AK Partili başkan, belediyenin arsasını kendi vakfına devreden AK Partili selefini mahkemeye verdi - Son Dakika
Ekonomi

AK Partili başkan, belediyenin arsasını kendi vakfına devreden AK Partili selefini mahkemeye verdi

AK Partili başkan, belediyenin arsasını kendi vakfına devreden AK Partili selefini mahkemeye verdi

Rize'nin Ardeşen ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Avni Kahya, görevi devraldığı AK Partili Hakan Gültekin'i kentte bulunan bir araziyi bedelsiz olarak başkanı olduğu vakfa bağış yaptığını ortaya çıkarıp mahkemeye verdi.

24.10.2020 12:01  Güncelleme: 12:28

31 mart seçimlerinden sonra görevi Hakan Gültekin'den devralan Avni Kahya, üniversite arazisi içinde ve belediyeye ait olan bir arsanın bedelsiz olarak eski Başkan Hakan Gültekin tarafından başkanı olduğu Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfına bedelsiz olarak bağış yapıldığını belirledi. Sözcü'de yer alan habere göre, eski başkandan arazinin geri verilmesini isteyen Kahya, olumsuz cevap alınca da mahkemeye başvurdu.

BELEDİYE BAĞIŞ YAPAMAZ

Belediye kanunlarında bedelsiz bağışın olmadığını söyleyen Kahya, "Ardeşen Belediye Başkanlığı tarafından Ardeşen Eğitim Kültür Vakfına arazinin yüzde 90'nının bedelsiz bağışı var. Belediye kanunları bedelsiz bağışı kabul etmez. Belli bir ücret karşılığında tahsis edilebilir, ama bedelsiz bağış yoktur. Satabilir, satmak da ihale ile olur. Hukukun dışında bir uygulama olunca bizim yapmamız gereken bunu hukuki hale getirmektir. Belediye meclisinde görüştük. Madem bu yanlıştır, mahkeme yoluyla değil, vakıf yönetimi tarafından iade edilsin, hukuka gitmeyelim dedik. Fakat böyle bir yolu kabul etmedikleri için mahkemeye verdik. Süreç devam ediyor" diye konuştu.

Son Dakika Ekonomi AK Partili başkan, belediyenin arsasını kendi vakfına devreden AK Partili selefini mahkemeye verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (8)

  • AK: İşte Adalet ve Kalkınma Partisinin Adaleti budur, bizden birisi bile hata yapmış olsa yine affetmeyen kanuna uyan da uyduranda biziz. Bu yüzden Adalet ve Kalkınma Partisiyiz. 26 54 Yanıtla
  • hulk: YE KÜRKÜM YE 38 5 Yanıtla
  • HEPDEDİ: YOLSUZLUKLAR KENDİ KAVGALARINDA ORTAYA ÇIKIYOR İŞTE. 32 8 Yanıtla
  • karona54 : hırsızlık akpnin kanında var 16 4 Yanıtla
  • EROL: AK Partili başkanı kesin Partiden ihraç ederler sen ne karışıyorsun deyip :) 17 2 Yanıtla
  • Bayzzz: yiyin birbirinizi! 14 3 Yanıtla
  • DÜŞÜN: kaşıkla değil tabii kepçeyle ohhhh maşallah 15 2 Yanıtla
  • kemal çelebi: buzdağının görünen yüzü.. inşallah arkası yoktur. 12 2 Yanıtla

Advertisement