Son dakika Jale İnan haberleri, Jale İnan son dakika, son dakika Jale İnan

Son Dakika Jale İnan Haberleri

 • Antalya Kadın Müzesi'nden Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Jale İnan 2023 Yılın Kadını Ödülü
  02 Şub Antalya Kadın Müzesi'nden Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Jale İnan 2023 Yılın Kadını Ödülü

  Antalya Kadın Müzesi tarafından düzenlenen Jale İnan Antalya Yılın Kadını Ödül Töreni'nde, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a ödül verildi. Özkan, ödülü annesi Nalan Doğan'a adadı ve kadınların güçlü toplumlar için önemine vurgu yaptı. Tören, Antalya Valisi Hulusi Şahin'in konuşması ve söyleşiyle sona erdi.

 • Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Prof. Dr. Jale İnan Antalya 2023 Yılın Kadını Ödülü Verildi
  02 Şub Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Prof. Dr. Jale İnan Antalya 2023 Yılın Kadını Ödülü Verildi

  Antalya Kadın Müzesi tarafından düzenlenen törende, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Prof. Dr. Jale İnan Antalya 2023 Yılın Kadını Ödülü takdim edildi. Ödül, Antalya'ya en çok katkı sağlayan kadına verilmektedir. Rektör Özkan, ödülü alırken, kadınların dünyayı değiştirme gücüne sahip olduğunu vurgulayarak, kadın haklarının geliştirilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği ideali için çalışmanın önemine değindi.

 • Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Antalya Tanıtım Vakfı tarafından ödül verildi
  02 Şub Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'a Antalya Tanıtım Vakfı tarafından ödül verildi

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Tanıtım Vakfı tarafından Prof. Dr. Jale İnan Antalya 2023 Yılın Kadını Ödülü'ne layık görüldü. Özkan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, kadınların daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini vurguladı.

 • Lise Öğrencilerinden Öğretmenlerine Sürpriz İmza Günü
  07 Ara Lise Öğrencilerinden Öğretmenlerine Sürpriz İmza Günü

  BURDUR'da lise öğrencileri, okulda görevli öğretmen Yeliz Özge Toyman'a geçen ay yayımlanan ilk romanı için sürpriz imza günü düzenledi. USO Anadolu Lisesi Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Yeliz Özge Toyman'ın fantastik bir kurguyla ilk kadın doktor Safiye Ali, ilk kadın pilot Sabiha Gökçen, ilk kadın tiyatrocu Afife Jale, ilk kadın arkeolog Jale İnan, ilk kadın sosyologlardan ve Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan, ilk kadın hakim Suat Hilmi Berk ve ilk kadın ressam Mihri Müşfik Hanım'ı anlattığı romanı 'Renklerle Yolculuk' iki hafta önce yayımlandı. Yeliz Özge Toyman'ın yürütücüsü olduğu 'Oku-Yorum Buluşalım' projesi kapsamında kitap okuyup yazarlarla söyleşiler yapan USO Anadolu Lisesi proje öğrencileri, öğretmenleri için sürpriz bir imza günü düzenledi. Okul Müdürü Özlem Karpuz ile öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı imza gününde romanın editörü Ali Saçıkara ile eğitimci yazarların gönderdikleri tebrik videoları Toyman'ı duygulandırdı.

 • Faik Öztrak: 'Milletimiz, Ata'sına da Cumhuriyetimize de Sahip Çıktı.
  30 Eki Faik Öztrak: "Milletimiz, Ata'sına da Cumhuriyetimize de Sahip Çıktı.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Atatürk, sadece milletimizin değil; dünya üzerindeki tüm mazlum milletlerin de kutup yıldızıdır. Yolunu kaybedenlere yol gösterir. Bundan bir asır önce, emperyalizme karşı verdiğimiz istiklal mücadelemizi, dünyanın bu en meşru savaşını taçlandıran, ülkemizi medeni âlemin saygın bir üyesi yapan, cumhuriyetimizin 100’üncü şeref yılını en görkemli şekilde kutlamak, aynı zamanda 100 yıl sonra, ‘Mazlum milletlerin zulme ilelebet tahammül etmeyeceğini, bir kere daha tüm dünyaya haykırmak için’ de büyük bir fırsattı. Saray, bu fırsatı da kullanamadı. Ama sarayın yapmadığını, aziz milletimiz yaptı. Cumhuriyetin 100’üncü şeref yılını, ona yakışır bir biçimde kutladı. Binler oldu, on binler oldu, yüz binler oldu, milyon oldu. Cumhuriyetin 100’üncü yılında Anıtkabir’e aktı. Yolları, caddeleri bizim belediyelerimiz, ay yıldızlı bayrağımızla doldurdu. Gece de partimizin ve CHP’li belediyelerin düzenlediği etkinliklerde, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı coşkuyla kutlandı. Milletimiz, Ata’sına da cumhuriyetimize de sahip çıktı. Türkiye Cumhuriyeti’nin dahili ve harici bedhahlara rağmen ilelebet payidar kalacağını bir defa daha gösterdi” dedi.

 • Psidia'nın Gizemli Pagan Kenti: Kremna
  22 Eyl Psidia'nın Gizemli Pagan Kenti: Kremna

  Psidia'nın Gizemli Pagan Kenti: Kremna 2 sene önce başlayan kazı çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarılıyor Burdur'un Pagan tapınaklı Psidia kenti Kremna 2 sene önce başlayan kazı çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarılıyor.

 • Nazilli Belediye Başkanı Anneler Günü Mesajı Yayımladı
  12 May Nazilli Belediye Başkanı Anneler Günü Mesajı Yayımladı

  Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm annelerin ve anne adaylarının bu anlamlı gününü kutladı. Mesajında Türk kadınlarının tarihe damga vuran başarılarına da değindi.

 • BAKAN ERSOY SİDE, TURİZMDE YENİ MARKA OLACAK
  19 Nis BAKAN ERSOY SİDE, TURİZMDE YENİ MARKA OLACAK

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Turkaegean' ve 'Antalya Riviera' turizm markalarının çok başarılı olduğunu anlatarak, önümüzdeki dönemden itibaren Türkiye'nin turizm markalarına yepyeni logosu ile Side'yi dahil edeceklerini söyledi.

 • Side Kültürel Miras Projesi Basın Lansmanı Yapıldı
  19 Nis Side Kültürel Miras Projesi Basın Lansmanı Yapıldı

  Antalya'da gerçekleştirilen Side Kültürel Miras Projesi Basın Lansmanı'na Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı. Projenin gerçekleşmesiyle bölge ruhuna uygun bir destinasyon haline geleceği ve ziyaretçilerin gün batımını çok daha etkileyici bir atmosferle izleyebileceği belirtildi. Lansmana ayrıca Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve AK Parti Antalya milletvekilleri de katıldı.

 • Bakan Ersoy: Side, turizmde yeni marka olacak
  19 Nis Bakan Ersoy: Side, turizmde yeni marka olacak

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Turkaegean' ve 'Antalya Riviera' turizm markalarının çok başarılı olduğunu anlatarak, önümüzdeki dönemden itibaren Türkiye'nin turizm markalarına yepyeni logosu ile Side'yi dahil edeceklerini söyledi.

 • ABD'DEN İADESİ SAĞLANAN 12 ESER ANTALYA'DA SERGİYE AÇILDI -1
  31 Mar ABD'DEN İADESİ SAĞLANAN 12 ESER ANTALYA'DA SERGİYE AÇILDI -1

  TÜRKİYE'den kaçırılan Bubon Antik Kenti kökenli Septimius Severus Heykeli, Perge kökenli 2 heykel başı, Çatalhöyük kökenli ana tanrıça gibi bazıları M.Ö.

 • Bakan Ersoy: 'Türkiye'den geçmiş yıllarda ABD'ye kaçırılan 12 tarihi eser yurduna döndü'
  31 Mar Bakan Ersoy: "Türkiye'den geçmiş yıllarda ABD'ye kaçırılan 12 tarihi eser yurduna döndü"

  Bakan Ersoy: "Türkiye'den geçmiş yıllarda ABD'ye kaçırılan 12 tarihi eser yurduna döndü" "Kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadeledeki kararlılık, önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek" "ABD ve Türkiye arasına son 5 yıldır ikili protokol yapıyoruz" "Bu protokol sonucunda yıllarca sürecek...

 • Türkiye'ye iade edilen 6 eserin tanıtımı Antalya'da yapıldı
  13 Kas Türkiye'ye iade edilen 6 eserin tanıtımı Antalya'da yapıldı

  TÜRKİYE'nin farklı antik kentlerinden koparılan ve uzun süren çalışmalarla Türkiye'ye iadesi sağlanan 9 parçadan oluşan 6 eserin tanıtımı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ABD Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, ABD'nin Manhattan Bölge Savcı Yardımcısı Albay Matthew Bogdanus'un katılımı...

 • Bakan Ersoy ABD'den Türkiye'ye iadesi sağlanan tarihi eserlerin tanıtım toplantısına katıldı (2)
  13 Kas Bakan Ersoy ABD'den Türkiye'ye iadesi sağlanan tarihi eserlerin tanıtım toplantısına katıldı (2)

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile ABD Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake'nin de katıldığı törenden detaylar Bakan Ersoy ile Büyükelçi Flake ve beraberindekilerin Antalya Müzesi'ni gezmesi ANTALYA - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ABD'den Türkiye'ye iadesi sağlanan...

 • Roma İmparatoru Verus'un bronz heykeli ana vatanına döndü
  11 Kas Roma İmparatoru Verus'un bronz heykeli ana vatanına döndü

  ANADOLU'dan koparılan, aralarında Roma İmparatoru Lucius Verus'un insan boyutundaki bronz heykeli ile Antalya'daki Perge Antik Kenti kökenli sütunlu lahit parçalarının da bulunduğu eşsiz tarihi miras, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın titiz çalışmasıyla Amerika Birleşik Devletleri'nden...

 • Google, Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğu Jale İnan'ı unutmadı
  27 Eyl Google, Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğu Jale İnan'ı unutmadı

  Google ana sayfasına, Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğu Prof. Dr. Jale İnan'ı taşıdı.

 • Antik çeşmeden 1800 yıl sonra su aktı
  08 Ağu Antik çeşmeden 1800 yıl sonra su aktı

  ANTALYA'da Perge Antik Kenti'nde 2'nci yüzyılda Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırıldığı düşünülen, nehir tanrısı Kestros'un adını taşıyan çeşmede bir arazözle getirilen suyla deneme yapıldı.

 • Side Kazılarının 75. Yılı Side Müzesi'nde kutlandı
  15 May Side Kazılarının 75. Yılı Side Müzesi'nde kutlandı

  - Side Kazılarının 75. Yılı Side Müzesi'nde kutlandı Side Kazılarının 75. Yıldönümü Side Müzesi'nin sergi ve kokteyl alanında düzenlenen etkinlikle kutlanırken Side kazılarına destek veren kurum, kuruluş ve işletmelere plaketleri verildi.

 • Side Antik Kenti'nde yeni eserler gün yüzüne çıkarılıyor
  14 May Side Antik Kenti'nde yeni eserler gün yüzüne çıkarılıyor

  Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kent'te kazı çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

 • Side Antik Kenti kazılarının 75. yılı kutlandı
  13 May Side Antik Kenti kazılarının 75. yılı kutlandı

  Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti kazılarının 75. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

 • Jale İnan 2022 Yılın Kadını Ödül Töreni
  01 Şub Jale İnan 2022 Yılın Kadını Ödül Töreni

  Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) bünyesindeki Antalya Kadın Müzesince "Jale İnan 2022 Yılın Kadını Ödülü", Yardım Gönüllüleri Eğitim ve Proje Derneği Başkanı emekli hemşire Umut Araz'a verildi.

 • PROF. DR. ALANYALI: SİDE ANTİK KENTİ, MODERN YAŞAM VE TURİZMİN İÇ İÇE OLDUĞU TEK BÖLGE
  09 Tem PROF. DR. ALANYALI: SİDE ANTİK KENTİ, MODERN YAŞAM VE TURİZMİN İÇ İÇE OLDUĞU TEK BÖLGE

  ANTALYA'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti'nde, Anadolu Üniversitesi'nce sürdürülen kazı çalışmalarında, her geçen gün yeni bulgulara ulaşılıyor.

 • Prof. Havva İşkan Işık'a, 'Jale İnan Yılın Kadını Ödülü'
  08 Mar Prof. Havva İşkan Işık'a, 'Jale İnan Yılın Kadını Ödülü'

  ANTALYA Kadın Müzesi Prof. Dr. Jale İnan 2020 Antalya Yılın Kadını Ödülü, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İşkan Işık'a verildi.

 • Manisa Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı
  08 Mar Manisa Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Manisa Barosu Konferans Salonu'nda 'Güçlü Kadınlar, Mutlu Yarınlar' konsepti ile kutlama programı düzenledi.

 • Cumhuriyet Bayramı SANKO Üniversitesinde online kutlandı
  29 Eki Cumhuriyet Bayramı SANKO Üniversitesinde online kutlandı

  SANKO Üniversitesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Edebiyat Kulübü tarafından düzenlenen online programla kutlandı.

 • Anadolu Üniversitesi öncülüğünde sürdürülen kazılar tarihe ışık tutuyor
  02 Eki Anadolu Üniversitesi öncülüğünde sürdürülen kazılar tarihe ışık tutuyor

  Anadolu Üniversitesi (AÜ) öncülüğünde sürdürülen ve eş zamanlı olarak 5 farklı yerleşimde gerçekleştirilen çalışmalarla kültürel mirasa sahip çıktığı bildirildi.

 • Kremna Antik Kenti'nde 2 bin yıl sonra meclis toplandı
  08 Ağu Kremna Antik Kenti'nde 2 bin yıl sonra meclis toplandı

  Kremna Antik Kenti'nde 2 bin yıl sonra meclis toplandı 2 bin yıl önce kurulan antik kentte meclis toplantısı yapıldı Burdur'da, Bucak Belediyesi'nin ağustos ayı meclis toplantısı, Pisidyalılar tarafından 2 bin yıl önce kurulduğu bilinen Kremna Antik Kenti'nde yapıldı.

 • Kremna Antik Kenti'nde 2 bin yıl sonra meclis toplantısı
  08 Ağu Kremna Antik Kenti'nde 2 bin yıl sonra meclis toplantısı

  Kremna Antik Kenti'nde 2 bin yıl sonra meclis toplantısıBurdur'un Bucak ilçe belediyesinin ağustos ayı meclis toplantısı tarihi 2 bin yıldan öteye uzanan Kremna Antik Kenti'nde yapıldı.

 • Son dakika haber: Troia Savaşı komutanlarının şehrinde 1700 yıllık hayırsever kadın heykeli
  06 Ağu Son dakika haber: Troia Savaşı komutanlarının şehrinde 1700 yıllık hayırsever kadın heykeli

  Son dakika haberi: Troia Savaşı komutanlarının şehrinde 1700 yıllık hayırsever kadın heykeliTROIA Savaşı (Truva Savaşı) komutanlarının kurduğu Perge Antik Kenti'nde bulunan kadın heykeli, heyecan yarattı.

 • Troia Savaşı komutanlarının şehrinde 1700 yıllık hayırsever kadın heykeli
  06 Ağu Troia Savaşı komutanlarının şehrinde 1700 yıllık hayırsever kadın heykeli

  TROIA Savaşı (Truva Savaşı) komutanlarının kurduğu Perge Antik Kenti'nde bulunan kadın heykeli, heyecanlandırdı.

 • 19. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri sona erdi
  20 May 19. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri sona erdi

  Antalya'da düzenlenen ve yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle internet üzerinden gerçekleştirilen Uluslararası Kemer Sualtı Günleri sona erdi.

 • Uluslararası Kemer Sualtı Günleri tamamlandı
  20 May Uluslararası Kemer Sualtı Günleri tamamlandı

  Uluslararası Kemer Sualtı Günleri tamamlandıAntalya'nın Kemer ilçesinde bu yıl Covid-19 nedeniyle ilk defa online olarak yapılan 19'uncu Uluslararası Kemer Sualtı Günleri'nde 850 fotoğraf ve 30 kısa film yarıştı.

 • ATAV Başkanı Gül Ege'den, yerel yönetimlere kazılar için bütçe çağrısı
  09 Ağu ATAV Başkanı Gül Ege'den, yerel yönetimlere kazılar için bütçe çağrısı

  ATAV çatısı altında yer alan Antalya Kadın Müzesi'nin Ağustos ayı Olağan Danışma Kurulu Toplantısı, Likya'nın en önemli ve en eski şehirlerinden biri olan Patara Antik Kenti'nde düzenlendi.

 • Suna Kıraç'a, 'Yılın Kadını' Ödülü Verildi
  02 Şub Suna Kıraç'a, "Yılın Kadını" Ödülü Verildi

  Antalya Kadın Müzesince düzenlenen törende, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının kurucusu Suna Kıraç'a, "Yılın Kadını" ödülü verildi.

 • Başkan Sözen Değişen Kent Manavgat'ı Anlattı
  28 Nis Başkan Sözen Değişen Kent Manavgat'ı Anlattı

  Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Değişen Kent Manavgat’ toplantısında vatandaşlar ile bir araya geldi.

 • Torosların Kadınları Manavgat'ı Geziyor' Projesi Başladı
  11 Nis Torosların Kadınları Manavgat'ı Geziyor' Projesi Başladı

  Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde hayata geçirilen “Torosların Kadınları Manavgat’ı Geziyor” projesi başladı.

 • Manavgat'ta Kadınlara Özel Davet
  05 Nis Manavgat'ta Kadınlara Özel Davet

  Manavgat Belediyesi, Torosların Kadınları Manavgat’ı Geziyor projesi kapsamında kırsal mahallelerde yaşayan kadınları geziye davet ediyor.

 • Manavgat'ta 'Torosların Kadınları Manavgat'ı Geziyor' Projesi
  29 Mar Manavgat'ta "Torosların Kadınları Manavgat'ı Geziyor" Projesi

  Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde “Torosların Kadınları Manavgat’ı Geziyor” projesi başlatıldı.

 • Antalya 2 Bin Yıllık Perge Antik Tiyatrosu Restore Edilecek
  22 Şub Antalya 2 Bin Yıllık Perge Antik Tiyatrosu Restore Edilecek

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, dünyanın en görkemli antik kentlerinden biri olan, milattan sonra 2'nci yüzyıla ait olduğu düşünülen 13 bin kişilik Perge Antik Tiyatrosu'nun restorasyonu için 3 milyon TL ödenek ayırdı.

 • Perge Antik Tiyatrosu'nda Restore Çalışmaları Başlıyor - Antalya
  21 Şub Perge Antik Tiyatrosu'nda Restore Çalışmaları Başlıyor - Antalya

  Antalya Rölöve ve Anıtlarlar Müdürü Cemil Karabayram, 7 bin kişilik Perge Antik Tiyatrosu'nun restorasyonu kapsamında proje çalışmalarına yakın zamanda başlanacağını söyledi.

 • Kaş Sevdalısı Şahika Ercümen'e 'Yılın Kadını' Ödülü
  02 Şub Kaş Sevdalısı Şahika Ercümen'e 'Yılın Kadını' Ödülü

  Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) çatısı altında 3 yıldan bu yana ‘Jale İnan Antalya Yılın Kadını’ ödülünü veren Antalya Kadın Müzesi bu yıl milli sporcu Şahika Ercümen’i yılın kadını seçti.

 • Eski Eş Katili Antalya'da Yakalandı
  29 Ara Eski Eş Katili Antalya'da Yakalandı

  ADANA'nın Çukurova ilçesinde boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiği eski eşi Gamze İlhan'ı (28) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla aranan Soner Uçku, Antalya'nın Manavgat ilçesinde yakalandı.

 • Birlikte Yaşadığı Kadını Öldüren Zanlı Yakalandı
  28 Ara Birlikte Yaşadığı Kadını Öldüren Zanlı Yakalandı

  Adana'da imam nikahıyla birlikte yaşadığı Gamze İlhan'ı bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçan cinayet zanlısı Soner Uçku, Antalya'nın Manavgat ilçesinde yakalandı.

 • Adana'da Eski Eşini Öldüren Koca Antalya'da Yakalandı
  28 Ara Adana'da Eski Eşini Öldüren Koca Antalya'da Yakalandı

  Adana’da boşandığı ancak aynı evde yaşadığı eski eşini bıçaklayarak öldüren şahıs Antalya’nın Manavgat ilçesinde yakalandı.

 • Adana'da Dini Nikahlı Eşini Öldüren Zanlı Antalya'da Yakalandı
  28 Ara Adana'da Dini Nikahlı Eşini Öldüren Zanlı Antalya'da Yakalandı

  Adana'da dini nikahlı eşini öldüren zanlı Antalya'da yakalandı Genç kadını 18 yerinden bıçaklayan katil zanlısı saklandığı evde yakalandıANTALYA - Adana'da boşandığı ancak aynı evde yaşadığı eski eşini bıçaklayarak öldüren şahıs Antalya'nın Manavgat ilçesinde yakalandı.

 • Antalya - Perge'nin Helenistik Kuleleri Restore Ediliyor
  07 Eyl Antalya - Perge'nin Helenistik Kuleleri Restore Ediliyor

  Perge'nin Helenistik kuleleri restore ediliyorPERGE Antik Kenti'ndeki Helenistik kulelerde Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü gözetiminde konservasyon, restorasyon ve bütünleme çalışmaları başladı.

 • Perge'nin Helenistik Kuleleri Restore Ediliyor
  07 Eyl Perge'nin Helenistik Kuleleri Restore Ediliyor

  PERGE Antik Kenti'ndeki Helenistik kulelerde Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü gözetiminde konservasyon, restorasyon ve bütünleme çalışmaları başladı.

 • Jale İnan Parkı Manavgat'ta Açıldı
  10 Mar Jale İnan Parkı Manavgat'ta Açıldı

  Manavgat Belediyesi’nin Side’de yaptırdığı Türkiye’nin ilk kadın arkeologu Jale İnan Parkı açıldı.

 • Jale Inan 2016 Yılın Kadını Ödül Töreni
  01 Şub Jale Inan 2016 Yılın Kadını Ödül Töreni

  Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) bünyesindeki Antalya Kadın Müzesince düzenlenen "Jale İnan 2016 Yılın Kadını Ödülü", avukat Sibel Önder'e takdim edildi.

 • Yılın Kadını Ödülü' Avukat Sibel Önder'e
  01 Şub Yılın Kadını Ödülü' Avukat Sibel Önder'e

  ANTALYA Kadın Müzesi'nin Jale İnan 2016 Antalya Yılın Kadını Ödülü, 16 yaşında öldürülen Sezgi Kırıt cinayetini dedektif gibi araştırarak 3 sanığın 7 yıl sonra tutuklanmasını sağlayan avukat Sibel Önder'e verildi.

 • Antalya Jale İnan 2015 Antalya Yılın Kadını Ödülü, Hülya Bilgin Oldu
  02 Şub Antalya Jale İnan 2015 Antalya Yılın Kadını Ödülü, Hülya Bilgin Oldu

  Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) bünyesinde sanal olarak kurulan Antalya Kadın Müzesi etkinliği kapsamında Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğu Prof. Dr. Jale İnan'ın adının verildiği 'Jale İnan 2015 Yılın Kadını Ödülü', iş kadını Hülya Bilgin'e verildi.

 • Telesphoros'un Başı 34 Yıl Sonra Bulundu
  07 Haz Telesphoros'un Başı 34 Yıl Sonra Bulundu

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Perge Antik Kenti'den detay- İyileştirme tanrısı Telesphoros'tan detay- Perge Antik Kenti Kazı Başkanı Mustafa Demirel ile röportaj Telesphoros'un başı 34 yıl sonra bulunduTürkiye'nin en eski kazı alanlarından Perge Antik Kenti'nde gün yüzüne çıkarılan heykelin eksik parçalarından iyileştirme tanrısı Telesphoros'un başı 34 yıl sonra bulundu.

 • Antalya 'Kemer Uluslararası Sualtı Günleri' Sona Erdi
  20 May Antalya 'Kemer Uluslararası Sualtı Günleri' Sona Erdi

  'Kemer Uluslararası Sualtı Günleri' sona erdi Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ile Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen 14'üncü 'Uluslararası Kemer Sualtı Günleri' Majesty Lamer Art'daki ödül töreni ile sona erdi.

 • Prof. Dr. Jale İnan, Side'de Anıldı
  06 Şub Prof. Dr. Jale İnan, Side'de Anıldı

  Antalya’nın Manavgat ilçesi Side beldesinde 35 yıl boyunca Side Antik Kenti Kazı Başkanlığı’nı yürüten merhum Prof. Dr. Jale İnan, 100. yaş gününde Apollon Tapınağı’nda anıldı.

 • Prof. Dr. İnan, 100. Yaş Gününde Anıldı
  05 Şub Prof. Dr. İnan, 100. Yaş Gününde Anıldı

  Side Antik Kenti'nin eski kazı başkanlarından merhum Prof. Dr. Jale İnan, 100. yaş gününde Side'de anıldı.

Advertisement