EKK Van Depremini Ele Aldı - Son Dakika
Ekonomi

EKK Van Depremini Ele Aldı

EKK Van Depremini Ele Aldı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, dün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında toplandı.

04.01.2012 10:34  Güncelleme: 11:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), dün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında toplandı.

Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek-in katılımı ile dün toplandı. Toplantıya ilgili kurumların üst düzey yöneticileri de katıldı.

Toplantıda, Van'da yaşanılan depremler sonrası gelişmeler ele alınırken, konuya ilişkin AFAD tarafından bir sunum yapıldı. İlgili kurumlar bugüne kadar yürüttükleri ve önümüzdeki dönemde yapacakları faaliyetlere ilişkin Kurula bilgi sundu.

Toplantıda, Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda Van ve bölgesinde iktisadi ve sosyal hayatın en kısa sürede kalkındırılması ve güçlü bir gelişme ivmesi yakalaması için atılması gereken adımları içeren bir program hazırlanması kararlaştırıldı. - ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi EKK Van Depremini Ele Aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Huawei, Çin'de Yeni Bir Çip Fabrikası Kuruyor
    01:09 Huawei, Çin'de Yeni Bir Çip Fabrikası Kuruyor

    Huawei yönetimi, Çin'de kapsamlı bir çip fabrikası daha kurmak için çalışmalara başladı. Şirket, çip sektörünün gelişeceğini öngörerek bu alana yapacağı yatırımları artıracak. Şanghay'da yapılacak olan fabrikanın, şirketin çip ihtiyacını karşılaması bekleniyor. Fabrikada üretilecek çiplerin ağırlıklı olarak akıllı telefonlar için kullanılacağı belirtiliyor. Huawei, böylece çip konusunda dışa bağımlılıktan kurtulmayı hedefliyor. Şirketin dev yatırımlarının ürün fiyatlarına etki edebileceği iddia ediliyor.

  • Gözler seçim sonrası ilk kabine toplantısında! İşte masadaki konu başlıkları
    22:04 Gözler seçim sonrası ilk kabine toplantısında! İşte masadaki konu başlıkları

    Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilk toplantısını yapacak. Toplantıda İran-İsrail gerilimi, sınır ötesindeki terörle mücadele operasyonları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak ziyareti ve enflasyonla mücadele başlıkları ele alınacak.


Advertisement