Jale İnan 2022 Yılın Kadını Ödül Töreni - Son Dakika
Güncel

Jale İnan 2022 Yılın Kadını Ödül Töreni

Jale İnan 2022 Yılın Kadını Ödül Töreni

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) bünyesindeki Antalya Kadın Müzesince "Jale İnan 2022 Yılın Kadını Ödülü", Yardım Gönüllüleri Eğitim ve Proje Derneği Başkanı emekli hemşire Umut Araz'a verildi.

01.02.2022 22:45  Güncelleme: 23:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) bünyesindeki Antalya Kadın Müzesince "Jale İnan 2022 Yılın Kadını Ödülü", Yardım Gönüllüleri Eğitim ve Proje Derneği Başkanı emekli hemşire Umut Araz'a verildi.

Antalya'da bir otelde düzenlenen törene, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya Ticaret Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Jale İnan'ın oğlu Hüseyin İnan ve davetliler katıldı.

ATAV Başkanı Ege, kadın müzesinin rol model kadınları ön plana çıkarmayı hedeflediğini ve toplumda başarılı olmuş kadınlarla kenti tanıtmayı misyon edindiklerini söyledi.

Müze çalışmaları kapsamında kendisini en heyecanlandıran projenin bu ödül töreni olduğunu dile getiren Ege, "Jale İnan Antalya için çok önemli bir isim olmasının yanı sıra Türkiye'nin ilk arkeoloğudur. 'Yılın Kadını' ödülünü yetiştirme yurdundan büyüyerek aramıza katılan, dezavantajlıları kendisine şans kılan emekli hemşire Umut Araz'a verdik. Kendisi toplumda yetiştirme yurdunda büyüyen çocuklara kol kanat geriyor ve kurduğu dernekte insanlara destek veriyor." dedi.

-"Ödülü kadınlara adıyorum"

Yılın kadını seçilen Umut Araz ise ödül almaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Cumhuriyet çocuğu olduğunu ve yaptığı çalışmalarda kız çocuklarını önemsediğini ifade eden Araz, "Bana layık görülen bu ödülü kadınlara adamak istiyorum. Dernek çalışmaları kapsamında sığınma evlerindeki kadınlarımıza hayatlar kuruyoruz. Kadın yaşatan ve üretendir. Kadınlar güçlü oldukça dünyanın daha güzel olacağını düşünüyorum ve tüm kız kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkan Böcek, Araz'a ödülünü takdim etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Jale İnan 2022 Yılın Kadını Ödül Töreni - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İran'ın İsrail'e yönelik füze saldırısı ABD'li yetkilileri endişelendirdi
  08:25 İran'ın İsrail'e yönelik füze saldırısı ABD'li yetkilileri endişelendirdi

  İran'ın İsrail'e yönelik "Gerçek Vaat" operasyonu Tel Aviv'in en büyük destekçisi olan ABD'yi bir hayli tedirgin etti. İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, yüksek engelleme oranına rağmen İran'ın amacının "yok etmek ve kayıplara neden olmak" olduğunu ve başarılı olması halinde saldırıların Orta Doğu'da "kontrol edilemeyen" bir tırmanışa neden olacağını söyledi. Yetkili ayrıca 100 balistik füzenin İsrail'e yalnızca birkaç dakika içinde ulaştığına dikkat çekti.

 • 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi
  08:19 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram süresince 74 ilde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen 'Mercek-17' operasyonları hakkında bilgi verdi. Operasyonlar sonucunda toplamda 707 silah ele geçirildi ve 869 şüpheli hakkında işlem yapıldı. İstanbul, Adana, Gaziantep, Ankara ve İzmir gibi illerde de önemli miktarda silah ve şüpheli gözaltına alındı.

 • İzmir'de motosiklet kaçarken kaza: 1 ölü, 1 ağır yaralı
  08:19 İzmir'de motosiklet kaçarken kaza: 1 ölü, 1 ağır yaralı

  İzmir'in Ödemiş ilçesinde, trafik polisinin 'dur' ihtarına uymadığı ileri sürülen motosiklettekilere ve peşindeki polis aracına otomobilin çarptığı kazada, motosiklet sürücüsü ağır yaralandı, yolcu konumundaki şahıs hayatını kaybetti. Hafif yaralanan otomobil sürücülerinden bir kadın ise gözaltına alındı.

 • Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı
  08:02 Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı

  Diyarbakır'da atış poligonunda intihar eden doktorun, Bitcoin'de yüksek miktarda zarar ettiği ortaya çıktı. Doktorun sosyal medya hesabından zararını paylaşması, takipçilerinin üzgün olduğunu gösterdi.


Advertisement