Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Çin, Tohum Endüstrisini Desteklemek İçin Önlemler Alacak - Son Dakika

Çin, Tohum Endüstrisini Desteklemek İçin Önlemler Alacak

Çin Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı yetkilisi Zeng Yande, ülkenin tohum endüstrisini desteklemek için çeşitli önlemler alacaklarını açıkladı. Bu önlemler arasında kaliteli germplazm kaynaklarının yetiştirilmesi, tohum endüstrisinde yeniliklerin teşvik edilmesi ve sektördeki önde gelen işletmelerin geliştirilmesi yer alıyor. Ayrıca, tohum endüstrisindeki üslerin kapasitesinin artırılması ve fikri mülkiyetin korunması için çaba gösterilecek.

Çin, Tohum Endüstrisini Desteklemek İçin Önlemler Alacak
25.09.2023 - 15:40,

Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletinin merkezi Kunming'de bulunan Yabani Türler Germplazm Bankası'ndaki laboratuvar ortamında depolama odasını gösteren arşiv fotoğrafı. (Fotoğraf: Jiang Wenyao/Xinhua)

BEİJİNG, 25 Eylül (Xinhua) -- Çin Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı yetkilisi Zeng Yande, ülkesinin mevcut aşamalı ilerlemeyi temel alarak tohum endüstrisinin canlandırılmasını daha çok destekleyeceğini söyledi.

Zeng, Çin'in kaliteli germplazm kaynaklarının yetiştirilmesini hızlandıracağını, tohum endüstrisinde yenilikleri teşvik edeceğini ve sektördeki önde gelen işletmeleri geliştireceğini söyledi.

Zeng ayrıca tohum endüstrisindeki üslerin kapasitesinin geliştirilmesi ve sektör içinde fikri mülkiyetin daha iyi korunması için de çaba gösterileceğini belirtti.

Bu doğrultuda kullanıma hazır tarımsal germplazma kaynakları kataloğunun yayımlanması, acil ihtiyaç duyulan çeşitlerin ıslahının hızlandırılması ve sektörde faaliyet gösteren lider ve platform firmaların gelişiminin desteklenmesi de dahil olmak üzere bir dizi önlem alınacak.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR

Son Dakika Ekonomi Çin, Tohum Endüstrisini Desteklemek İçin Önlemler Alacak - Son Dakika


Advertisement