Balıkesirspor'dan Hakeme Tepki - Son Dakika
Güncel

Balıkesirspor'dan Hakeme Tepki

Balıkesirspor\'dan Hakeme Tepki

TÜRKİYE 1'inci Ligi'nde Altınordu'ya uzatma bölümünün son anlarında yediği penaltı golüyle 1-0 yenilen Balıkesirspor'un yönetimi, hakem Abdülkadir Bitigen'e büyük tepki gösterdi.

28.11.2016 11:31

TÜRKİYE 1'inci Ligi'nde Altınordu'ya uzatma bölümünün son anlarında yediği penaltı golüyle 1-0 yenilen Balıkesirspor'un yönetimi, hakem Abdülkadir Bitigen'e büyük tepki gösterdi.

Galibiyet hasretini 3 haftaya çıkaran kırmızı beyazlı takımın yöhnetimi, Merkez Hakem Kurulu'nu (MHK) hakem hataları konusunda uyardı. Kulübün internet sitesinde yayınlanan açıklamada hakem Bitigen'in Burak'ın düşürüldüğü pozisyonda penaltı vermemesi, futbol katliamı olarak değerlendirilirken Altınordu'ya son anlarda verilen penaltının ise hakemin icadı olduğu iddia edildi. Açıklamada hakemin verdiği ve vermediği kararlarla maçı çığırından çıkardığı ve bir rezalete imza attığı öne sürüldü. Açıklama şöyle:

"Balıkesirspor Kulübü olarak sezon başından bu yana hiçbir zaman hakemlerle ilgili açıklama yapmadık. Hakem kararlarıyla sürekli puan kayıpları yaşamamıza rağmen bu kararlarda bir kötü niyet aramadık ve sürekli olumlu düşünmeye çalıştık. Fakat Bornova Stadı'nda oynanan Altınordu-Balıkesirspor maçında verilen hakem kararlarından sonra bir tepki vermemek ne yazık ki imkansız hale gelmiştir. Maçın 23'üncü dakikasındaki verilmeyen penaltımız, bizce futbol adına yapılan bir katliamdır. 90 dakika boyunca verdikleri ve veremedikleri kararlarıyla maçı çığırından çıkaran hakem heyeti; maçın 90'ıncı dakikasında icat ettikleri penaltı ve sonrasında oyuncumuz Tomislav Glumac'a gösterdikleri kırmızı kart ile bir maçın bir takımdan alınıp diğer takıma nasıl verileceğini tüm futbol kamuoyuna göstermişlerdir. Şu asla unutulmamalıdır ki hakemler verdikleri kararlar ile sadece futbol adına basit kararlar vermezler. Futbol sahasında görev yapan herkesin daha dikkatli, daha adil ve daha vicdanlı olmak gibi bir zorunluluğu vardır. Balıkesirspor sahipsiz değildir. Sivasspor maçında 2 metre ofsayt olan pozisyonda yediğimiz gol, Denizlispor maçının 45'inci dakikasında verilmeyen penaltımız, geçen hafta Büyükşehir Gaziantep maçında verilmeyen penaltımız ve daha nicelerine sabrettik. Bornova Stadı'nda yaşanan şeyler tam anlamıyla rezalettir ve sindirebileceğimiz bir durum değildir. Konuyla ilgili tüm yetkili kurumları özellikle MHK'yı uyarıyor ve dikkatlerini çekiyoruz. Balıkesirspor'un hak ve hukukunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz."

BİTİGEN'LE 7 MAÇTA 1 GALİBİYET

Balıkesirspor, hakem Abdulkadir Bitigen yönetiminde şimdiye kadar oynadığı 7 maçta 1 galibiyet alabildi. Kırmızı beyazlı takım, Bitigen'in yönettiği karşılaşmalarda Altınordu'ya 1-0, Mersin İdmanyurdu'na 2-1, Kırklarelispor'a 1-0, Nazilli Belediyespor'a 2-0 yenildi, Göztepe ile 1-1, Karşıyaka ile 0-0 berabere kaldı. Kırmızı beyazlıların Bitigen'le kazandığı tek maç, 16 Şubat 2014'te Atatürk Stadı'nda oynanan 1-0'lık Gaziantep Büyükşehir Beledişespor karşılaşması oldu. Galip Bitigen, özellikle Mersin İdmanyurdu, Göztepe ve Karşıyaka maçlarındaki yönetimiyle kırmızı beyazlıların tepkisini toplamıştı.

- Balıkesir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Balıkesirspor'dan Hakeme Tepki - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement