYİ Parti'ye ateş etti: Süreç sağlıklı gitsin diye susuyoruz ama koyun değiliz CHP'li Gürsel Tekin İYİ Parti'ye ateş etti: Süreç sağlıklı gitsin diye susuyoruz ama koyun değiliz

  "HDP'ye bakanlık verilebilir" sözleri sonrası muhalefeti karıştıran CHP'li Gürsel Tekin, kendisine yönelik tepkilerle karşı konuştu. CHP'li Tekin, "HDP'ye meclis başkanlığı veriyorsunuz, bakanlığa gelince mi iş değişiyor. Başkanlık, bakanlıktan daha mı küçük bir makam. Süreç sağlıklı gitsin diye susuyoruz ama koyun değiliz" ifadelerini kullandı. HDP'nin olduğu TBMM'deki oylamaya İYİ Parti'nin de katıldığını belirten Tekin, "TBMM Başkanvekilliği bakanlıktan önemsiz mi sizce?" tepkisinde bulundu.

 • 08.09.2022 08 Eyl 16:30 HDP Sözcüsü Günay'dan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e tepki Açıklaması HDP Sözcüsü Günay'dan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e tepki Açıklaması

  HDP Sözcüsü Ebru Günay, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sözlerine tepki göstererek "Hiçbir HDP'li zaten senin olduğun masaya gelmez, hatta oturduğun kıraathanede çay içmez." dedi.

 • 08.09.2022 08 Eyl 15:42 HDP'li vekil Günay'dan, Akşener'in 'Aynı masaya oturmayız' sözlerine sert karşılık: Halk seni çevirdiğin karanlık işlerden tanıyor HDP'li vekil Günay'dan, Akşener'in "Aynı masaya oturmayız" sözlerine sert karşılık: Halk seni çevirdiğin karanlık işlerden tanıyor

  CHP'li Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" açıklamasına İYİ Parti lideri Akşener "HDP'nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz" sözleriyle sert tepki göstermişti. Bu sözleri eleştiren HDP'li vekil Ebru Günay, "Akşener'in işi HDP'ye konum belirlemek değil. Halk seni çevirdiğin karanlık işlerden tanıyor. Senin bu ülkeye vaat ettiğin tek şey 90'ların karanlığıdır. Hiçbir HDP'li zaten senin olduğun masaya gelmez." ifadelerini kullandı.

 • 19.07.2022 19 Tem 13:54 Hdp'nin Yeni Myk'sında 'İki Dönem Kuralı' Etkili Oldu Hdp'nin Yeni Myk'sında "İki Dönem Kuralı" Etkili Oldu

  HDP 5’inci Büyük Olağan Kongresi’nde seçilen Parti Meclisi, ilk toplantısını yaptı. Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın başkanlığında toplanan Parti Meclisi, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini belirledi. Partinin tüzüğü gereği; bir üye aynı organda üst üste en fazla iki dönem görev yapabiliyor. Bu nedenle, MYK'nın yaklaşık yüzde 50'si değişti. İki dönem üst üste MYK'da görev alan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "İki dönem kuralı" nedeniyle Parti Meclisi'nde yer alamadı.

 • 18.07.2022 18 Tem 19:15 Hdp Myk Üyelerinin Görev Dağılımı Belli Oldu Hdp Myk Üyelerinin Görev Dağılımı Belli Oldu

  Büyük Kongrede seçilen HDP Parti Meclisi (PM) dün ilk toplantısında partiyi seçimlere taşıyacak Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini belirledi. Bugün HDP Eş Başkanı Mithat Sancar başkanlığında ilk kez toplanan MYK’da görev dağılımı yapıldı. Ebru Günay yeniden HDP Sözcüsü oldu.

 • 17.07.2022 17 Tem 19:22 Hdp'de 29 Kişilik Myk'nın 15 Üyesi Değişti Hdp'de 29 Kişilik Myk'nın 15 Üyesi Değişti

  HDP, olağan büyük kongresinin ardından Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) yeni üyelerini belirledi. HDP’de, 29 kişilik MYK’nın 15 üyesi değişti.

 • 03.07.2022 03 Tem 19:59 HDP eş genel başkanlığı el değiştirmedi: Pervin Buldan ve Mithat Sancar, yeniden HDP Eş Genel Başkanlığı'na seçildi HDP eş genel başkanlığı el değiştirmedi: Pervin Buldan ve Mithat Sancar, yeniden HDP Eş Genel Başkanlığı'na seçildi

  HDP'nin mevcut eş genel başkanları Pervin Buldan ile Mithat Sancar, partilerinin düzenlenen 5. Büyük Kongresi'nde yeniden eş genel başkanlığa seçildi.

 • 17.05.2022 17 May 13:36 Hdp'li 21 Kadın Milletvekilinden, Bakan Soylu'ya: 'Sakine Kültür'ün Katledilmesine Dair Genişletilmiş ve Etkin Bir Soruşturma Yürütülecek Midir?' Hdp'li 21 Kadın Milletvekilinden, Bakan Soylu'ya: "Sakine Kültür'ün Katledilmesine Dair Genişletilmiş ve Etkin Bir Soruşturma Yürütülecek Midir?"

  HDP’nin 21 kadın milletvekili, Şırnak Silopi’de Sakine Kültür’ün öldürülmesi ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya; “Sakine Kültür’ün katledilmesine dair genişletilmiş ve etkin bir soruşturma yürütülecek midir? İbrahim Barkın’ın il başkanı olduğu Özel Harekat Ocaklarının İçişleri Bakanlığı’na bağlı olduğu iddiası doğru mudur? Özel Harekat Ocakları denilen yapı hangi hukuki bağ ile İçişleri Bakanlığı’na bağlıdır” sorularını yöneltti.

 • 14.05.2022 14 May 22:45 Son dakika haberleri! Tunceli'de cenaze gerginliği Son dakika haberleri! Tunceli'de cenaze gerginliği

  Gelen son dakika haberlerine göre Tunceli'de cenaze gerginliği -Valilik, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü'nün TOMA'ya taş attığı görüntüleri paylaştı TUNCELİ - Almanya'da hayatını kaybeden Demokratik Alevi Derneği Kurucusu Aysel Doğan'ın Tunceli'deki cenaze törenine katılmak isteyen aralarında HDP'li milletvekillerinin...

 • 05.05.2022 05 May 15:45 HDP Genel Merkezi önünde 6 kişi gözaltına alındı HDP Genel Merkezi önünde 6 kişi gözaltına alındı

  HDP Genel Merkezi önünde 6 kişi gözaltına alındı Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan üç babanın Halkların Demokratik Partisi Genel Merkezi önüne siyah çelenk bırakmasının ardından gelişen olaylarda emniyet güçleri tarafından 6 kişi gözaltına alındı.

 • 25.04.2022 25 Nis 18:33 Öztrak: 'Türk Lirası Dolar Karşısında Yüzde 44 Değer Kaybetti. Ülkesini Kötü Yönetip, Parasını Pul Etmede Şampiyonluk Bizdeki Hükümette' Öztrak: "Türk Lirası Dolar Karşısında Yüzde 44 Değer Kaybetti. Ülkesini Kötü Yönetip, Parasını Pul Etmede Şampiyonluk Bizdeki Hükümette"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Son sekiz ayda, ekonomisi iflas etmiş Arjantin’in pezosu, dolar karşısında yüzde 14 değer kaybetti. Ukrayna’yı işgal ettiği için dünyanın yaptırım uyguladığı Rusya’nın rublesi, dolara karşı yüzde 9 değer yitirdi. Aynı dönemde Türk lirası dolar karşısında yüzde 44 değer kaybetti. Yani ülkesini kötü yönetip, parasını pul etmede şampiyonluk bizdeki hükümette. Türk lirası eylül başından bu yana, sadece dolara karşı değil, Suudi Arabistan riyaline karşı da yüzde 44 değer kaybetti” dedi. ABD Başkanı Joe Biden’ın “Ermeni soykırımı üzerine düşünürken, her türlü nefretin yok edici sonuçlarına karşı kararlı duruşumuzu yineliyoruz” açıklamasını kınadıklarını söyleyen Öztrak, “Geçtiğimiz yıl, ABD Başkanı ilk kez bu ifadeyi kullandığında, Recep Tayyip Erdoğan bu açıklamaya sessiz kaldı. Biden’dan bir randevu koparabilmek için, gereken tepkiyi göstermedi. Erdoğan’ın bu tepkisizliği, ABD Başkanına tarihimizin siyaseten istismarı için yol oldu. Bu nedenle bu ağır vebale, Recep Tayyip Erdoğan hükümeti de ortaktır” diye konuştu.

 • 19.04.2022 19 Nis 00:26 Pençe Kilit Operasyonu ile ilgili Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı HDP'yi kızdırdı: Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu? Pençe Kilit Operasyonu ile ilgili Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı HDP'yi kızdırdı: Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu?

  TSK'ın Irak'ın kuzeyindeki terörist hedeflere yönelik başlattığı Pençe Kilit Operasyonu ile ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun destek paylaşımına HDP'den tepki geldi. Parti sözcüsü ve milletvekili Ebru Günay, "Muhalefet liderinin verdiği tepkiye bakar mısınız? Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu?" ifadelerini kullandı.

 • 01.04.2022 01 Nis 14:50 19 vekile ait 23 dokunulmazlık dosyası TBMM'de 19 vekile ait 23 dokunulmazlık dosyası TBMM'de

  HDP'den 18, DBP'den 1 milletvekiline ait 23 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

 • 25.03.2022 25 Mar 11:52 HDP'li ve DBP'li vekillerin dokunulmazlık dosyaları Meclis'te HDP'li ve DBP'li vekillerin dokunulmazlık dosyaları Meclis'te

  TBMM Başkanlığı'na HDP'den 9, DBP'den de 1 milletvekiline ait 10 dokunulmazlık dosyası sunuldu.

 • 21.03.2022 21 Mar 17:22 Siirt, Şırnak ve Mardin'de nevruz kutlaması Siirt, Şırnak ve Mardin'de nevruz kutlaması

  Siirt ile Şırnak'ın Cizre ve Mardin'in Nusaybin ilçesinde HDP il ve ilçe örgütlerince nevruz kutlaması yapıldı.

 • 25.01.2022 25 Oca 18:22 HDP'li 11 milletvekiline ait 13 fezleke TBMM'de HDP'li 11 milletvekiline ait 13 fezleke TBMM'de

  HDP'li 11 milletvekiline ait 13 dokunulmazlık dosyası Meclis Karma Komisyonu'na sevk edildi. Yeni gelen fezlekeler arasında teröristle fotoğrafı çıkan ve dokunulmazlığının kaldırılması için hakkında komisyon kurulan Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel de yer aldı.

 • 20.01.2022 20 Oca 14:23 HDP'den muhalefete 'Semra Güzel' tepkisi: İktidarın oyunlarına çanak tutuluyor HDP'den muhalefete "Semra Güzel" tepkisi: İktidarın oyunlarına çanak tutuluyor

  HDP'li Semra Güzel'in PKK kamplarında ortaya çıkan fotoğrafları üzerine, dokunulmazlığı için fezleke hazırlanmıştı. Karma komisyonda görüşülen dosyaya ilişkin hem İYİ Parti hem de CHP evet oyu vereceklerini açıklamıştı. Millet İttifakı'nın bu açıklamalarına HDP'den tepki geldi.

 • 09.01.2022 09 Oca 13:32 Son dakika gündem: PKK'LI SAKİNE CANSIZ'I ANMAYA TERÖR PROPAGANDASI GEREKÇESİYLE İZİN VERİLMEDİ Son dakika gündem: PKK'LI SAKİNE CANSIZ'I ANMAYA TERÖR PROPAGANDASI GEREKÇESİYLE İZİN VERİLMEDİ

  Son dakika gündem haberi... FRANSA'nın başkenti Paris'te öldürülen PKK'nın sözde yöneticilerinden Sakine Cansız'ın ölüm yıl dönümündeki anmaya Tunceli Valiliği, 'Teröristi anma suretiyle terör örgütü propagandası yapılacağı şeklinde bilgiler' üzerine mezarlık yolunu kapatarak izin vermedi.

 • 16.12.2021 16 Ara 12:31 HDP Sözcüsü Günay, gündemi değerlendirdi HDP Sözcüsü Günay, gündemi değerlendirdi

  HDP Sözcüsü Ebru Günay, bütçe görüşmeleri öncesi partisinin sahadaki iş ve AŞ buluşmalarıyla ve kadın yoksulluğu kampanyalarıyla emekçileri, kadınları, gençleri, işsizleri, EYT'lileri dinlediklerini, onların sesi olduklarını ve taleplerini Mecliste dile getirdiklerini belirtti.

 • 12.11.2021 12 Kas 12:44 16 vekile ait 19 dokunulmazlık dosyası TBMM'de 16 vekile ait 19 dokunulmazlık dosyası TBMM'de

  HDP'li 15, DBP'li 1 milletvekiline ait 19 yeni dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

 • 22.10.2021 22 Eki 22:07 SURUÇ'TAKİ CANLI BOMBA SALDIRISININ SANIĞINA, 34 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS SURUÇ'TAKİ CANLI BOMBA SALDIRISININ SANIĞINA, 34 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS

  ŞANLIURFA'nın Suruç ilçesinde, 6 yıl önce; terör örgütü DEAŞ üyesi canlı bomba Şeyh Abdurahman Alagöz'ün kendisini patlatması sonucu 33 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısı davasının karar duruşması görüldü.

 • 17.10.2021 17 Eki 17:59 HDP Eş Genel Başkanı Sancar, partisinin düzenlediği programda konuştu HDP Eş Genel Başkanı Sancar, partisinin düzenlediği programda konuştu

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, toplumun tüm kesimleriyle müzakere etmek, diyalog yollarını açmak istediklerini söyledi.

 • 05.07.2021 05 Tem 07:19 İYİ Parti ve HDP kafa kafaya geldi! Yapılan yeni ankette nefes kesen yarış İYİ Parti ve HDP kafa kafaya geldi! Yapılan yeni ankette nefes kesen yarış

  Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi'nin yaptığı anketin sonuçları paylaşıldı. Ankete göre, ideolojik anlamda birbirlerine zıtlıkları ile bilinen İYİ Parti ve HDP'nin kafa kafaya geldiği görüldü. İYİ Parti yüzde 12,6 oranında oy alırken, rakibi HDP ise 11,6 puanda yer aldı.

Advertisement