Erol Sabancı, Akbank'taki Görevinden Ayrıldı - Son Dakika
Ekonomi

Erol Sabancı, Akbank'taki Görevinden Ayrıldı

Erol Sabancı, Akbank\'taki Görevinden Ayrıldı

Erol Sabancı 51 yıldır sürdürdüğü Akbank'taki görevini sessiz sedasız şekilde devretti.

03.04.2018 17:30

Akbank deyince ilk akla gelen isim tartışmasız Erol Sabancı'dır… Kendisi sadece Akbank özelinde değil Türk bankacılık sektörü için de duayen bankacılar arasında gösterilir. Bankayı yakından takip edenler bilir, bankanın hızla büyüdüğü dönemlerde en önemli kararların altında da hep Erol Sabancı'nın imzası vardı.

10 YIL BOYUNCA YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI YAPTI

1967'den bugüne Akbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Erol Bey, Mart 1998'den itibaren 10 yıl süresince de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Yani icranın karar mekanizmasının başında yer aldı.

28 Mart 2008 tarihinde ise koltuğu kızı Suzan Sabancı Dinçer'e bırakan Erol Bey o günden bu yana, yani tam 10 yıl boyunca bankanın Yönetim Kurulu Üyesi ve Danışmanı olarak görevini sürdürdü.

SESSİZ SEDASIZ TERKETTİ

Ancak Erol Bey geçtiğimiz hafta başında sessiz sedasız bankadaki görevini devretti. Akbank'ın resmi internet sitesinde yer alan görev değişime göre, Erol Sabancı Akbank'ın Yönetim Kurulu üyeliğinden resmen ayrıldı. Dile kolay tam 51 yıl sürdürdüğü görevini tamamladı.

Yeni görev tanımı ise Yönetim Kurulu Danışmanlığı oldu. Erol Sabancı bu görevinin yanı sıra hali hazırda Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürüyor. (Para Dergisi)

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Ekonomi Erol Sabancı, Akbank'taki Görevinden Ayrıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement