Son dakika EURO 2032 haberleri, EURO 2032 son dakika, son dakika EURO 2032

Son Dakika Euro 2032 Haberleri

 • Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nun Yapımı Devam Ediyor
  18 Şub Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nun Yapımı Devam Ediyor

  82 yıllık tarihi Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nun çürük raporu sonrasında yerine yeni bir stadyum yapılması için çalışmalar hızla devam ediyor. 45 bin kişilik kapasiteye sahip olacak olan stadyum, UEFA kriterlerine uygun olarak inşa ediliyor. Ayrıca stadyumda ticari alanlar, mağazalar, restoranlar, müze, konferans salonu gibi birçok özellik yer alacak. Yapımı devam eden stadyum, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası için Türkiye'nin aday statları arasında yer alıyor.

 • Mehmet Büyükekşi: 'Ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz'
  09 Şub Mehmet Büyükekşi: "Ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz"

  A Milli Futbol Takımı'nın UEFA Uluslar B Ligi kura çekimi sonrası konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, "İnşallah hedeflerimize ulaşmak için yönetim olarak, teknik ekip olarak elimizden gelen bütün desteği verip Milli Takım olarak ülkemizin yüzünü güldürmek...

 • TFF Başkanı Büyükekşi: Milli Takım olarak ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz
  09 Şub TFF Başkanı Büyükekşi: Milli Takım olarak ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz

  İSTANBUL, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 2024/25 UEFA Uluslar B Ligi 4. Grup'ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleştiği kura çekimini yerinde takip eden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu...

 • THF'nin 2022-2023 Faaliyet Raporu Yayımlandı
  20 Oca THF'nin 2022-2023 Faaliyet Raporu Yayımlandı

  Türkiye Hentbol Federasyonu (THF), 1 Kasım 2022-31 Ekim 2023 dönemi çalışmalarını içeren faaliyet raporunu yayımladı. Raporda, depremlerin olumsuz etkilerine rağmen verimli bir dönem geçirdikleri belirtilirken, hentbolun gelişimi ve yaygınlaşması için birçok proje ve etkinliğe imza atıldığı vurgulandı. Ayrıca uluslararası işbirliklerine büyük önem verildiği ve önemli organizasyonlara ev sahipliği yapıldığı ifade edildi.

 • A Milli Futbol Takımı 2023'te hedeflerine ulaştı
  31 Ara A Milli Futbol Takımı 2023'te hedeflerine ulaştı

  A Milli Futbol Takımı, 2023 yılında başarılarla geçerek EURO 2024'e grup lideri olarak katılma hakkını elde etti. Takım, 10 maçta 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgi aldı. 2023 yılında birçok ilke imza atan milliler, 19 golü 16 farklı isimden attı. Türkiye, EURO 2032'ye de ev sahipliği yapma hakkını kazandı.

 • Sporda 2023 böyle geçti: Nisan
  24 Ara Sporda 2023 böyle geçti: Nisan

  Sporda 2023 yılının nisan ayında, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF), EURO 2028 ve EURO 2032'ye Türkiye'nin ev sahipliği yapması için adaylık dosyalarını UEFA'ya teslim etmesi, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda elde edilen dereceler önemli gündem maddeleri arasında yer aldı.

 • 2023 Ekim Ayında Sporda Yaşanan Gelişmeler
  24 Ara 2023 Ekim Ayında Sporda Yaşanan Gelişmeler

  Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı'nın 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na kota alması, UEFA'nın İsrail'de yapılması planlanan maçları ertelemesi ve IOC'nin Rusya Olimpiyat Komitesi'nin faaliyetlerini askıya alması gibi önemli gündem maddeleri yaşandı. Ayrıca Türkiye Bisiklet Turu başladı, EURO 2032 Türkiye-İtalya ortaklığına verildi ve Lionel Messi Altın Top ödülünü kazandı.

 • Trabzon Turizm Çalıştayı Sonuç Raporu Yayınlandı
  20 Ara Trabzon Turizm Çalıştayı Sonuç Raporu Yayınlandı

  Trabzon'un turizm potansiyelini değerlendirmek ve turizm ile ilgili sorunlara çözümler bulmak amacıyla düzenlenen Trabzon Turizm Çalıştayı'nın sonuç raporu yayınlandı. Çalıştayda Trabzon'un turizm çeşitliliğini artırmak adına belirlenen alternatif turizm türleri ve bu turizm türlerini geliştirmek için yapılması gereken faaliyetler ele alındı. Ayrıca, zayıf yönlerin tespit edildiği raporda, ulaşım altyapısındaki eksikliklerin giderilmesi, kaçak yapılaşmanın önlenmesi, standartların oluşturulması ve turizm işletmelerinin denetlenmesi gibi öneriler yer aldı. Raporun ayrıca Trabzon'da turizmin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliği için Destinasyon Yönetim Örgütü'nün kurulması önerildi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, EURO 2032'yi organize edeceğiz
  12 Ara Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, EURO 2032'yi organize edeceğiz

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçında yaşanan hakem saldırısını kınayarak, futbol camiasına birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Bak, EURO 2032 organizasyonu için yöneticilere ve kulüp başkanlarına büyük görev düştüğünü belirtti.

 • TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, yaralanan hakem Halil Umut Meler'i ziyaret etti
  12 Ara TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, yaralanan hakem Halil Umut Meler'i ziyaret etti

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor maçının ardından saldırıya uğrayan ve tedavisi süren hakem Halil Umut Meler'i ziyaret etti. Büyükekşi, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, saldırının unutulmaması gerektiğini ve suçluların cezalandırılması için önemli görüşmeler yapacaklarını belirtti. Ayrıca, EURO 2032'nin tehlikede olmadığını ve Türkiye'de futbolun sorunsuz bir şekilde devam etmesi hedeflendiğini ifade etti.

 • TFF Başkanı Büyükekşi, EURO 2032 iddialarına yanıt verdi: Böyle bir şey söz konusu değil
  12 Ara TFF Başkanı Büyükekşi, EURO 2032 iddialarına yanıt verdi: Böyle bir şey söz konusu değil

  Halil Umut Meler'e yapılan saldırı sonrası EURO 2032'nin Türkiye'den alınacağı iddiasına yanıt veren TFF Başkanı Büyükekşi, ''Böyle bir şey söz konusu değil'' dedi.

 • Çiğdem Karaaslan, cimnastikte başarılı sporcular ve aileleriyle buluştu
  08 Ara Çiğdem Karaaslan, cimnastikte başarılı sporcular ve aileleriyle buluştu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Türkiye Cimnastik Federasyonu Samsun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte, başarılı cimnastik sporcuları ve aileleriyle bir araya geldi. Karaaslan, ülkemizin büyük ve güçlü yürüyüşüne destek verdiklerini belirtti.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Türkiye Cimnastik Federasyonu Samsun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte konuştu
  08 Ara AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Türkiye Cimnastik Federasyonu Samsun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte konuştu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Türkiye Cimnastik Federasyonu Samsun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte, 'Amacımız, gittiğiniz her yerde ay-yıldızlı formayı en yükseğe çıkartmak. Hepimiz taş üstüne taş koyarak, ülkemizin bu büyük ve güçlü yürüyüşüne destek oluyoruz' dedi.

 • TFF Başkanı ve A Milli Takım Teknik Direktörü Avrupa-Akdeniz Mükemmeliyet Ödülü'ne layık görüldü
  07 Ara TFF Başkanı ve A Milli Takım Teknik Direktörü Avrupa-Akdeniz Mükemmeliyet Ödülü'ne layık görüldü

  İtalya'da düzenlenen Avrupa-Akdeniz Mükemmeliyet Ödülleri'nde, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella ödüle layık görüldü. Törende, bölgede yaptıkları işlerle uluslararası çapta fark yaratan, barışa, dostluğa ve kültüre katkı bulunanların çabaları ödüllendirildi.

 • TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını dörtlü bir turnuva olarak düzenlemeyi planlıyor
  13 Kas TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını dörtlü bir turnuva olarak düzenlemeyi planlıyor

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını 5 yıl boyunca dörtlü bir turnuva olarak düzenleme formatı için görüşmelerini sürdürdüklerini açıkladı. Büyükekşi ayrıca, Türkiye'nin 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı İtalya ile ortaklaşa düzenleyeceğini ve kulüplerin şirketleşmesine önem verdiklerini belirtti.

 • Mehmet Büyükekşi: 'Kulüplerin karar verme mekanizmalarına dahil olmalarını istiyoruz'
  07 Kas Mehmet Büyükekşi: "Kulüplerin karar verme mekanizmalarına dahil olmalarını istiyoruz"

  - Mehmet Büyükekşi: "Kulüplerin karar verme mekanizmalarına dahil olmalarını istiyoruz" Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Dedikodulara değil, kanıtlara göre konuşmamız gerekiyor" "Hedefimiz Avrupa standartlarında 40 tane akademi kurabilmek" "Avrupa Futbol...

 • TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: MHK'de yeni yapılanma başlatıyoruz
  07 Kas TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: MHK'de yeni yapılanma başlatıyoruz

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi gündeme dair açıklamalarda bulundu. Hakem performanslarını titizlikle izlediklerini belirten Büyükekşi, ''MHK'de yeni bir yapılanma sürecini başlatıyoruz. Kulüplerimiz ile iş birliği içerisinde olarak, kulüplerin karar verme mekanizmalarına dahil olmalarını istiyoruz. Hakem atamaları, klasman kararları ve hakem performanslarında tartışmalar bitecek.'' dedi.

 • TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: 'Hakemlerin performansını hassasiyet ve titizlikle takip ediyoruz.
  07 Kas TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Hakemlerin performansını hassasiyet ve titizlikle takip ediyoruz.

  TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Hakemlerin performansını hassasiyet ve titizlikle takip ediyoruz.

 • Gençlik ve Spor Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
  03 Kas Gençlik ve Spor Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Bu yüzyılın mimarı gençler olacak.

 • 2034 FIFA Dünya Kupası'na Suudi Arabistan adaylık başvurusunda bulunan tek ülke
  31 Eki 2034 FIFA Dünya Kupası'na Suudi Arabistan adaylık başvurusunda bulunan tek ülke

  Avustralya'nın çekilme kararı almasıyla, Suudi Arabistan 2034 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmak için tek aday ülke konumuna geldi. Avustralya Futbol Federasyonu'nun çekilme kararı sonrasında Suudi Arabistan, turnuvayı düzenlemek için başvuruda bulunan tek ülke oldu. Türkiye Futbol Federasyonu ise 2034 Dünya Kupası ev sahipliği için Suudi Arabistan'a destek vereceğini duyurmuştu. Suudi Arabistan, son yıllarda futbola yaptığı yatırımlar ve uluslararası yıldızları ligine katmasıyla adını duyurmuş bir ülke olarak dikkat çekiyor.

 • Fatih Karagümrük'ün İtalyan futbolcularından EURO 2032 mesajı
  17 Eki Fatih Karagümrük'ün İtalyan futbolcularından EURO 2032 mesajı

  VavaCars Fatih Karagümrük'ün İtalyan futbolcuları Federico Ceccherini, Kevin Lasagna, Flavio Paoletti, Stefano Sturaro ve Davide Biraschi, Türkiye ve İtalya'nın ortaklaşa düzenleyeceği UEFA 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2032) taraftarların etkisiyle tarihin en iyi turnuvasının...

 • TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Kulüpler, devamlı bir günah keçisi arıyor
  17 Eki TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Kulüpler, devamlı bir günah keçisi arıyor

  TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, futbol kulüplerinin başarısızlık karşısında sürekli bir günah keçisi aradıklarını belirterek, "Türk futbolu son 15 yılda her yıl biraz daha geriye gitmiş" dedi.

 • 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası Türkiye ve İtalya'ya verildi
  16 Eki 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası Türkiye ve İtalya'ya verildi

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye ve İtalya'nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağını açıkladı. Bakan Bak, yeni yapılan stadyumlar sayesinde Türkiye'nin bu fırsatı elde ettiğini belirtti. Ayrıca, Konya'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde gençlere yönelik yapılan yatırımların önemini vurguladı ve gençlerin ülkenin en büyük sermayesi olduğunu ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EURO 2024'ü garantileyen millilere tebrik
  16 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EURO 2024'ü garantileyen millilere tebrik

  Türkiye, EURO 2024 Elemeleri D Grubu 7'nci maçında Konya'da oynanan karşılaşmada Letonya'yı 4-0 mağlup ederek turnuvaya katılmayı garantiledi.

 • Milli Takım Avrupa Şampiyonası'na büyük avantajla gidiyor
  16 Eki Milli Takım Avrupa Şampiyonası'na büyük avantajla gidiyor

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, milli takımın Letonya'yı yenerek Avrupa Şampiyonası'na büyük bir avantajla gittiklerini belirtti. Bakan Bak, takımı ve ülke adına gururlu olduklarını söylerken, Başkan Büyükekşi ise sürdürülebilir bir başarı hedeflediklerini ifade etti.

 • Türkiye-Letonya maçının ardından
  16 Eki Türkiye-Letonya maçının ardından

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, A Milli Futbol Takımı'nın başarılı sonuçlar elde edeceğine inandığını belirterek, teknik direktör değişikliğinin olumlu yansıdığını söyledi.

 • Mehmet Büyükekşi: 'Suudi Arabistan'da maç yapmak imaj olarak da çok değerli'
  14 Eki Mehmet Büyükekşi: "Suudi Arabistan'da maç yapmak imaj olarak da çok değerli"

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Süper Kupa maçının Suudi Arabistan'da düzenlenme çalışmasıyla ilgili, "Biz önce kulüplerimizle konuştuk, istiyoruz dediler.

 • Süper Kupa için neden Suudi Arabistan düşünülüyor? Büyükekşi kapısını çaldıkları ilk ülkenin adını verdi
  14 Eki Süper Kupa için neden Suudi Arabistan düşünülüyor? Büyükekşi kapısını çaldıkları ilk ülkenin adını verdi

  TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Kupa maçı için ilk olarak Almanya ve İngiltere'nin kapısını çaldıklarını ancak güvenlik gerekçesiyle tekliflerinin kabul görmediğini belirtti. Bunun üzerine Suudi Arabistan seçeneğini değerlendirdiklerini ifade eden Büyükekşi, imaj açısından Arabistan'ın iyi bir opsiyon olduğunu belirtti.

 • UEFA, EURO 2032 için Türkiye ve İtalya'nın aday statlarını açıkladı
  13 Eki UEFA, EURO 2032 için Türkiye ve İtalya'nın aday statlarını açıkladı

  UEFA, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2032) ortak ev sahipliği yapacak Türkiye ile İtalya'nın aday statlarını açıkladı. Toplam 20 aday stadın 10'u, UEFA tarafından 2026 Ekim'e kadar açıklanacak. Her ülkeden 5'er statta, turnuva maçları oynanacak.

 • Türkiye ve İtalya, EURO 2032 için stadyum önerilerini UEFA'ya sundu
  13 Eki Türkiye ve İtalya, EURO 2032 için stadyum önerilerini UEFA'ya sundu

  Türkiye ve İtalya, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacakları stadyumları UEFA'ya önerdi. Türkiye 10, İtalya ise 10 stadyum önerisinde bulundu. Maçların oynanacağı stadyumlar 2026 yılına kadar belirlenecek.

 • Türkiye, EURO 2032 için UEFA'ya 10 stat bildirdi! Üç büyük şehirden biri listede yok
  13 Eki Türkiye, EURO 2032 için UEFA'ya 10 stat bildirdi! Üç büyük şehirden biri listede yok

  EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak Türkiye ve İtalya'nın UEFA'ya bildirdiği statlar belli oldu. TFF'nin UEFA'ya sunulan listede İzmir'den hiçbir stada yer vermemesi dikkat çekti.

 • Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın futbol elçisi oldu
  13 Eki Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın futbol elçisi oldu

  Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın futbol elçilerinden Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel'i tebrik ederek, takımını başarıyla taşıdığını ve deprem bölgelerine sahip çıktığını belirtti. Savaş, Demirel'in 2032 Avrupa Şampiyonası'nda futbol elçisi olmasının isabetli bir karar olduğunu ifade etti.

 • Eskişehir Atatürk Stadyumu, EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak stadyumlar arasında
  12 Eki Eskişehir Atatürk Stadyumu, EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak stadyumlar arasında

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2032) ev sahipliği yapacak 10 aday stadyum içerisinde Eskişehir Atatürk Stadyumu'nun da yer alması, Eskişehirlileri heyecanlandırdı. Eskişehir halkı, organizasyonun şehirlerine yakışacağını ve turnuvaya 8 yıl kala heyecanlandıklarını belirtti. Ayrıca, Eskişehir esnafı da turnuvanın şehirlerine ekonomik fayda sağlayacağını ifade etti.

 • Hırvatistan-Türkiye maçına doğru
  11 Eki Hırvatistan-Türkiye maçına doğru

  UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu altıncı maçında yarın deplasmanda Hırvatistan ile karşı karşıya gelecek A Milli Takım'ın teknik direktörü Vincenzo Montella, eksik oyuncuları rağmen çok iyi bir kadroya sahip olduklarını ve yarın iyi bir sonuç almak...

 • Vincenzo Montella: EURO 2032'de de milli takımın başında olmak isterim
  11 Eki Vincenzo Montella: EURO 2032'de de milli takımın başında olmak isterim

  "Elimde olan oyuncularla planlama yaparım""Çalıştıklarımızı sahada görmek istediğimiz bir maç olacak""Adana Demirspor döneminde gayet başarılı işler yaptık""9 sene sonra burada milli takımın başında olmak isterim""Modric, Her zaman en iyi şeyleri yapmaya hazır bir futbolcu""Futbola bakış...

 • TFF Başkanı Büyükekşi'den, aday statlarla ilgili açıklama
  11 Eki TFF Başkanı Büyükekşi'den, aday statlarla ilgili açıklama

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, İtalya-Türkiye ortaklığında düzenlenecek 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2032) için belirlenen aday statların tartışılmasıyla alakalı, "Biz kimseye ulufe dağıtmıyoruz.

 • TFF Başkanı: EURO 2032 Türkiye için tanıtım açısından da önemli
  11 Eki TFF Başkanı: EURO 2032 Türkiye için tanıtım açısından da önemli

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye'nin İtalya ile ortaklaşa düzenleyeceği 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın sadece futbol açısından değil, ülkenin tanıtımı açısından da önemli olduğunu belirtti. Büyükekşi ayrıca, teknik direktör Vincenzo Montella ile yapılan görüşmeler ve organizasyonun Türkiye'ye verilmesinin önemini vurguladı.

 • Başkan Altay: '2023 Dünya Spor Başkenti unvanının gururla taşımaya devam edeceğiz'
  11 Eki Başkan Altay: "2023 Dünya Spor Başkenti unvanının gururla taşımaya devam edeceğiz"

  Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu (ACES) tarafından düzenlenen 4. Dünya Spor Kongresi "2023 Dünya Spor Başkenti" Konya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası İtalya ve Türkiye Arasında Ortaklaşa Düzenlenecek
  11 Eki 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası İtalya ve Türkiye Arasında Ortaklaşa Düzenlenecek

  2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye ve İtalya tarafından ortaklaşa düzenlenmesi kararı İtalya'da tartışmalara neden oldu. İtalya'nın altyapı sıkıntıları nedeniyle tek başına aday olamaması ve Türkiye'nin insan hakları ihlalleri eleştirileriyle iş birliği yapılması eleştirilere yol açtı. İtalya, 42 yıl aradan sonra büyük bir futbol turnuvasına ev sahipliği yapacak olmanın sevincini yaşarken, Türkiye ile ortaklık kararı da eleştirel yorumlara neden oldu. Haberlerde, Türkiye'nin insan hakları ihlalleri ve İtalya'nın stadyum sıkıntıları nedeniyle ortaklık kararı alındığı vurgulandı. İki ülkenin de final maçına ev sahipliği yapmak isteyeceği belirtilirken, İtalya'nın yeni bir stadyumla finale talip olması gerektiği ifade edildi.

 • Türkiye ve İtalya, EURO 2032'yi düzenlemek için ortaklaşa seçildi
  11 Eki Türkiye ve İtalya, EURO 2032'yi düzenlemek için ortaklaşa seçildi

  Türkiye ve İtalya, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2032) ev sahipliği için ortaklaşa seçildi. Türkiye'nin adaylık dosyasında yer alan 10 stadyumdan 5'i seçilecek. İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Konya, Antalya, Gaziantep ve Trabzon'dan statlar turnuvaya ev sahipliği yapacak.

 • Başkan Altay tüm sporseverleri 15 Ekim'deki 2. Uluslararası Konya Yarı Maratonuna katılmaya davet etti
  10 Eki Başkan Altay tüm sporseverleri 15 Ekim'deki 2. Uluslararası Konya Yarı Maratonuna katılmaya davet etti

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 15 Ekim'de gerçekleştirilecek 2. Uluslararası Konya Yarı Maratonuna bu yıl 15 bin sporseverin katılmasını hedeflediklerini belirterek, "Başvurular geçen yılın iki katına ulaştı.

 • EURO 2032 listesine stadı yazılmayan Beşiktaş'tan TFF'ye olay gönderme
  10 Eki EURO 2032 listesine stadı yazılmayan Beşiktaş'tan TFF'ye olay gönderme

  Süper Lig devi Beşiktaş, EURO 2032 için belirlenen stadyumlar listesinde Tüpraş Stadyumu'nun yer almaması üzerine kendi stadyumunun fotoğrafını paylaşıp, ''Dünyanın en güzel stadı burada'' ifadelerini kullandı. Paylaşıma TFF'nin resmi hesabı da etiketlendi.

 • Türkiye, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaya hazır
  10 Eki Türkiye, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaya hazır

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin spor tesisleri ve organizasyon yeteneği açısından önemli bir süreç yaşadığını belirterek, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını söyledi. Bak, Türkiye'nin Avrupa'nın en yeni stadyumlarına sahip olduğunu ve Türk sporunda yapılan yatırımların sonuçlarının görülmeye başlandığını ifade etti. UEFA'nın Türkiye'ye olan güveni, organizasyonu Türkiye'ye vererek ortaya konuldu.

 • Türkiye ve İtalya, EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak
  10 Eki Türkiye ve İtalya, EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye ile İtalya'nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2032) ortak ev sahipliği yapacak olmasının, Türk futbolu ve sporu için önemli bir sürecin başlangıcı olduğunu söyledi. Bakan Bak, Türkiye'nin spor tesisleri açısından ne kadar önemli bir süreç ortaya koyduğunu gösterdiğini belirtti ve Türk futbolu için önemli bir sayfa açıldığını vurguladı. Türkiye'nin pek çok organizasyon yapacak kapasiteye sahip olduğunu ifade eden Bak, Türkiye'nin spordaki tesis altyapısıyla dünyanın en önemli ülkelerinden biri haline geldiğini ve olimpiyat sürecinin de söz konusu olabileceğini belirtti. EURO 2032 ev sahipliğinin alınmasında emeği geçenlere teşekkür eden Bak, Türkiye'ye olan güvenin UEFA tarafından ortaya konulduğunu ifade etti.

 • EURO 2032'nin ev sahipleri Türkiye ve İtalya oldu
  10 Eki EURO 2032'nin ev sahipleri Türkiye ve İtalya oldu

  İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina, UEFA'nın EURO 2032'nin ev sahipliğini Türkiye ve İtalya'ya vermesinin Avrupa futbol tarihinin en önemli olaylarından biri olduğunu söyledi. Gravina, bu kararın futbolun engelleri yıkabilecek, halklar arasında diyalog kurabilecek ve barış köprüleri inşa edebilecek bir araç olduğunu vurguladı. İtalya Spor Bakanı Andrea Abodi ise EURO 2032 sayesinde statlarını ve altyapılarını iyileştireceklerini belirtti. İtalyan basını da UEFA'nın kararını flaş haber olarak duyurdu.

 • TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt: EURO 2032'yle Türk futboluna miras bırakıyoruz
  10 Eki TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt: EURO 2032'yle Türk futboluna miras bırakıyoruz

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Mustafa Eröğüt, 2032 Avrupa Şampiyonası'na (EURO 2032) İtalya ile ev sahipliği yapacak olmalarına ilişkin, 'Bizden sonraki jenerasyonlara futbol adına bir miras bırakıyoruz.' dedi. Eröğüt, UEFA Genel Merkezi'nde yapılan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Türk futbolu için EURO 2032'nin önemini vurguladı ve hazırlıklara başlayacaklarını belirtti.

 • Volkan Demirel, Türkiye'nin EURO 2032 adaylığındaki futbol elçisi olarak gurur duyduğunu dile getirdi
  10 Eki Volkan Demirel, Türkiye'nin EURO 2032 adaylığındaki futbol elçisi olarak gurur duyduğunu dile getirdi

  Volkan Demirel, Türkiye'nin EURO 2032'ye ev sahipliği yapma kararının gurur verici olduğunu belirtti. Demirel, Türkiye'nin güzelliklerini ve misafirperverliğini dünyaya göstermek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ayrıca, İtalya'nın EURO 2032 elçisi Gianluigi Buffon ile iyi bir iletişim kurduklarını ve birbirlerini şampiyonaya hazırlayacaklarını ifade etti. Demirel, 2032'de turnuvada yer almayı ve Türk futboluna hizmet etmeyi istediğini sözlerine ekledi.

 • TFF Başkanı: Türkiye ve İtalya EURO 2032'ye ortak ev sahipliği yapacak
  10 Eki TFF Başkanı: Türkiye ve İtalya EURO 2032'ye ortak ev sahipliği yapacak

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye ile İtalya'nın EURO 2032'ye ortak ev sahipliği yapacak olmasının büyük bir sinerji ortaya çıkaracağını belirtti. Büyükekşi, Türkiye'nin altyapı ve organizasyon konusunda başarılı olduğunu vurgulayarak, İtalya ile birlikte önemli bir iş birliği yapacaklarını ifade etti.

 • TFF Başkanı Büyükekşi: '100. yılımızı Avrupa şampiyonası ile taçlandırdık'
  10 Eki TFF Başkanı Büyükekşi: "100. yılımızı Avrupa şampiyonası ile taçlandırdık"

  Türkiye uzun yıllardır devam eden Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapma hedefine ulaştı.

 • Türkiye ile İtalya'nın EURO 2032'ye ev sahipliği
  10 Eki Türkiye ile İtalya'nın EURO 2032'ye ev sahipliği

  UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Türkiye ile İtalya'nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2032) ortaklaşa ev sahipliği kararının Türk futbolu adına tarihi bir öneme sahip olduğunu söyledi.

 • Meblağ hayli yüksek! İşte EURO 2032'den elde edeceğimiz dev gelir
  10 Eki Meblağ hayli yüksek! İşte EURO 2032'den elde edeceğimiz dev gelir

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, ülkemizin İtalya ile birlikte EURO 2032'ye ev sahipliği yapma başvurusunun UEFA tarafından kabul edilmesinin ardından yaptığı açıklamada Türkiye'nin bu organizasyondan 1 milyar doların üzerinde gelir elde edeceğini ifade etti.

 • Türkiye, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak
  10 Eki Türkiye, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak

  Türkiye, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı İtalya ile ortaklaşa düzenleyecek. Daha önce 6 kez aday olan ancak ev sahipliği hakkını elde edemeyen Türkiye, 7. girişiminde turnuvanın ev sahipliğine hak kazandı. EURO 2032 Türkiye ve İtalya'daki toplam 10 şehirde gerçekleştirilecek ve açılış ve final maçlarının hangi ülkede oynanacağı yapılacak görüşmelerin sonrasında belli olacak.

 • Türkiye ve İtalya, EURO 2032'yi düzenlemek için başvurularını kabul ettirdi
  10 Eki Türkiye ve İtalya, EURO 2032'yi düzenlemek için başvurularını kabul ettirdi

  Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Türkiye ve İtalya'nın ortaklaşa düzenlemek istediği EURO 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası için yapılan başvuruyu kabul etti. Türkiye, daha önce EURO 2028 için de başvuruda bulunmuştu ancak İtalya ile ortaklık anlaşması yaparak EURO 2032 başvurusundan çekildi.

 • Türkiye ve İtalya, EURO 2032'yi düzenlemek için başvurularını kabul ettirdi
  10 Eki Türkiye ve İtalya, EURO 2032'yi düzenlemek için başvurularını kabul ettirdi

  Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Türkiye ve İtalya'nın ortaklaşa düzenlemek istediği EURO 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası için yapılan başvuruyu kabul etti. Türkiye, daha önce EURO 2028 için de başvuruda bulunmuştu ancak İtalya ile ortaklık anlaşması yaparak EURO 2032 başvurusundan çekildi.

 • Türkiye ve İtalya, EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak
  10 Eki Türkiye ve İtalya, EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak

  UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032'ye ev sahipliği yapacağını duyurdu. Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA'ya teşekkürlerini sunarken, iki ülkenin Akdeniz kültürünü paylaşarak futbol mirasına katkıda bulunacaklarını belirtti.

 • UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye-İtalya ortaklığı ile düzenleneceğini açıkladı.
  10 Eki UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye-İtalya ortaklığı ile düzenleneceğini açıkladı.

  UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye-İtalya ortaklığı ile düzenleneceğini açıkladı.

 • UEFA, EURO 2028 ve EURO 2032 ev sahiplerini açıkladı
  10 Eki UEFA, EURO 2028 ve EURO 2032 ev sahiplerini açıkladı

  UEFA Yönetim Kurulu, EURO 2028'e Birleşik Krallık ile İrlanda Cumhuriyeti'nin, EURO 2032'ye ise Türkiye ile İtalya'nın ev sahipliği yapacağını duyurdu. Türkiye'yi temsilen TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, sunumlarını gerçekleştirdi. Törende TFF delegasyonunda ise Onursal Başkan Şenes Erzik ve diğer yöneticiler de yer aldı.

 • Son Dakika: Türkiye, İtalya ile birlikte EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak
  10 Eki Son Dakika: Türkiye, İtalya ile birlikte EURO 2032'ye ev sahipliği yapacak

  Son dakika: UEFA, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2032) ev sahipliğinin Türkiye ve İtalya ortaklığına verildiğini duyurdu.

 • DOSYA HABER - Türkiye'nin Avrupa Futbol Şampiyonası macerası
  10 Eki DOSYA HABER - Türkiye'nin Avrupa Futbol Şampiyonası macerası

  EURO 2032'nin İtalya ile ortak ev sahibi olmaya hazırlanan Türkiye, EURO 2024 Elemeleri'nde, Avrupa Futbol Şampiyonası'na 6. kez katılmanın mücadelesini veriyor.

 • Türkiye ve İtalya, EURO 2032 ev sahipleri açıklanacak
  10 Eki Türkiye ve İtalya, EURO 2032 ev sahipleri açıklanacak

  Türkiye ve İtalya'nın ortak aday olduğu 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2032) ev sahipleri, UEFA'nın Nyon'daki merkezinde yapılacak toplantı sonrasında açıklanacak. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve İtalya Futbol Federasyonu heyetleri, sunumlarını yapmak üzere UEFA'ya geldi. Adaylık sunumunda TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve Türkiye'nin EURO 2032 adaylığındaki futbol elçisi Volkan Demirel yer alacak. Açıklama töreni, UEFA Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında gerçekleştirilecek.

 • TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt, EURO 2032 ev sahipliği için olumlu kararı beklediklerini söyledi
  09 Eki TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt, EURO 2032 ev sahipliği için olumlu kararı beklediklerini söyledi

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Mustafa Eröğüt, İtalya Futbol Federasyonu yetkilileri ile birlikte EURO 2032 ev sahipliği için olumlu kararı beklediklerini açıkladı. Eröğüt, Türk futbolunun adaylık sürecinde emek verdiğini ve stratejik iş birliğiyle güçlendiklerini belirtti. UEFA'nın yarınki karar toplantısında son sunumlarını yapacaklarını ve iyi haberler almayı umduklarını ifade etti.

 • Türkiye'nin EURO 2032 adaylığındaki futbol elçisi Volkan Demirel oldu
  09 Eki Türkiye'nin EURO 2032 adaylığındaki futbol elçisi Volkan Demirel oldu

  Türk ve İtalyan heyetlerinin UEFA'ya yapacakları sunumda futbol elçileri olarak görevlendirilen Volkan Demirel ve Gianluigi Buffon, UEFA yönetim kuruluna katılacak ve konuşma yapacaklar. Volkan Demirel ayrıca hazırlık çalışmalarına da katılacak.

 • Türkiye, EURO 2032 ev sahipliği için İtalya ile yarışıyor
  09 Eki Türkiye, EURO 2032 ev sahipliği için İtalya ile yarışıyor

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) heyeti, UEFA'ya EURO 2032 ev sahipliği için sunum yapmak üzere İsviçre'ye geldi. TFF heyeti, İtalya Futbol Federasyonu yetkilileriyle görüşerek son detayları ele alacak ve UEFA Yönetim Kurulu'nun kararını bekleyecek.

 • Müjdeyi İtalyanlar verdi! EURO 2032'ye Türkiye ve İtalya ev sahipliği yapacak
  09 Eki Müjdeyi İtalyanlar verdi! EURO 2032'ye Türkiye ve İtalya ev sahipliği yapacak

  EURO 2032'nin Türkiye ve İtalya'nın ortaklığında düzenleneceği iddia edildi. Müjdeyi İtalyanlar verirken, UEFA konuya dair resmi açıklamayı yarın yapacak.

 • DOSYA HABER - Türkiye, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ortak ev sahibi oluyor
  09 Eki DOSYA HABER - Türkiye, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ortak ev sahibi oluyor

  2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı (EURO 2032) düzenlemek için İtalya ile ortak aday olan Türkiye'nin ev sahipliği hayali gerçekleşiyor.

 • Türkiye ve İtalya, EURO 2032'ye ev sahipliği yapmak için başvuruda bulundu
  04 Eki Türkiye ve İtalya, EURO 2032'ye ev sahipliği yapmak için başvuruda bulundu

  UEFA, Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapma başvurusunu değerlendirmeye aldı. Türkiye Futbol Federasyonu, EURO 2032 adaylık başvurusunun kabul edilmesi durumunda EURO 2028 adaylığından çekileceğini açıkladı. UEFA, bu kararla birlikte Türkiye'nin EURO 2028 adaylığı için yarışmayacağını duyurdu. EURO 2032 için ise yalnızca Türkiye-İtalya ortak başvurusu bulunuyor. Ev sahipleri, UEFA toplantısında belirlenecek.

 • Türkiye ve İtalya, EURO 2032'ye ev sahipliği yapmak için başvuruda bulundu
  04 Eki Türkiye ve İtalya, EURO 2032'ye ev sahipliği yapmak için başvuruda bulundu

  UEFA, Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapma başvurusunu değerlendirmeye aldı. Türkiye Futbol Federasyonu, EURO 2032 adaylık başvurusunun kabul edilmesi durumunda EURO 2028 adaylığından çekileceğini açıkladı. UEFA, bu kararla birlikte Türkiye'nin EURO 2028 adaylığı için yarışmayacağını duyurdu. EURO 2032 için ise yalnızca Türkiye-İtalya ortak başvurusu bulunuyor. Ev sahipleri, UEFA toplantısında belirlenecek.

 • UEFA, Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032'yi ortak düzenlemek için yaptığı başvuruyu kabul etti
  04 Eki UEFA, Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032'yi ortak düzenlemek için yaptığı başvuruyu kabul etti

  UEFA, EURO 2032'yi Türkiye ve İtalya'nın ortak düzenleme başvurusunu kabul etti. UEFA İcra Kurulu, 10 Ekim'de turnuvayı düzenleyecek ülkeyle ilgili kararını açıklayacak.

 • Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032 ortaklık başvurusu kabul edildi. UEFA İcra Kurulu, 10 Ekim'de kararını duyuracak.
  04 Eki Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032 ortaklık başvurusu kabul edildi. UEFA İcra Kurulu, 10 Ekim'de kararını duyuracak.

  Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032 ortaklık başvurusu kabul edildi.

 • A Milli Takım tarihinde bir ilk! Montella, Türkiye'de ikamet etmek zorunda
  27 Eyl A Milli Takım tarihinde bir ilk! Montella, Türkiye'de ikamet etmek zorunda

  A Milli Takım'ın yeni hocası Vincenzo Montella için düzenlenen imza töreninde TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ilk kez uygulayacakları bir methodu açıkladı. Montella'nın sözleşmesine daha önce örneği görülmemiş bir madde koyduklarını belirten Büyükekşi, ''Hocamızla İstanbul'da ikamet edecek, Türkiye'de kalacak. Türkiye'de kalacağı için bütün Anadolu takımlarının maçlarını izleyecek.'' dedi.

 • İstanbul'da Şampiyonlar Ligi finali öncesi gala gecesi düzenlendi
  10 Haz İstanbul'da Şampiyonlar Ligi finali öncesi gala gecesi düzenlendi

  İngiltere ekibi Manchester City ile İtalya temsilcisi Inter arasında bu akşam Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali öncesi Tersane İstanbul'da gala gecesi düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve diğer futbol ailesinin temsilcileri katıldı. Konuşmaların ardından Sertap Erener konseri ile etkinlik devam etti.

 • Haftanın tarihine bakış
  30 Nis Haftanın tarihine bakış

  ABD'nin Chicago kentinde işçilerin, 1886'da iş gününün 8 saat olmasına yönelik mücadelesinin başlangıcı kabul edilen 1 Mayıs, "Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı"nın Paris Kongresi'nde "işçilerin ortak bayramı" olarak benimsendi.

 • Avrupa Kupası ev sahipliği için Eskişehir de aday
  14 Nis Avrupa Kupası ev sahipliği için Eskişehir de aday

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun, 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonalarına ev sahipliği yapmak için yaptığı başvuruda, aday stadyumlar arasında Eskişehir Atatürk Stadyumu da yer alıyor.

 • Avrupa Kupası ev sahipliği için Eskişehir de aday
  14 Nis Avrupa Kupası ev sahipliği için Eskişehir de aday

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun, 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonalarına ev sahipliği yapmak için yaptığı başvuruda, aday stadyumlar arasında Eskişehir Atatürk Stadyumu da yer alıyor.

 • Koray Palaz: Türkiye, 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonaları için güçlü bir aday
  13 Nis Koray Palaz: Türkiye, 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonaları için güçlü bir aday

  Has İlaç Afyonspor Teknik Direktörü Koray Palaz, Türkiye'nin 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonaları için ev sahipliği yapmak için yaptığı başvuru hakkında konuştu.

 • Koray Palaz: Türkiye, 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonaları için güçlü bir aday
  13 Nis Koray Palaz: Türkiye, 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonaları için güçlü bir aday

  Has İlaç Afyonspor Teknik Direktörü Koray Palaz, Türkiye'nin 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonaları için ev sahipliği yapmak için yaptığı başvuru hakkında konuştu.

 • TFF, Avrupa Şampiyonası için başvuruda bulundu! UEFA'ya sunulan listede İzmir ve Vodafone Park yer almadı
  13 Nis TFF, Avrupa Şampiyonası için başvuruda bulundu! UEFA'ya sunulan listede İzmir ve Vodafone Park yer almadı

  TFF, EURO 2028 ve 2032'ye ev sahipliği yapmak adına adaylık dosyasını UEFA'ya iletti. Dosyada ev sahipliği için 8 şehirden 10 stadyum yer alırken, İzmir'den hiçbir stat ve Vodafone Park'ın bulunmaması dikkatlerden kaçmadı.

 • TFF, 2028 ve 2032 Avrupa Şampiyonası adaylık dosyasını UEFA'ya sundu
  13 Nis TFF, 2028 ve 2032 Avrupa Şampiyonası adaylık dosyasını UEFA'ya sundu

  Türkiye Futbol Federasyonu, 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonalarına ev sahipliği yapmak için yaptığı resmi adaylık başvurusunun ardından adaylık dosyasını da UEFA'ya sundu.

 • İtalya, EURO 2032 için nihai adaylık dosyasını UEFA'ya sundu
  12 Nis İtalya, EURO 2032 için nihai adaylık dosyasını UEFA'ya sundu

  İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2032) ev sahipliği için UEFA'ya nihai adaylık dosyasını sundu.

 • EURO 2028 ve EURO 2032 adaylık dosyaları UEFA'ya teslim edildi
  12 Nis EURO 2028 ve EURO 2032 adaylık dosyaları UEFA'ya teslim edildi

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonalarına ev sahipliği yapmak için hazırladığı adaylık dosyasını UEFA'ya sundu.

Advertisement