Buse'yi kucağına alan depremzede anneye bebek odası sürprizi - Son Dakika
Güncel

Buse'yi kucağına alan depremzede anneye bebek odası sürprizi

ADIYAMAN'da depremden sağ kurtularak, Ankara'da öğretmenevine yerleşen öğretmen Selvi Arslan (32), 2'nci çocuğunu dünyaya getirdi.

18.02.2023 12:59  Güncelleme: 14:27

ADIYAMAN'da depremden sağ kurtularak, Ankara'da öğretmenevine yerleşen öğretmen Selvi Arslan (32), 2'nci çocuğunu dünyaya getirdi. Öğretmenevi personeli, Selvi Arslan ve kızı Buse için bebek odası hazırlayarak sürpriz yaptı.

Öğretmen çift Selvi ve Orhan Arslan, depreme Adıyaman'ın Kahta ilçesindeki evlerinde yakalandı. Ağır hasar gören evden 2 yaşındaki kızları ile çıkan Arslan çifti, Ankara'da Sincan Öğretmenevi'ne yerleşti. Aynı zamanda hamile olan Selvi Arslan, depremden 11 gün sonra, önceki gün hastanede doğum yaptı ve ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Hastaneden dün akşam taburcu olan Selvi Arslan ve Buse ismini verdikleri bebeği için öğretmenevi personeli, bebek odası hazırlayarak sürpriz yaptı.

Anaokulu öğretmeni Selvi Arslan, deprem anında büyük korku yaşadıklarını belirterek, O korku ve duygusallığı üzerimizden atamadık. Çok şükür, kızımız dünyaya geldi. Buse bize sürpriz yaptı. Kızım, umarım hepimize çok güzel şeyler getirir. Deprem anını tarif etmek çok zor; o korku, o panik, oradan sağ çıkamama telaşı her şey üst üsteydi. Hamdolsun çıkabildik; ama birçok yakınımızı da kaybettik. Memleketimizin o durumu gözümün önünden geçmiyor, hala onun stresi ve korkusu devam ediyor dedi.

Coğrafya öğretmeni Orhan Arslan (30) da Deprem anı herkes için üzücü, korkunçtu. Ankara'daki yardımseverler, buradaki hocamız sağ olsun, çocuğumuzun ihtiyaçlarını karşıladılar. Buse, bu zor zamanda, ülkemizin başından geçen bu deprem felaketinde yüzümüzü güldüren tek şey oldu. Eşimin halası ve eniştemiz vefat etti. Bacanağımın annesi ve erkek kardeşi vefat etti. Vefat eden yakınlarımız var. Hem çocuğumuz için mutluyuz hem üzgünüz karışık duygular içerisindeyiz diye konuştu.

Sincan Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Serdar Kürkçü ise 106 depremzedeyi misafir ettiklerini söyledi. Görütü Dökümü

Anne Selvi Arslan

Baba Orhan Arslan

Sincan Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Serdar Kürkçü

Bebek odası detay

HABERDoğa Başak ÖZTÜRK - Mehmet Serkan ŞAFAK

Buse\'yi kucağına alan depremzede anneye bebek odası sürprizi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Buse'yi kucağına alan depremzede anneye bebek odası sürprizi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement