Antalya 'Kemer Uluslararası Sualtı Günleri' Sona Erdi - Son Dakika
Güncel

Antalya 'Kemer Uluslararası Sualtı Günleri' Sona Erdi

Antalya \'Kemer Uluslararası Sualtı Günleri\' Sona Erdi

'Kemer Uluslararası Sualtı Günleri' sona erdi Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ile Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen 14'üncü 'Uluslararası Kemer Sualtı Günleri' Majesty Lamer Art'daki ödül töreni ile sona erdi.

20.05.2015 19:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

'Kemer Uluslararası Sualtı Günleri' sona erdi

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ile Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen 14'üncü 'Uluslararası Kemer Sualtı Günleri' Majesty Lamer Art'daki ödül töreni ile sona erdi.

24 ülkeden 80 profesyonel sualtı fotoğrafçısı ve sualtı filmcilerinin katıldığı 'Uluslararası Kemer Sualtı Günleri'nde dereceye girenlere ödülleri ve plaketleri Majesty Lamer Art'da verildi. Ödül töreni öncesi sualtı günlerinin isim babası merhum Mustafa Çalık'ın ailesine teşekkür plaketi sunuldu. Selçuk Üniversitesi Sualtı Arkeolojisi Anabilim Dalı Başkan Yrd. Doç. Dr. Hakan Öniz ve KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz sualtı günlerine katkı sağlamaktan gurur duyduklarını söylediler. UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkan Yardımcısı Gürcan Türkoğlu'nun da teşekkür konuşmasının ardından, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel ile Kemer Sualtı Günleri'nin kurucusu Aydın Aytuğ etkinliğin Kemer'in tanıtımına katkısını anlattı. Yarışmalarda dereceye girenlerin isimleri ise şöyle oluştu:

Sualtı Model Fotoğraf kategorisinde Vilademir Mladeoic 1'inci, H. Mert Antika 2'nci, Sualtı Model Video kategorisinde Dilan Ulusoy 1'inci, Göksel Yurdakul 2'nci oldu. Emre Onur Sualtı Doğa Yarışması kategorisinde Göksel Yurdakul 1'inci olurken, Kemal Koş 2'nci oldu. Ekrem Akurgal Sualtı Arkeoloji Video kategorisinde yine Göksel Yurdakul 1'inci olurken, 2'nciliği Dilan Ulusoy kazandı. Nurdoğan Özkaya Sualtı Doğa Fotoğraf kategorisinde İvana Ortovic Kronic 1'inci, Jenez Kranye 2'inci oldu. Jale İnan Sualtı Arkeoloji Fotoğraf kategorisinde yine İvana Ortovic Kronic 1'inci, Jenez Kranye de 2'nci oldu. Çevre Ödülü'nü ise Vilademir Mladeoic, Unesco Türkiye Milli Komisyonu Ödülünü Ömer Durak kazandı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya 'Kemer Uluslararası Sualtı Günleri' Sona Erdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şırnak'ta Nalbantlık Yapan Usta, At ve Katırların Ayak Bakımlarını Yaparak Geçimini Sağlıyor
  09:34 Şırnak'ta Nalbantlık Yapan Usta, At ve Katırların Ayak Bakımlarını Yaparak Geçimini Sağlıyor

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 20 yıldır nalbantlık yapan usta, at ve katırların ayak bakımlarını yaparak geçimini sağlıyor. İlçenin Oymakaya köyünde yaşayan Resul Ecer (53), 20 yıldır at ve katırların ayaklarını temizleyerek nallama yapıyor. Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinden yüzlerce vatandaş, atlarını Ecer ustaya emanet ediyor. Nalbant Resul Ecer, zorlu ve tehlikeli bir iş yaptığını söyledi ve bu işi yaparak geçimini sağladığını belirtti.

 • Erzincan Emniyet Müdürlüğü, 11 yaşındaki Edanur'un doğum gününü kutladı
  09:33 Erzincan Emniyet Müdürlüğü, 11 yaşındaki Edanur'un doğum gününü kutladı

  Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polisleri çok seven 11 yaşındaki Edanur'un doğum gününü kutlamak için sürpriz bir jest yaptı. Edanur'un mutluluğu gözlerinden okunurken, ailesi ve genç kız, Emniyet Müdürü Kenan Kurt ve Emniyet Müdürlüğü personeline teşekkürlerini iletti.

 • Erzurum'da Mart ayında 100 ölümlü-yaralamalı trafik kazası yaşandı
  09:32 Erzurum'da Mart ayında 100 ölümlü-yaralamalı trafik kazası yaşandı

  Erzurum'da 2024 yılının ilk 3 aylık döneminde polis bölgesinde meydana gelen trafik kazalarında daha çok maddi hasarlar yaşandığı belirlendi. Mart ayında 100 ölümlü-yaralamalı kaza gerçekleşti. Ayrıca, 194 maddi hasarlı kaza ve bu kazalarda 1 kişi öldü, 169 kişi yaralandı. 2024 yılı 3 aylık dönemde ise toplamda 274 ölümlü-yaralamalı kaza, 602 maddi hasarlı kaza ve bu kazalarda 2 kişi öldü, 469 kişi yaralandı.

 • Depremde annesini ve bacağını kaybeden depremzede protez bacağıyla hayata tutunuyor
  09:31 Depremde annesini ve bacağını kaybeden depremzede protez bacağıyla hayata tutunuyor

  Hatay'da yaşanan asrın felaketinde annesini ve bacağını kaybeden Emine Kahramanoğulları, yeni yuvası olan konteynerinde protez bacağıyla hayat mücadelesine devam ediyor. Kahramanoğulları, yaşadığı olumsuzluklara rağmen hayata tutunmaya çalışanlara örnek olmak istiyor.

 • Kırıkkale'de Otomobilin Yaya ve Park Halindeki Dorseye Çarpması Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti
  09:31 Kırıkkale'de Otomobilin Yaya ve Park Halindeki Dorseye Çarpması Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti

  Kırıkkale'de meydana gelen trafik kazasında, Ş.Ç.O. idaresindeki otomobil önce yol kenarında bekleyen yayaya, ardından park halindeki tır dorsesine çarptı. Kazada otomobilde bulunan S.B. hayatını kaybederken, sürücü ve yaya G.K. ise yaralandı. G.K'nin durumu ise hayati tehlike arz etmektedir.

 • Görme ve bedensel engelli Berna Deligöz, hafız oldu ve umreye gitti
  09:30 Görme ve bedensel engelli Berna Deligöz, hafız oldu ve umreye gitti

  Devletin korunmasındaki görme ve bedensel engelli Berna Deligöz, 2 yıllık çabası sonrası hafız oldu ve umreye gitme hayaline kavuştu. Erzurum Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde yaşayan Deligöz, Vali Mustafa Çiftçi ve eşi Azime Çiftçi'nin destekleriyle umre ziyaretine gönderildi.

 • Erzurum Havaalanında 2024 Mart Ayında 616 Uçuş Gerçekleşti
  09:28 Erzurum Havaalanında 2024 Mart Ayında 616 Uçuş Gerçekleşti

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 2024 yılı Mart ayı hava trafiği rakamlarını açıkladı. Erzurum Havaalanında 2024 yılının üçüncü ayında 616 uçuş gerçekleşti ve toplam 87 bin 251 kişi uçtu. Bir ayda Erzurum Havalimanından 610 iç hat ve 6 dış uçuş gerçekleşti. 2023 yılında aynı dönemde toplam 600 iç hat uçuşu gerçekleşti. Erzurum'da 1 ayda 87 bin 25 iç hatlar ve 226 kişi dış hatlardan uçak hizmetinden yararlandı. 2023 yılında aynı dönemde bir ayda 78 bin 664 yolcu hareketi oldu. 1 ay içinde Erzurum Havalimanında 547 ticari uçak trafiği gerçekleşti. 682 ton yük trafiği oldu. Bu yükler bagaj, kargo ve posta olarak ifade ediliyor. 2024 yılının Ocak ayında ise 9 ton kargo trafiği gerçekleşti. Erzurum havaalanında 2024 yılının ilk 3 ayında bin 907 uçuş, 297 bin 732 yolcu ve bin 699 ticari uçuş yapıldı. Bir önceki yıla göre rakamlarda genel anlamda artış olduğu gözlendi.


Advertisement