Mardinli Şirin'in SBS Başarısı - Son Dakika

Mardinli Şirin'in SBS Başarısı

05.08.2010 13:01

1
Mardin'in Nusaybin İlçesi Girmeli Köyü İlköğretim Okulu öğrencisi 14 yaşındaki Mehmet Şirin Aslan, Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdi.
2
Nusaybin'in Girmeli Köyü'nde çiftçilik yapan ailenin çocuğu olan Girmeli İlköğretim Okulu 7'inci sınıf öğrencisi Mehmet Şirin Aslan, SBS'de 500 soruyu da doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı. Okuldan arta kalan zamanlarda hayvan otlatan Aslan, Türkiye birincisi olduğu haberini okul müdürvekili Hamdullah Yıldırım ve gittiği dershane yetkililerinden alınca büyük sevinç yaşadı.
3
Yüksek puan almayı beklediğini ancak 500 tam puan alacağını tahmin etmediğini söyleyen Arslan sevincini şöyle dile getirdi:

4
5
“Köyümüzden ve Mardin'den bir Türkiye birincisi çıkması adına çok sevindim. Bu birincilik benim arkadaşlarıma da bir umut olabilir. Ben tayini buraya çıkıp da gelmeyen öğretmenlere seslenmek istiyorum. Buralarda bende 10 kat daha fazla okumaya hevesli arkadaşlarım var. Buralarda da sizin ışığınızı bekleyen, sizden eğitim almak isteyen, size muhtaç olan çocuklar var. Lütfen tayininiz buraya çıktığında seve seve gelin.”
6
7
8
9
10
11
12
13

YORUMLAR
500

Son Dakika Mardinli Şirin'in SBS Başarısı - Son Dakika


Advertisement