Kainat Güzellik Yarışması'nda Bir İlk! İspanyol Trans Birey Birinci Oldu - Son Dakika

Kainat Güzellik Yarışması'nda Bir İlk! İspanyol Trans Birey Birinci Oldu

06.07.2018 08:16

Kainat Güzeli yarışmasında İspanya'yı temsil edecek güzel, 26 yaşındaki trans kadın Angela Ponce oldu.

1
Kainat Güzellik Yarışması'nda İspanya'yı temsil edecek ismin belirlendiği Kainat Güzeli İspanya yarışmasında 26 yaşındaki transseksüel kadın Angela Ponce birinci oldu.

2
Kainat Güzeli İspanya yarışmasına katılan 22 yaşındaki trans kadın Angela Ponce, 22 rakibini geride bırakarak tacın sahibi oldu.

3
2015 Dünya Güzeli İspanya yarışmasına da katılan ancak başarısız olan Ponce, bu kez jüriyi etkiledi ve ülkesini kasım ayında Las Vegas'ta gerçekleştirilecek Kainat Güzellik Yarışması'nda temsil etme hakkı kazandı.

4
Ponce, ayrıca Kainat Güzellik Yarışması'na katılacak ilk trans birey de olacak. Yarışma kuralları 2012'de değiştirilmiş ve LGBTİ bireylere de katılım hakkı verilmişti.

5
Tacını alan Ponce, kendisini destekleyenlere teşekkür etti ve LGBTİ için eşit hakları talep ettiği bir açıklama yaptı.

6
Ponce “Her zaman hayalim olan bir şey gerçekleşti. Bugün hayatımda yeni bir dönem başlıyor. Kendime, hayat amacıma ve İspanya'ya adanmışlığımla Kainat Güzellik Yarışması'na gideceğim. Herkesi kapsama, saygı, tolerans, kendimize ve başkalarına yönelik sevgi mesajları ileteceğim” ifadelerini kullandı.

7
İspanya'nın güzellik yarışmasında birinci olan ilk trans bireyi olan Ponce, ülkede gündem yarattı. Ponce, sosyal medyadan da büyük destek gördü.

8
Trans güzel Ponce'un çocukluk fotoğrafı ve şimdiki hali...

9
10
11
12
13
14
15
16

YORUMLAR
500

Son Dakika Kainat Güzellik Yarışması'nda Bir İlk! İspanyol Trans Birey Birinci Oldu - Son Dakika


Advertisement