Bozkurt Sel Felaketinde Hayatını Kaybedenler Anıldı - Son Dakika
Güncel

Bozkurt Sel Felaketinde Hayatını Kaybedenler Anıldı

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021'de yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenler, felaketin 2. yılında anıldı. Bozkurt Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim okutuldu. Vatandaşlara ilçeye özgü geleneksel etli pilav ile ayran ikram edildi. Programa Kastamonu Valisi Avni Çakır, AK Parti Milletvekilleri Serap Ekmekci ve Halil Uluay, İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Sel felaketinde Ezine Çayı'nın taşması sonucu 65 kişi hayatını kaybetmiş, 7 kişi ise hala kayıp durumda.

11.08.2023 16:44

Bozkurt'ta sel felaketinde hayatını kaybedenler anıldı

KASTAMONU - Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021 yılında şiddetli yağışların ardından ilçenin ortasından geçen Ezine Çayı'nın taşması sonucu hayatını kaybedenler ikinci yılında anıldı.

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021 yılında tarihin en büyük sel felaketlerinden bir tanesi yaşandı. Yaşanan sel felaketinde Bozkurt ilçesinin ortasından geçen Ezine Çayı'nın taşması sonucu 65 kişi yaşamını yitirdi, 7 kişi de halen kayıp olarak aranıyor. Ayrıca sel felaketinde onlarca bina, iş yeri ve sanayi sitesi de zarar gördü.

Yaşanan sel felaketinin ikinci yılı sebebiyle Bozkurt'ta Merkez Camisi'nde Bozkurt Kaymakamlığı ve Bozkurt Belediye Başkanlığı tarafından Mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim okutuldu. Çok sayıda kişinin katıldığı mevlidin ardından vatandaşlara ilçeye özgü geleneksel etli pilav ile ayran ikram edildi.

Mevlit programına Kastamonu Valisi Avni Çakır, Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay ve Serap Ekmekci, İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt ilçe sakinlerinden Mehmet Balta, "2021 yılında yaşadığımız sel felaketinin üzerinden iki yıl geçti. Rabbimize hamdolsun devletimizin destekleriyle, maddi olarak bütün kaybettiklerimizi bir şekilde geri almış olduk. Ama bu sel felaketinde ölen hemşehrilerimiz oldu. Onlara Allah'tan rahmet diliyorum, geride kalanlara da sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum. Bugün de afetin ikinci yılında Kaymakamlığımızın düzenlemiş olduğu mevlit programında onları da rahmeti rahmanda anmaya çalışıyoruz. Rabbin böyle afetlerden ülkemizi, beldemizi, ilçemizi korusun, Allah bizlere böyle afetleri bir daha yaşatmasın" dedi.

Bozkurt Sel Felaketinde Hayatını Kaybedenler Anıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bozkurt Sel Felaketinde Hayatını Kaybedenler Anıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement