Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Mayıs Ayında 36 Bin 838 Yolcuya Hizmet Verdi - Son Dakika
Ekonomi

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Mayıs Ayında 36 Bin 838 Yolcuya Hizmet Verdi

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Mayıs Ayında 36 Bin 838 Yolcuya Hizmet Verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nın mayıs ayı istatistiklerini açıkladı. Buna göre, havalimanında iç hat yolcu trafiği 36 bin 838, iniş-kalkış yapan uçak trafiği iç hatlarda 508'e ulaştı ve yük trafiği 322 ton oldu.

10.06.2023 14:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Şırnak'ta Şerafettin Elçi Havalimanı, mayıs ayında 36 bin 838 yolcuya hizmet verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nın 2023 yılı mayıs ayına ait yolcu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini paylaştı.

Buna göre, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nda mayıs ayında, iç hat yolcu trafiği 36 bin 838 oldu, iniş-kalkış yapan uçak trafiği iç hatlarda 508'e ulaştı, yük (kargo, posta, bagaj) trafiği ise 322 ton oldu.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Mayıs Ayında 36 Bin 838 Yolcuya Hizmet Verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çanakkale'de Tarım Sektör Toplantısı Düzenlendi
  11:23 Çanakkale'de Tarım Sektör Toplantısı Düzenlendi

  Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde çiftçilerin refah seviyelerinin yükseltilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla Tarım Sektör Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Eceabat tarımının bileşenlerini bir araya getirmek ve üreticilere destek olmak önemli bir adım olarak değerlendirildi. Toplantıda, tarımsal potansiyel, zeytin yetiştiriciliği ve yeni teknikler hakkında bilgi verildi. ÇOMÜ Rektörü, TKDK İl Koordinatörü, oda başkanları, muhtarlar ve kooperatif başkanlarının yanı sıra birçok üretici de toplantıya katıldı.

 • Germencik Ortaklar Mahallesi'nde İkinci Pazar Kuruluyor
  11:14 Germencik Ortaklar Mahallesi'nde İkinci Pazar Kuruluyor

  Germencik ilçesinin en büyük mahallesi Ortaklar'da Mayıs ayında ikinci pazar kurulacak. Germencik Belediye Başkanı Zencirci, pazarcı esnafının ve mahalle sakinlerinin talebine olumlu cevap verdi.

 • Mersin'de örtü altında üretilen üzümde hasat başladı
  11:11 Mersin'de örtü altında üretilen üzümde hasat başladı

  Türkiye'nin yaş sebze ve meyve üretim merkezlerinden Mersin'de örtü altında yetiştirilen turfanda üzümün hasadı başladı. İlk ürünlerin kilogramı temsili olarak 300 TL'den alıcı buldu. Üzümler özenle hasat edilip paketlenerek yurt içi ve yurt dışına gönderilecek. Üzümün piyasada fiyatının ilk 15 günde 150 TL civarında olması bekleniyor.

 • Zorunlu uygulama bitti, lastik değişimi hızlandı
  11:07 Zorunlu uygulama bitti, lastik değişimi hızlandı

  Zorunlu kış lastiği uygulamasının sona ermesiyle birlikte lastikçilerde yaz lastiğine dönüş telaşı başladı. Sürücülerin yaz aylarında kış lastiği kullanmaması gerektiğini belirten servis müdürü, lastik alacak vatandaşların etiketleri kontrol etmeleri gerektiğini ve doğru seçim yapmaları gerektiğini vurguladı. Kış lastiği ile yazın devam edilmesinin araçların performansını düşürdüğüne dikkat çekildi.

 • Türkiye'de Tavuk Eti ve Yumurta Üretimi Azaldı
  11:05 Türkiye'de Tavuk Eti ve Yumurta Üretimi Azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, şubat ayında tavuk eti üretimi yüzde 0,7 azalarak 201 bin 680 ton, tavuk yumurtası üretimi yüzde 5,7 azalarak 1,73 milyar adet oldu. Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre tavuk yumurtası üretimi yüzde 7,3, kesilen tavuk sayısı yüzde 13,1, tavuk eti üretimi yüzde 14,6, hindi eti üretimi yüzde 31,2 arttı. Ocak-Şubat döneminde ise tavuk yumurtası üretimi yüzde 6,8, kesilen tavuk sayısı yüzde 9,4, tavuk eti üretimi yüzde 10,1, hindi eti üretimi yüzde 32,2 arttı.

 • Edirne'deki tarlalarda kanola bitkisi çiçek açmaya başladı
  11:04 Edirne'deki tarlalarda kanola bitkisi çiçek açmaya başladı

  Edirne'de tarlaları sarıya boyayan kanola bitkisi, çiçek açarak bölgeye ayrı bir güzellik katıyor. Sapsarı görüntüsüyle ilgi çeken tarlalara giren vatandaşlar, doğal stüdyo olarak nitelendirdikleri alanda güzel anları ölümsüzleştiriyor. Kanola, çiftçilerin tercih ettiği alternatif ürünler arasında yer alıyor ve bu yıl Edirne'de 35 bin dekar alana ekildi.

 • Şanlıurfa'da Siverekli kadın girişimci mantar yetiştiriyor
  10:57 Şanlıurfa'da Siverekli kadın girişimci mantar yetiştiriyor

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, evinin önünde kurduğu serada mantar yetiştiren kadın girişimci Saadet Seray, yoğun talep ve siparişlere yetişemiyor. Saadet Seray, İlçe tarımın desteğiyle kurduğu 3 büyük çadır sera içinde işini büyüterek ilçe merkezi dahil, çevre il ve ilçelere mantar satışı yapıyor. Seray, daha fazla destek alarak işini daha da büyütmek istediğini belirtti.

 • Şubat Ayında İnek Sütü Miktarı Azaldı
  10:52 Şubat Ayında İnek Sütü Miktarı Azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, şubat ayında toplanan inek sütü miktarı bir önceki aya göre yüzde 2 azalarak 897 bin 379 ton oldu. Ayrıca, şubat ayında içme sütü üretimi yüzde 13,2 azalarak 133 bin 505 ton olarak gerçekleşti. Ayrıntılı verilere göre, inek peyniri üretimi yüzde 10,6 artarken, ayran üretimi yüzde 28,3, yoğurt üretimi yüzde 16,6, içme sütü üretimi yüzde 0,5, tereyağı üretimi ise yüzde 20,1 arttı.

 • Zonguldak'ta Mart Ayında 485 Konut Satıldı
  10:51 Zonguldak'ta Mart Ayında 485 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, Zonguldak'ta geçen Mart ayında 485 konutun satışı gerçekleştirildi. TÜİK'in açıkladığı istatistiklere göre, 2024 yılı Ocak ayında 363, Şubat ayında 432 ve Mart ayında 485 konutun satışı gerçekleşti. Ayrıca, 2023 yılında Zonguldak ilçelerindeki konut satışlarına ilişkin istatistikler de paylaşıldı. Alaplı ilçesinde 381, Çaycuma ilçesinde 1090, Devrek ilçesinde 603, Karadeniz Ereğli ilçesinde 1652, Gökçebey ilçesinde 171, Kilimli ilçesinde 196, Kozlu ilçesinde 845 ve Merkez ilçede ise 1155 konutun satışı gerçekleşti.

 • Küresel kriz onları da vurdu! Ünlü çay markası Tirebolu 42 konkordato ilan etti
  10:48 Küresel kriz onları da vurdu! Ünlü çay markası Tirebolu 42 konkordato ilan etti

  Küresel kriz Türkiye'deki ekonomik şartları da zora sokarken, konkardato ilan eden firmalara bir yenisi daha eklendi. 30 yılı aşkın bir süredir sektörde faaliyet gösteren çay markalarından Tirebolu 42 içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz sebebiyle konkordato başvurusunda bulundu. Başvurusu kabul edilen şirkete 1 yıl mühlet kararı verilirken bu sürede alacaklılar icra takibi yapamayacak.


Advertisement